5 Temmuz 2006 Çarşamba Günü Haberleri

5 Temmuz 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Londra: Kuzey Kore'nin Füze Denemesi Yapması İngiltere, Kuzey Kore'nin füze denemesi yapmasının "provokatif" olduğunu ve sadece Asya-Pasifik bölgesindeki tansiyonu yükseltmeye yaradığını söyl..
Bağdat: Irak'taki Şiddet Olayları İstatistikler, Irak'ta, Sünnilerle Şiiler arasındaki mezhep çatışmaları nedeniyle ölümlerin arttığını ortaya koyuyor. Haziran ayında Bağdat morguna getirilen..
Brüksel: İran'ın Nükleer Programı İran'ın nükleer konudaki başmüzakerecisi Ali Laricani, nükleer krizin görüşülmesi gayesiyle Brüksel'e yapacağı ziyareti erteledi.
Tokyo: Kuzey Kore'nin Füze Denemesi Yapması Japon Savunma Ajansı'ndan bir yetkili, Kuzey Kore'nin 7. bir füzeyi fırlattığını bildirdi.
Kudüs: İsrail'in Filistin Topraklarındaki Saldırıları İsrail Güvenlik Kabinesi, Filistin roketlerini önlemek amacıyla orduya, Kuzey Gazze'deki güvenlik alanını genişletme yetkisi verdi.
Gazze: Gazze'de Patlama Gazze'de meydana gelen patlamada 2 kişinin öldüğü, 7 kişinin de yaralandığı bildirildi.
Bağdat: Ramadi Hastanesi'nin Direnişçilerce Kullanıldığı İddiası Irak'ın başkenti Bağdat'ın batısındaki Ramadi'nin en büyük hastanesinin, "güvenli bir ev" gibi silahlı kişiler tarafından kull..
Kerkük: Kerkük'te Bombalı Saldırı: 4 Yaralı Irak'ın Kerkük kentinde meydana gelen bombalı saldırıda, ilk belirlemelere göre 4 kişinin yaralandığı bildirildi.
Brüksel: İran'ın Nükleer Programı İran'ın nükleer konudaki başmüzakerecisi Ali Laricani'nin, nükleer krizin görüşülmesi için Brüksel'e bugün yapması beklenen ziyaretini Perşembe günü gerçekle..
Brüksel: Kuzey Kore'nin Füze Denemesi Yapması NATO, uluslararası camiaya, Kuzey Kore'nin füze denemelerine "kesin bir yanıt" vermesi çağrısında bulundu.
Gazze: Gazze'deki Patlama Gazze Şeridi'nde, bugün bir evde bomba imal edilmesi çalışmaları sırasında meydana gelen patlamada 2 Hamaslı militan öldü.
Atina: Gambari'nin Yunanistan Ziyareti Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan'ın Siyasi İşlerden Sorumlu Yardımcısı İbrahim Gambari, Atina'da Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bak..
Tikrit: Tikrit'te Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi Irak'ın kuzeyindeki Tikrit kentinde, sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Bağdat: Sünni Milletvekili Mıshadhnı'nin Kaçırılması Sünni Milletvekili Taysir El Mishadhni'yi kaçıranlar, kadın milletvekilini serbest bırakmaları için, ABD askerlerinin çekilmesiyle ilgili ..
Bağdat: Abd Askerinin Iraklı Bir Kıza Tecavüz Etmesi Iraklılar, bir kıza tecavüz edip ailesini de öldüren ABD askeri Steven Green'in ülkesinde değil, Irak'ta yargılanarak gerekli cezaya çarpt..
Dubaı: El Kaide, Kral Abdullah'ın Af Önerisini Reddetti Suudi Arabistan'daki El Kaide örgütü, Kral Abdullah'ın, yetkililere teslim olan İslami militanlara af önerisini reddetti.
Necef: Şii Lider Sadr, Ladin'in Sözlerini Değerlerdi Şii lider Mukteda El Sadr, Sünni liderlerin, El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in gerekirse Şiilerle savaşılması yönündeki sözlerine tepki v..
Bağdat: Bağdat'ta Patlama: 6 Ölü, 15 Yaralı Irak'ın başkenti Bağdat'ta bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda en az 6 kişi öldü, 15 kişi de yaralandı.
Kerkük: Irak Halkı Siyasi Liderlerine Güvenmiyor Irak'ta gerçekleştirdikleri sivil katliam ve tecavüz gibi 'kanlı hataları' nedeniyle ülkedeki Amerikan askerine kin tutan Irak halkı, diğer ya..
Kahire: İsrail'in Filistin Topraklarındaki Saldırıları Mısır'da muhalefetteki Müslüman Kardeşler örgütü ile solcular, Arap ülkelerinin, İsrail Büyükelçileri'ni ülkeden atması ve İsrail mallar..
Bağdat: Irak'ta Şiddet Olayları ABD, bomba yüklü araçlarla yapılan saldırı sayısının, özellikle Bağdat'ta artmasının beklendiğini açıkladı.
Strasbourg: İsrail'in Filistin Topraklarına Saldırıları Avrupa Parlamentosu'nda Tartışıldı Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Komiseri Benita Ferrero-Waldner, İsrail'e, Filistin topraklarında ..
Washington: Kuzey Kore'nin Füze Denemesi Yapması Pentagon, Kuzey Kore'nin son 24 saat içinde bir füze denemesi daha gerçekleştirdiğini doğruladı.
