9 Temmuz 2006 Pazar Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Şurası'nda Konuşuyor

9 Temmuz 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Klonlu cep'te kapatılma ertelendi Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, klonlanmış cep telefonlarının kapatılması işleminin yeni bir inceleme yapılıncaya kadar durdurulduğunu söyledi. Bakan Yıld..
Trikoda 89 yıllık marka Çift Geyik Karaca, Narin'le hayata dönüyor Triko üretiminde Türkiye'nin en bilinen markası olan 89 yıllık Çift Geyik Karaca, Narin Group'la yeniden hayat buldu. Çift ..
Balığı, sanayiciliğe tercih etti, kazandı Ekonomik krizler nedeniyle plastik alanındaki yatırımlarından umduğunu bulamayan Gözde Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Erbil Çeker, hobisi olan balığa..
DHL'den tekstilciye indirim desteği DHL Express, 25'inci yılı nedeniyle 11-12 Temmuz tarihleri arasında New York'ta gerçekleştirilecek 'Türk Tekstil Ürünleri Fuarı'na katılan şirketlerin taşı..
Caddelerde sanal alışveriş vitrini Açık artırma portali Nevaria.com'da, satışa sunulan ürünlerin çeşitliliğini gözler önüne sermek ve kullanıcılara, ürünleri yakından görme imkânı sağlamak am..
'TIR karnesi sorunu' çözüldü Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, ihracatın durmayacağını ve Türk TIR'larının Bulgaristan üzerinden sevkıyatlarının süreceğini söyledi.
Gül: Dehşet verici 'Operasyon durmalı' İsrail'in Gazze'deki operasyonlarına tepki gösteren Dışişleri Bakanı Gül "Bu kadar Filistinlinin bütün dünyanın gözü önünde öldürülmesi gerçek..
Gazze halkı kaçıyor İki haftada 40'tan fazla Filistinliyi öldüren İsrail, tepkilere rağmen operasyonu yoğunlaştırıyor. Gazze'ye füze saldırısı dün de aralıksız sürdü. Halk dehşet içinde canın..
Gazze'de Türk çocuğu için insani operasyon İsrail operasyonunun günlerdir ıstırap ve ölümlere neden olduğu Gazze'de dün dört yaşındaki kalp hastası Türk çocuğu Abdullah Yılmaz Jarada için aci..
Müzakereye zoraki 'Evet' BM Genel Sekreteri Annan'ın yardımcısı Gambari'nin zorlaması sonucunda KKTC lideri Talat'la görüşen Rum lider Papadopulos müzakereye 'Evet' dedi. Teknik komiteler ay ..
Papa, Zapatero'ya ateş püskürdü Kilisenin zemin kaybettiği İspanya'yı ziyaret eden Papa 16. Benediktus, Katolik gelenekleri silkip atan icraatlara imza atan Sosyalist Başbakan Jose Luis Zapat..
'Haka'nın cakasına faça... Yeni Zelanda'nın gururu olan ve her uluslararası spor müsabakası öncesinde motivasyon ve konsantrasyon amacıyla gösterisini yaptığı yerli 'savaş' dansı haka, Avustr..
Çin'in gücü Konfüçyüs Yüzyılın yükselen gücü Çin, dünyadaki kültürel etkinliğini de artırmak amacıyla M.Ö. 6.yy'da yaşayan büyük düşünür Konfüçyüs'ün öğretisini canlandırıyor.
Polonya'da ikizler iktidarı Başbakan Kazimierz Marcinkiewicz'in iktidardaki Hukuk ve Adalet Partisi liderliğiyle sorunları nedeniyle önceki gün istifa ettiği Polonya'da, beklenen 'ikizler ikt..
Başörtüsü yasağını yendi Sonradan Müslüman olan 55 yaşındaki Alman bir öğretmen, derste başörtüsü takmak için verdiği hukuk mücadelesini kazandı.
Kürtler özel birlik kuruyor Kuzey Irak'taki Kürt yönetiminin, 70 bin kişilik peşmerge gücü içinde beş bin kişilik özel birlik oluşturmak için ABD'nin desteğiyle çalışmalara başladığı öne sürü..
