9 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

9 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Danimarkalılar, Alanya'da ev tapusu kuyruğunda Antalya'nın Alanya İlçesi'nde satın aldıkları mülklerin tapusunu almak için 2 bin 500 yabancı sıra bekliyor. Mülk edinmek isteyenlerin ülkelere ..
SSK'lıya yurtdışında ilik naklinin tebliği çıktı Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK), Türkiye'de uygun verici bulamayan ilik hastalarının yurtdışı laboratuar tetkiklerini ve nakliye ücretlerini öd..
Türk işçisi Irak ve Afganistan'a gidiyor Irak ve Afganistan'ın yeniden yapılandırılması sürecinde bu iki ülkeye giden Türk işçi sayısı son 4 yılda önemli oranda arttı. Türkiye İş Kurumu'nun k..
Telekom'da 'şerh' kaygısı İmtiyaz süresi sonunda mülkiyetin devrini öngören maddeye alıcı şirketin (Oger) şerh koyması, Türk Telekom özelleştirmesinin de yargıya takılma olasılığını gündeme g..
TÜYAP Konya'ya kitap taşıyacak TÜYAP, kitapları Türkiye'nin her tarafına taşımaya kararlı. İstanbul dışında İzmir ve Bursa'da düzenlenen kitap fuarlarına bir yenisi daha eklenecek.
Matematik ve felsefe Matematik Dünyası'nın yeni sayısının kapak konusu, ortak adı konikler olan hiperbol, parabol ve elips eğrileri.
İsviçre teşekkür etmiş FIFA Disiplin Kurulu'nun Türkiye'ye verdiği cezanın şoku yaşanırken, İsviçre İç İstihbarat Başkanı'nın cezadan önce Türkiye'ye teşekkür mektubu gönderdiği ortaya çıktı.
Cezanın bedeli 1 milyon YTL İSTANBUL - Türkiye'ye kesilen altı maçlık ceza, Futbol Federasyonu'na yaklaşık 1 milyon YTL'lik ek yük getirecek. Futbol Federasyonu yetkilileri, her maçın ortalam..
'Şampiyon zor durumda' Reuters haber ajansı, Necati'nin önceki gün sarf ettiği "Tomas'a ve İlic'e ödeme yapılırken biz neden paralarımızı alamıyoruz.
Sanayi üretimi 2005'te yüzde 5.5 arttı Sanayi üretimi, 2005 yılında 12 aylık ortalamaya göre yüzde 5,5 artış gösterdi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2005 yılı ve aralık ayı sanayi üretim ..
Galataport'a yöntem arayışı Galataport'ta Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ) tarafından yapılan ihalenin iptalinin ardından, Özelleştirme İdaresi (ÖİB) tarafından yapılacak ihalede yöntem d..
Emekliye fişsiz iade Emekliler fiş toplama zorunluluğundan resmen kurtuldu. Fiş topalamaksızın, aylıklarının yüzde 5'i ile yüzde 4'ü arasında vergi iadesi alacak.
Bileşik faiz gidiyor Türk Ticaret Yasası tasarısı üzerindeki çalışmalarına başlayan Adalet Altkomisyonu, faize faiz yürütülmesini düzenleyen, 'bileşik faiz' başlıklı dokuzncu maddeyi tasarıda..
İMKB kan kaybediyor Borsaya bir darbe de Merrill Lynch'ten geldi. Tüpraş sarsıntısını atlatamayan borsa, uluslararası yatırım bankası Merrill Lynch'in yatırımcıya...
Unakıtan'ın prim borcu yok Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK), Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın oğlu Abdullah Unakıtan'ın 285 YTL tutarındaki prim borcunun...
Nihayet ortak inisiyatif Batılı gazeteler Hz. Muhammed karikatürü yayımlama inadından vazgeçmezken, BM, AB ile İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) hem ifade özgürlüğü hem dini değerlere saygı çağrı..
Hamas'ın İsrail'e çağrısı var Filistin hükümeti için Kahire'de kamp kuran Hamas, İsrail'le uzun vadeli barışa yeşil ışık yaktı.
Tahran'a karşı çuvalla para Bush yönetimi, İran'da bir rejim değişikliğinin yolunu açabilecek muhaliflere ulaşmak için çuvalla para harcıyor.
Tatbikat İran'a karşı değil Türkiye, kitle imha silahlarının yayılmasına karşı ABD liderliğinde oluşturulan PSI (kitle imha silahlarının yayılmasının önlenmesine karşı güvenlik inisiyatifi) k..
ABD'de dokuz kilise yakıldı Amerika'nın Arizona eyaletinde bir hafta içinde dokuz Baptist kilisesi şüpheli kişilerce kundaklandı.
Çeçenya'da patlama Rusya'nın işgal altında tuttuğu Çeçenya'daki askeri üssünde meydana gelen patlama iki katlı barakaların çökmesine yol açarken, en az 12 kişi öldü, 28 kişi yaralandı.
