18 Temmuz 2006 Salı Günü Haberleri

18 Temmuz 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Roma: Fiorentina Taraftarları Demiryolunu Kapattılar İtalya'da yaşanan şike skandalının ardından mahkeme kararı ile ikinci lige düşürülen takımlardan birisi olan Fiorentina'da, taraftalar pro..
Ankara: Sağlık Bakanlığı'ndan "Hastalara Senet İmzalatmayın" Uyarısı Sağlık Bakanlığı, maddi durumu iyi olmayan hastalardan senet veya taahhütname alınmaması konusunda hastane yöneticileri se..
Adana: Pozantı'da Trafik Kazası: 2 Ölü, 6 Yaralı Adana'nın Pozantı İlçesi'nde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı.
Ankara: Emisyon Hacmi 17 Temmuz'da 154.6 Milyon Ytl Azaldı Emisyon Hacmi 17 Temmuz itibariyle 154.576,6 bin YTL azalarak, 23 milyar 871 milyon 260,5 bin YTL oldu. Merkez Bankası verilerine gö..
Kandahar: Taliban'ın İlerleyişi Taliban'ın, Afganistan'ın güneyinde en az bir bölgede kontrolü ele geçirdiği bildirildi.
Gündem ihaleler ve Ortadoğu Ne oldu BORSA: Ortadoğu'da artan tansiyon, yükselen petrol ve emtia fiyatları ile içerde terör olayları borsada sert satışlara neden oldu. Bütün gün Bakanlar Kurul..
Garanti Bankası, İzmir Çamdibi'nde şube açtı İSTANBUL - Garanti Bankası, İzmir Çamdibi'nde şube açtı. T. Garanti Bankası A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, Bankanın 1. Sanayi Si..
TOBB ile ABD Ticaret Odası işbirliğine gitti ANKARA - ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Türkiye'nin küçük ve orta ölçekli işletmelerinin ABD piyasasında ticarette bulunmalarına yardımcı olmak, bi..
Oda ve borsalarda harcırahlar artırıldı ANKARA - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile oda ve borsalar bünyesindeki organlar üyeleri, yöneticiler ve görevlilere yurt dışı ve il dışı g..
Vergi borçluları vergi dairelerine asıldı ANKARA - Her bir vergi dairesine 125 bin YTL ve üzerinde borcu bulunan mükelleflerin listeleri, yurt genelinde vergi dairelerine asıldı. Listeler, 17..
YASED Başkanı Şaban Erdikler: Türkiye, bölgesinin en güvenilir limanı İSTANBUL - Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Şaban Erdikler, Ortadoğu'daki gelişmelerin uzun vadede Türki..
Mısırlı Mısır'da yatırımdan vazgeçti İZMİR - Geçtiğimiz yıllarda kotalar yüzünden yaşadığı sıkıntıları aşmak için tekstil fabrikasını önce Bulgaristan ve Gürcistan'a taşıyan, daha sonra da Pa..
Renault Trucks, Türkiye'de yatırım için yer arıyor İSTANBUL - Renault Trucks Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Patrick Mosca, Türkiye'de üretim yapma konusunda araştırmalarını s..
Ortadoğu ve Güneydoğu'da artan gerilimden endişe eden yatırımcı "bekle-gör" politikası izliyor / Piyasalar durdu İsrail ile Lübnan arasında patlak veren sıcak çatışmanın bölgesel bir yangına ..
TBB yönetiminde yabancı banka ayrımı kaldırıldı ANKARA - Türkiye Bankalar Birliği (TBB) yönetim kurulunun oluşumunda yabancı banka ayrımı ortadan kaldırıldı. Eski düzenlemede, yabancı bankala..
Akbank, Londra'daki bankasını İranlı yatırımcılara satacak Akbankın, İngiltere'de kurulu bağlı ortaklığı Sabancı Bank PLC'deki yüzde 65 oranındaki hissenin tamamını İran'da kurulu bir şirket ..
Türk Telekom, Avea'nın yüzde 81'ine sahip oldu İSTANBUL - Türk Telekom, Telecom Italia ile Avea'daki hisselerinin tamamını satın almak üzere 500 milyon dolara anlaştı. Anlaşmanın yürürlüğe gi..
Emisyon hacmi dün 154.6 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 17 Temmuz Pazartesi günü 154.6 milyon YTL azalarak, 23 milyar 871 milyon 260.5 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hac..
COMPOTEK Bilişim ve İletişim Teknolojileri Fuarı, kasımda açılacak İZMİR - COMPOTEK Bilişim ve İletişim Teknolojileri Fuarı, Kasım ayında açılacak. Fuarı düzenleyen şirket tarafından yapılan..
