5 Şubat 2006 Pazar Günü Haberleri

5 Şubat 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erpiliç bilgilendiriyor Son bir aydır Türkiye'nin gündem maddesi haline gelen kuş gribinden büyük zarar gören tavukçuluk sektörü, tüketiciyi bilinçlendirme çalışmalarına hız verdi.
Vivasan Türkiye'de Doğal ürünlerden elde edilmiş cilt ve saç bakım ürünleriyle dikkat çeken Vivasan, Türkiye pazarına iddialı girdi. Özel cilt bakım ürünlerinin yanı sıra...
Danimarka gazetesi İsa karikatürünü basmamış İslam âleminde çığa dönüşen öfkeyi 30 Eylül'de Hz. Muhammed karikatürleri basarak tetikleyen Danimarka'nın Jyllands-Posten gazetesinin, 2003'te bi..
ABD'ye göre baş düşman Çin ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) gelecek 20 yıla yönelik strateji belgesini açıkladı. Çin'i ABD'nin en büyük düşmanı olarak gören belgede bu tehdide karşı uzun menz..
Bush'un ani bilim sevdası Birliğin Durumu konuşmasında Ortadoğu petrolüne bağımlılıktan kurtulmak için elektrik ve hidrojenle çalışan araçların geliştirilmesinden dem vuran ABD Başkanı George..
'Erdoğan önce almalı' Britanya, AB üyelerine, "Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin Kıbrıs yükümlülüklerinin bilincinde, ama bunları yerine getirebilmesi için bir şeyler alması gerek&qu..
'Telekulak'ın çapı büyüyor Yunanistan'da Başbakan Kostas Karamanlis, önde gelen bakan, siyasi ve işadamlarının cep telefonlarının dinlenmesi skandalının çapı, açıklanandan büyük.
Gözaltı, Sünni Araplara ölüm Irak'ta Şii Arapların kontrolündeki İçişleri Bakanlığı'nın keyfi tutuklama, işkence ve yargısız infazlarına bir yenisi eklendi. Başkent Bağdat'ta önceki gün bulun..
Lamalar İsrail ordusunda İsrail ordusu, engebeli bölgelerde nakliye aracı olarak lamalardan faydalanmaya başladı. Askeri kaynaklara göre Lübnan sınırı yakınlarında görev yapan iki komando bir..
AB 'bilim'e olumlu baktı Avrupa Birliği Komisyonu, 'bilim ve araştırma' başlığında müzakerelerin başlamasının önünde herhangi bir engel olmadığı yönündeki görüşünü üye ülkelere iletti.
Başbakan gibi danışman geliyor Başbakanlık Teşkilat Kanunu'nda yapılacak değişiklikle başbakan danışmanları, yetkileri artırılarak daha aktif hale getirilecek. Söz konusu kanunda yapılacak de..
38 müfettiş öğretmen olmuş Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yapılan soruşturmalar sonucu 38 ilköğretim müfettişinin görevden alınarak öğretmenliğe atandığını, 23 müfettişin ise görev yerini..
'MEB'deki zarar 1.5 milyon dolar' CHP Denizli Milletvekili Mustafa Gazalcı, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) ilköğretim ders kitabı ihalelerinde kamunun büyük zarara uğratıldığını ileri sürdü..
'Düşünce İklimi'ne bakan desteği TRT'de yayımlanan ve şeriat propagandası yapıldığı iddiasıyla sert eleştiriler yöneltilen 'Düşünce İklimi' adlı programı için hükümetten savunma geldi.
OMÜ'de 'taraf' tartışması Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı ve AKP Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, rektörlerin iki dudağı arasında bilim yapıl..
'Her siyasetçi hesap vermeli' DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar malvarlığı konusunda hükümete ve Başbakan'a yüklenmeyi sürdürdü. Mehmet Ağar her siyasetçinin her an hesap verebilir durumda olması..
Sarıgül: Davetsiz de olsa giderim Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, parti yönetimince dışlanmasına rağmen CHP'de aktif politika yapma çabasında ısrarlı. CHP Genel Merkezi tarafından d..
Elinde hançerle çizilmiş Jyllands-Posten gazetesinde yayımlanmasının ardından İslam âleminden büyük tepki çeken karikatürlerden birinde uzun sakallı, sarıklı ve başında hale ile görünen Hz. ..
'Kurtlar' ABD'yi ısırıyor İngiltere'de yayımlanan The Daily Telegraph gazetesi, gösterilen 'Kurtlar Vadisi Irak' filminin, Türkiye'deki Amerikan aleyhtarlığını ateşlediğini öne sürdü.
Artık kuş gribi korksun! Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), gazeteci Uğur Dündar'ın, Sağlıklı Tavuk Bilgi Platformu'nun 60 saniyelik spot filminde rol almasına olur verdi.
Bakanlık uyardı: Cep, hamile ve çocuğa zararlı Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanı Prof. Murat Tuncer, hamilelerin cep telefonu taşımamasını istedi: "Hamilelerle bebek ve..
Dar gelirliye böcekli et Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile Gümüşpınar prefabriklerinde barınan 22 aileye dün altı kilogramlık et poşetleri d..
İzmit Körfezi buz tuttu İzmit Körfezi buz tuttu. Martılar ve karabataklar denizdeki buz tabakalarının üstünde yürümeye başladı! Uzmanlar buzlanmaya yükseklerden gelen kar suyunun yol açtığını..
Saray hırsızlığı için gözaltı Topkapı Sarayı Müzesi'nden çalınan ve daha sonra bir cami avlusuna terk edilen tarihi eserlerle ilgili bir kişi gözaltına alındı. 29 yaşındaki Mustafa Ö.'nün Kav..
Emniyet 22 karakol istiyor İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın talimatıyla yapılan çalışmada 17 ilçede 22 yeni polis merkezine ihtiyaç olduğu belirlendi.
Kellik zenginlik alameti Çin'de yapılan bir araştırma, zengin erkeklerde saç dökülmesinin daha yaygın olduğunu gösterdi. 'Haftasonu Kent' adlı derginin, Şangay'daki Gen Biyolojisi Bilimleri v..
'Dumanlı' hediyelik Amsterdam Belediyesi sürekli çalınan 'Esrar yasaktır' tabelalarını satışa çıkardı.
« 1 2 3 4 5 6 7 8