5 Şubat 2006 Pazar Günü Haberleri

5 Şubat 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bakan Koç, Edirne’de Fatih’in heykelini açtı Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, 1912 Balkan Harbi’nden sonra Balkanların bir daha gün yüzü görmediğini söyledi.
Hırsızlar, özürlülerin baston ve akülerini çaldı Adapazarı’nda Ortopedik Özürlüler Derneği binası hırsızlar tarafından soyuldu.
İki mahallede 12’şer saat sular kesilecek Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (BUSKİ) Nilüfer ilçesinde yürüttüğü altyapı çalışmaları sebebiyle Çamlıca Mahallesi’ne 6 Ş..
Avrupa ülkelerinde İslamiyet’e hakaret suç olarak görülmüyor Avrupa basınının, Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (sas) hakaret içeren karikatürleri yeniden yayınlamasıyla tırmanan kriz, Avrupa’da ..
Karikatür tahriki dünyayı sarıyor; liderler itidal çağrısı yaptı Hz. Muhammed’e (sas) hakaret karikatürlerine dünyanın tepkisi giderek artarken, liderler dün kınama ve sağduyu çağrısı yaptı.
Avrupalı liderlere mektup gönderecek: Hakareti durdurun Danimarka’da yayınlandıktan sonra bazı Avrupa ülkelerinin gazetelerinde de görülen ‘dine hakaret’ karikatürleri bütün dünyayı ayağa kal..
Danimarka gazetesi, Hz. İsa karikatürlerini yayınlamamış Hz. Peygamber’e (sas) hakaret karikatürlerini yayınlayan Danimarkalı Jyllands Posten gazetesinin 2003 yılında Hz. İsa ile ilgili bir k..
Le Figaro: Özgürlük değil, aptallık! Karikatür krizi, Batı medyasını tavır almaya zorluyor. Çok sayıda Avrupa gazetesi ve televizyonu, ifade özgürlüğünü savunma gerekçesiyle karikatürleri yen..
BM’ye sevk edilen İran, nükleer programda ısrarlı Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA), uzun süren tartışmaların ardından İran’ın nükleer dosyasının BM Güvenlik Konseyi’ne havale edilmesi..
Angela Merkel: İran kırmızı çizgiyi aştı Almanya Başbakanı Angela Merkel, İran’ın nükleer faaliyetlerinde, "kendisinin de çok iyi bildiği kırmızı çizgiyi aştığını" söyledi.
Pentagon: Yeni yüzyılda en büyük rakibimiz Çin ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, orta ve uzun vadede askerî açıdan kendisine rakip olabilecek en önemli aday olarak Çin’i gösterdi.
‘Kamu diplomasisi’ ile Türkiye tanıtımı yapılacak Avrupa Birliği ile tam üyelik müzakerelerinin başlaması ve 11 Eylül sonrasında izlediği uzlaştırıcı politikalarla birlikte uluslararası aland..
Hamaslı parlamento 16 Şubat'ta toplanıyor Filistin'de Devlet Başkanı Mahmud Abbas, seçimlerde sürpriz bir zafer kazanan Hamaslı yetkililerle görüşerek yeni parlamentonun 16 Şubat'ta toplanmas..
Fakirler için yapılan evler karaborsada satılıyor Dar gelirlilere yönelik konutların ihtiyacı olmayanlar tarafından satın alındığı ortaya çıktı. Suiistimallerin önüne geçmek isteyen TOKİ ve K..
‘Yatırımlar durdu’ eleştirisine cevap: El insaf Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin (ASKON) 4. olağan genel kurul toplantısı iktidar ve muhalefetin buluşmasına sahne oldu.
Duble yollara 2,6 milyar YTL harcandı Bayındırlık Bakanı Faruk Özak, 15 bin kilometre duble yol hedefinin 5 bin 150 kilometresinin tamamlandığını ve 2003’ten bu yana 2 milyar 633 milyon Yeni ..