Demiryolu Makinaları Sanayii'nde Genel Müdürlüğe Yusuf Özhan atandı ANKARA - Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii A.Ş. Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Yusuf Özhan atandı. Ulaş..
KOSGEB Başkanı Erkan Gürkan görevinden alındı ANKARA - Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Erkan Gürkan başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden..
125 bin YTL'nin üzerinde vergi borcu olanlar açıklandı ANKARA - Her bir vergi dairesine 125 bin YTL ve üzerinde borcu bulunan mükelleflerin listeleri, yurt genelinde vergi dairelerine asıldı...
Danıştay 13.Dairesi, Erdemir'in satışına onay veren ÖYK kararında yürütmeyi durdurdu ANKARA - Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun ERDEMİR İhalesine Onay Kararı'na karşı Makina Mühendisleri Odası t..
Karayollarında Durum Karayollarının bazı kesimlerinde, bakım, yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
Muğla'da Orman Yangını Muğla'nın Ula ilçesinde çıkan yangında, 7 dekar ormanlık alan zarar gördü.
Borsa Güne 32.658 Puandan Başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 44,38 puan azalarak 32.658,51 puan seviyesinde açıldı.
İstanbul: Otobanda Kaza: 2 Ölü Gaziosmanpaşa'da, TEM Otoyolu'ndan karşıya geçmek isteyen genç ve yanındaki bayan arkadaşı, bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.
İstanbul: Kartal'da İplik Deposu Alev Alev Yandı Kartal'da bir işyerinde doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangın, yan taraftaki iplik deposunun kullanılmaz hale gelmesine neden oldu.
Refah Sınır Kapısı Bir Günlüğüne Açıldı Mısır ile Gazze Şeridi arasındaki Refah sınır kapısının bir günlüğüne açıldığı bildirildi.
Endonezya'da Ölü Sayısı 306'ya Çıktı, 160 Endonezya'da meydana gelen depremin tetiklediği tsunamide ölü sayısı 306'ya çıktı.
ÖSS sonuçları bugün açıklanıyor ANKARA - Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçları bugün açıklanacak. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamad..
Hava sıcaklığı, kuzey kesimlerde değişmeyecek, diğer yerlerde biraz artacak İSTANBUL - Tahminlere göre, yurdun kuzey kesimleri parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin, Kar..
Tüketicilerden akaryakıt zamları için eylem planı ANKARA - Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF), 2006 ve 2007 yıllarına ilişkin "2 Yıllık Eylem Planı" hazırladı. Bu kapsamda Federasyon, ak..
Tarım Bakanı: Üreticiye 3 yılda 1 milyar YTL mazot desteği verdik ANKARA - Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, üreticilere son üç yılda toplam 1 milyar 50 milyon YTL tutarında mazot desteği..
Bazı ilaçların ödeme listesinden çıkarılmasına dava yolda İSTANBUL - İstanbul Eczacı Odası Genel Sekreteri Semih Güngör, Maliye Bakanlığı'nın "Tedavi Yardımına İlişkin Uygulama Tebliği"nin yü..
Endonezya'da ölü sayısı 306'ya yükseldi Endonezya'da meydana gelen depremin tetiklediği tsunamide ölü sayısı 306'ya çıktı. . Yetkililer, Cava adasını vuran dev dalgalar nedeniyle ölenlerin sa..
Irak'ta bombalı saldırı: 40 ölü Irak'ın Şii kenti Kufe'de, bu sabah düzenlenen bombalı saldırıda 40 kişi hayatını kaybetti, yaralı sayısı 65 olarak açıklandı. Güvenlik kaynakları, başkent Bağ..
İsrail saldırıları hız kesmedi İsrail'in, Lübnan topraklarındaki saldırıları devam ediyor. İsrail'in, Hizbullah gerillalarının 12 temmuzda iki askerini kaçırmasının ardından başlattığı ve Gün..
DPT Müsteşarı Tıktık: Bölgesel planlama bundan sonra yerelde yapılacak ADANA - Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Müsteşarı Ahmet Tıktık, DPT'nin kurulmasından sonra yapmış olduğu bölgesel kalk..
İstanbul: Yurtta Hava Tahmini Tahminlere göre, yurdun kuzey kesimleri parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak ya..
Lübnan Vuruluyor, Yabancılar Kaçıyor İsrail'in 2 askerinin kaçırılmasının ardından 12 temmuzdan bu yana Lübnan'a bombalar düşerken, yabancılar bu ülkeden kaçıyor.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10