8 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

8 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kalaşnikoflu zanlıya 3 kurşun Geçtiğimiz kasım ayında Kalaşnikof tüfek ve çok sayıda mermi ile yakalandıktan sonra serbest bırakılan, daha sonra hakkında yakalama kararı çıkarılan Ferdi Daşçı..
'Kürdistan' dedi, gitti Almanya'dan Bilkent'te ders vermek için gelen Prof. Majer ilk dersinde 'Kürdistan' adıyla harita açınca tepki topladı. Alman hoca istifa edip Türkiye'den ayrıldı. Alma..
Emniyet amirine aracında infaz Çubuk İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Dündar aracında öldürüldü. 7 kurşunla vurulan Dündar iki soruşturma geçirmişti. Ankara'da polis, sabaha karşı saat 0..
Yüzüğü sahte çıktı Bülent Ersoy'un gazetecilere 36 kıratlık elmas olduğunu söylediği yüzüğünü, ünlü isimlerin sık ziyaret ettiği Nişantaşı'ındaki bir kuyumcuya bin YTL'ye yaptırdığı anlaşıldı..
ABD ile Türkiye'nin arasını pirinç açtı ABD, Türkiye ile arasındaki pirinç ticareti anlaşmazlığı hakkında Dünya Ticaret Örgütü'nün hakem heyeti oluşturmasını istedi. ABD, Türkiye'nin yaklaşık..
Kapı ve tencere üreticileri de Sevgililer Günü'ne çalıştı 14 Şubat Sevgililer Günü, bu yıl kitaplara geçecek yaratıcı fikirleri ortaya çıkarttı. Sevgililer için üzeri kalpli kapılar, kırmızı ..
TT personeline iş güvencesi Meclis'te Oger'e geçtikten sonra Türk Telekom'dan ayrılmak isteyen personelin verdiği dilekçe sayısı 12 bini aştı. Kaçışı durduracak "5 yıl içinde kamuya dönme ola..
3 petrol devinin kârı İMKB'nin yarısı ExxonMobil, Shell ve BP'den oluşan dünyanın en büyük üç petrol şirketinin 2005 kârları açıklandı. Şirketlerin toplam kârı 78 milyar dolar oldu.... 300'de..
'Oğullarımın bensiz şirket kurması çok zoruma gitti' Maliye Bakanı Unakıtan, çocuklarının şirketleriyle ilgili eleştirileri yanıtladı: 'Baba biz şirketimizi kuracağız' dediklerinde doğrusunu ..
Balıkçı gibiyiz, gözümüz havada Kar yağışıyla eve kapanan müşteri, ocak ayından sonra şubatta da perakendecilerin satış planlarını altüst etti. Hazırgiyimde cirolar yüzde 25-40 arasında düşer..
Genç nüfus, Türkiye'yi bebek bezinde Avrupa lideri yapacak Genç nüfusu nedeniyle peş peşe bebek bezi yatırımları yapılan Türkiye'de 450 milyon dolarlık pazar her yıl yüzde 20 büyüyor. Bu büyü..
Devlet enerjiye yeniden el attı 1- Devlet enerji yatırımlarına başlıyor Öncelikli gündem 'nükleer santral' olacak. DSİ, yarım kalan hidrolik santralleri tamamlayacak 2- Özel sektöre teşvik ed..
DSP'de 27 ilçe tamam DSP Güzelbahçe İlçe Başkanlığı'na Samim Sücülü, Menemen İlçe Başkanlığı'na ise Tansel Pide atandı. Partinin iki yıldır kapalı olan kapıları yeniden açıldı. DSP İl Başkanı..
Umut Vakfı'na İnsan Hakları Ödülü KARŞIYAKA Belediyesi, bu yılki İnsan Hakları Ödülü'ne Umut Vakfı'nı layık gördü. Vakfın, bireysel silahlanmaya karşı yıllardır sürdürdüğü çalışmalara dikkat ..
Dersanelerin müthiş yarışı Öğrenci çekmek için ödüllü sınavlar yapılıyor. Başarıya karşılık ünlü butiklerden giyim, ailece tatil, hatta para vaat ediliyorİnciraltı iki tarafı keskin bir bıçak
Afganistan'da 4 ölü, 18 yaralı İslam dünyasında tepkilere yol açan karikatürleri protesto etmek amacıyla dün Afganistan'ın Maymana kentindeki NATO üssü önünde düzenlenen gösteride polisin ate..
'Hisseler Uzanlar'a dönerse' korkusu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, CHP'li üyelerin ÇEAŞ ve KEPEZ mağduru küçük hisse sahiplerini kurtaracak bir düzenleme yapılması yolundaki isteğine karş..
TEB Sigorta'dan rekor büyüme Dünyanın yedinci ve euro bölgesinin en büyük bankası BNP Paribas ile 2005'te birleşen TEB Mali Yatırımlar'ın iştiraki olan TEB Sigorta, bir önceki yıla göre prim ..
