5 Temmuz 2006 Çarşamba Günü Haberleri

5 Temmuz 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türkiye İhracatın Yüzde 71.5'ini 20 Ülkeye Yaptı En Yüksek İhracat, 4.7 Milyar Dolarla Almanya’ya Yapıldı. Türkiye Her 100 Dolarlık İhracatın 11.8 Dolarını Almanya'ya Yaptı. İtalya Yüzde 8.57..
Ev Sahipleri Kurdaki Dalgalanmayı Da Fırsat Bildi Ev Sahipleri Mayıs Ve Haziranda Piyasalarda Başlayan Dalgalanma Ve Kurdaki Hareketliliği De Fırsat Bildi. Türkiye Genelinde Konut Kiraları H..
Vural Öger'den Eurlings Raporuna "Kıbrıs İtirazı" Ap Sosyalist Grubu Üyesi Vural Öger, Hıristiyan Demokrat Eurlings’in Türkiye Raporu’na Yönelik Çeşitli Değişiklik Önerileri Hazırladı. Ek Pro..
İMKB'de manipulasyon operasyonu: 20 kişi gözaltında İSTANBUL- Borsada haksız kazanç elde ettikleri öne sürülen, aralarında borsa çalışanları ve aracıların da bulunduğu 20 kişi dün gözaltına a..
Marmara Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof.Dr. Necla Pur atandı ANKARA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Marmara Üniversitesi Rektörlüğü'ne üniversitenin Kadın İşgücü Araştırma ve Uygulama Me..
Piyasalarda, 'yeni vergi ve zam' endişesi ANKARA - Dış piyasalarda yaşanan olumsuz trend ve bazı iç siyasi gelişmelerin de etkisiyle mayıs ve haziran aylarında kısa vadeli sermaye çıkışına ba..
Bakan Çiçek: ABD ve Türkiye, bölgesel ve küresel konularda benzer vizyonlara sahiptir ANKARA - Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Türkiye Cumhuriyeti ile ABD arasındaki dostluk ve ittifak ilişkilerin..
Dolar 1,5600 Ytl'den Güne Başladı İstanbul serbest piyasada, dolar güne 1,5600, avro 1,9950 YTL'den başladı.
Özel Sektör Dış Borç Ödemelerinde De Devletle Yarışıyor Son Yıllarda Kredi Gereksiniminin Önemli Bir Bölümünü Dış Borçlanmayla Karşılayan Özel Sektör, 2007 Yılında Kamu Sektörüyle Aynı Düzeyd..
Mü Rektörlüğüne Necla Pur'un Atanması Resmi Gazete'de Marmara Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Necla Pur'un atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Gül: ''Çözüme Şam'ın Da Katkısı Gerekiyor'' Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, İsrail ile Filistin arasında, İsrailli askerin kaçırılmasıyla tırmanan gerginliğin çözümünde..
Gül, Rice ile biraraya gelecek ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın davetlisi olarak Washington'da bulunan Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Amerikan Kongresindeki Tür..
K.Kore'den 10 füze denemesi Kuzey Kore'nin kısa, orta ve uzun menzilli 10 füze denemesi yaptığı bildirildi. Güney Kore'deki Yonhap ajansı, kimliğini açıklamadığı Güney Kore istihbarat yetkili..
Bakan Gül, ABD'de / "Davutoğlu'nun Şam'a ziyarette bulunması talebi İsrail'den geldi" WASHINGTON - Resmi temaslarda bulunmak üzere ABD'nin başkenti Washington'da bulunan Başbakan Yardımcısı v..
Kuzey Kore: ''Bu Bir Egemenlik İşi'' Kuzey Kore yönetimi, füze denemelerinin bir ''egemenlik işi'' olduğunu açıkladı.
Halilzad Irak'a Desteğini Yineledi ABD'nin Irak'taki Büyükelçisi Zalmay Halilzad, demokrasi yolunda zorluklarla karşılaşan Irak'a ülkesinin desteğini yineledi.
Kuzey Kore'nin Füze Denemesi Gerginliğe Neden Oldu Kuzey Kore'nin yaptığı kıtalararası füze denemesi dünyada gerginliğe yol açtı.
