3 Şubat 2006 Cuma Günü Haberleri

3 Şubat 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Babasının silahıyla 9 yaşındaki kardeşini vurdu İzmir Gaziemir’de önceki gece 16 yaşındaki B.K., iddiaya göre babasına ait ruhsatsız tabanca ile oynamaya başladı. Bir anda ateş alan silahtan ..
Yargı kararları eleştirilebilir Demokratik bir toplumda hiçbir kurum ve kişinin eleştiri dışında kalamayacağını belirten Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, "Yargı kararları eleştirilemez diye bir kur..
Babasına hayat veremedi Okmeydanı’nda, arife günü ablasının çantasını kapıp kaçmaya çalışan asker kaçağı kapkaççı Cafer K’ya engel olmak isterken saldırganla birlikte yoldan geçen otomobilin ..
Okulda ’sanal’ eğitim Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile Intel Satış ve Pazarlama Grubu Başkan Yardımcısı Jeffery L. Hoogenboom, "Intel Öğrenci" ve "Intel Skoool" programlarını dün Conrad ..
Şap hastalığı görülen köy karantinaya alındı Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Asarlı köyünde görülen şap hastalığı nedeniyle başlatılan dezenfekte çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.
Tavşanlı’daki TOKİ evleri sahiplerine teslim ediliyor Tavşanlı Belediyesi ve TOKİ’nin işbirliğiyle 2004 yılı Kasım ayında yapımına başlanan ve bu yıl ocak ayında tamamlanan 192 konutun anahta..
Mal ve hizmet alırken aldatılan tüketici artık sahipsiz kalmıyor 148 vatandaştan 140'ının şikayetlerine çözüm bulunduğunu söyleyen Alaplı Tüketicileri Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hali..
Evin tapusunu almak isteyen ağabey kardeşi tarafından tabanca ile vuruldu Zonguldak'ın Kozlu beldesinde, ev konusundaki anlaşmazlık nedeniyle çıktığı belirtilen tartışmada bir kişi, ağabeyini..
Tavşanlı’da bilgisayarlı torna ile hassas parçaların üretimi başladı Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde binde bir hata ile çalışan bilgisayarlı torna (CNC) tezgâhı üretildi.
Halk Ekmek YTÜ ile birlikte üniversiteli fırıncılar yetiştirecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Davutpaşa Kampüsü'nde üniversiteli fırıncılar yetiştirmek için ..
AloDSL telefon görüşmelerini yüzde 35 ucuzlatacak Türk Telekom'un yeni sahibi Oger Telecom'un pazara girmesiyle ucuz telefon görüşmesi beklentisine giren vatandaşa ilk alternatifi rakiplerind..
‘Picasso İstanbul’da’ sergisine rekor ziyaretçi Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi'ndeki "Picasso İstanbul'da" sergisini 2 ayda yaklaşık 115 bin kişinin ziyaret ettiği bildirildi.
Öğretmenevi’nin Vali Erol Çakır olan ismi değiştirildi Erol Çakır'ın İstanbul'da valilik yaptığı dönemde İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan binalara verilen Erol Çakır isimleri, İl Özel İd..
Marmaray’da ilk tünel kazısı nisanda başlayacak İstanbul Boğazı’nın iki yakasını deniz altından birbirine bağlayacak olan Marmaray Tüp Geçiş projesinde çalışmalar dört koldan devam ediyor. Ye..
Kiptaş, toplu konut atağına Sefaköy Evleri’yle hız veriyor İstanbulluları ev sahibi yapmak için 11 yıldır faaliyet gösteren Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Kiptaş), konut at..
Ocak ayının zam şampiyonu salatalık İstanbul’da ocak ayında mevsimsel özellikleri nedeniyle en fazla artış gösteren ürünlerin büyük çoğunluğu sebze ve meyve grubunda yer alan maddelerden oluş..
Uzan ve Bilgin’den kalan araçlar kapışıldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzan Grubu’ndan ve Bilgin Grubu’ndan devrolan 45 aracı satışa çıkardı. Araçları almak isteyen yaklaşık 150 ki..
Vali Miroğlu: Cezaevinin üretim yapması haksız rekabete yol açıyor Edirne Tarım Açık Cezaevi’nin hayvancılık, ekmek, yumurta, tarım gibi alanlarda üretim yaptığını ve bu ürünleri piyasada sat..
Memur-Sen’den Fatih Karakılıç’a ‘yılın en iyi muhabiri’ ödülü Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği tarafından düzenlenen "2005 yılı en’leri"ni kazananlar belli oldu.
Yıldırım Belediye Meclisi üyeleri kanlarını bağışladı Bursa merkez Yıldırım Belediyesi personeli, Kızılay Bursa Şubesi’nin kan bağışı kampanyasına tam destek verdi.
