4 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

4 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdemir’den Kanuni Sultan Süleyman şiirleri kitabı Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kurulu bulunan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir), Kanuni Sultan Süleyman Han’ın şiirlerinden oluşan ..
Son 5 yılda 210 kişi ad ya da soyadını değiştirdi Zonguldak’ta son 5 yılda, aileleri tarafından Muamer Kaddafi, Faiz, Kıco, Şişe ve Beratiye gibi ilginç isimler verilen 210 kişi, ad ve soyadl..
Özel sağlık sektörü gözünü Arap ülkelerine dikti Son yıllarda hızla gelişen Türk özel sağlık sektörü, Avrupa’dan sonra şimdi de Arap ülkelerine açılıyor.
Cam Okulu kapısını her yaştan âşıklara açıyor Türkiye’nin ilk ve tek cam okulu olan Beykoz’daki Cam Ocağı’nı 7-12 Şubat tarihleri arasında ziyaret edenler, sevdiklerine camdan aksesuarlar yap..
Avşar bir grup iş kadınıyla Pakistan’ı ziyaret edecek Türkiye İş Kadınları Derneği’nin (TİKAD) aralarında Hülya Avşar’ın da bulunduğu yönetim kurulu üyeleri, nisanda Pakistan’a gidecek.
Millî Saraylar’ı geçen yıl 960 bin ziyaretçi gezdi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Saraylar Daire Başkanlığı’na bağlı tarihî mekânları gezen ziyaretçi sayısı 2005 yılı içinde rekor ..
Polis 10 günde 244 olayı aydınlattı İstanbul’da yaşanan cinayet, gasp, hırsızlık, kapkaç, yankesicilik ve oto hırsızlık olaylarının içinde bulunduğu toplam 244 suç olayı aydınlatıldı.
Bakırköylü dönercilere standart uyarısı Bakırköy Kaymakamlığı ilçedeki döner satışı yapan işyerlerini sıkı denetime aldı.
Patronunu kaçırarak 150 bin YTL isteyen kişi koruma çıktı Şişli'de, Altay Güner ve sekreterini kaçırarak 150 bin YTL haraç isteyen kişinin Güner'in yakın koruması Yavuz Mayda (35) olduğu orta..
Büyükelçilerden Rasmussen’e net uyarı: Sağduyulu davranın Danimarka’daki Jyllands Posten gazetesinin Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatürleri, dünyanın farklı bölgelerinde protesto edilirk..
Protesto ve boykot devam ediyor Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (sas) hakaret içeren karikatürler, Türkiye ve dünyanın dört bir yanında protesto edildi.
Vatikan: İnancın başladığı yerde basın özgürlüğü biter Danimarka’nın Jyllands Posten gazetesinin 30 Eylül’de yayınladığı ve Avrupa basınının bugünlerde sayfalarına taşıdığı Hz. Muhammed’e (sa..
Diyanet’ten ‘şiddetten kaçının’ çağrısı Diyanet İşleri Başkanlığı, İslam dünyasını rahatsız eden karikatürlerin Avrupa basınında yayımlanması ile ilgili yaşanan gerilim konusunda "itidal" çağ..
Karikatürleri kınayan liderler itidal çağrısı yaptı Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref: Bu karikatürlerin yayınlanmasını şiddetle kınıyorum. Karikatürler sadece Batı ile İslam dünyası a..
‘Karikatürler, Yahudi soykırımını da körükledi; Avrupa tarihten ders alsın’ ABD’nin ilk uluslararası dinî hürriyetler büyükelçisi Robert Seiple, Hz. Muhammed (sas) ile ilgili hakaretamiz kari..
Irak’ta BM’siz işgale önceden karar vermişler ABD Başkanı George W. Bush ile İngiltere Başbakanı Tony Blair’in, BM Güvenlik Konseyi Irak konusunu görüşmeden bu ülkeyi işgale karar verdikleri..
