28 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

28 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Sofular'a darbe: 50 kişi gözaltında Konya'da 'Sofular' olarak bilinen ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti rejimini yıkarak yerine bir İslam cumhuriyeti kurma amacında olduğu öne sürülen 50 kişi g..
Adliyeyi savaş alanına çevirdiler Hopa ilçesindeki bir bıçaklama olayı, az daha linçle sonuçlanıyordu. Hopa'da büfe işleten 25 yaşındaki Hüseyin Akbıyık ve amcasının oğlu aynı yaştaki Barış..
Halaçoğlu'nun kitabı raflarda Ermeni soykırımı iddialarına karşı çıkan Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Yusuf Halaçoğlu, bu kez kendisi kitap yazdı. Halaçoğlu'nun 'Sürgünden Soykırıma Ermeni ..
Bombacılar yakalandı Beylikdüzü'ndeki Tatilya durağının önünde 19 Aralık 2005'te meydana gelen, bir kişinin öldüğü patlamanın failleri yakalandı. Geçen cumartesi Bağcılar ve...
Köpeklere özgürlük Büyük kentlerin sorunlarından biri olan sokak hayvanlarının kent dışında oluşturulan alanlarda bakılması uygulamasından vazgeçiliyor. Çevre ve Orman Bakanlığı, sokak hayvan..
Batman'da intihar profili Batman Valiliği, töre ve namus cinayetleri ile kadın ve çocuklara yönelik şiddetin nedenini araştırmak üzere kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'na ildeki intihar vak..
'Elektroşok yasaklansın' Zihinsel engelliler ve psikiyatri hastalılarıyla ilgili çalışma yürüten 13 sivil toplum örgütü, psitiyakride anestezisiz elektroşok uygulamasının (EKT) son bulması...
OKS başvuru süresi uzadı Ortaöğretim Kurumları Sınavı'nın (OKS) başvuru süresi 28 Şubat'tan 5 Mart Pazar gününe çekildi. Fen, Anadolu ve sosyal bilimler liseleri, özel okullar...
AMATEM'de ilk iki kent Ankara Alkol ve Madde Bağımlıları Tedavi Eğitim Merkezi'nde (AMATEM) tedavi gören madde bağımlılarının çoğu, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinden.
Dikkat iki gün su yok! Avrupa yakasındaki bazı semtlere yarın öğle saatlerine kadar su verilmeyecek. Kâğıthane Tesisleri'ndeki bakım çalışmaları nedeniyle bugün 08.00'den yarın 14.00'e kadar ..
MED İzmir'de de şube açıyor MED Dershanesi İzmir'de de şube açıyor. Hilton Oteli'nin binasında 2 bin 200 metrekare alanda kurulan dershane, öğrencileri ÖSS ve OKS'ye hazırlayacak.
Televizyon okulu engellemiyor Televizyon aklandı! ABD'de Chicago Üniversitesi'nden iki ekonomistin araştırması televizyon izlemek ile okul başarısı arasında çok anlamlı bir ilişki olmadığını ..
Erken doğmak depresyon nedeni Bana ne zaman doğduğunu söyle, sana kişiliğini söyleyeyim... Erken doğum kişiliği etkileyebiliyormuş. Londra'daki Institute of Psychiatry'den araştırmacılar...
Bono, Şili'de ödüle doydu U2'nun solisti Bono'ya, Şili'nin en yüksek sanat ödülü olan Neruda ödülü verildi. Bono'ya ödülünü, başkanlık sarayı La Moneda'da düzenlenen törende Devlet Başkanı Ri..
George'un başı yine belada... Ünlü şarkıcı George Michael uyuşturucu bulundurmak suçundan tutuklandı. İsmini açıklamayan bir polis görevlisi, 42 yaşındaki Michael'ın Londra'nın merkezindeki H..
BM raporu: Türkiye uyuşturucu köprüsü Birleşmiş Milletler Uluslararası Uyuşturucu Maddeler Kontrol Kurulu'nun (INCB) 2005 Raporu'nda, Türkiye'nin uyuşturucu kaçakçılığında hâlâ köprü ülke old..
Hoca'ya üniversiteli iki gardiyan 'Kayıp Trilyon' davasından 2 yıl 4 ay hapis cezası alan eski başbakan Necmettin Erbakan, Ceza İnfaz Kanunu'nda yapılan değişikliğin Çankaya'dan veto edilmeme..
