28 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

28 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Zaman'ın spor ödülleri gecesine yıldız yağdı Geleneksel olarak düzenlediğimiz ‘Yılın Sporcusu Ödülleri’nin 16.’sı dün gece sahiplerini buldu.
Cim Bom küfüre önlem alıyor Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Gökşen, Ali Sami Yen Stadı'nda cumartesi günü oynadıkları Vestel Manisaspor maçında, Hasan Şaş'a küfreden taraftarlar..
‘Ligde üçüncülük için bizden daha iyileri var’ Ligde, Sivasspor ile golsüz berabere kalan Trabzonspor'da, Teknik Direktör Vahid Halilhodziç, ligde üçüncülük hedefleri için ellerinden geleni ..
Kadıköy’ün tılsımı bozuldu Ligde zirve yarışı kızışırken F.Bahçe, taraftarını üzmeye devam ediyor. Sarı-Lacivertliler, bu sezon Şükrü Saracoğlu’nda tam 8 puanı rakiplerine bırakarak şampiyonl..
Sergen: Ruhumuz yetti Beşiktaş, Fenerbahçe karşısında Kadıköy'de ki beş yıllık yenilmezlik unvanını yine bırakmadı.
Konyaspor, Diyarbakırspor'u sağduyulu olmaya davet etti Diyarbakırspor-Konyaspor maçında yaşanan olayları değerlendiren Konyaspor yönetimi, Diyarbakırsporlu yöneticileri sağduyulu olmaya dave..
Diyarbakır’daki olay önceden planlanmış Diyarbakır-Konyaspor maçında çıkan olayları terör örgütü yandaşlarının daha önceden tertiplediği iddia edildi.
Torino’da madalyaların adresi Almanya oldu 2006 Kış Olimpiyat Oyunları sona erdi. Torino'daki madalyaların lideri Almanya olurken olimpiyatların en çok ilgi çeken dallarından buz hokeyini, fi..
Manisa'ya terfi edin! Bu hafta iki maçı yerinde seyretmek fırsatı buldum. Cumartesi Akşamı Ali Sami Yen’de, pazar akşamı da Şükrü Saracoğlu’ndaydım.
Milli Takım’ın kapısı kimseye kapalı değil Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Milli Takım'ın kapısını hiçbir oyuncuya kapatmadıklarını söyledi.
TRLİBOR gecelik yüzde 13.94, yıllık yüzde 14.66 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.94, yıllık yüzde 14.66 olarak açıklandı 28 Şubat 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle old..
Pazar kavgasını bırakalım Kaskoda hasar oranının yüzde 100'ü bulduğunu söyleyen Ray sigorta Genel Müdürü Çetin Alanya, zararın önlenmesi için pazar payı kavgasının bırakılması gerektiğini be..
10 tutuklunun öldüğü dava, 10 yıl 'af'la bitti Diyarbakır Cezaevi'ndeki olayı bastırırken cop ve kalkanlarla 10 mahkumu öldürdüğü iddiasıyla yargılanan 72 sanık zaman aşımı ve 'Rahşan affı'y..
Tüpraş işçileri, Danıştay kararının uygulanması için eylem yaptı KOCAELİ - Tüpraş işçileri, Danıştay'ın Tüpraş'ın satışında yürütmeyi durdurma kararının uygulanması için eylem yaptı. İzmit Tü..
ABD: KKTC ile ticaret yapıyoruz KKTC ile ticaretin yasal olduğunu geçen hafta açıklayan ABD Dışişleri Bakanlığı, bu defa da ABD ile KKTC arasında ticaretin zaten yapılmakta olduğunu duyurdu. ..
OKS'ye başvurular 5 Mart'a kadar uzatıldı Özel Okullar Sınavı'na başvuruların 5 Mart 2006 tarihine kadar uzatıldığı bildirildi. Türkiye Özel Okullar Birliği Sınav Yürütme Kurulu Başkanı Nurul..
Diyarbakırspor Biyediç'i yolladı Diyarbakırspor, teknik direktör Nejat Biyediç ile yollarını ayırdı. . Diyarbakırspor Kulüp Futbol Şube Sorumlusu Felat Hevedanlı, yaptığı açıklamada, alının b..
Eto'o İstanbul'da Zaman gazetesi tarafından düzenlenen "16. Yılın Sporcusu Ödül Töreni"ne katılmak üzere İstanbul'a gelen Barcelonalı futbolcu Samuel Eto'o, ödül töreninin ardından bir basın ..
Irak'ta ölü sayısı 1300 ABD'nin önemli gazetelerinden The Washington Post, Irak'ta son günlerde meydana gelen mezhepler arası çatışmaların boyutunun sanılandan çok daha büyük olduğunu ve çatı..
Bush'a destek düştü ABD Başkanı George Bush'a verilen halk desteği, ocak 2001'den bu yana süren başkanlık döneminin en düşükoranı olan yüzde 34'e düştü. Amerikan CBS televizyonun 22-26 şubat ..
Kadın parlamenterin adı yok Parlamentolararası Birlik (IPU) tarafından hazırlanan yıllık raporda, geçen yıl dünyadaki kadın parlamenter oranının yüzde 16.3 olduğu belirtildi. Raporda, dünyada..
