3 Şubat 2006 Cuma Günü Haberleri

3 Şubat 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hileli akaryakıtın numunelerini rüşvetle değiştirmek istemişler Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun, 2006'yı kaçak akaryakıtla mücadele yılı ilan edip üst üste operasyonlar yapmasının ardınd..
Teknokent için Kurtköy gündemde Microsoft'un Başkanı Bill Gates'in Türkiye'ye ziyaretiyle gündeme gelen Teknokent ile ilgili ayrıntılar netleşiyor.
Tüpraş’tan LPG’ye yüzde 1,9 zam Tüpgaz olarak bilinen Likit Petrol Gazı (LPG)’nın rafineri çıkış fiyatı dünden geçerli olmak üzere artırıldı.
Kaçak cep telefonu girişi sürüyor Bir yandan kayıt dışı telefonlar konuşmaya kapatılırken, Türkiye'ye kaçak telefon girişi sürüyor.
Shell'in kârı 23 milyar dolar Hollanda-İngiliz ortaklığı petrol şirketi Shell, geçen yılı 22,9 milyar dolar net kazançla kapatarak, tarihinin en yüksek kâr miktarına ulaştı.
Doğalgaz deposunun kredisi tamam Botaş'ın önümüzdeki dönemde yapacağı doğalgaz yeraltı depolama tesisi ve kompresör istasyonlarının finansmanı için 325 milyon dolar tutarında kredi sağlandı.
İslami yatırım fonu Borsa'da Ülker Grubu bünyesinde yer alan Bizim Menkul Değerler'in (BMD) kurduğu, 'Dow Jones Islamic Market Turkey' endeksine dayalı, 'DJIM Türkiye A Tipi Borsa Yatırım Fon..
Merrill Lynch: Türkiye için en büyük risk parçalı Meclis Türkiye, son üç yılda yakaladığı siyasî ve ekonomik istikrarla uluslararası arenada güvenilir ülke konumuna geldi.
Şahin’in imajını 900 milyon Euro’luk yatırım düzeltecek Son dönemde Türkiye'de yaptığı üretimle ödül alarak dikkatleri üzerine çeken Tofaş, 3 yıl içinde 900 milyon Euro'luk yeni yatırım yapac..
Başak Sigorta, Fransız Groupama’nın oldu Birlikte ihaleye çıkartılan Başak Sigorta'daki yüzde 56,67 ile Başak Emeklilik'teki yüzde 41 kamu payına 268 milyon dolarla en yüksek teklifi Fransız ..
Danıştay, Kentbank’ta Süzer’i haklı buldu Öz sermayesini yitirdiği gerekçesiyle Temmuz 2001’de el konulan Kentbank’ta son karar Süzer Holding’den yana oldu.
Tüpraş ihalesine yargı freni özelleştirme kördüğüm Koç-Shell ortaklığının 30 Ocak’ta devraldığı Tüpraş’ta dün sürpriz bir gelişme yaşandı.
Diğer özelleştirmeleri olumsuz etkileyecek Yabancı Sermaye Derneği (YASED) Başkanı Şaban Erdikler, ihale iptallerinin özelleştirmelerde Türkiye’nin samimiyetine duyulan güveni ortadan kaldırd..
‘Türkiye’nin itibarı ve güven zedelenir’ Danıştay’ın Tüpraş ihalesine ilişkin kararını iki açıdan değerlendiren İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, Türkiye’nin 21. yüzyılda bu tür..
Bir iptal davası da Oyak’ın aldığı Erdemir’e Özelleştirmeler aleyhine açılan davalara Erdemir de eklendi.
Mustafa Koç: İhale ve devir kurallara uygun Koç Holding, "Söz konusu ihale ve devir işlemi usul ve kurallarına uygun olarak yürütülmüş, gerekli tüm aşamalar tamamlandıktan sonra tarafların ed..
‘Danıştay’ın kararı kamu yararına değil’ Adalet Bakanı Cemil Çiçek, kararı henüz görmediğini ifade ederek, "Yargı kararı olması hasebiyle herkesi bağlar. Herkesin uyması gerekir." dedi.
