8 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

8 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Baykal: Haram zıkkım olsun CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gizli kasası olduğunu ve malvarlığını gizlediğini öne sürerek, "Siyaset adamı kazancını ne..
AKP'lilere göre serveti az bile Başbakan Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı malvarlığını AKP'li milletvekillerinden bazıları normal karşıladı, bazıları da az bile olduğunu söyledi.
Berlusconi: Destek olalım İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, İtalyan rahip Andrea Santoro'nun öldürülmesinin ardından fanatiklerin etkisiz hale getirilmesi çağrısı yaparken, cinayetin Türkiy..
Mavioğlu ve Kırca'ya beraat Gazeteciler Ali Kırca ve Ertuğrul Mavioğlu, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Orhan Karadeniz'in şikâyetiyle hakaret ve Terörle Mücadele Yasası'na muha..
Mesut Yılmaz'a 'Şemdinli' daveti Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde meydana gelen patlamaları araştırmak için oluşturulan TBMM Komisyonu eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ı dinleme kararı aldı.
Rasmussen'e hediye Kuran AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, Hz. Muhammet karikatürleri yayımlanan Danimarka'nın Başbakanı Anders Fogh Rasmussen'e İngilizce Kuran gönderdi.
İmamdan tehdit: Üflersem şişersin Görev yaptığı caminin vakıf üyeleriyle tartışan imam, 'Okuyup üfleme' tehdidinde bulunduğu iddiasıyla şikâyet edildi. Bolu Kültür ve Yatırım Vakfı tarafından..
DYP kampa giriyor DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, olası erken seçim halinde, hazırlıksız yakalanmamak için il başkanlarını kampa alacak. Adalet Partisi'nin kuruluş yıldönümü olan...
'Kapıkule' için 16 yıl Kapıkule Sınır Kapısı'nda polis memurlarına yönelik iki ay önce düzenlenen operasyon kapsamında Edirne Savcılığı, 19'u tutuklu 27 polis memuru hakkında iddianame hazırl..
Sağlıkta doktor açığı geçici görevle kapanacak Bazı bölgelerdeki doktor açığını daha önce zorunlu hizmet ve sözleşmeli personel yöntemleriyle aşmaya çalışan Sağlık Bakanlığı, şimdi de geçici ..
Acemi hırsızlar maketleri çalıp kaçtı Elektrik kesintisini fırsat bilen hırsızlar kötü bir sürprizle karşılaştı. Hırsızların düştüğü durum en çok cep telefonu satışı yapan mağduru güldürdü.
Tatili telafi etmek çok zor 2005-2006 eğitim öğretim yılının Kurban Bayramı nedeniyle üç hafta olan ancak kar tatilleriyle bir ayı geçen birinci yarıyıl tatili eğitimcileri düşündürüyor.
İstanbul yine tatil: Kar yağışı içeri kayıyor İstanbul'da okullar yine yoğun kar nedeniyle tatil. Kar yağışı bugünden itibaren batıda etkisini azaltacak, ancak İç ve Doğu Anadolu'da devam ede..
Havaların soğuması ile barınma evleri doldu Kar yağışının başlaması ile sokakta kalanlar tekrar barınma evlerine götürüldü. Kocaeli'deki barınma evi yetkilileri, gece devriye gezerek sokakta ..
Sobalı odada yattı, bir daha kalkmadı Bursa merkez Osmangazi ilçesinde 14 yaşındaki bir kız çocuğu sobadan sızan karbonmoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.
Şahin, Avusturya'daki teleferikleri inceleyecek Bursa Belediye Başkanı Hikmet Şahin, teleferik hattının Oteller Bölgesi'ne kadar uzatılacağı projeyi gerçekleştirecek firmanın Alpler'de inşa e..
Kar yağışı cumaya kadar sürecek Marmara bölgesinde trafikte aksamalara yol açan kar yağışının cuma günü sona ermesi bekleniyor. Bazı illerde okulların tatil kararını duymayan öğrenciler kapıd..