İki kişiye muhtelif sürelerde ihalelere katılma yasağı getirdi ANKARA - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu'na göre 2 kişiye, 6 ay ile 1 yı..
Tarım sigortaları kapsamı belirlendi / Kuş gribi sonrası kanatlı hayvanlar da sigorta kapsamına alındı ANKARA - Tarım Sigortası kapsamına alınacak riskler, ürünler ve bölgelerle prim desteği ..
İndeks Bilgisayar, Canon'la distribütörlü anlaşması imzaladı İSTANBUL - İndeks Bilgisayar Sistemleri Muh. San. ve Tic. A.Ş, 27 Şubat 2006 tarihinde CANON'un, Doğu Avrupa'daki şirketiyle, Cano..
Borsa 1.seansta yükselişte İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, 1. seansın ilk yarısında yükseldi. Endeks, seansın 1 saat 15 dakikalık bölümünü, dünkü 2. seans kapanış..
Gelir vergisinde beyanname ayı İşadamları, zirai kazanç sahipleri, doktor, avukat gibi serbest meslek erbabı ve kira geliri elde eden gayrimenkul sahiplerinin, 2005 yılı gelirlerine ilişkin b..
Bilgi teknolojilerinin yaygınlaştırılmasına yönelik hizmetler, evrensel hizmet kapsamına alındı ANKARA - Bilgi toplumunun geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla bilgisayar okur yazarlığı da..
Türkiye'de her yıl 200 bin kişi sigara nedeniyle hayatını kaybediyor ANKARA - Türkiye'de her yıl 200 bin insan sigara nedeniyle hayatını kaybediyor. Günde 5 adet sigara içen bir kişi, Çernobi..
Devletin kayıtdışı çalışmadan kaybı 23.5 milyar YTL Devlet, 2005 yılında 11 milyon 45 bininin kayıtdışı çalışması dolayısıyla alamadığı vergi ve sigorta primleri dolayısıyla yıllık yaklaşık 2..
Yargıtay'dan 'Sedat Şahin'e beraat' haberine yalanlama Yargıtay, bir telefon dinleme sırasında emniyet kayıtlarına geçtiği iddia edilen ve 8’inci Ceza Dairesi’nin 3 milyon dolar karşılığında ..
THK’nın kargo uçağı ABD’de acil iniş yaptı Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı KC-135 tipi bir kargo uçağı, ABD’nin New Hampshire eyaletindeki Pease Havaalanı’na mecburi iniş yaptı. Uçakta bulunan ..
IPU: Dünyada kadın parlamenter ortalaması yüzde 16.3/ TBMM'de oran yüzde 4.36 NEW YORK - Parlamentolararası Birlik (IPU) tarafından hazırlanan yıllık rapora göre, geçen yıl dünyadaki kadın pa..
Irak savaşı dünyada terör tehdidini artırdı İngiliz BBC Radyosu tarafından sonuçları açıklanan ve 35 ülkede yapılan bir uluslararası kamuoyu araştırması, 33 ülkedeki çoğunluğun mart 2003'te I..
TOBB: Denizcilik sektörüne yönelik yatırım indirimi yapılmalı ANKARA - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Odaları Konseyi, denizcilik sektöründe yatırım indirimi konusunun mutl..
İhlas, "İstanbul Anadolu Yakası Adliye Binası İnşaatı" ihalesine teklif verecek İSTANBUL - İhlas Holding A.Ş, "İstanbul Anadolu Yakası Adliye Binası İnşaatı" ihalesine bugün teklif verecek. ..
Erdemir'de yeni yönetim kurulu oluşturuldu İSTANBUL - OYAK tarafından alınan Erdemir'de yeni yönetim kurulu oluşturuldu. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderil..
TMSF üyeliklerine 2 yeni atama yapıldı ANKARA - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) üyeliklerine, Şakir Ercan Gül ve Rasih Muhammed Danış atandı. Atamaya ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı, Re..
ADRC, Işıklar Ambalaj'ın Halkbank'a olan borçlarını ödedi İSTANBUL - ADRC, Işıklar Ambalaj'ın Halkbank'a olan borçlarını ödedi. Işıklar Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Borsa'ya gön..
İMKB güne 48 bini test ederek başladı/ Endeks, 47700-47800 bandında/ Döviz ve faiz gevşedi İSTANBUL - Borsa, alıcılı başladığı günde 48 bin direncini denedi. Bu seviyeden gelen kar satışlarıy..
Katılım Bankaları, Türkiye Katılım Bankaları Birliği'ne üye olmak zorunda ANKARA - Katılım bankalarına, faaliyet izni aldıktan sonra bir ay içinde Türkiye Katılım Bankaları Birliği'ne üye olm..
Benzine 4-5 YKr zam 95 ve 98 oktan kurşunsuz benzin türlerinin rafineri çıkış fiyatlarında yapılan artış, pompa fiyatlarına litrede 4-5 YKr'lik zam olarak yansıdı. Şirketler ve şehirlere göre..
'Büyük Proje' sıkıntısı! Ruhat Mengi - 'Ermeni soykırım iddiası' nı yalanlamak üzere Mart ayında Berlin'de yapılacak olan 'Büyük Proje 2006' mitingi ve bu proje kapsamındaki diğer faaliyetl..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10