7 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

7 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kürtçe yayına devam ABD Başkanı George W. Bush’a sunulan 2007 bütçesinde Amerika’nın Sesi Radyosu’nun Türkçe radyo, televizyon ve internet yayınlarının durdurulması önerildi. Amerika’nın Sesi..
Artık bende herkes gibi iş bulacağım 27 Kasım'da dünyanın ilk 'kısmi' yüz nakli ameliyatı yapılan hastası Fransız Isabelle Dinoire, 'Hayata yeniden başlayacağım için çok mutluyum. Artık herk..
Koç Tüpraş'ta yatırıma devam kararı aldı Tüpraş'ın devrindeki belirsiz süreç devam ederken yeni yönetimden '400 milyon dolarlık yatırıma devam' kararı çıktı. Yeni rafineri yatırımı planlandı..
Vergi iadesine kademeli ödeme HÜKÜMET emeklilerin vergi iade fişi toplamadan yüzde 4 oranında ek ödeme almalarına olanak sağlayan tasarıda değişikliğe gidiyor. Buna göre bin YTL’ye kadar emek..
Devlet, istifa edene bile maaş ödemeyi sürdürmüş Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün geçen yıl uygulamaya koyduğu "Kamu Harcamalarında Risk Alanları Tespit Projesi"yle elde edilen ..
Yaşın'a Memet Fuat ödülü Mehmet Yaşın'ın 'Diller ve Kültürler Arası Bir Edebiyat İncelemesi, Kıbrıs Şiiri Antolojisi MÖ 9.-MS 20. yy' kitabı eleştiri/inceleme dalında Memet Fuat Ödülü kazandı..
Inter de hakemlerden dertli Türkiye'de Gençlerbirliği hakemlerden yakınırken İtalya'da da Inter Milan aynı dertten mustarip. Milano ekibi ligde hakemlerin Juventus'a karşı objektif yönetim gö..
Memura zam geliyor Başbakan'ın ek zam taahhüdüne ilişkin paket şekillendi. Maliye'nin Başbakanlığa gönderdiği pakete göre öğretmenlerin ek ders ücretleri yüzde 38.8 artırılarak 5 YTL'ye yükse..
Çalışana ikramiye 13 Şubat'ta Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.'nin (Tüpraş), Türkiye ve çevre ülkelerin akaryakıt ihtiyaç ve tüketimini dikkate alarak yeni bir rafineri yatırımının yanı sıra ..
Ceza arttı tahsilat düştü Devletin tahakkuk ettirdiği cezalar, 2005'te bir önceki döneme göre yüzde 15.1 oranında artarken, tahsilat 14.65 oranında geriledi. 2005 sonu itibarıyla tahakkük ett..
İntiharda 'neden' tartışması Ulusite Vergi Dairesi Müdürlüğü memuru Metin Özsarı'nın intiharı, KESK'e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) ile Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı'nı karşı karşıy..
Benzin fiyatında yüzde 3.8 indirim Tüpraş, kurşunsuz benzinin rafineri fiyatında yüzde 3.8, 98 oktan kurşunsuz benzinde yüzde 3.7 oranında indirim yaptı. İndirimin pompa fiyatına kurşunsuz be..
Kablo TV 'özel'e açılıyor Türkiye'de artık kablo şebekesi işletme ve idare etmekten sorumlu TurksatKablo'nun yanı sıra Telekomünikasyon Kurumu'ndan ruhsat alacak firmalar da faaliyet göstereb..
Garanti en iyi saklama bankası Garanti Bankası menkul takas ve saklama hizmetleri, finans dergisi Global Custodian'ın değerlendirmesinde, üst üste 9. kez Türkiye'nin en yüksek notunu aldı.
YTL 26 yılın zirvesine oturdu Türk parasındaki değerlenme süreci bu yıl ocak ayında da devam etti. Enflasyon oranlarındaki yükselişin de etkisiyle ocakta YTL yüzde 0.6 değer kazanan YTL son 2..
Hazine'den 10 ay vadeli bono Hazine Müsteşarlığı bugün, 10 ay vadeli (308 gün) YTL cinsinden iskontolu bono ihalesi düzenleyecek. Hazine'nin düzenleyeceği 10 ay (308 gün) vadeli YTL cinsinden..
'Zorunlu' bedeli arttı Zorunlu deprem sigortası uygulamasında sigorta bedeli hesabına esas metrekare bedelleri yükseltildi. Devlet Bakanlığı'nın 'Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimatınd..