Petrol-İş: Hisseler devlete geri verilsin Davayı açan Petrol-İş Sendikası’nın avukatı Gökhan Candoğan, Danıştay kararının hemen uygulanması gerektiğini, aksi halde suç olacağını öne sürdü.
Cep telefonlarında gizli numara kalkıyor, sapıkların işi zorlaşacak Cep telefonu abonelerinin istedikleri zaman numaralarını ‘gizli numara' haline getirmesini önlemeye yönelik yasal düzenleme..
ÖSS’ye başvuru için ‘kabinde fotoğraf’a tepki ÖSS başvurularında öğrencilerin fotoğraflarını ÖSYM’nin çekmesi krize sebep oldu.
Yargıtay’a göre torunu görmek dedenin hakkı Yargıtay, boşanan ailelerde, dede ve babaannenin, torunlarını görmek, torun sevgisini tatmak ve çocuğa da bu sevgiyi vermek hakları olduğuna işaret..
‘Gazete tirajları abonelik sistemiyle artar’ Türkiye’nin önde gelen gazetelerinin genel yayın yönetmenleri, ‘Gazete reklamcılığının geleceği ve yaratıcılık’ konulu konferansta bir araya geldi..
Telekulak denetiminin 6 ay ertelenmesine onay Telefon dinleme ve teknik takip işlemlerini denetlemek amacıyla kurulması gereken denetim merkezinin faaliyete geçmesi 6 ay ertelendi.
Jandarma, tesislerin korumasını özel güvenliğe teslim ediyor Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile jandarma iç güvenlik birlikleri, hizmetin daha etkin ve esnek bir yapı ile yerine getiril..
Türkçülük kurultayında ‘Sedat Peker krizi’ yaşandı Marmaris’te düzenlenecek Türkçüler kurultayı, Sedat Peker’e yakın bir internet sitesi yöneticilerinin kurultaya katılmak istemesi nedeniyle ..
Pornoculukla suçlanan emekli albay, İP’in programına katılmış İnternette tanıştığı kadınların çıplak görüntülerini çeken ve bunları şantaj için kullandığı gerekçesiyle tutuklanan emekli Albay..
Yargıtay: Yargı kararı da eleştirilebilir Yargıtay’dan basın özgürlüğü yönünde önemli karar. Yargı kararına yönelik yazıyı eleştiri kabul eden Yargıtay, "Demokratik bir toplumda ve hukukun üs..
Cem Karaca’nın mezarı DNA testi için açılacak Merhum sanatçı Cem Karaca'nın mezarı Emrah Karaca'nın oğlu olmadığı yönündeki iddialar üzerine DNA tespiti için açılacak.
Şemdinli’de perde aralanıyor: Jandarma kaynaklı, ama lokal Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yaşanan bombalama olayını araştırmak için kurulan TBMM Araştırma Komisyonu, olayın kaynağına ilişkin ..
Dinle ilgili haberler medya mutfağında bozuluyor ‘Hac, bu yıl da kurbana denk geldi’, ‘Bir gündeki 5 rekat namaz...’, ‘Sahurda orucunu açan...’, ‘Beş vakit dışında kılınan namaz anlamına gele..
Araştırma Komisyonu: 19 Mayıs’taki örgütlü yapı hukuk devleti için tehdit TBMM Araştırma Komisyonu’nun, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ndeki (OMÜ) kadrolaşma ve usulsüzlük iddialarıyla ilgili rap..
Sağlık Bakanlığı, hastaneler arası dayanışma istedi Sağlık Bakanlığı; SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’ndan 3,5 milyar YTL alacağını tahsil edemediğinden mali sıkıntı yaşayan hastanelerde, hizm..
Cumhuriyet savcısına görevinden ihraç kararı Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Erzurum Cumhuriyet Savcısı Mustafa Turhan’ı meslekten ihraç etti ve karar kesinleşinceye kadar görevden..
‘Türkler, kuş gribine karşı daha mı dirençli?’ Haftalık haber dergisi Newsweek, Türkiye’de görülen kuş gribinin "bilimsel gizemleri" de beraberinde getirdiğini yazdı.