İsrail, Hamas'a Ait Binaları Vurdu İsrail Gazze kentinde düzenlediği füze saldırısında Hamas'a ait binaları vurdu.
Hatay şivesinde zorlanıyorum Osmanlı'nın Birinci Dünya Savaşı'na girdiği dönemde bugünkü Suriye topraklarında yaşanan bir aşk ve intikam öyküsünü anlatan 'Eve Giden Yol' filminin çekimleri b..
Taş fırın erkeği kız babası oldu Mehmet Ali Erbil'den sonra Tamer Karadağlı da baba oldu. Karadağlı'nın 1.5 ay önce Amerika'ya götürdüğü eşi Arzu Balkan bir kız çocuğu doğurdu
Demet Akalın: Hamile olduğum için evlenmedim Sürpriz bir kararla, 9 aydan bu yana birlikte olduğu Oğuz Kayhan'la dünya evine giren şarkıcı Demet Akalın, 'hamile olduğu için evlendi' yönündek..
Vasiyetimdir! Hayatımı kızım oynasın Türk Sinemasının 'Sultan'ı Türkan Şoray sinema dünyasına seslendi: Ölümümden sonra hayatımı anlatan film çekilirse beni Yağmur canlandırsın
Mucize hayatlar 6.5 aylık hamileyken hapşırdıktan sonra felç olan ve bu nedenle 1 ay önce erken doğum yaptırılan Gülperi Başaran, doktorlar 'zor' dediği halde yürümeye başladı. ABD'li Wallis..
Hindistan'ın son nizamı huzuru Antalya'da buldu Boşandığı üçüncü eşi Manolya Onur'a 5 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edilen Haydarabad Nizamı Mükerrem Bereket Şah, şaşaalı günlerini ge..
Kaza geçiren balete acı haber İstanbul Devlet Konservatuarı Bale Bölümü'nden yeni mezun olan 26 yaşındaki balet Mehmet Sefa Öztürk önce gece arkadaşlarıyla birlikte mezuniyet kutlamasına kat..
'Askeri öldürmeyip İsrail'i süründüreceğiz' Filistinli militanlar, esir askerin bırakılması karşılığında İsrail hapishanelerindeki 1000 mahkumun salıverilmesini istemiş ve İsrail hükümetine ..
'Bush yüzünden dünya artık daha tehlikeli' Amerika'nın en önemli haber dergilerinden Foreign Policy, Bush yönetiminin son 5 yıldır sürdürdüğü 'terörle savaş'ı 116 Amerikalı uzmana sordu
Dünya Kupası ile uyuyan Almanlar'a vergi şoku Almanya'nın Dünya Kupası'nda aldığı sonuçlar en çok Başbakan Angela Merkel'i memnun ediyor
15 yaşındaki Iraklı kıza tecavüz edip yaktılar! Bu skandal Ebu Garib ve Guantonamo'yu bile gölgede bırakacak. 4 sarhoş askerin, 15 yaşındaki bir Iraklı kızın evini basıp ailesini öldürdükten..
20 milyon Euro çözer İzin alıp Fransa'ya giden ancak önceki akşam dönmesi gerekirken gelmeyen yıldız için 3 kulüp yarışıyor. Nihat Özdemir ise '20 milyon Euro'yu getiren artık Anelka'yı alır..
'En az 100 gol atmamız gerek' Alex: 'Önümüzdeki sezon takım olarak en az 100 gol atmayı hedeflemeliyiz. Geçen yıl kaybedilen şampiyonluğun acısını ve 100. yılımızın keyfini ancak böyle çıkar..
Bu takım bitik! Lazaroni: 'Geçen sezon 90 dakikayı nasıl bitirmişler hayret ediyorum. Bu kondisyonla UEFA Kupası'na katılmak bile büyük başarı sayılır.'
Kurtarıcı değiliz Delgado: 'Sergen bir 'idol'. Onun yerini doldurmak zor ama benim için onur verici.' Nobre: 'Kahraman değiliz. Başarıya takımla birlikte sorumluluk alarak ulaşacağız.'
