8 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

8 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kuş gribi, yumurtacıları markalaşmaya yöneltti Ölümlere yol açan kuş gribi sebebiyle durma noktasına gelen yumurta satışları, yeniden artmaya başladı.
Tüpraş devlete iade edilmezse eylem yaparız Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararı aldığı Tüpraş’ta Mustafa Koç başkanlığındaki yeni yönetim görevine başlarken, şirkette örgütlü Petrol-İş Send..
Kamyonculara lisans için son tarih 25 Şubat Karayolunda taşımacılık yapanlara lisans almaları için tanınan süre sona eriyor. Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü'nün 2003'te k..
Köprü ve otoyoldan 357 milyon YTL geldi İstanbul Boğaz köprüleri ile işletmedeki paralı otoyollardan 2005 yılında 257 milyon 456 bin 164 araç geçiş yaparken, 356,6 milyon YTL gelir elde edild..
Türk ve ABD KOBİ’leri bir araya gelecek Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 17 Mart’ta Amerika Ticaret Odası ile imzalayacakları anlaşma ile 3 bin Türk, 3 bin de A..
‘Danimarka mallarının pazar payı Türkiye’de az’ Danimarka basınında başlayan, Fransa'da devam eden ve İslâm dünyasını ayağa kaldıran Peygamber Efendimiz'e hakaret içerikli karikatürlere yönel..
Boykot Türk şirketlerine zarar vermemeli Peygamberimiz Hz. Muhammed'e yönelik karikatürlü tahfif ve tahkiri hoşgörü ile karşılamak ya da AB liderlerinin dile getirdiği gibi meseleyi ifade hür..
Danimarka hisseleri düştü Danimarka şirketleri uluslararası piyasada değer kaybetti. Bünyesinde onlarca şirketi barındıran AP Möller yüzde 2 değer kaybederken, en büyük kaybını yüzde 6,2 ile ..
Hava'da 'acemi pilot' kavgası Türkiye, havayolu ulaşımı konusunda son yıllarda önemli mesafeler kat etti. Özel havayolu şirketlerinin artması üzerine başlayan rekabet bilet fiyatlarını otobüs..
Papaz, 100 dolar ayin parası için öldürülmüş Trabzon’da silahlı saldırı sonucu öldürülen rahip Andrea Santaro cinayeti üzerindeki sis perdesi kalkıyor.
Rahibin öldürülmesine ortak tepki: Kurşunlar, barışa, kardeşliğe sıkıldı Trabzon’daki sivil toplum örgütleri şiddete ve teröre karşı kardeşlik çağrısında bulundu. Sancta Maria Kilisesi’nin ra..
Papaz askerî uçakla İtalya’ya gönderildi Rahip Andrea Santaro’nun (60) cenazesi Türk Hava Kuvvetleri’ne ait askerî bir uçakla Roma’ya gönderildi. Cenaze önceki gece Trabzon’dan İstanbul’a get..
Emniyet: Yabancı misyon mensupları iyi korunuyor Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner, yabancı misyon mensupları ile kritik kuruluşların tam bir koruma altında olduğunu söyledi.
[HABER İNCELEME] Papaz cinayetinin arkasında daha karmaşık bir yapı var Trabzon’daki Sancta Maria Katolik Kilisesi’nin İtalyan rahibi Andrea Santaro cinayetinin şüphelisi yakalandı. Soruşturm..
Paşa’ya 2,5 yıl hapis ve ordudan ihraç Genelkurmay Askeri Mahkemesi, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral İlhami Erdil’i haksız mal edinme suçundan 2 yıl 6 ay, memuriyet nüfuzunu kö..
Yağışlı hava yarın doğuya kayıyor Orta Akdeniz'den gelen yağışlı hava ile Rusya üzerinden gelen soğuk havanın birleşmesi sonucu tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı, dün de etkisini sürdür..
Amerikan polisi ve savcısının dizi korkusu Amerikan polisi ve savcısı, Türkiye'de de beğeniyle izlenen ‘CSI: Crime Scene Investigation' (Olay Yeri İnceleme) adlı televizyon dizinin, suçlulara..