TOKİ, Uludağ eteklerine 817 konut inşa edecek Bursa’da merkez Yıldırım ilçe Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Uludağ eteklerine Bursa Evi temasının işleneceği 49’u villa tipi, 817 ..
Soğuk ülkelerden kaçan kuşlar Sapanca'da konaklıyor Soğuklar nedeniyle yiyecek bulamayan yabani kuşlar, Kuzey Avrupa'dan göç etmeye başladı. Güneye doğru gelen kuşların bir bölümü Sapanca Göl..
Öğrencileri bıçaklayanların da öğrenci olduğu belirlendi Bursa'da bir parkta üç öğrenciyi bıçaklayanların da öğrenci oldukları ortaya çıktı.
Vali Doğan, kuş gribi toplantısında tavuk yedi Tekirdağ'ın yeni valisi Aydın Nezih Doğan'ın da katıldığı bir toplantıda "Kuş Gribi Taslak Eylem Planı" tartışıldı.
Gölcük’teki işsizlere, iş bulma projesi tanıtıldı İşsiz gençlerin iş bulabilmesi için Birleşmiş Milletler (BM) tarafından ekonomik destek verilen "Bir şans ver" projesi, Kocaeli'nin Gölcük il..
‘Afet tesisi’ denince para geldi Projeleri hayata geçirmekte mali sıkıntı çeken Adapazarı Büyükşehir Belediyesi, kaynak temin etmek için ilginç bir proje gerçekleştirdi.
Boğulan çocuklar toprağa verildi Sakarya’nın Ferizli ilçesinde buz tutan gölet üzerinde yürürken buzun kırılması sonucu suya düşerek boğulan iki çocuk dün gözyaşları arasında toprağa verildi...
Tunuslu bakan, tekstilde işbirliği teklifi getirdi Tunus Sanayi, Enerji ve KOBİ’ler Bakanı Afif Çelebi başkanlığındaki 15 kişilik heyet, Bursa’da Sönmez Holding’e ait tekstil fabrikasında inc..
Kopenhag, krizin yayılmasından endişeli Rasmussen, büyükelçilerle buluşuyor Jyllands Posten gazetesinin yayınladığı Hz. Muhammed’e (sas) hakaret içeren karikatürlerin Norveç, Fransa, Almanya,..
Fransız gazeteci işten kovuldu Danimarka gazetesinin tepki çeken Hz. Muhammed’in (sas) karikatürlerinin önceki gün birçok Avrupa gazetesinde yayınlanması, krizi Avrupa geneline taşıdı.
AB sessizliğini bozdu: Karikatürler basiretsizlik Avrupa Birliği, Danimarka’nın Jyllands Posten gazetesinin Hz. Muhammed’e (sas) hakaret içeren karikatürler yayınlanmasıyla patlak veren krizi..
Erdoğan uyardı: Karikatür manevî değerlerimize saldırı Hz. Muhammed’e (sas) hakaret içeren karikatürlerin Danimarka ve Norveç’in ardından Fransa basınında da yer alması Başbakan Recep Tayyip ..
Karikatür saygısızlığına semavi dinlerin temsilcilerinden kınama Türkiye’deki semavi din temsilcileri, Avrupa medyasında yayınlanan Hz. Muhammed (sas) karikatürlerine ilişkin yaptıkları orta..
Sıkışan Avrupa Birliği İKÖ’den yardım istedi AB, Hz. Muhammed’e hakaret eden karikatürlere gösterilen tepki üzerine İslam Konferansı Örgütü’nden (İKÖ) yaşanan krizin aşılması için yardım iste..
İran’a ‘nükleer baskı’nın yeni adresi BM oluyor Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) "İran’ın nükleer dosyasının BM Güvenlik Konseyi’ne götürülmesi" için dün Viyana’da olağanüstü toplandı..
Ankara, Hamas’a ‘ilk izlenim önemli’ telkininde bulundu Ankara, Filistin parlamento seçimlerini kazanan Hamas ile ‘dolaylı’ ilişki kurdu ve örgüte "İlk izlenim önemlidir. Dikkatli biçimde har..
‘Sokakta anadil konuşulmasın teklifi tehlikeli’ Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Hollandalı vekilleri, Hollanda sokaklarında sadece Hollandaca konuşulmasını teklif eden Entegrasyon ve Göç Bakanı ..
Türkiye, Hollanda’daki dil sınırlaması girişimine tepkili Türkiye, Avrupa’da Türklere ve Müslümanlara yönelik ayrımcı faaliyetlerle ilgili girişimlerde bulunuyor. "Vicdan testi" ile ilgili ol..
[HABER YORUM] Yahudi ve Hıristiyanların karikatür tepkisi nasıl gelişti? Danimarka’da bir gazetenin tetiklediği karikatürlü hakaret krizi maalesef tırmanıyor. Avrupa basını da düşünce özgürlü..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9