2 Temmuz 2006 Pazar Günü Haberleri

2 Temmuz 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Etkin girişimcilik' için dernek geliyor İş dünyasının önde gelen isimleri girişimciye destek için bir araya gelerek Endeavor Türkiye Derneği'ni kurmaya hazırlanıyor. Citibank Türkiye'nin des..
Kıdem tazminatı tavanı yükseldi Kıdem tazminatı tavanı, dünden geçerli olmak üzere bin 815 YTL 28 YKr olarak uygulanacak. En yüksek devlet memuruna her bir yıl için ödenen ikramiyenin katsayı..
Kur zıplayınca, ihracat rekor kırdı Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı, haziran ayı ihracatının, tüm zamanların rekorunu kırarak 7 milyar 685 milyon dolar olarak gerçekleş..
Otomotiv altı ayda 2003 yılını solladı Ekonominin lokomotifi konumundaki otomotiv sektörünün ihracatı, yılın ilk yarısında yüzde 11.6 oranında artarak 7 milyar 404 milyon dolara ulaştı.
Yap-işlet santralı için özel yasa Danıştay'ın, doğalgazla elektrik üreten Enka'ya ait İzmir Santralında üretimin 20 gün içinde durdurulması sonucunu doğuracak kararını baypas eden yasa TBMM G..
Bankacılığa çekidüzen operasyonu Bankalar Birliği, 'Bankacılık Etik İlkeleri' hazırladı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) etik ilkeler için olur alan Bankalar Birliği, bel..
Hazır giyimcilerden Kazakistan atağı Kazakistan'ın önemli kentlerinden Almatı'da düzenlenecek Türk Moda Fuarı'nda 100'e yakın hazır giyim firması ürünlerini tanıtacak. Ülkenin en büyük fuar a..
Ruslar, OTI'ye krizi hissettirmiyor Almanya'dan Türkiye'ye turist getirirken Körfez krizi döneminde sıkıntılı günler yaşayarak Rusya pazarına girmeye karar veren OTI grubu bu sayede sektörde ..
Ünal Tarım borcunu ödedi, hedef büyüttü Türkiye'nin en eski yaş sebze-meyve ihracatçılarından Ünal Tarım, 2001 krizi sonrasında girdiği borç sarmalından kurtulmayı başardı. Önce tahsilatta ya..
DHL'den çevre desteği DHL Express, çevreye karşı olan duyarlılığını yüzde 100 geri dönüşülebilir ürünlerden oluşan DHL Express kutuları kullanarak gösteriyor.
Century 21 Ege'ye açılıyor Verdiği hizmetler ve profesyonel çalışmalarıyla başta İstanbul olmak üzere çeşitli illerde gayrimenkul danışmanlığı hizmetini yeniden düzenleyen Century 21, bu yeni..
'Üzüm şaraba dönerse Avrupa'yı geçeriz' Türkiye Şarap Üreticileri Derneği Başkanı Yasin Tokat, Türkiye'de üretilen şarabın yüzde 70'inin kayıt dışı olduğunu iddia etti. Şarap sektörünün en ön..
Enflasyon cephesinde ilk iyi haber İTO'dan İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) perakende fiyatlar endeksi haziranda bir önceki aya göre yüzde 0.10 düştü. Bu gelişme yarın açıklanacak enflasyonun..
Yalçıntaş: Korkulan artış yaşanmadı İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş İTO'nun hazırladığı 'Haziran Ayı Ücretliler Geçinme Endeksi'nin ekonomideki endişelerin..
Vorkink: Yabancılar Türkiye için yatırım planı yapıyor Yatırım Danışma Konseyi toplantısına katılan üst yöneticilerin hükümetin makroekonomik politikalar açısından doğru yolda olduğu yönünde..
Filistin diplomasisi Filistinlilerin bir İsrail askerini kaçırmasından sonra iki ülke liderinin de yardım istediği Başbakan Erdoğan, ABD Başkanı Bush'la yarım saat görüştü. Erdoğan, İsrail'in..
Yumrukla pazarlık olmuyor İsrail'in Gazze'ye operasyon düzenleyip Hamas iktidarından 64 yetkiliyi esir alarak misillemede bulunduğu İsrail askeri Gilad Şalit'in kaçırılması krizi çözülemiyor.
Bağdat'ta bir saldırıda 66 ölü 75 bin Irak ve Amerikan askerinin devriye gezdiği Irak başkenti, dün sabah, son dönemin en büyük saldırısıyla sarsıldı. Şii semti Sadr'daki El Ula halk pazarınd..
Finlandiya'nın ilk icraatı teknolojik devrim olacak Avusturya'nın sağanak altında düzenlediği Avrupa Konseri'yle AB Dönem Başkanlığı'nı devrettiği Finlandiya, Türkiye müzakereleri ve Rusya'da..
AB'yle restleşmeye devam Başbakan Tayyip Erdoğan, AB'yle Kıbrıs restini bu kez Euronews televizyonu üzerinden çekti. AB dillerinde 24 saat yayın yapan Euronews'un muhabiri Margherita Sforza'n..
ABD: Avrupa'ya izah ediyoruz ABD'nin Avrupa ve Avrasya'dan sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcılığı'nda üst düzey yetkili Matt Bryza, Ankara'nın AB'yle üyelik müzakerelerinin aksamasından kaçınma..
İçki satışında il özel idaresi dönemi Alkollü içki satış belgesi verme yetkisi tekel başmüdürlüklerinden, il özel idarelerine devredildi. Anayasa'nın "Bütçe Kanunlarına bütçeyle ilgi..
