5 Temmuz 2006 Çarşamba Günü Haberleri

5 Temmuz 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbullu dolmuş ve taksiciler taşıma ücretlerine yüzde 25 zam istiyor İSTANBUL - İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Semih Kaçanoğlu, taksi ve dolmuş yolcu taşıma ücretlerinin yüzde ..
Babacan: Toplam kamu borç stoku 2005 sonu itibariyle 335.7 milyar YTL ANKARA - Devlet Bakanı Ali Babacan, toplam kamu borç stokunun 2005 yılı Aralık ayı itibariyle 335.7 milyar YTL olduğunu k..
Alternatifbank, Eskişehir'de şube açıyor İSTANBUL - Alternatifbank, Eskişehir'de şube açıyor. Alternatifbank A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, Banka Yönetim Kurulunun 03.07.200..
Altınyağ'da çalışan 68 geçici işçinin sözleşme süreleri doldu İSTANBUL - Altınyağ'da çalışan 68 geçici işçinin sözleşme süreleri doldu. Altınyağ Kombinaları A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderile..
Doğuş Oto, Bernard Krone Holding ile Türkiye'de üretim için görüşüyor İSTANBUL - Doğuş Oto, Bernard Krone Holding GmbH&Co. ile Türkiye'de üretim için görüşüyor. Doğuş Otomotiv Servis ve Tic..
'' İddaa'' Oyunu Milli Piyango'ya Devredilecek Yeni hazırlanan yasa tasarısıyla ''İddaa'', Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünün bünyesinde yer alacak.
İstanbul'da Taksi Ve Dolmuş Ücretlerine %25 Zam Talebi İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Semih Kaçanoğlu, taksi ve dolmuş yolcu taşıma ücretlerinin yüzde 25 oranında artırılmasını i..
Babacan: "Toplam Kamu Borç Stoku 335.7 Milyar Ytl" Devlet Bakanı Ali Babacan, toplam kamu borç stokunun 2005 yılı Aralık ayı itibariyle 335.7 milyar YTL olduğunu kaydetti.
İnşaat Sektöründeki Canlılık Sürüyor Belediyelerin Yapı Ruhsatı Verdiği Bina Sayısının Yüzde 3.7, İnşaat Alanının İse Yüzde 23 Oranında Arttığı Bu Yılın İlk Üç Aylık Döneminde Yapı Kullanım İ..
Danimarka Basını: "Türklere Sopa Gerek" Danimarka’da Yayınlanan Information Gazetesi, Avrupa Komisyonu’nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn’in Kıbrıs Sorununun Çözümü İçin Yaptığı "sauna ..
Sinek-kovar bilezikler Türkiye'de de satışa sunuldu İSTANBUL - Koreli "Hannaeum Inc." firması tarafından 5 yıllık bir araştırma sonucunda geliştirilen BugsLock "sinek-kovar bilezik" Türkiye..
Turkcell Mısır GSM ihalesinden çekildi Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Mısır'daki GSM ihalesinden çekildi. Turkcellden İMKB'ye yapılan açıklamada, şirket Yönetim Kurulunun daha önce, Mısır..
Ev sahipleri kuru fırsat bildi Ev sahipleri mayıs ve haziran ayında piyasalarda başlayan dalgalanma ve kurdaki hareketliliği de fırsat bildi ve konut kiralarına bu yılın üçüncü en yüksek zamm..
Sınavı Sisteminin Topluma Maliyeti 1.5 Milyar Ytl YÖK'ün hazırladığı Türkiye'nin Yükseköğretim Stratejisi başlıklı raporda, dershane sektörüne dikkat çekilerek, bu sektörün ortaöğretime yard..
Beşiktaş, Bobo İle 4 Yıllık Sözleşme İmzaladı Beşiktaş, siyah-beyazlı takımda geçen sezon kiralık olarak forma giyen Brezilyalı futbolcu Deyvison Rogerio Da Silva'nın (Bobo) bonservisinin al..
Reysaş Rusya'da Ve Türkiye'de İki Ayrı Şirket Daha Kuracak Reysaş Taşımacılık Ve Lojistik Ticaret, Yurtdışı Taşımacılık Faaliyetleri İçin Rusya'da, Türkiye'de İse Denizyolu Taşımacılığı İçin ..
İnşaat Metrekare Maliyetinde Artış Belediyeler tarafından, yapı kullanma izin belgesi verilen yapıların, arsa payı hariç inşaat metrekare maliyetleri bu yılın 1. döneminde, geçen yılın aynı ..
