8 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

8 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Geçici vergide beyan süresi uzatıldı 2005 yılının dördüncü üç aylık dönemine ilişkin geçici vergi beyanname verme süresi, 14 Şubat'a kadar uzatıldı. Beyanname verme süresi, normalde 10 Şubat'..
Galataport'ta yöntem değişiyor Galataport'ta Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ) tarafından yapılan ihalenin iptalinin ardından, Özelleştirme İdaresi (ÖİB) tarafından yapılacak ihalede yönte..
Şemdinli'deki olaylara 6 tutuklama Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde tarihinde meydana gelen bombalama olayları ardından protesto eylemlerine karışıp kamu binaları ve araclarına zarar verdikle..
Hollanda'yla ortak uydukent projesi Geçen yıl nisan ayında geldiği İzmir'de Büyükşehir Belediyesi, Tariş ve Ege-Koop'a konuk olan, Hollandalı Kooperatif Birliği Van Nimwegen Grubu'nun daveti..
Yunan basını FIFA'nın Türkiye'ye verdiği cezanın ağır olduğunu yazdı Atlitiki İho gazetesi ise Türkçe harflerle 'Teşekkür... FIFA' dedi
Reysaş Lojistik'e yüksek talep Reysaş Lojistik'in halka arzı, yurtiçi ve yurtdışı yatırımcılardan toplanan halka arz büyüklüğünün 11 katı talep ile tamamlandı. Finansinvest liderliğinde gerçe..
Geçici vergide beyan süresi 14 Şubat'a uzatıldı Maliye Bakanı Kemal Unakıtan imzasıyla yayımlanan sirkülerde, gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerinin 2005 yılı Ekim-Aralık dönemine ilişkin ..
22 bin 578 öğretmen ataması yapıldı Milli Eğitim Bakanlığı, 19 bin 424 kadrolu, 3 bin 154 sözleşmeli öğretmen atadı.
Müdüre okul yolunda da türban sakıncalı Danıştay, okula geliş gidişlerinde türban takan bir öğretmenin, anaokuluna müdür olmasını sakıncalı buldu. Yüksek Mahkeme, "Anayasa'ya göre, çağdaş eği..
Kara parada artış Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurumu'na (MASAK) geçen yıl 490 adet karapara ihbarı, 352 adet de şüpheli işlem bildirimi yapıldı. MASAK yetkililerinden edindiği bil..
Borsa 1.seansta 43 bin 831 puana geriledi İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, 1. seansın ilk yarısında geriledi. Endeks, seansın 1 saat 15 dakikalık bölümünü, dünkü 2..
Sanayi üretimi 2005'te %5.5 arttı Sanayi üretimi, 2005 yılında 12 aylık ortalamaya göre yüzde 5,5 oranında artış gösterdi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2005 yılı ve Aralık ayı sanayi üre..
Ucuz kurtulduk İbrahim Seten (Spor) - 'Hani Saracoğlu'ndaki olaylar abartılmıştı? Hani biz mağdurduk? FIFA durduk yere Türkiye'ye niye böyle bir ceza verdi?' diyenler...İşte merakınızı gide..
Norveçli Müslümanlar çözüm için Ortadoğu'ya gidiyor 'Norveç hükümeti Hz. Muhammed karikatürleri için özür dileyecek'
Terörist Suudi şeyhi, İsveç'te 5 milyon dolara cami satın almak istemiş Terör örgütü El Kaide ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle Birleşmiş Milletler ve ABD'nin terör listelerinde yer alan Ak..
Kozluk'ta aşırı yağış, heyelana yol açtı Batman'ın Kozluk İlçesi'ne bağlı Ziyaret Köyü'nde karların erimesi ve sağnak yağmur heyelana neden oldu. Toprak kaymasının yaşandığı köydeki evlerde ..
Batık kredilerin büyük bölümü tekstilde Banka ve özel finans kurumları (ÖFK) tarafından şirketlere kullandırılan krediler 2005'te 150 milyar 285.4 milyon YTL’ye ulaştı. Buna karşın büyük bölü..
THY, FAA denetimlerini başarıyla geçti Türk Hava Yolları'nın (THY), ABD Sivil Havacılık Dairesi (FAA) denetimlerini başarıyla geçtiği bildirildi. Denetim sonucunda ulaşılan bakım standardı öv..
Kadına şiddet dünyanın her yerinde TBMM Töre ve Namus Cinayetlerini Araştırma Komisyonu raporunda, dünyanın çok çeşitli ülkelerinden çarpıcı örnekler verilerek kadınlara uygulanan şiddet orta..
Borsa güne düşüşle başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 105.32 puan düşerek 44.547,64 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortalama yüzde 0..