Gönlünde 3 aslan yatıyor İyi oyuncu almanın kolay olmadığını belirten Gerets alınmasını istediği isimlerin Gravesen, Ze Roberto ve Maniche olduğunu açıkladı
Zico Fener'de F.Bahçe'de haftalardır 'yılan hikayesi'ne dönen teknik direktörlük sorunu, dünya futbolunun 'Beyaz Pele' olarak tanıdığı Zico ile çözüldü
'Beyaz Pele' doğru tercih Gökmen Özdemir (Spor) - F.Bahçe'nin Zico tercihi Türkiye'de mutlaka büyük yankı uyandıracaktır. Çünkü Scolari, Parreira gibi isimlerden bahsederken Zico F.Bahçe ka..
Başkalarının değil Allah'ın sözüne bakın Süleyman Ateş - Arkadaşın Kuran'dan habersiz, ümmi bir kişidir. Kuran, 'Ey inananlar, hamrdan (alkollü içkilerden) kaçının ki felah bulaşınız' derke..
Dünya Kupası haber kanallarına yaradı Memet Güler - Kanal 1 büyük iş yaptı ve 14 milyon dolar para ödeyip Dünya Kupası maçlarının yayın hakkını satın aldı. Çünkü her ne kadar Milli Takımımı..
Su aktı, biz baktık; neden sızlanıyoruz? Mustafa Mutlu - Bilinen bir söz vardır, 'Su akar, Türk bakar' diye... 1980'li yıllardan bu yana enerji politikalarımızda bu sözün gereğini yerine ge..
Erdoğan Cumhurbaşkanı, Baykal Başbakan.. Mehmet Tezkan - Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasını kim ister? Hangi parti 'hakkıdır, olabilir' der.. DYP mi, Anavatan mı, MHP mi, CHP mi?
Kim götürüyor... Okay Gönensin - Son yirmi, hatta otuz yılda 'birileri götürüyor' inancı toplumda çok yaygın bir şekilde yerleşti. 'Birileri götürüyor' inancının altındaki, siyasi ya da yer..
Bodrum'da durur yat.. Vur kafayı içinde yat.. Selahattin Duman - Bu ekonomik kriz en çok yat sahiplerini vurdu.. Koca Bodrum koyları teknesiz kaldı.. Zengin kısmı ya teknesini getirmiyor ya..
Hayır! Hayat futbola benzemez! Haşmet Babaoğlu - Dünya Kupası başladığından beri o malum cafcaflı lafın saltanatı da başladı. Neymiş? Futbol hayata, hayat futbola benzermiş... Özellikle fut..
Cevap hakkı Mine G. Kırıkkanat - Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Fatih Onur'un, öğretmen, öğrenci ve veliler tarafından kendisine yöneltilen ithamlara verdiği cevabı, söz verdiğim ü..
Bankalar ve gayrimenkul teminatı Ali İhsan Karacan - 1983 yılındaki 70 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin (KHK) ardından gevşetmesine, 1985 yılındaki 3182 sayılı Bankalar Kanu'nun kısıtlar..
Kuru üzümlerin Fransa yolculuğu Elif Ergu - Adıyaman'ın acı biberi, salçası ve fıstiğıyla ünlü Suvarlı Köyü bir ay önce bir Fransız centilmeni misafir etti. işadamı Nicolas Mounard, bir sür..
Refleksle hareket etmenin sonuçları... Salih Neftçi - Büyük bir 'kötümserlik' döneminden birkaç gün içinde büyük bir 'iyimserlik' dönemine geçtik. Daha birkaç gün önce piyasa profesyonelle..
Soruyu tekrarlıyorum! Necati Doğru - Temmuz sıcağında 'havuzdan, tatilden, deniz havasından, yaz meyvesi karpuzdan, Bodrum'a, Antalya'ya gelen tangalı turist kızdan' söz eden yazı yazmamı b..
Kuralsız oyun! Zülfü Livaneli - Her oyunun kuralı vardır. Oyuncular bu kuralları baştan bilir. Kural olmazsa oyun da olmaz! Diyelim ki futbol oynuyorsunuz: Topu kaleye nizami bir şekilde so..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10