İhlas ile Atlantic görüşmeleri sonuçsuz İhlas Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, The Inter Atlantic Group ile birlikte yürüttükleri çalışmalara son verdi.Vekil boykotu genişliyor
Milli Saraylar'a ilgi artıyor TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı'na bağlı tarihi mekânları gezenlerin sayısı son iki yılda yüzde 40 arttı. Milli Saraylar'ı ziyaret edenlerin sayısı 2003'te ..
Yıldızlar da 'sıkışırmış' meğer Celtic'li Roy Keane, doğal ihtiyaçlarına yenik düştü! Celtic, sahasında Dundee karşısında son 25 dakikaya 3-1'lik üstün girince menajer Gordon Strachan...
'Tavuk satışları yüzde 40 arttı' Sağlıklı Tavuk Bilgi Platformu (STBP) Başkanı Zuhal Daştan, beyaz et sektöründe satışlarda son bir hafta içinde yüzde 40 artış görüldüğünü açıkladı.
Kaçak engelenemiyor Resmi rakamlara göre Türkiye'de akaryakıt kaçakçılığından yılda 2.5 milyar dolar vergi kaybı olduğu bildirilirken, ele geçirilen kaçak akaryakıtın 'devede kulak' kaldığı b..
ÖİB Tüpraş için Danıştay'ı bekliyor Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, Tüpraş ihalesinde Danıştay'ın verdiği yürütmeyi durdurma kararının kendilerine ulaşmasının ardından yasal süresi ..
Hazine 1.6 milyar YTL borçlandı Hazine, dün düzenlediği 10 ay (308 gün) vadeli bono ihalesinde, yıllık bileşik yüzde 14.44 faizle net 1.6 milyar YTL borçlandı.
Özel bankacılıkta en iyi Akbank Akbank Private Banking'in, uluslararası finans dergisi Euromoney tarafından, özel bankacılık alanında Türkiye'nin en iyisi seçildi.
Denizbank için denizaşırı kredi Denizbank, Japon Uluslararası İşbirliği Bankası (JBIC) ve Mizuhi Corporate Bank ile yedi yıl vadeli, 50 milyon dolar tutarında bir kredi çerçeve anlaşması imza..
ÇEAŞ-Kepez'de yatırımcının eli boş Çeaş ve Kepez Elektrik'e el konulması nedeniyle mağdur olan borsadaki küçük yatırımcılar, TBMM'den umduklarını bulamadılar.
Emeklilere yüzde 6 zam kabul edildi TBMM Genel Kurulu'nda, emeklilerin vergi iadesi için fiş toplaması uygulamasına son verilerek, bunun yerine ek ödeme yapılması ile maaşlarına yüzde 6 zam y..
Turkcell iştiraki Astelit için 540 milyon dolar Turkcell'in Ukrayna'da faaliyette bulunan iştiraki Astelit, 390 milyon doları uluslararası piyasalardan, 150 milyon doları ise Türk bankalarınd..
Telsim borçlusuna altı taksit imkânı Telsim, hatları fatura borcu nedeniyle kapanmış ve yasal takip sürecine aktarılmış abonelere borçlarını ödemede kolaylık sağlamak amacıyla taksitlendirme ..
Kuş gribi için Macaristan'dan aşı Macaristan tarafından geliştirilen ve dünya çapında ilgi uyandıran kuş gribi aşısının bu ay içerisinde Türkiye'ye getirileceği belirtildi.
Fueloil'e zam Tüpraş, Fueloil 6'nın rafineri çıkış fiyatına yüzde 2.9 oranında zam yaptı. Zammın vergili satış fiyatına ise yüzde 1.9 oranında yansıması bekleniyor.
Krize karşı ilk kıpırdanış Avrupa basınındaki Hz. Muhammed karikatürlerine İslam âleminin gösterdiği tepkinin şiddete dökülmesi karşısında uluslarası toplum kıpırdanıyor.
VOA'nın 'Türkçe sesi' kesilecek Bush yönetimi, dünyadaki siyasi ve kültürel hegemonyasını yayma hedefini, 'terörle mücadele' politikalarına göre şekillendiriyor. Bunun son örneği, Amerika'nın..
Tahran UAEK'ya, 'Çekip git' dedi İran, nükleer dosyasının BM Güvenlik Konseyi'ne havalesine misilleme olarak Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'na (UAEK) uranyum zenginleştirme çalışmalarına b..
Ankara'nın 'troyka' çabası Türkiye, Avrupa basınında Hz. Muhammed karikatürlerinin yayımıyla başlayan krizin çözümü için önerdiği AB ile İslam Konferansı Örgütü'nün (İKÖ) yanı sıra dini temsi..
Ebu Hamza'ya 7 yıl hapis Kaide ile bağlantısı olduğu iddiasıyla Londra'da tutuklanan ve 15 ayrı suçtan yargılanan 'kancalı imam' lakaplı radikal din adamı Ebu Hamza, cinayete azmettirmek ve e..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9