2.5 yıl hapis, 2 evi de gitti Türk Silahlı Kuvvetler tarihinde ilk kez bir kuvvet komutanı hüküm giymiş oldu. Oramiral İlhami Erdil, haksız mal edinmek ve nüfuzunu kötüye kullanmak suçlarınd..
Adapazarı'nda deprem korkuttu Adapazarında'nda saat 06.07'de 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Fransa'da 4 günde bir kadın dayak sonucu ölüyor Uluslararası Af Örgütü (UAÖ) tarafından yayımlanan raporda, her 4 günde bir kadının sevgilisi ya da eşinin darbeleriyle öldüğü Fransa'da kadınl..
ABD'nin İran'a karşı askeri seçeneği masada ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney, "Tahran hükümetinin nükleer konumu ve İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın kışkırtıcı ve durumu ağırlaştırıc..
Dava Avrupa basınında İngiliz The Guardian gazetesi, 'Köşe yazarlarının davası Avrupa’nın takibinde' başlığı ile verdiği haberinde, 'Ermeni konferansının iptali konusunda verilen mahkeme kara..
Adapazarı'nda 4.5'lik deprem Adapazarı'nda orta şiddette deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat 06...
Erzik: İhracın eşiğinden döndük FIFA İcra Kurulu Üyesi Erzik, "Ceza çok ağır. Bu da gösteriyor ki, ihracın eşiğinden döndük. FIFA bizi 2010 Dünya Kupası’ndan atabilirdi" dedi.
Hacivat çıplak! 17 Şubat'ta vizyona girecek 'Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü' alışılmışın dışında bir Karagöz-Hacivat hikayesi... Bu kez kadın düşkünü bir Hacivat var karşımızda. Üstelik fil..
Hülya yine döktürdü Demet Akbağ, Reha Muhtar, Hülya Avşar ve Metin Uca'nın birlikte sunduğu Pişti adlı programın ilk bölümü önceki gece ekrana geldi
Seray da albümlendi Seray Sever, Yeni Bir Karar adlı albümünün tanıtımını önceki gece Nişantaşı Shu Bar'da yaptı
Polat'tan uzak durun 'Kurtlar Vadisi Irak' filmi, ABD ordusunu da endişelendirdi. Pentagon, Avrupa'deki askerlerine 'Sinemadan çıkan kişilerle tartışmalara girmeyin' diye emir verdi
Polis müdürü randevu yerinde öldürüldü Emniyet Amiri Dündar bir arabada vurulmuş olarak bulundu. Dündar'ın randevulaştığı kişi tarafından öldürüldüğü sanılıyor
Kayıp dünya bulundu Endonezya Foja Dağları'ndaki bir ormanda bugüne kadar eşine hiç rastlanmamış hayvan ve bitki türleri keşfedildi
İran'dan karikatüre misilleme İran'ın dini lideri Hamaney, karikatürler için 'Bunlar siyonist komplosu' derken gazeteler 'En iyi Yahudi soykırımı karikatürü' yarışması açtı. Danimarka ürünle..
Fransa'da 'sözleşmeli göçmen' dönemi başlıyor Fransa İçişleri Bakanı ve iktidardaki UMP partisinin lideri Nicolas Sarkozy, yarın Fransız kabinesine göçmenlik yasasının değiştirilmesini öngör..
6 maç seyircisiz Görüşmeleri tamamlayan Disiplin Kurulu, Türkiye'nin İsviçre maçında çıkan olaylar nedeniyle 6 maçını seyircisiz oynamasına karar verdi
Futbolculardan Emre'ye destek 'Türk olmasaydık İsviçre'ye ikinci kez çağrılmazdık' diyen Emre'ye hak veren oyuncular 'Bize resmen çifte standart uygulanıyor' ifadesini kullandı
Olaylarda yalnızca Türkiye suçlu değil Federasyonun Alman avukatları: 'Olaylar İsviçre'de başladı ve İstanbul'da devam etti. Başlangıç çok az konuşuldu.'
Başsavcılık harekete geçti Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Federasyon Başkanı Ulusoy hakkında soruşturma başlattı
Canaydın the end G.Saray Lisesi'ndeki toplantıda Kıraç ve Beyazıt da martta yapılacak seçimlere Canaydın dışındaki bir başkan adayıyla girilmesi konusunda fikirbirliğine vardılar
'Ben kimsenin altına girmem' Turgay Kıran 'Önceki seçimde Canaydın'ın altına girdin, yine birinin altına girecek misin?' sorusuna 'Ben pek kimsenin altına girmem' yanıtını verdi
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9