Kirli denizlerden toplanan midye gibi kabuklu canlılar, sağlığı tehdit ediyor Özellikle atıklarla kirletilen denizlerden, su sirkülasyonunun çok fazla olmadığı koylardan toplanan midye ve di..
60 milyarlık kırtasiye malzemesi kül oldu Tekirdağ'da kırtasiye malzeme deposunda elektrik kontağından çıktığı anlaşılan yangında 60 milyar liralık malzeme kül oldu.
Devletin hastalıklı inekleri ölmeye başladı Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, İlçe Tarım Müdürlüğü’nce köylülere Sosyal Riski Azaltma Projesi (SRAP) kapsamında verilen hastalıklı inekler ölmeye ..
Ereğli’de yolcu kapma yarışı kavgayla bitiyor Ereğli ilçe merkezinde çalışan halk otobüsü ve dolmuş sürücüleri arasındaki yolcu alma krizi büyüyor.
'Lösemi hastası’ kılıklı şahıs, lüks araç kiralamış Zonguldak'ta ağzına maske takıp, kendisini lösemi (kan kanseri) hastası olarak tanıtan 36 yaşındaki Ferdi Kocasoy'un, İstanbul'dan lüks bir..
İstanbul, ‘Dünya Mirası Listesi’nde kalmaya çabalıyor UNESCO, 2003’te tarihî alanlara sahip çıkılmadığı gerekçesiyle İstanbul’u ‘Dünya Mirası Listesi’nden çıkarabileceğini açıkladı ve Türkiy..
Karla mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı gün boyunca devam etti. Büyükşehir Belediyesi ekipleri gece boyunca çalışarak ana arterlerin trafiğe açık..
İstanbul’da okullar bugün de tatil edildi İstanbul Valiliği, elverişsiz hava şartları dolayısıyla şehirdeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime bugün de ara verildiğini bild..
Şişli’de sokakta kalan bir evsiz donarak öldü Şişli Gültepe’de kimliği belirlenemeyen bir kişi, soğuktan donarak hayatını kaybetti.
Ünlü futbol takımlarına Kartepe’den davet var! İzmit’teki The Green Park Resort Kartepe Oteli’nde, Avrupa’nın bazı ünlü futbol takımlarının sezon hazırlıklarını yapabilmesi için görüşmelerin ..
Bursaspor’un yeni tüzüğü kabul edildi Bursaspor’un yeni tüzüğü, yapılan olağanüstü kongrede kabul edildi. Tayyare Kültür Merkezi’nde (TKM) yapılan tüzük kongresine 3 bin 313 üyeden 337’si ka..
Merinos Stadı’nı bir yıl Bursaspor kullanacak Bursa Merinos Stadı’nın Bursaspor’a kiralanmasını sağlayan sözleşme imzalandı.
Erdemirspor’un ligde kalma ümidi arttı Erdemirspor Erkek Basketbol Takımı Antrenörü Ayhan Kalyoncu, dönüm maçı olarak gördükleri Büyük Kolej karşılaşmasını 87-64’lük bir skorla kazandıkları i..
İstanbul’da çalıp Manisa’da satıyorlardı İstanbul’un birçok ilçesinden çaldıkları lüks otomobilleri sahte evrak düzenleyerek Manisa’da pazarlayan çetenin iki kardeş üyesi, Ümraniye’de yakalan..
Bankadan para çaldı kaçamadan yakalandı Maltepe’de, bir banka görevlisinin dalgınlığından yararlanarak 13 bin YTL para çalan sabıkalı hırsız, kaçmak için acele edince yakayı ele verdi.
İşleri bozulan tekstilci canına kıymak istedi Kadıköy’deki bir tekstil mağazasının sahibi Okan Aybay, evinde kardeşine ait ruhsatlı tabanca ile intihar girişiminde bulundu.
