7 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

7 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Papa: Umut tohumu olsun 16. Benediktus'un, İskenderun'da 'Anadolu Papalık Temsilcisi' sıfatıyla görev yapan Piskopos Luigi Padovese ile Katolik Kilisesi'nin Roma Bölge Sorumlusu Kardinal Cami..
İtalyan basını: Fanatizm Trabzon'daki Santa Maria Katolik Kilisesi'nin rahibi Andrea Santoro'nun hayatını kaybetmesi, İtalyan basınının manşetlerindeydi. Vatikan Türkiye Temsilcisi'nin...
AB, ekstra güvenlik önlemi istedi Avrupa ile Müslüman dünya arasındaki karikatür krizinin tam ortasında Trabzon'da Katolik Papaz Andrea Santoro'nun öldürülünce AB ülkelerinin Türkiye'deki tem..
Herkes tek ses: Kınıyoruz Siyasiler, Diyanet ve Patrikhane Andrea Santoro'nun öldürülmesini kınadı. Mesajlar şöyle...
Eğitim kampüsü kuruluyor İstanbul'da 2-5 Mart tarihleri arasında Türkiye'nin en büyük eğitim fuarlarından biri gerçekleştirilecek. Eğitim sektöründe hizmet veren birçok kurumu bir araya getir..
İçişleri Bakanı kente gidiyor Hükümet, İtalyan papaz Andrea Santoro'nun öldürülmesi ve Trabzonsporlu futbolculara yönelik saldırıların ardından yarın Trabzon'da İçişleri Bakanı Abdülkadir Aks..
Bugün bütün Türkiye yağışlı Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan meteorolojik uyarıya göre, Orta Akdeniz ve Balkanlar üzerinden gelen yağışlı hava yurdun güney ve batı kesim..
150 bin balık çığ kurbanı Üç gün içinde 200 çığ olayı yaşayan Hakkâri'de balıklar da çığ kurbanı oldu. Depin Deresi'ne düşen çığ nedeniyle ilin tek alabalık tesisi 'Çallı Alabalık'a giden su ..
Uludağ tıka basa doldu Uludağ'ın Oteller Bölgesi'nde kar kalınlığı 120 santimetreye ulaştı. Rüzgârın poyraza dönmesiyle birlikte eksi 2 derecelik sıcaklığın 6-7 derece daha düşmesi bekleniyor..
İki ilde daha kuş gribi Kuş Gribi Ulusal Koordinasyon Merkezi, Kırıkkale ve Kastamonu'da da kuş gribi görüldüğünü açıkladı. Merkezden dün yapılan açıklamada, kuş gribi teyit edilmiş mihrak sa..
Dilovası'nda yangın Gebze'nin Dilovası beldesinde kurulu olan Marshall Boya Fabrikası Kampüsü içindeki Emin İş Ambalaj Fabrikası'nda sabaha karşı 03.30 sularında yangın çıktı.
Karadeniz'de yapılanlar 'hafif şiddet' Töre ve Namus Cinayetlerini Araştırma Komisyonu, Güneydoğu'nun ardından Karadeniz'e gitti. Trabzon'da il yetkilileri ve sivil toplum örgüt temsilcileriy..
AKP'de Unakıtan sınavı CHP, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkında görevini kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma, bankacılık sırrı kuralını ihlal, iftira ve kamu gücünü kötüye kullanma ge..
Ağca'nın tahliye tarihi: 2010 Kartal H Tipi Cezaevi'nden tahliye edildikten sekiz gün sonra Yargıtay'ın tahliye kararını bozması üzerine tekrar yakalanarak aynı cezaevine konulan Mehmet Ali A..
Beş gazeteci bugün hâkim karşısında 'İmparatorluğun Çöküş Döneminde Osmanlı Ermenileri' konulu konferansın ertelenmesiyle ilgili yazıları nedeniyle haklarında 'yargıyı etkilemek ve yargı orga..
Britanyalılar dün hastaydı Britanya'da çalışanların, en çok şubat ayının ilk pazartesi günü hastalık izni aldıkları ortaya çıktı. Sky Travel kanalının araştırmasına göre, 'yeterince tatil olm..
'Uygun eş' Pentagon'da Amerikan ordusu, askerlerine 'Sinir bozucu biriyle evlenmekten nasıl kurtulursunuz?' kursu veriyor! Pentagon'un evliliklere el atma kararı...
'Sigorta'lı kazalar... Sigortadan para almak isteyen Britanyalıların kaza nedenleri dudak uçuklatıyor! Norwich Union isimli sigorta şirketine gelen kaza nedenleri arasında...
Jaws'ı yarıştırmadılar Avustralya'nın Sydney şehrinde ülkenin en iyi uzun mesafe yüzücülerinin katıldığı yarış, yüzücülerin arkasında üç metrelik bir köpekbalığının belirmesi üzerine yarıda k..
Balıklara ışıklı yem tuzağı! Gösterişli yemler, dinamitler ya da sualtı silahları bir yana, insanlar balıkları kandırmak için 'hain' bir yöntem buldu.
Dünya Kupası'na farklı gözle bakacaklar Haziran ayında Almanya'da düzenlenecek Dünya Kupası yaklaştıkça futbolun etrafında şekillenen endüstri de çılgınlık boyutlarına ulaşıyor. Şimdi de bird..