Cumhurbaşkanı'ndan 'ombudsman'a veto Çankaya, idareyi denetlemek için kurulan 'Kamu Denetçiliği Kurumu'nu Anayasa'ya aykırı olduğu gerekçesiyle veto etti.
Yargı: Eleştiri hakkı Zapsu'ya karşı da hak Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, gazeteci Serdar Akbıyık'ın, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın danışmanı Cüneyd Zapsu'ya 'kişilik haklarına saldırıda bulunduğu'..
Bülent Arınç Danimarka'da TBMM Başkanı Bülent Arınç, AB Parlamento Başkanları Toplantısı için bulunduğu Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da, dün, Almanya Federal Meclis Başkanı Norbert Lamme..
Araç üzerlerine düştü: İki ölü Apartman duvarına çarpan otomobil daha sonrada yolda yürüyenlerin üzerine devrildi; iki ölü, iki yaralı.
Ünye'de 3 bin 400 mağdur Şiddetli yağmur Ordu, Trabzon ve Samsun'da sellere neden oldu. Önceki gün iki kişinin öldüğü Ordu'da dün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler incelemelerde bu..
Avukatının da arabasını çaldı Kapkaçtan yargılanan Erol B., kendini savunması için tuttuğu avukatın arabasını çaldı.
Fuhuş çetesinin elinde dört ay işkence çekti Evden kaçan 15 yaşındaki K.Y.'yi dört ay boyunca erkeklere pazarladıkları ya da aracılık ettikleri öne sürülen üçü kadın 10 kişiyle genç kızla ili..
Şok iddia: Yılda 1350 çocuk dayak kurbanı Sosyal-İktisadi Araştırmalar Merkezi'nin verilerine göre, her yıl 1350 çocuk dayak sonucu ölürken, 30 milyon genç sokaklarda şiddetle burun buruna.
'Kırım-kongo'ya iki kurban daha Kırım-kongo kanamalı ateşi (KKKA) hastalığı iki can daha aldı. Ankara Numune Hastanesi'nde bir süredir tedavi gören iki kişinin hayatını kaybetmesiyle 2002 yıl..
Doğum sırasında bebeğin kafası koptu Akçakoca Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen doğum sırasında bebeğin kafası koptu. Bebeğin anne rahminde kalan gövdesi ameliyatla alındı.
Medya: Kim bunlar, açıkla Başbakan Tayyip Erdoğan daha önce de bazı gazetecileri "Hortumları kesildiği için çılgına döndüler" diyerek suçlamış, ancak tüm çağrılara karşın i..
Evcil operasyonunda yedi tutuklama daha Erol Evcil ve Hüseyin Kayapalı'ya yönelik karapara operasyonunda gözaltına alınan 20 zanlıdan 13'ü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, yed..
'Terörle değil Kürt'le mücadele yasası' Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Ahmet Türk, Terörle Mücadele Yasası'yla (TMY) birlikte AB reformlarının çöpe atıldığını önü sürdü. Türk,..
Amir tayinleri İstanbul'dan Emniyet Genel Müdürlüğü rutin şark-garp tayinlerinin amir ve müdürler kısmını da tamamladı. Kadro fazlası nedeniyle en kalabalık tayinler İstanbul'da yaşandı. İsta..
Engelli çocuklarla yaşlılara vakıf aylığı Anne ve babası yoksul olan 18 yaşından küçük engelli çocuklarla 65 yaşından büyük muhtaçlara, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nce muhtaç aylığı ödenecek.
Dev göktaşı yaklaşıyor 2004 yılında keşfedilip '2004 XP14' adı verilen, yaklaşık 750 metre çapındaki dev göktaşının, bugün Dünya yakınından geçmesi bekleniyor.
Türk bilim insanına ödül Erciyes Üniversitesi'nden Doç. Dr. Özgür Kişi, Uluslararası Hidroloji Bilimleri Birliği'nin 1948-1971 yıllarında genel sekreterliğini yapan Leon Tison adına konan ödü..
Gazze: İsrail, Gazze'deki Başbakanlık Ofisini Vurdu İsrail savaş uçakları Filistin Başbakanı İsmail Haniye'nin Gazze'deki ofisini vurdu. Olayda yoldan geçmekten olan 1 kişi yaralandı.
Ayakta tedavide fiks fiyat uygulaması Sağlık harcamalarının disipline edilmesi ve bütçede 1.4 milyar YTL'lik tasarruf sağlanması çalışmaları kapsamında, ayakta tedavilerde fiks fiyat uygulama..
'CEO'lar, iş ortamını heyecan verici buldu' Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorking, Yatırım Danışma Konseyi toplantısına katılan CEO'ların hükümetin makro ekonomik politikalar açısınd..
Teşvikte işçi şartı 30'dan 10'a iniyor Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, 54 ilde uygulanan teşvik yasasında yapacakları değişiklikle işletmelerin yasadan yararlanmaları için gereken çalışa..
Memura harcırah müjdesi Bütçe Kanunu'nda yer alıp Anayasa Mahkemesi'nce iptal edilen bazı hükümleri ilgili kanunlara ekleyen "torba yasa", TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.Maliye, alacağını..
‘Yalova, ekolojik tarım ve ekolojik turizm ile Türkiye’ye model olacak’ Yalova Valisi Doç. Dr. Yusuf Erbay, 2004 yılında başlattıkları ekolojik tarım ve ekolojik turizm çalışmalarıyla şehrin..
Kocaeli Büyükşehir, müdürlük sayısını azaltıyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, norm kadro uygulamasıyla kurumsal kimliğinde değişiklik yapmaya hazırlanıyor.
Okul bahçesinde tarihî eser Tekirdağ'da bir okulun bahçesinde yapılan kazı sırasında, tarihi değere sahip ‘koku şişesi’ bulundu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10