İran’dan son tehdit: Rusları da reddederiz İran’ın nükleer dosyasını "BM Güvenlik Konseyi’ne sevk etmek" için önceki gün Viyana’da toplanan Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) konuyla il..
Yılan hikâyesine dönen İran’ın nükleer serencamı Ağustos 2002: Sürgündeki muhalifler, İran’ın BM’yi bilgilendirmeden uranyum zenginleştirme ve ‘ağır su’ tesisi kurduğunu açıkladı.
Yunanistan, telekulak skandalıyla çalkalanıyor Yunanistan’da aralarında Başbakan Kostas Karamanlis’in de bulunduğu üst düzey yaklaşık 100 kişinin cep telefonlarının dinlenmesi olayının yankıl..
Galataport iptal, ihale yenilenecek Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Galataport diye bilinen ve yasal engellerle karşılaşan 3 milyar 538 milyon Euro bedelli İstanbul Karaköy kruvaziyer yat liman..
Özelleştirme mağdurlarından teşekkür Özelleştirme mağdurları Türkiye temsilcisi İdris Emirzeoğlu, bugüne kadar 11 bin 193 özelleştirme mağdurunun kamuda istihdam edildiğini belirterek, bu kon..
Tüpraş’ta gerekçeli karar bekleniyor Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Danıştay'ın Tüpraş'ın yüzde 51 hissesinin Koç-Shell konsorsiyumuna blok satışına ilişkin ihale komisyonu kararının yürütmesi..
Rusya fiyatta indirim yapacak Mavi Akım İsrail’e uzatılıyor Doğalgaz kesintileri dolayısıyla son günlerde ilişkilerde tartışma yaşanan Rusya ile yeni boru hatları projesi gündemde.
İsrail, Manavgat suyunda ısrar ediyor Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, basında yer alan ‘Türkiye ve İsrail tarafının, Manavgat Barış Suyu Projesi kapsamında İsrail'e su taşıma işinin iptali i..
Enflasyon yüksek çıktı, yıllık hedefte sapma beklenmiyor Ocak ayına ait enflasyon rakamları beklentilerin üzerinde çıktı. Artışta İstanbul’da taksi ve dolmuş ücretleri ile ekmeğe yapılan zamm..
Bankacılıkta ekmek çok ciddi talep bekliyoruz Halk Bankası'nın özelleştirme çalışmalarında son aşamaya gelindi.
‘Kredi kartında kimse bize işimizi öğretmesin’ Kredi kartları çıkarma ve kullanmaya yasal sınırlama getirilmesine bankacılardan sert tepki geldi.
BDDK, leasing şirketlerini merceğe aldı Leasing, faktoring ve tüketici finansmanı sağlayan şirketlere, gelecek haftadan itibaren bağımsız denetim zorunluluğu getiriliyor.
Bir günde üç fabrika açıldı bin 200 kişi iş sahibi oldu Finans sektöründe Ülker ile güçbirliği yapan Boydak Grubu dün de 3 yeni tesisi faaliyete geçirdi.
300 milyon dolarlık yatırım yapacağız müşterilerimiz daha rahat konuşacak Türk Telekom’un Saudi Oger-TİM ortaklığına satılmasının ardından, sahiplik yapısı ve yönetimi değişen Avea, 300 milyo..
İhracatçıya 2006’da 8,6 milyar dolarlık destek İhracatta 72 milyar dolarlık hedef aşılırken, Eximbank 2006 için kredi imkanlarını genişletiyor.
Kurtlar Vadisi’nde ilk gün izdihamı Kurtlar Vadisi-Irak filmi dün 460 salonda gösterime girdi. Yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı 10 milyon dolar bütçeli film vizyona girdiği ilk gün seyir..
Ekranda yardım vaadinde bulunanlar ışıklar sönünce sözlerini unuttu Saadet Gürses, Yeşilçam’da çevirdiği filmleriyle ün yapmış bir aktris. Cilt kanserine yakalandıktan sonra pahalı tedavi mas..