Berlusconi yargılanacak İtalya'da koltuğunu nisanda kaptıran eski başbakan Silvio Berlusconi'ye mahkeme yolu gözüktü.
ABD-Rusya nükleer işbirliği ABD Başkanı George W. Bush, İran'a teşvik paketini kabul etmesi karşılığı doğrudan müzakere önermesinin ardından, ilk kez Rusya'yla kapsamlı sivil nükleer işbirliğ..
Yargı-hükümet polemiği sürüyor Yargıtay Başsavcısı Ok, kendisine "Yargı üzerinden siyaset yapıyor" diyen Adalet Bakanı Çiçek'i yanıtladı: "İçi boş suçlamaya kimse i..
Bakan Şahin: Kararlarıyla konuşsunlar Yargıtay Başsavcısı Nuri Ok'a, Adalet Bakanı Cemil Çiçek'ten sonra hükümetten ikinci tepki Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin'den geldi.
TCK 301'den düşünceye duble ceza Kapatılan Devlet Güvenlik Mahkemesi'nin, daha sonra suç olmaktan çıkarılan Terörle Mücadele Yasası'ndaki (TMY) 'bölücülük propagandası' gerekçesiyle toplattığ..
Elçi: Kürt sorununa çözüm federasyonda Parti oluşumu için toplanan 'Hür Kürtler Grubu' adına konuşan eski bakan Şerafettin Elçi, Türkiye' nin sorunlarının çözümünün Kürt federasyonundan geçti..
Şener: Hepimiz Aleviyiz... Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, memleketinde 'birlik, beraberlik ve dayanışma' mesajı verdi. Zara Şerefiye Şenlikleri ve Kangal Uluslararası ..
Asker iki yıl bayatlamayan ekmek yiyecek Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'nde dokuz yıldır dondurulmuş gıda alanında faaliyet gösteren Er Gıda, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için iki yıl baya..
Ahmedinecad'dan Antalya'ya vize yok İranlı turistlerin Antalya ve Bodrum'daki bikinili görüntülerinin Türk basınında yer almasının ardından THY'nin İran'dan Antalya'ya doğrudan uçuş yapmasını..
Bütün suçların anası: Göç Kırsal kesimden kente göçlerin çocukların saldırgan davranışlar göstermesindeki temel etken olduğu belirlendi. Başbakanlık tarafından yaptırılan Diyarbakır merkezli ..
'Cezaevinin yarısı göçle geldi' AKP Diyarbakır Milletvekili ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Başkanı Aziz Akgül'ün yaptırdığı araştırmaya göre, cezaevinde bulunanların yüzde 50'si suç işlediği ..
Türkiye'de bir ilk: Cemevi arsasına törenle tapu verildi Türkiye'de ikt kez cemevi yapılacak bir arsaya tapu tahsis edilmesi törenle kutlandı. Ümraniye'ye bağlı Taşdelen Belediyesi'nde dün dü..
Trafik kazaları 22 can aldı Hafta sonunun ilk gününde yurt genelindeki trafik kazalarında 22 kişi öldü. Bolu'da TEM Otoyolu'nda aşırı hız sonucu kontrolden çıkarak devrilen yolcu otobüsündeki..
'Karun' raporu bilmece gibi Mart ayında Uşak Arkeoloji Müzesi'nde inceleme yapan ve Kanatlı Deniz Atı Broşu'na 'sahte' raporu veren altı kişilik komisyonda, Müze Müdürü Kazım Akbıyıkoğlu'nun ..
Elektro şok zoruyla fuhuş İş bulma vaadiyle Türkiye'ye getirdikleri yabancı uyruklu kadınları elektro şok cihazı ve silahla tehdit ederek fuhuşa zorlayan şebekenin yedi üyesi tutuklandı.
'Sağlıkta tasarruf revize edilebilir' Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sabahattin Aydın, 1 Temmuz'da yayımlanan 'ayakta tedaviyle ilgili tasarruf tebliği'ne tepki gösterenlere yanıt verdi..
'Töre genelgesi devrim' Başbakan Tayyip Erdoğan'ın çocuk ve kadınlara yönelik şiddetle, töre ve namus cinayetlerinin önlenmesi için yayımladığı genelge, adı sık sık bu olaylarla anılan Van'da..