Kızıldeniz'deki fırtına dinmiyor Kızıldeniz'de perşembe günü batan gemiden önceki gece bulunan 37 kişiyle birlikte 426 kişinin kurtulduğu, 989 kişinin ise öldüğü ya da kaybolduğu bildirildi.
Dil uzmanı papağanlar Japon araştırmacılar, papağan familyasından kuşların insan sesini taklit etmekle kalmayıp, aynı zamanda İngilizceyi Çinceden ayırabildiğini ortaya koydu.
Yuva yıkan Angelina! Geçtiğimiz günlerde Berlin'i ziyaret eden gözde çift Angelina Jolie-Brad Pitt, Pitt'in eski eşi Jennifer Aniston'ın bir hayranının saldırısına uğradı.
Aniston hayranı Jolie’ye saldırdı Aktör Brad Pitt ile bir süredir aşk yaşayan ve ünlü aktörden hamile kalan Angelina Jolie’nin, Pitt’in eski eşi Jennifer Aniston hayranı bir kadının saldırısı..
Eski emniyetçi İzmirgaz yönetiminde Yaş haddinden geçen hafta İzmir emniyet müdürlüğünden emekli olan Halil Tataş, İzmir'in doğalgaz ihalesini alan İzmirgaz'ın genel koordinatörlüğü ve yöneti..
Turkcell, Kuzey Irak’ta da çekecek Turkcell'in aboneleri artık Kuzey Irak'ta da kapsama alanında. Irak'ta faaliyet gösteren Korek Telecom, AsiaCell, Atheer ve Orascom Telecom'la ortaklığa gid..
Yeni Türk Lirası 25 yılın zirvesinde YTL yılın ilk ayında, önceki aya göre Tüketici Fiyatları (TÜFE) ve Üretici Fiyatları (ÜFE) bazında değer kazandı.
Benzine yüzde 1 indirim yapıldı Tüpraş, benzinin rafineri çıkış fiyatında indirime gitti. İndirimin pompaya 95 oktan benzinde yüzde 1,2; 98 oktan benzinde yüzde 1,1 yansıması bekleniyor.
Sahteciliğe karşı geliştirilen hologramın da sahtesi üretildi Türkiye’de 4 milyar dolar kayba yol açan marka ve ürün taklitçiliği sınır tanımıyor. Giyimden saate, kitaptan CD’ye her alanda ya..
Türk Telekom çalışanları devlette kalmayı tercih etti Türkiye’de şikayet edilen memur zihniyeti, özelleştirme sonrasında Telekom’da personelin devlet memurluğunu tercih etmesiyle bir kez daha..
Düşük maaş alan emekliye daha fazla vergi iadesi Hükümet, emeklilerin fatura ve fiş toplama uygulamasına son verirken, yüzde 5 ödenen vergi iade oranlarını yüzde 4’e düşüren kanun tasarısında..
‘Hamili simkart yakinimdir cep telefonunu açar mısınız?’ 500 bin civarında kaçak cep telefonu kapatılırken, verilen süre içinde cihazlarını kaydettirmeyenler Telekomünikasyon Kurumu'nun telef..
Koç, Tüpraş’ta yatırıma devam edecek Özelleştirme ihalesinde yüzde 51’i Koç-Shell konsorsiyumu tarafından satın alınan ve satış kararı Danıştay tarafından durdurulan Tüpraş’ta yeni yönetim ya..
Oyakbank yabancı ortak arayışında Erdemir'de Lüksemburg merkezli Arcelor ile ortaklık yapan Oyak, finansta da benzer arayışlar içerisinde. Oyakbank Genel Müdürü Hakan Eminsoy, yabancı bankala..
Kar geldi, okullar yine tatil Doğu Anadolu Bölgesi’nde hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı ve soğuk hava bir haftalık aradan sonra batı bölgelerinde de etkili olmaya başladı.
PKK’yı kuş gribi korkusu sardı Irak’ın kuzeyinde de görülen kuş gribi, terör örgütü PKK’da paniğe sebep oldu. Kandil Dağı’nda çok sayıda terörist birbiri ardına yatağa düştü. Örgüt yöneticile..
Terör örgütünden Özgür Gündem’e yalanlama Bölücü terör örgütü PKK ile ona yakınlığıyla bilinen yayın organları Ülkede Özgür Gündem ve Fırat Haber Ajansı’nın arasına ‘Zerdüşt’ anketi girdi.
Derste ‘Kürdistan haritası’ kavgası Bilkent Üniversitesi’nde ders veren Alman hoca Prof. Dr. Diemut Majer’ın Türkiye’nin bir bölümünü Kürdistan olarak göstermesi öğrenciler arasında tepkiye s..
Dini istismar ederek 2,5 milyon YTL dolandırdılar Ankara’da kendisini Allah ve Peygamber olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan 11 kişi yakalandı. Hakan Ö.’nün liderliğini yaptığı dolandırıcılık..
200 bin dava Yargıtay’dan döndü Mehmet Ali Ağca'nın tahliyesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın ve yazar Orhan Pamuk'un yargılanması, Danıştay'ın özelleştirme kararları gibi dava ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9