TCDD, yolcularını katalitik ile ısıtacak Devlet Demiryolları geçen ay kötü bir tecrübe yaşadı. Ankara-İstanbul ve Ankara-İzmir hattında elektrik kesilince trenlerin ışık ve ısıtma sistemi çal..
TDK ve TTK: CHP Anayasa’yı çiğniyor Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Şükrü Haluk Akalın ve Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Yusuf Halaçoğlu, CHP’nin, Atatürk’ün vasiyetine ve Anayasa’ya aykırı da..
Bozüyük provokasyonu 5 ay önceden planlanmış Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, PKK yandaşlarının araçlarının taşlanmasıyla gelişen olayların ‘5 ay önceden planlanmış olduğunu’ iddia ..
Azmettiricilik iddialarını yalanlayan Olgun Peker: Fatih, Gökdeniz kardeşim Trabzonspor ve Milli Takım'ın yıldız futbolcuları Fatih Tekke ile Gökdeniz Karadeniz'in araç ve işyerlerinin kurşun..
Hakkında tutanak tutulan öğrenci hocasını bıçakladı Diyarbakır Dicle Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde bir öğrenci öğretim görevlisini bıçaklayarak yaraladı.
‘Medyada dinî konularda bilgisizlik var’ Zaman’ın dün yayınladığı ‘Dinle ilgili haberler medya mutfağında bozuluyor’ başlıklı haber, gazeteciler arasında yankı buldu.
Meclis’in bilgi isteğini ‘kırtasiyecilik’ olarak görüyor Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erdoğan Teziç, Van YYÜ Rektörü Yücel Aşkın tutuklanınca, gerekçeyi öğrenmek için açıklama yaparak b..
Bir aylık yarıyıl tatili bitti okullar pazartesi açılıyor İlköğretim ve ortaöğretim okulları pazartesi günü açılıyor. Kurban Bayramı ve kar tatilleri nedeniyle yaklaşık 1 ay yarıyıl tatili ya..
‘YÖK, kontenjan vermediği için hayalet fakülte olduk’ Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Cebeci, kontenjan verilmediği için üniversitenin ‘hayalet fakülte'ye ..
Türban takıp izlenimlerini yazdı: Başörtüsüyle saygı görüyorsunuz Sigrid Van Roode, 32 yaşında Hollandalı bir Mısır uzmanı arkeolog. Aynı zamanda da akademisyen. Kültürlerin birlikte yaşaması..
Türkiye, yeni haftaya yağışla girecek Türkiye, yarın Orta Akdeniz ve Balkanlar üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.
10 çete üyesi BBG evinde iki hafta kalacak "Biri Bizi Gözetliyor’’ gibi "reality’’ şovlara bir yenisi ekleniyor. Guatemalalı televizyon izleyicileri, insanları dişlerini fırçalarken, randevul..
Kızıldeniz’de Titanic faciası Dünyanın en büyük deniz kazalarından Titanic faciasının bir benzeri Kızıldeniz’de yaşandı. Suudi Arabistan’ın Duba kentinden Mısır’ın Safaca kentine giden gemi 1..
Lagendijk soruşturması için takipsizlik kararı Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Eşbaşkanı Joost Lagendijk hakkında, Hukukçular Birliği Yönetim Kuru..
‘Zorunlu hizmetten kaçan hekimler hesabını da verir’ Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hekimlerin zorunlu hizmetine ilişkin düzenlemenin iptali için Danıştay’a başvurulmasıyla ilgili olarak, "Bu ülk..
Hatemi’nin yardımcısı kadın bakan: Savaşa ancak kadınlar dur diyebilir İran'ın ilk kadın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr. Masume Ebtekar savaşa ancak kadınların dur diyebileceğini söyledi.
Doğru el temizliği ile birçok hastalıktan kurtulun Günlük hayatta en çok kirlenen organımız eller. Uzmanlar düzenli ve uygun şekilde el yıkama ile korunmanın mümkün olduğunu belirtiyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7