Çiçek: İran endişeleri gidermeli Hükümet Sözcüsü Çiçek, "Bizi en çok rahatsız edecek gelişme, tasvip etmediğimiz şeylerin olmasıdır" dedi. Irak'ta şiddetin tırmanması, bölgede mezhep çatışmal..
Bakan Çelik'e protesto Ankara Üniversitesi'nde "Globalleşme ve eğitim" konulu sempozyuma katılan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, beklemediği bir protestoyla karşılaştı. Çelik, protestocula..
Villasını yıktırıyor Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Üsküdar Çamlıca'da bulunan ve kaçak olduğu için yıkım kararı çıkartılan villasını çatıdan başlayarak yıktırmaya başladı. Üsküdar Belediyesi'..
Telekom'a da sürpriz ziyarette bulunmuş Maliye Bakanı'nın kızı Zeynep Unakıtan Basutçu'nun, Telsim'den sonra 24 Şubat günü Telekom'da da gizli bir iş görüşmesi yaptığı ortaya çıktı. Maliye Ba..
Çömez'den Unakıtan'a AK Parti'deki mektuplu muhalefet büyüyor. Fuat Geçen'in ardından Turhan Çömez de Maliye Bakanı'na ağır bir mektup göndererek istifaya davet etti ' ' '. '
Canlı yayın damıtma İskoçyalı bir viski üreticisi, 92 derecelik viski damıtma işlemini internetten naklen yayımlayacak. Şirket, "tesis havaya uçmadığı takdirde'' yayını sürdüreceğini açıkladı..
Deneylere özgürlük!.. Henüz 16 yaşında olan İngiliz Laurie Pycroft, hayvan hakları adı altında laboratuvarlarda yapılan araştırmalara karşı çıkan gruplara savaş açtı. Bu grupların biliminin i..
Almanlar Bergama Müzesi'ni büyütüyor Almanya'nın başkenti Berlin'de bulunan ünlü Bergama Müzesi büyütülüyor. Alman hükümeti, Türkiye'den Bergama Altarı ile Irak'tan İştar Kapısı'nın da yer al..
'Aşırı doz' alınca arabada sızıp kaldı Pop şarkıcısı George Michael'in başı bir kez daha kanunla belada! Sivil polise eşcinsel ilişki teklif ettiği için uzun süre manşetlerde kalan Michael şi..
'Türkiye'yi almak günah' Yunanistan Kilisesi Başpikoposu Hristodulos, Türk düşmanı tavır sergilercesine "Türkiye'nin AB üyeliğiin günah olacağını" savundu. Avrupa Parlamentosu'ndaki Yunan par..
Paris'te Kıbrıs zirvesi Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan, Kıbrıs sorununun çözümü için yeni bir girişim başlatmak için bugün Rum kesimi lideri Tasos Papadopulos'la Fransa'n..
Yale'de bir Taliban Afganistan'da devrik İslamcı rejim Taliban yönetiminden bir üye, Amerika'ya elini kolunu sallayarak girdi. Üstelik de ülkedeki dünyanın en saygın üniversitelerinden biri o..
AB'den Filistin'e yardım Hamas'ın seçimi kazanmasıyla Filistin'de ortaya çıkan para sorununu, AB hafifletecek. ABD ve İsrail'den bazı yardımların dondurulması üzerine maaşları ödeyemeyen Fili..
Yayalar için havayastığı Her geçen gün ilerleyen otomobil teknolojisi, artık sürücü kadar yayaların da güvenliğini düşünüyor. Bu amaçla 2010 yılından itibaren aracın ön kısmında, olası bir ka..
Karnaval ruhuna en uygun konuk Brezilya'nın Rio de Janeiro şehrinde yüz binlerce insanın akın ettiği Rio karnavalı tüm hızıyla sürüyor. Ülkesinde çok sevilen aktris Carol Castro yaptığı "Drum..
Rimeller çöpe paralar maça İngiltere'deki kadın taraftarlar tuttukları takımların maç biletleri ve aksesuarları için yılda 2 milyar dolar harcıyor. Bu, bir yıllık makyaj harcamasının tam üç k..
"Hem el sallayıp hem pedal çeviremiyor" Amerika Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in avda yanlışlıkla arkadaşını vurmasının ardından eski dosyaları karıştıran İngiliz medyası geçtiğimiz sene 6 Te..