Ford bayilerinin Roma’daki başarı toplantısı yasa dönüştü: 12 ölü İtalya'nın başkenti Roma'da, Türkleri taşıyan bir otobüsün dün sabaha karşı şarampole yuvarlanması sonucu 12 Türk vatandaşı h..
‘Erdal Çiçeksay, fakir öğrencilerin babasıydı’ Roma'daki kazada hayatını kaybeden Van'ın saygın esnaflarından Erdal Çiçeksay ve eşi Emine Çiçeksay'ın son 1 ayda sürekli olarak ölümlerinin bir..
Emniyet amiri aracında öldürüldü Çubuk Emniyet Amiri İbrahim Dündar uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Dündar'ın alacak verecek meselesi nedeniyle öldürüldüğü düşünülüyor.
MİT bölge müdüründen Şemdinli Komisyonu’na: Vallahi billahi bilgimiz yok Şemdinli'deki bombalama olaylarını araştırmak için kurulan TBMM Komisyonu, emniyet ve jandarmadan sonra MİT kaynakları..
ÖSYM ‘hile yaptı’ diyerek sınavını iptal etti, hakkını 7 yıl sonra AİHM’de buldu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, üniversite giriş sınavında "hile yaptığı gerekçesiyle" bir öğrencinin sınavını..
45 yıldır aile hekimliği var; ama uygulanmamış AK Parti’nin seçim beyannamesi, hükümet programı ve Acil Eylem Planı içinde yer alan ‘Sağlıkta Dönüşüm Projesi’nin önemli adımlarından birini ai..
‘Sokağa su dökmek suçmuş, bilmiyordum’ Kabahatler ile Belediye Kanunu, çevre temizliği konusunda belediyelere büyük yararlar sağlarken, vatandaşın nelerin suç olduğunu bilmediği ortaya çıktı...
Zorunlu hizmete bakanlıktan ‘geçici’ çözüm Sağlık Bakanlığı, doğuya giden hekimler için uygulanan zorunlu hizmet yasasının bazı hükümlerini iptal eden Danıştay kararına karşı geçici hizmet il..
Çinliler şiş kebabı çok sevdi Türkiye’nin lokumu, hamamı, döneri derken şimdi de şiş kebabı Çin’e girdi. Çin’in güneybatısındaki Chengdu (Çındu) şehrinin halka açık parklarında şiş kebap yapa..
Endonezya’da ‘kayıp dünya’ keşfi Bilim adamları, Endonezya’daki bir ormanda, daha önce bilinmeyen onlarca kuş, kelebek, kurbağa ve bitki türüne ev sahipliği yapan bir "kayıp dünya’’ buldu.
Amerika’nın Sesi Radyosu Türkçe yayını kapatacak Amerika’nın Sesi (VOA) Radyo ve Televizyonu’nu yöneten ABD Uluslararası Yayın Kurumu, Amerikan Kongresi’ne, Türkçe yayınlara son verilmesini ö..
Kızıldeniz’de canlı yolcu bulma umudu kalmadı Kızıldeniz’de batan gemide ölenlerin cesetlerinin su üstünde yüzdüğü ve kurtarma görevlilerinin artık sağ kazazede bulma ümidini kestiği belirtil..
Rus istihbaratı FSB’den iş ilanı: Çifte ajan olun, maaşınızı koruyun Rus istihbarat servisi FSB, internet sitesindeki iş ilanında, ajanlara ‘çifte ajan olup, maaşınızı koruyun’ tavsiyesinde b..
Gazetecilerin davasında arbede "İmparatorluğun Çöküş Döneminde Osmanlı Ermenileri: Bilimsel Sorumluluk ve Demokrasi Sorunları" konulu konferansı erteleyen mahkemenin kararına ilişkin yazıları..
TCDD, tazminat ödememek için kapkaçı ‘terör’ yaptı Cep telefonunu gasp etmek isteyenler tarafından Kasım 2004’te trenden atılarak hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Hakan Canıdemir’in ail..