Herkes mutlu olacak Zürih'deki görüşmelerin iyi geçtiğini belirten Erzik, "Bence sağlıklı, doğru, tarafsız ve herkesi memnun edecek bir karar çıkacak" dedi. UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, İsviçr..
Tahkim'de sakin gün "Oyuncu almak için 1-2 yıl izlemek gerek" diyen Fransız hoca, Jun ve Bobo'ya hiç seyretmeden onay verdi Başkan olamadığı için istifa kararı alan ve üyelerin büyük tepkisin..
TTB: Danıştay zorunlu hizmete geçit vermedi Türk Tabipleri Birliği (TTB), Danıştay 5. Dairesi’nin, Başbakan Erdoğan imzasıyla yayımlanan doktorlara uygulanacak "Devlet Hizmeti Yükümlülüğü" il..
Okul kantinlerinde döner yerine süt ve meyve satılacak Her gün milyonlarca öğrencinin karnını doyurduğu okul kantinlerine sıkı denetim geliyor.
Fenerbahçe de yardım topladı Galatasaray'a yardım kampanyasına Konya Fenerbahçeliler Derneği de katıldı ve Galatasaray'a 5 bin YTL göndereceklerini açıkladı. Dernek başkanı Bülent Kaşdoğan "S..
Evet ben bir dahiyim Tigana'nın "Sergen futbol dehası" sözüne tecrübeli yıldızın yanıtı: "Doğru". Beşiktaş, Türkiye Kupası'ndaki 3-0'lık Samsunspor galibiyetiyle moral bulurken, takımın tecrü..
İç Anadolu’da yeraltı suları kurudu Su kaynaklarının bolluğu ile bilinen Türkiye, son dönemde kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya. Bu gerçekle ilgili acı itiraf, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bak..
‘Kurtlar Vadisi Irak, ABD’yi kötüleyen en son örnek’ ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times’ta yer alan bir haberde, "Kurtlar Vadisi Irak" adlı filmin, Amerikan aleyhtarlığını perçi..
Rövanş Oktay'ın Devre arasında futbol şubesinden alınan Kıvanç Oktay, istifa restini çekince başkan Demirören geri adım attı. Oktay da eski yetkileriyle 'Devam' dedi . Beşiktaş'ta Kıvanç Okta..
Siper olacağız Trabzonsporlu oyuncular; Fatih ve Gökdeniz'e yapılan saldırıyı kınadı. Hüseyin "Bu kurşunlar Türk futboluna sıkıldı. Ama biz yıkılmadık" dedi . Fatih Tekke ve Gökdeniz'e yapıla..
Kargo uçağında uyuyunca gözünü Diyarbakır’da açtı S. Arabistanlı kargo görevlisi Muhammed Ahmet Muhsi, Cidde-Diyarbakır seferini yapan THY uçağının uyuyakaldığı kargo bölümünde Diyarbakır'a g..
Çuvalın öcü tamam, sıradaki gelsin! Geçen hafta ‘Münih’, bu hafta da ‘Kurtlar Vadisi Irak’... Garip bir tesadüfle, birçok anlamda benzer sayılabilecek iki film, art arda vizyona girdi.
Süren: Enkaz edebiyatını bırak G.Saray’ın eski başkanı, Canaydın’ı eleştiri bombardımanına tuttu. Süren, "Başarısızlığını örtmeye çalışıyor. Ama bu, kendi çaresizliğinin ifadesi... Demode tak..
İyi oyun +3 puan Daum, bugünkü Rize maçı için futbolcularını uyardı: "İyi futbolla üç puan alalım. Hem eleştiriler dursun hem de G.Saray'ı strese sokalım" . İkinci yarıya Gençlerbirliği galib..
Filmlerin SİYAD yarışı sıkı geçecek Geleneksel Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) ödülleri için geri sayım başladı. Dokuz ayrı dalda verilecek ödüller, 27 Şubat’ta Cemal Reşit Rey Konser Salonu..
Bir avuç fındık iyi gelir Taraftarının çiçeklerle karşıladığı G.Saray, simgesi fındık olan Giresun'u farklı geçti. Ümit-Necati ve Hakan'a 'Figo' Aydın ve Sabri eşlik etti . Bu da "o" maçlarda..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9