İmam-hatibe dur dendi kamusal alan genişledi İkinci diplomaya ret Danıştay 8'inci Dairesi, imam-hatiplilere üniversiteye girişte uygulanan katsayı engelini aşmak için bulunan formüle geçit v..
İmam-hatibe geçit yok Hükümetin, imam-hatiplilerin ÖSS'deki katsayı uygulamasını aşması amacıyla ürettiği, 'açıköğretim lisesinden ikinci diploma' formülü Danıştay'a takıldı.
Malvarlıkları denetlenecek AKP, siyasetçilerin yanı sıra kamusal hizmette bulunanları kapsayacak bir 'mal bildirimi yasası' üzerinde çalışmalarını sürdürürken, malvarlıklarını incelemek üzere..
Erdoğan'a 'hareket' Başbakan Tayyip Erdoğan'ın bulunduğu konvoya hareket halindeyken 'uygunsuz hareket'te bulunduğu iddia edilen bir kişi gözaltına alındı.
Cinayet zanlısı yakın arkadaşı Mafya usulü infaza kurban giden Çubuk İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Dündar'ın katil zanlısı olarak bir kişi gözaltına alındı.
Bürokrat fazlası AKP'yi gerdi AKP'nin temel taahhütlerinden biri olan ve seçimlerden hemen sonra açıklanan 'Acil Eylem Programı'nda da yer alan 'bürokrasinin azaltılmasına' ilişkin proje yeni..
Beş yılda anlaşılan cinayet Konya'da bir hırsızlığı araştıran polis, beş yıl önce bir yangında ölen Mevlüt Baran'ın boğularak öldürüldüğü ve kolonya dökülerek yakıldığını belirledi. Cinayeti ..
Kürtçe tabela için dava Siirt Başsavcılığı, Kürtçe 'Navenda Çand ü Hunera Botan' yazılı tabela asan Botan Kültür ve Sanat Merkezi'ne Türk Ticaret Kanunu'na aykırılıktan Siirt Sulh Ceza Mahkem..
Deprem yine korkuttu 17 Ağustos depreminde büyük yıkım yaşayan Adapazarı, yine deprem korkusu yaşadı. Adapazarı'nda dün sabah saat 06.07'de 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
22 bin 578 yeni öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı 42 alanda 22 bin 578 öğretmen atamasını dün gerçekleştirdi. Öğretmenlerin yanı sıra ailelerinin de katıldığı atama işleminde heyecan doruktaydı..
Gürültülü celse dünya basınında Ermeni konferansını erteleyen mahkemenin kararına dair yazıları nedeniyle beş gazeteci hakkında açılan davanın önceki gün yapılan ilk duruşması, Britanya basın..
Bu da doktorların bakanlığa önerisi Türk Tabipler Birliği (TTB), zorunlu hizmete alternatif olarak gündeme gelen ve ihtiyaç duyulan illere geçici görevlendirme ile doktor gönderilmesi uygulam..
Meclis gündemi: Aşure ve Alevilik TBMM Genel Kurulu'nun dünkü oturumunda İslam âleminde 'Aşure ayı' olarak bilinen Muharrem ayı vesilesiyle 'Alevilik' tarşımsa yaşandı.
Papa mektuba duygulandı Katolik Kilisesi'nin ruhani lideri Papa 16. Benediktus, Vatikan'da genel kabul törenindeki konuşmasında "Rahip Santoro'nun yaşamını feda etmesinin...
TAYAD davasına Erzurum yolu Trabzon'da 6 Nisan'da çıkan olaylarla ilgili beşi TAYAD üyesi, 16 kişinin yargılandığı dava, Erzurum'a nakledildi.
OKS'ye başvurma rehberi Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na (OKS) başvurular pazartesi günü başladı.
Şemdinli'de altı kişi tutuklandı Hakkâri'nin Şemdinli ilçesindeki bombalama olayı ardından topluluğun üzerine ateş açarak bir kişinin ölümüne yol açan başçavuş Tanju Çavuş kısa süren tutuklul..
Bir de sünnet olmasa! "Bize bir şey olmaz" diyen Türklerin AIDS'e karşı zırhı sünnet... Amerikalı ve Ugandalı bilim adamlarının HIV virüsünün bulaşması ve sünnet arasındaki ..
Karnavalı kim izler? 25 milyon prezervatif mi? Peki karnavalı kim izleyecek!.. Brezilya hükümeti, 25 Şubat'ta başlayacak karnavalda 25 milyon prezervatif dağıtacak.
Hem mesaj hem sohbet Google, e-posta servisi ile anında mesajı, diğer adıyla 'chat'i, aynı sayfada buluşturuyor.
Brokolinin kanser sırrı Kanseri önlediği bilinen brokolinin bunu nasıl yaptığı da ortaya çıktı.
« » 1 2 3 4 5 6 7