AB, KKTC'ye mali yardımı onayladı "Doğrudan ticaret" kapsamından çıkarılan yardım tüzüğü dün kabul edildi. 139 milyon euro yardımın önü açıldı. Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin dışişleri b..
Saddam'ı deviren Alman ajanlar oldu Irak'ın işgaline karşı çıkan Schröder yönetiminin, Bağdat'ı savunma planlarını ele geçirip ABD'ye verdiği ortaya çıktı. New York Times gazetesinin ele geçi..
İsrail, AB'de imajını Arsenal'le cilalayacak! Kamuoyu araştırmalarında İsrail denilince insanların aklına sadece Filistin ile yaşanan gerginliğin, intihar eylemlerinin ve Ortadoğu sorunun gel..
Suç: Katliam Davalı: Sırbistan Genç-yaşlı tam 8 bin Müslüman erkeğin katledildiği Srebrenika katliamında bu kez bir Sırp komutan değil, bir devlet suçlandı. Savaş suçları mahkemesinde görülen..
İmam küfrederse cemaat ne yapsın! Darıca-Yalova maçında Kavala Camii imamı Mehmet Ali Kamber, sürekli küfrettiği için stattan çıkarıldı. Maçtan sonra da iki takım birbirine girdi. Geçtiğimiz ..
Hocam öleceğiz, bitir! Diyarbakır'da tribünler sahaya indiğinde Murat Hacıoğlu, hakemi böyle uyardığını söyledi, "Bir dakika geciksek felaket olurdu" dedi. Futbol oynamak için gittikleri D.Ba..
Kapımız herkese açık Çek Cumhuriyeti maçının kadrosuna yeni isimler çağıran Fatih Terim, "Milli Takım'ın kapısını hiçbir oyuncuya kapatmayız. Şimdi yeni oyuncuları görmek zorundayız" dedi. Mi..
Ve Tigana kaldı Fransız hoca ile Kıvanç Oktay dün biraraya geldi. İki saat süren görüşme sonrası Tigana 1 yıl daha Beşiktaş'ta kalmayı kabul etti. Beşiktaş'ta Tigana için mutlu son... Fransız..
'Derdin ne hoca!' Derbi öncesi Daum'u karşısına alan Başkan Yıldırım, "Neden mutsuzsun" diye sordu, "Eleştiriler beni bıktırdı" cevabını aldı. Yer F.Bahçe Samandıra Tesisleri, Beşiktaş maçınd..
Çalsız sazlar Geçen ay ödenmeyen çeklere şarkılı gönderme yapan G.Saraylı futbolcular, zirveye iyice yaklaşınca şampiyonluk şarkılarına başladı. Geçen ay parasızlık şarkıları söyleyen G.Saray..
Dikkat! Taş düşebilir Felat çıkabilir Diyarbakır-Konya maçındaki futbol terörünün baş aktörü, kırmızı-yeşilli kulübün yöneticisi Felat Hevedanlı'ydı. Onun çaktığı kıvılcım, tribünlerdeki baru..
Dünya yıldızıyım F.Bahçe maçının kahramanı Sergen, Alex ve Anelka için, "Türkiye'de birer yıldızlar ama Avrupa için bunu diyemem. Benim ismim, kalitem ve futbolum ise tartışılmaz" diye
Lale devri bitti Para onda, kadrosu yıldız dolu. Ama saha içinde F.Bahçe dert küpü... Şampiyonlar Ligi için kurulan kadro ligin 2. yarısıyla birlikte çöküşe geçti. İşte takımın karnesi:. RÜŞT..
Dünya borsaları yükseldi İMKB yine rekor tazeledi IMF ve AB beklentilerinde herhangi bir bozulma olmaması nedeniyle yükseliş trendini sürdüren borsada, para girişinin sürmesi, dış borsalardak..
Borç kapatmak için sıraya girdiler Brezilya ve Meksika'nın ardından Venezuella da dış borçlarını azaltmak için tahvillerini satın alacak. Üç ülkenin 25-30 milyar dolarlık tahvilleri geri alma..
Konut kredisi satıcı hesabına yatacak Vergi kaçırılmaması ve alınan kredinin ticari amaçla kullanılmasını engellemek için konut kredisi direkt satıcının hesabına yatırılacak. Konut satışların..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10