Westinghouse Toshiba'nın Japon elektronik devi Toshiba, ABD'li nükleer santral yapımcısı Westinghouse'ı 5.4 milyar dolara satın alıyor. Bu satın almayla Toshiba'nın Westinghouse için...
Reklama yeni kurul Reklamcılar Derneği'nin yeni genel kurulu yapıldı. Reklamcılar Derneği'nin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: Jeffi Medina/Medina Turgul DDB Başkan...
Ford S-Max geliyor Ford Otosan Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sunacakları Ford S-Max'in binek araç ürün gamına taze bir güç getireceğ..
Atina'daki 'derin devlet' Yunanistan'ı günlerdir derinden sarsan telekulak skandalının arkasında ABD'nin dışında 'derin devlet'in de bulunduğu iddiaları yoğunlaştı.
Mısır'da Hamas zirvesi Filistin seçimlerinin galibi Hamas, dün Mısır'da yeni hükümetin kurulmasına dair stratejilerin görüşüldüğü bir zirve düzenledi. Hamas'ın önde gelen yetkilileri ile sürg..
Musavi yargıç karşısında ABD'de 11 Eylül saldırılarıyla ilgili olarak tek yargılanan kişi olan Fas asıllı Fransız Zekeriya Musavi, dün başlayan duruşmada, mahkeme ve avukatların yetkisini tan..
Sünniler milis gücü kurdu Irak'ta devrik lider Saddam Hüseyin yanlısı Sünni Araplar, 'Anbar Devrimcileri' adıyla kendi milis örgütlerini kurdu. Bir Sünni yetkili, "Sünnilerin Şiileri..
Saddam heykeline veto Belçika'nın Middelkerke kentinde düzenlenen festivalde, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'i elleri bağlı vaziyette iç çamaşırlarıyla gösteren heykelin sergilenmesine ..
Yemen'den tehlikeli kaçış Interpol, cuma günü Yemen'de bir hapishaneden 140 metrelik tünel kazarak kaçan ve aralarında 13 Kaide üyesinin bulunduğu 23 kişi hakkında uluslararası güvenlik alarm..
Batıl inanç sahipleri, aslanın içtiği tastan su bile istiyor Çeşitli sorunlar yaşayan bazı insanlar, uyarılara rağmen sorunlarına batıl yollarla çözüm arıyor. Batıl inanç sahiplerinin hayvana..
İSO’dan ‘Rusya’da başarılı olmanın yolları’ semineri İstanbul Sanayi Odası’nca, Rusya pazarı ve işbirliği imkanları hakkında üyelerini bilgilendirmek amacıyla düzenlenen "Rusya’da başarılı ol..
Moldovalı gazetecilerden Türk basınına diyalog turu Diyalog Avrasya Platformu’nun düzenlediği Türk basını ile diyalog turu çerçevesinde Türkiye’ye gelen bir grup Moldovalı gazeteci, dün Zaman..
Gelin arabasını çalan hırsızlar duvara çarptı İskenderun Kocatepe Mahallesi’nde bir evin önünde park halindeki gelin arabası, hırsızlar tarafından düz kontak yapılarak çalındı.
Işın Demirkent, son yolculuğuna uğurlandı Dünya Gazetesi’nin sahibi Nezih Demirkent’in eşi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Işın Demirkent düzenlenen..
İSMEK’in kursiyerleri yeteneklerini yarıştıracak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İstanbul Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK), kursiyer..
Erken yağan kar okulları tatil ettirdi Afet Koordinasyon Merkezi ve Meteoroloji bölge müdürlüğünün ‘sabah saatlerinde yağmur, akşam üzeri kar bekliyoruz’ açıklaması tutmadı.
İlk, orta ve yükseköğretimde okullar 1 günlüğüne tatil edildi Olumsuz hava şartları nedeniyle İstanbul’daki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime pazartesi ve salı günü olmak ..
TEDAŞ kablosu metronun üzerine düştü İstanbul’da önceki geceden itibaren başlayan yoğun kar yağışı ve şiddetli rüzgar, metro seferlerinin aksamasına sebep oldu.
Kar, bazı dış ve iç hat uçuşlarını erteletti Atatürk Hava Limanı’nda bazı dış ve iç hat seferleri iptal edilirken, çoğu sefer de gecikmeli olarak yapıldı.
Hastane önünde kesintisiz kar temizliği Fatih Belediyesi ilçe sınırları dahilinde bulunan Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi gibi büyük hastanelerin giriş ve çıkışında vatandaşın yoğun kar yağışınd..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9