28 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

28 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Oyak 3 milyar $'ı peşin ödedi, Erdemir'i devraldı Arcelor ortaklığına Rekabet onayı gecikince Erdemir'i tek başına almaya karar veren Oyak, 2 milyar 960 milyon doları peşin ödeyerek Erdemir'i..
Tekstil ve konfeksiyon ameliyat masasında TİM Başkanı Satıcı, Başbakan Erdoğan ve tekstilcilerin bugün gerçekleştireceği toplantıyla ilgili olarak, "Toplantı, bir rapor alıp verme toplantısın..
Turizmde tehlike çanları çalıyor Tekstil sektörü Ankara'da derdini anlatmaya çalışırken, turizm sektörünün de sesi yükselmeye başladı. Kuş gribi ve karikatür krizinin de etkisi ile rezervasyo..
723 bin kişi iş buldu işsizlik yerinde saydı 2001 krizinden sonra yüksek büyümeye karşın çift haneli işsizlik oranları düşmedi. Ancak kentlerde iş bulanlar artarken tarımda istihdam azalıyor...
Orta kesim gelirini artırdı zengin fakiri 14'e katladı Nüfusun en zengin yüzde 10'u ile en fakir yüzde 10'u arasında fark 13.7 kat oldu. Dağılımdaki küçük düzelme, zenginlerin gelirden aldığı..
Bütçe 17 yıl sonra fazlayla başladı Bütçe açığının, GSMH'ye oranını yüzde 3'ün altına indirerek Maastricht kriterlerini yakalamayı hedefleyen Hükümet, 2006'ya 2 milyar YTL bütçe fazlasıyla ba..
'İran, nükleer programında kararlı' Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA), İran'ın uranyum geliştirme programını genişletme konusunda kararlı olduğunu bildirdi. Ajansın, 6 Mart'ta yapacağı..
Koşar'ın zanlısı tutuklandı Evinde 20 yerinden bıçaklanarak öldürülen gazeteci-yazar Abdülbaki Koşar'ın katil zanlısı olarak gözaltına alınan Serhat S. tutuklandı. İki gün önce gözaltına alın..
Mariah zayıfladı ama nasıl? Pop dünyasının seksi divası Mariah Carey son dönemde yükselişe geçmesiyle olduğu kadar aldığı kilolarla da magazin basının gündemindeydi. Giydiği giysileri dar gel..
Bond'un görüntüleri basına sızdı Çekimlerine yeni başlanan son James Bond filmi Casino Royal'in ilk görüntüleri basına yansıdı. 007 unvanını Pierce Brosnan'dan aldıktan sonra tüm dünyada bu r..
Sekretere göz koydu, ret cevabı alınca cinayet işledi Eskişehir'de cinayet suçundan yattığı cezaevinden kısa bir süre önce çıkan Muhammet Evrim, cezaevinden tanıdığı infaz koruma memuru İbrah..
Türk aşkı uğruna Müslüman oldu Almanya'da tanıştığı Türk kızı Ender'e âşık olan İtalyan Luca, genç kızla evlenmek için sünnet olup din değiştirdi. Türk kızı Ender Dişli ile İtalyan Luca Franc..
Kıbrıs sorunu kalbini yordu İstanbul'da 3.5 saatlik by-pass ameliyatı geçiren KKTC Cumhurbaşkanı Talat'ın durumunun iyi olduğu açıklandı. Bir iş gezisi için İstanbul'a gelen KKTC Cumhurbaşkan..
Baharda lösemiye dikkat Gece ve gündüz arasındaki ısı farkının arttığı mevsim geçişlerinde bağışıklık sistemimiz mikroplara karşı zayıf düşüyor. Bu da özellikle bahar aylarında lösemili hasta..
2010'un otomobilleri vursa da öldürmeyecek! Avrupa ülkelerinde geçen yıl yürürlüğe giren 'yayaları koruma yasası' çerçevesinde, otomobil üreticileri yeni modellerde istenen kriterlere uygun d..
Ölümüne tatbikat Erzurum'da yangın tatbikatı, ilkokul öğrencilerine korku dolu anlar yaşattı. Emniyet kemeri takılmadan sedyeyle çatıdan indirilen öğrenci ölümden döndü. Erzurum Büyükşehir Be..
Tabii ki Çelik de değişti Şarkıcılığı çok tartışılan sevgilisi Seray Sever'e albüm yapan Çelik, 4 ay önce bakın neler söylüyordu: "Bunlar gösteri kadınlarıdır, hiç sesleri yoktur". Sunucu, oy..
Haber turu... A Milli Basketbol Takımı Antrenörü Bogdan Tanjevic, Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'na övgü yağdırdı. Mehmet ve Hidayet'in NBA'deki en iyi sezonlarını geçirdiklerini vurgulayan ..
Her kahvehaneye bir kitaplık İZMİR Kahveciler Odası Başkanı İsmail Hakkı Kırdı, Türkiye'de bir ilki gerçekleştireceklerini söyledi. Kırdı, "Kahvehanelere kitap ve kitaplık hediye edeceğiz. Ha..
Bütçe, ocakta 2 milyar YTL fazla verdi Bütçe ocak ayını 2 milyar 15 milyon YTL fazla ile kapattı. Bütçe gelirleri 13 milyar 619 milyon YTL olarak gerçekleşirken 17 yıl aradan sonra ilk kez fa..
Jandarma bilgilendirdi Jandarma, Şemdinli Komisyonu ile bazı kuruluşlara gönderdiği mektupta, "Seferi Yılmaz eski bir hükümlüdür. Hükümlü takibine ilişkin genelgeyle izlendi" dedi'Sicil affı'..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10