Birleşmiş Milletler: Kuzey Kore'nin Füze Denemeleri Yapması Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Kuzey Kore'nin füze denemeleriyle ilgili acil toplantısına başladı.
Lefkoşa: Rum Askeri Helikopterinin Düşmesi Baf yakınlarında eğitim uçuşu yapan Rum Milli Muhafız Ordusu'na (RMMO) ait askeri helikopterin düşmesinin ardından Rum Hükümeti, 3 günlük yas ilan e..
Ramallah: İsrail, Hamaslı Bakanın Tutukluluk Süresini Uzattı İsrail'de mahkeme, Hamaslı bir bakanla 4 milletvekilinin tutukluluk hallerinin uzatılmasına karar verdi.
Nablus: İsrail'in Filistin Topraklarındaki Saldırıları Filistin topraklarındaki operasyonlarına devam eden İsrail askerleri, Batı Şeria'nın kuzeyindeki Nablus bölgesinde Filistinli 16 yaşında..
Bağdat: Abd Askerinin Iraklı Bir Kıza Tecavüz Etmesi Irak hükümeti, bir ABD askerinin Iraklı bir kıza tecavüz edip ailesini de öldürmesi ile ilgili olarak 'bağımsız yargılama' istemeye hazırl..
Tokyo: Kuzey Kore'nin Füze Denemesi Yapması Kuzey Kore tarafından gerçekleştirilen füze denemelerinin, Japonya'ya giden yolcu uçaklarının izlediği rota üzerinde yapıldığı iddia edildi. Testle..
Bağdat: Irak Elektrik Bakan Yardımcısı'nın Kaçırılmasının Ardından Şii Sadr Semti yakınlarında pusuya düşürülerek, silahlı kişiler tarafından kaçırılan Irak Elektrik Bakan Yardımcısı Raad El ..
Kabil: Afganistan'daki Patlamaların Ardından Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, başkent Kabil'de 1 kişinin öldüğü, 50 kişinin de yaralandığı 2 askeri otobüste meydana gelen patlamaların,..
Washıngton: Gül-rıce Görüşmesi Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve ABD'li meslektaşı Condoleezza Rice, yaptıkları görüşmenin ardından, 'ABD-Türkiye Stratejik Vizyon Belgesi'nin yayımlandığını du..
Gazze: İsrail Ordusunun Gazze'deki Bir Okulu Vurması Gazze'de, İsrail ordusu tarafından vurulan okulun müdürü Muhammed Şama, uluslararası toplumu ve UNESCO'yu İsrail'in saldırılarına bir son ..
Kudüs: Filistinli Militanların İsrail'e Yönelik Roket Saldırıları Filistinli militanlar, Gazze Şeridi'nden İsrail hedeflerine yönelik olarak roketli saldırılarını sürdürüyor. İsrail ordu sözc..
Washıngton: Kuzey Kore'nin Füze Denemesi Yapmasının Ardından ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Kuzey Kore'nin füze denemeleri gerçekleştirmesiyle ilgili olarak, Kuzey Kore'nin uluslarara..
Lefkoşa: Lefkoşa Sele Teslim Son günlerde hava sıcaklığının artmasından şikayet eden Lefkoşa halkı, bugün öğle saatlerinde bastıran sağanak yağışla zor anlar yaşadı. Çıkan kasırgada bir kadın..
Gazze: İsrail'in Filistin Topraklarına Saldırması İsrail ile Filistin arasındaki gerginlik giderek tırmanırken, her iki taraf da saldırılarını sürdürüyor. Filistinli militanların Ashkelon'a g..
Gazze: İsrail'in Filistin Topraklarındaki Saldırıları 2 gündür kapalı olan Erez kapısını bölgedeki yabancıların, özellikle gazetecilerin çıkması için 2 saatliğine açıp kapatan İsrail ordusunu..
Brüksel: Dhkp-c Üyesi Bahar Kimyongür'ün Serbest Bırakılması DHKP-C üyesi olmak suçundan Hollanda'da gözaltına alınan ve daha sonra tutuklanan Bahar Kimyongür serbest bırakıldı. Hollanda'ya d..
İsrail Kentine Roket Saldırısı Filistinli militanlar, İsrail'in güneydeki Aşkhelon kentine bugün ikinci bir roket saldırısı düzenledi.
Filistinli Militanlardan Yeni Koşullar İsrailli askeri kaçıran Filistinli militanlar, askerin serbest bırakılması karşılığında İsrail'den, bazı Filistinli tutukluların salınmasına dair takvi..
Erdoğan: ''Tecrit Hafifletilmediği Sürece Adım Atmayacağız'' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''KKTC'ye yönelik tecrit hafifletilmediği sürece liman ve havaalanları konusunda ileri bir adım atm..
Şans Topu Çekilişi Yapıldı Şans Topu'nun bu haftaki çekilişinde 5+1 bilen çıkmadı. 1 milyon 60 bin 15 YTL 97 YKr haftaya devredildi.
'' Manipülasyon'' İddiasında Gözaltı Sayısı 35'e Yükseldi İMKB'de manipülasyon ve spekülasyon yapılarak haksız kazanç elde edildiği iddiasıyla başlatılan soruşturma çerçevesinde, İstanbul'da ..
Başbakan Erdoğan 5 Büyükelçiyi Kabul Etti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Filistin, Lübnan, Suudi Arabistan, Libya ve Mısır'ın Ankara Büyükelçilerini kabul etti.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10