Hipermarketlerin pazar tatili kurula havale edildi Bakkalları ve küçük esnafı korumayı amaçlayan marketler yasasında sona gelindi. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bürokratları tarafından hazırlan..
Alışveriş merkezlerinin lokomotifi hazır giyim Türkiye'nin ilk kez 1988 yılında İstanbul'da Galeria'nın faaliyete geçmesiyle tanıştığı alışveriş merkezlerinin sayısı gittikçe artıyor.
Bir haftada iki tekstil fuarı Türkiye’yi küçük düşürür Avrupa’da tekstil ve konfeksiyon ürünlerinde söz sahibi olan İstanbul, önümüzdeki hafta iki büyük fuar organizasyonuna ev sahipliği yapa..
Eurosport, Real Madrid’e Kartepe’yi tavsiye edecek Kış turizmi otellerinin çalışma süresini 3 aydan bir yıla çıkarmak isteyen yatırımcılar, başta kongre olmak üzere çeşitli alanlarda farklı o..
Gürcistan sınırındaki kamyon kuyruğu teknolojiyle bitecek Türkiye ile Gürcistan’ı birbirine bağlayan Sarp ve Sarpi gümrük kapılarını, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği modernize edecek.
Araplar zayıflamak, Avrupalılar estetik için İstanbul’a geliyor Milli gelir bakımından zengin olan ülkelerin vatandaşları sağlık hizmetlerini ‘ucuza’ almak için Türkiye’yi tercih ediyor.
Mahkûmlar atölyede çalışıp, markette satacak Türkiye genelindeki Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda çalışan mahkûmların yaptıkları ürünler için Ankara’da süpermarket açılacak.
Trabzonsporlu futbolculara gözdağı veren zanlı Bursa’da yakalandı Trabzonsporlu milli futbolcular Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz ile eşlerinin otomobilleri ve işyerlerinin kurşunlanması ol..
Gül: Kurtlar Vadisi, Türkiye ABD ilişkilerini etkilemez Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, önceki gün gösterime giren Kurtlar Vadisi Irak aldı filmin, Türkiye'nin ABD ile ilişkilerini etkilemeyec..
Ankaralılar filmi pijamalarıyla izledi Kurtlar Vadisi Irak filmini pijamalarıyla izleyen sinemaseverler, başrol oyuncusu Necati Şaşmaz’ı (Polat) da pijamalarıyla filmi izlemeye davet etti.
Sopayla dövülen diyaliz hastası hayatını kaybetti Adana’da, alacak meselesi sebebiyle çıktığı iddia edilen kavgada sopayla dövülen diyaliz hastası öldü.
Jaguar’la senet tahsilatı yapan 4 kişiye gözaltı Muğla İl Jandarma Komutanlığı timleri düzenledikleri operasyonda, ‘Jaguar' marka araçla çek-senet tahsilatı yapan 4 kişiyi gözaltına aldı.
Hacı karşılamadan dönen aile kaza geçirdi: 5 ölü Rize'nin Fındıklı ilçesinde hacı karşılamadan dönen 4’ü aynı aileden 5 kişi trafik kazasında hayatını kaybetti.
MİT’in misyonerlikle suçladığı vakfın okullarını Atatürk kapatmış Misyonerlik yaptığı Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) raporuyla belgelenen Sağlık Eğitim Vakfı’nın (SEV) selefi Amerikan Bord’..
Emniyet müdürleri MOBESE için sıraya girdi Emniyet Genel Müdürlüğü, hırsızlık, yankesicilik, gasp ve kapkaç gibi suçların önüne geçmek amacıyla İstanbul’da hizmete konan MOBESE’yi ülke geneli..
Yurtkur’un öğrencilerden kredi borcu alacağı 800 milyon YTL Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (Yurtkur) Genel Müdürü Hasan Albayrak, kurumun kredi borçlularından alacağının 800 milyon YTL..
Çığ altında kalanları kurtarmak isteyen muhtar hayatını kaybetti Doğu Anadolu Bölgesi'nde günlerdir yağan kar ve çığ düşmeleri hayatı tehdit ediyor.