Türk hava sahasına izinsiz giren uçak paniğe neden oldu Irak’ın Musul kentinden 6 Şubat’ta havalanan Ukrayna yapımı "Antinon-24" tipi "ER-AZU" adlı Moldova’ya ait olduğu bildirilen bir sivil ..
Vagonları katalitikle ısıtma fikri Rusya’dan alınmış Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD)’nın, ağır kış şartlarıyla birlikte lokomotiflerde meydana gelen donma ve beraberindeki ısıt..
13 yaşındaki ilkokul öğrencisi intihar etti İntiharlarla gündeme gelen Batman'da, benzer olaylar tekrar nüksetmeye başladı.
Doğum korkusu sezaryene yöneltiyor Hemen hemen bütün kadınların kâbusu olan doğum sancısı, anne adaylarını sezaryene yöneltiyor.
Çörekotu ağır metallerin etkisini azaltıyor Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Halit Demir, çörekotunun faydalarının belirlenmesi amacıyla yaptıkları ara..
İştahsız çocuğun yemeğini süsleyin İştahsız çocuğun beslenmesinde miktar yanında besin içeriği daha önemlidir. Besin kalitesi yüksek, çocuğun daha severek yediği gıdaları tercih etmeli.
[KADIN-AİLE KİTAPLIĞI] Çikolatadan evler olsa Dua, Yaratıcı’yla hasbıhal demektir. Sahipsiz ve yalnız olmadığımızın bilincidir. Kul olmak noktasında önemli bir kabuldür.
Viyana Filarmoni, nihayet geliyor Dünyanın en önemli klasik müzik topluluğu Viyana Filarmoni Orkestrası, nihayet Türkiye’ye geliyor.
Türk heykel sanatı toplu gösterimde Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilmemiş büyüklükte bir seçkiyle modern Türk heykelinin tarihine ışık tutmayı amaçlayan İstanbul Modern, 15 sanatçının y..
Eskişehir’in Ardıç’ı 15 Şubat’ta çıkıyor Edebiyat dünyasına Eskişehir’den yeni bir dergi katılıyor. 15 Şubat’ta okura ulaşacak olan Ardıç dergisinin yayın yönetmenliğini şair ve yazar Mustaf..
Ahmet Kabaklı hocayı anma günü Türk Edebiyatı Vakfı’nın geleneksel ‘Çarşamba Sohbeti’nde bugün, yıllar önce bu sohbetleri başlatmış olan değerli yazar ve gazeteci Şeyhülmuharrirîn Ahmet Kabak..
Mal varlığını açıklayıp muhalefeti uyardı: Bindiğiniz dalı kesmeyin Başbakan Tayyip Erdoğan, mal varlığı üzerindeki tartışmalara son noktayı koydu.
Unakıtan’ın istifasını isteyen CHP, surda gedik açma peşinde Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP’nin hakkında ikinci kez gensoru verdiği Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’a sahip çıktı.
Baykal: Helal değilse, haram zıkkım olsun CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı mal varlığını ‘şüpheli’ buldu. Erdoğan’ın servetini açıklarken, ‘3 aşağı 5 yuka..
Vekiller Erdoğan’ın beyanını ‘normal’ buldu AK Partili milletvekilleri, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı mal varlığını ‘normal’ buldu. Partinin TBMM grup toplantısına katılan milletveki..
AK Partili başkanın yetkileri elinden alındı Isparta Belediye Meclisi, belediyeyi zarara uğrattığı ve üyelere bilgi vermekten kaçındığı gerekçesiyle AK Partili Başkan Hasan Balaman'ın yetkil..
Başbakanlık’a girişten artık siviller sorumlu ‘Başbakanlık’ı halka açma’ stratejisi çerçevesinde müsteşarlık radikal bir uygulamaya geçti. Başbakanlık’a gelenler artık ilk noktadan başlayara..
Bu kadarını beklemiyorduk FIFA, İsviçre maçındaki olaylar nedeniyle Türkiye’ye 6 maç tarafsız sahada seyircisiz oynama cezası verdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9