Fransız konsolosluğu önünde karikatür eylemi Temel Haklar Federasyonu, Hazreti Muhammed’in elinde bomba ile sembolize edildiği karikatürleri protesto etmek için Fransa’nın İstanbul Konsoloslu..
Kırmızı gül ‘Sevgililer Günü’ öncesinde karaborsaya düştü Yılın diğer günlerinde 5 liradan satılan bir dal kırmızı gül 14 Şubat Sevgililer Günü'nde 8 liradan satılacak. Diğer renkteki gülleri..
Şizofreni hastaları Darülaceze’de folklor çalışıyor Kadıköy Şizofreni Evi Dostları Derneği tarafından kurulan folklor grubu çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kayışdağı Darülaceze t..
Pakistanlı dul ve yetimler Türk yardımseverlere emanet Türkiye'den Pakistan deprem bölgesine giden sivil toplum örgütleri, bölgedeki yardımlarını sürdürüyor. Depremde yetim ve dul kalan Pakis..
İşveren sendikası ‘Kadın istihdamı’ zirvesi düzenliyor Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun (TİSK) öncülüğünde düzenlenen "Kadın İstihdamı Zirvesi'', 10-11 Şubat tarihlerinde İstan..
TMSF yarın batık bankaların 224 taşınmazını satacak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen bankalara ait 60,6 milyon YTL'lik toplam 224 gayrimenkulün satışı, 9 Şubat 2006 Perşemb..
İstanbul Modern Galerisi yeni bir sponsor buldu Fortis, İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi'nin sponsorluğunu üstlendi.
Karikatürlü misilleme tahriki, tepki çekiyor İran’da yayımlanan Hemşehri gazetesinin, Hz. Muhammed’e (sas) hakaret içeren karikatürlere "misilleme" olarak Yahudi soykırımıyla ilgili uluslarar..
Katolikler, Hz. İsa’ya hakareti protesto için sinemaları yakmıştı İslam dünyasının, Avrupa basınında yayınlanan ve Hz. Muhammed’e (sas) hakaret eden karikatürlere tepkisi sürüyor.
Fransız gazetesinden yeni bir ‘karikatür provokasyonu’ girişimi Avrupa basını, İslam dünyasının sert tepkisine rağmen karikatür krizini sürdürmekte kararlı gözüküyor.
Erdoğan’dan dünya liderlerine mektup: Kutsala dokunulmasına izin vermeyin Karikatür krizini yatıştırmak için girişimlerini sürdüren Erdoğan, bugün aralarında ABD, Fransa ve Danimarka’nın da b..
ABD, Erdoğan’ın çıkışına destek verdi Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatürler konusunda Türkiye’nin sergilediği tavır uluslararası alanda destek buluyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, ..
Bryza: Karikatürler iğrenç; ama tepkiler de kabul edilemez ABD Dışişleri Bakanlığı müsteşar yardımcılarından Matt Bryza, bir Danimarka gazetesinde yayınlanan Hz. Muhammed’e (sas) hakaret içer..
BM, AB ve İKÖ krizi aşmak için diyalog bildirisi yayınladı BM Genel Sekreteri Kofi Annan, İKÖ Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu ve AB Ortak Dış Politika ve Savunma Yüksek Temsilcisi Javier..
Aliyev ile Koçaryan Fransız şatosunda masaya oturuyor Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan, Dağlık Karabağ’ın geleceğini görüşmek üzere 10 Şubat’..
ABD’den, Türkiye’ye ‘nükleer programı için İran’ı uyar’ çağrısı Amerikan yönetimi, nükleer silah ürettiğinden şüphelendiği İran’a Türkiye’nin mesaj vermesini istiyor.
Senato’da, sözde soykırım tasarısına destek yükseliyor ABD’de geçen yıl sonunda Kongre’nin üst kanadı Senato’ya sunulan sözde Ermeni soykırımı tasarısına muhalefetteki Demokrat Pati’nin Senat..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9