Devlet, grip ilacının da bedelini ödemeyecek Maliye Bakanlığı, bazı ilaçları maliyet dezavantajı getirmesi nedeniyle 2006 tedavi yardımına İlişkin tebliğdeki 'Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesi..
Ambulansta korsan var! 'Korsan' olarak tabir edilen ruhsatsız ambulanslar daha çok İstanbul'da faaliyet gösteriyor ve otoyollarda 112 Acil ve 155 Polis İmdat haberleşmelerini takip ederek çal..
İlk kez 'cemevi' adına arsa tahsisi Ümraniye'ye bağlı Taşdelen Belediyesi, Meclis kararıyla cemevi adına arsa tahsis ederek, tapuya cemevi olarak tescil ettirdi. Tapu tahsis töreni, Anavatan ..
Trafikte 'komut veren ışık' devri İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı Trafik Müdürlüğü'nün Taksim meydanına koyduğu konuşarak komut veren trafik ışıklarına, vatandaşlar hem şaşırdı hem de ..
Beyoğlu'nda bir günde dört gösteri Beyoğlu dün yoğun bir protesto trafiğine sahne oldu. İstiklal Caddesi'nde birkaç saat arayla toplanan farklı görüşlere mensup dört ayrı grup, protesto eylem..
Fethiye'de beş metrelik köpek balığı yakalandı Fethiye'de balıkçılık yapan ve Rodos açıklarında önceki hafta dev bir köpek balığı yakalayan Ethem Öcal'ın ağlarına bu kez 400 kilogram ağırlığı..
Gözyaşları Gamze için Londra'da geçen yıl meydana gelen patlamalarda ölen Türk kızı Gamze Günoral, arkadaşlarının öldüğü yere bıraktığı çiçekler ve gözyaşlarıyla anıldı. Önceki gün düzenlenen..
'Finale iyi ki İtalyanlar kaldı' Dünya Kupası'nda ev sahibi Almanya'nın, İtalya'ya yenilerek final şansını kaybetmesi belki de en çok Almanya'daki genelev patronları ve hayat kadınlarını sevi..
'Bir oğlum olsun isterdim' Üniversite'den bu yıl mezun olan kızı Yağmur'a bir film çekmek istediğini söyleyen Türkan Şoray, "Vasiyetimdir hayatımı kızım canlandırsın "diyerek herkesi şaşırtmı..
Kraliyet ailesi kaza kurbanı Tonga Krallığı'nın prens ve prensesi ABD'de trafik kazası kurbanı oldu. Çarpan sürücü yargılanıyor. Amerikalı bir genç kız otomobille aşırı hız yapınca bir kraliy..
'Ben Polat, tecavüze geldim' Başkentte silah ve bıçak tehdidi ile yağma yaptıkları, kadın kaçırdıkları ve tecavüz ettikleri iddia edilen beş kişilik çete polisin düzenlediği operasyon sonucu ..
Tiyatrocu Akan öldü "Bizimkiler'' dizisinde rol alan tiyatro sanatçısı Mehmet Akan, tedavi gördüğü hastanede öldü. Akan (67), geçen hafta karnındaki kitle nedeniyle rahatsızlanarak Okmeydanı ..
Tire için güçbirliği Tire'nin AKP, CHP ve Anavatanlı belediye meclis üyeleri ilçenin kalkınması için güçbirliği kararı aldı. Belediye Başkanı Sıtkı İçelli'nin de katıldığı toplantıda, tarım v..
Üç ilçede sular yok İzmir'de enerji kesintisinden dolayı 11 Temmuz günü saat 10.00 ile 17.00 arasında Buca ve Gaziemir'in tamamında, Konak'ta da Eskiizmir, Cennetçeşme, Uzundere, Peker, Abdi ..
Alışverişe gelen sigarayı bırakacak SİGARAYLA mücadele oluşumu (İQS) İzmir Şubesi ve Balçova Agora Alışveriş Merkezi işbirliği yaptı. Buna göre, 8-16 Temmuz tarihleri arasında mağazaya gelece..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10