Batan gemide yangın çıkınca ilk terk eden kaptan olmuş Kızıldeniz’deki faciayla ilgili çarpıcı bilgiler gelmeye başladı. Perşembe gecesi Mısır’ın Hurgada limanının 40 mil açığında 1.272 yolcu..
Stadyumda ‘bomba var’ paniği: 88 ölü, 280 yaralı Filipinler’in başkenti Manila yakınlarında, bir televizyon kanalının ödüllü gösterisini izlemek için stadyum önünde toplanan seyirciler arasın..
Oxford’da okudu, simitçilik yapıyor Oxford Üniversitesi Sağlık Fiziği Bölümü’nde eğitim gördükten sonra Ankara Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezi (ANAEM) ile PTT’nin uydu haberleşmesi bölümü..
Saraç, polislere karizmatik şapka hazırlıyor ‘Postacı şapkası’ diye anıldığı için polisler tarafından bir türlü benimsenemeyen polis şapkaları nihayet değişiyor.
Tıraş bıçağı koleksiyonu belgesel oldu Dünyanın en önemli belgesel kanallarından Discovery Channel’dan bir ekip, 120 yıllık tıraş bıçağı koleksiyonunu görüntülemek üzere Türkiye’ye geldi.
İlkokul öğrencisi yanlışlıkla arkadaşını vurdu ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Comptom kasabasında 8 yaşında bir ilkokul öğrencisi, evden getirdiği tabancayla okul otobüsünde gösteriş yap..
Kişilik gelişiminde yeniden yapılanma dönemi: Gençlik Gençlik, kişilikte yeniden yapılanma dönemi. Gencin kendi hayat felsefesini, yaşama şeklini oluşturmaya çalıştığı, bunun için zaman zaman..
Çocuk kanserini erken teşhis binlerce çocuğu kurtarır Cenova merkezli sivil toplum örgütü Kanserle Savaş Derneği, bu yıl 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nü çocukluk kanserinde erken teşhisin önemin..
Ankara’dan bir grup gelmiş, şarkılarında bir hüzün havası Son zamanlarda yeri göğü inleten müzik gruplarımızın çoğu, memleketin siyaset ihtiyacını karşılayan Ankara’nın nadir müzikal hediyele..
Gazeller çağının son halkası... Gazelhan geleneğinin can çekiştiği bir dönemde Kalan Müzik, müzikseverlere güzel bir armağan daha sundu.
Altın Hızma Mülayim Kurtlar Vadisi dizisi, karakterleri ve senaryosu kadar müzikleriyle de gündeme gelmişti. Öyle ki dizide seslendirilen türküler, bir anda müzikseverlerin diline düştü.
"Bizimkiler"in Halil Bey’i Oktay Sözbir vefat etti İstanbul Şehir Tiyatroları sanatçısı Oktay Sözbir, uzun süredir tedavi gördüğü hastalık nedeniyle dün vefat etti.
Rotterdam’da üç birinci Hollanda’da düzenlenen Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde dereceye giren filmler açıklandı.
Hybrid teknolojisi dizelle birleşiyor Dünyada petrole alternatif olabilecek ya da petrol tüketimini azaltmaya yönelik teknolojilerin gelişimi hızlanıyor. Birden fazla enerji çeşidiyle çalışma..
Reklamın gücü, gücün reklamı Pirelli’nin yeni projesi başlıktaki bütünlemeyi anlatacak türden; Carl Lewis, Ronaldo gibi ünlülerle yaptığı reklam çalışmaları ile ‘güç’lenen şirket, şimdi sinem..
Rallici Impreza mantıkla çıkıyor Simetrik sürekli dört çeker Subaru Impreza, 39,8 bin yeni liradan başlayan fiyatıyla satışa sunuldu. Sedan ve sport wagon olmak üzere iki farklı versiyonu bul..
Skoda küçük sınıfta Marka olarak gelişimini sürdüren Çek Skoda iki yıl önce konsept olarak tanıttığı Roomster’ın ilk görüntülerini yayınladı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8