Hava sıcaklığı, doğuda 2-4 derece artacak, diğer yerlerde değişmeyecek İSTANBUL - Güney bölgelerle kuzeydoğu kesimlerde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışla..
Beni uykumdan eden sarışın!.. Ebru Drew - Dün benim için zor bir sabahtı. Niye?.. Saatin 09.00'unda çok sevdiğim bir sarışın tarafından uyandırıldım. Bir gün önceden kahvaltı için sözleşmiş..
Kazakistan'da Trafik Kazası: 15 Ölü Kazakistan'da Almatı-Astana kara yolunda bu sabah meydana gelen trafik kazasında 15 kişinin öldüğü, 11 kişinin yaralandığı açıklandı.
Kocaeli'nde Sebze Ve Meyve Fiyatları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğünün verilerine göre, günlük meyve ve sebze kilogram/kasa/kutu/sandık/demet/torba fiyatları YTL cinsinden şöyle..
Emisyon hacmi dün 138.2 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 4 Temmuz Salı günü 138.2 milyon YTL azalarak, 22 milyar 991 milyon 277.9 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi bir..
Türkiye'nin 2006 yılı ihracatı 40.5 milyar dolara ulaştı ANKARA - Türkiye'nin 2006 yılı başından bugüne ihracatı 40.5 milyar dolara ulaştı. Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın web sitesinde(ihracat..
Yapı ruhsatı verilen yapıların yüzölçümü ilk çeyrekte yüzde 23 arttı ANKARA - 2006 yılının ilk üç ayında bir önceki yılın ilk üç ayına göre belediyeler tarafından Yapı Ruhsatı verilen yapılar..
Turkcell Mısır Gsm İhalesinden Çekildi Turckcell Mısır Gsm İhalesinden Çekilme Kararı Aldı.
Bakan Çiçek: ABD ve Türkiye, bölgesel ve küresel konularda benzer vizyonlara sahip ANKARA - Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Türkiye Cumhuriyeti ile ABD arasındaki dostluk ve ittifak ilişkilerinin ..
5 yasa, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı ANKARA - Çeşitli alanlarda düzenleme yapan 5 yasa, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. 5530 Askerî Mahkemeler Kuruluşu ve Ya..
Dolar 1,56 YTL seviyesinde Serbest piyasada, dolar güne 1,5600, avro 1,9950 YTL'den başladı. Kapalıçarşı'da 1,5550 YTL'den alınan dolar, 1,5600 YTL'den satılıyor. 1,9850 YTL'den alınan avronu..
TİM Genel Kurulu bugün Ankara'da yapılıyor / Başkanlık seçiminde ibre Satıcı'dan yana İSTANBUL - Döviz kurundaki yükseliş ile birlikte rahatlayan ihracatçıları bugün yapılacak seçim heyecanı ..
Reysaş Lojistik, Rusya'da şirket kuruyor İSTANBUL - Reysaş Lojistik, Rusya'da şirket kuruyor. Şirket aynı zamanda yurtiçinde denizyolu taşımacılığına yönelik bir şirket kurma yönünde de kara..
Turkcell, Mısır'daki GSM ihalesinden çekildi İSTANBUL - Turkcell, Mısır'daki GSM ihalesinden çekildi. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, 23 Haziran..
Borsa 1.seansa 36.431,89 Puandan Başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 49,34 puan azalarak 36.431,89 puan seviyesinde açıldı.
Kuzey Kore Füze Denemesini Doğruladı Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı, füze denemeleri yaptığını doğruladı.
Bursa'da Su Kesintisi... Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde, altyapı çalışmaları nedeniyle bazı yerleşim birimlerinde su kesintisi yapılacak.
45. Uluslararası Bursa Festivali... Ünlü kemancı Vanessa Mae, ''45. Uluslararası Bursa Festivali''nin son konuğu olarak yarın akşam Bursalılarla buluşacak.
Basketbol - (a) Milli Erkek Takımı, Dünya Şampiyonası Hazırlıklarını Sürdürdü (A) Milli Erkek Basketbol Takımı, Japonya'da düzenlenecek Dünya Şampiyonasının hazırlıklarını sürdürdü.
Yakuplu'da Ambalaj Deposunda Yangın... Büyükçekmece'ye bağlı Yakuplu beldesinde ambalaj deposunda çıkan yangın, maddi hasara yol açtı.
Chıck Corea, Aya İrinide Konser Verdi Ünlü caz piyanisti ve besteci Chick Corea, Aya İrini Müzesinde konser verdi.
Rektör Ataması Resmi Gazete'de... Marmara Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Necla Pur'un atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10