28 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

28 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mecburi hizmete gitmeyen doktor Suat Kılıç - Tabip odaları ayakta. Tabipler de... Hatta henüz fakülteden mezun olmamış doktor adayları bile. İtirazları, sağlıkta mecburi hizmet uygulamasına..
Futbol erkek oyunudur.. Selahattin Duman - Yetkim olsa Atatürk'ün sahalara asılı 'Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlâklısını severim' lafının yanına başlıktaki lafları da koyarım.. Kadınların..
Durmamalıdır Okay Gönensin - Turgut Özal'ın alaturka rahatlığının Türk siyasetine bıraktığı olumsuz miraslardan biri, siyasetçinin, hatta bakanların kendi ticari işlerini yürütmesine göster..
Değerli YTL ve türev piyasaları Gazi Erçel - İhracat sektöründe üretim yapanlar zor durumdalar...
2005 son çeyrekte istihdam Asaf Savaş Akat - Kasım sonunda üçüncü dönem milli gelir verilerini fırsat bilip uzun bir yazı dizisi yayınladım. Farklı açılardan 'büyümenin kalitesini' sorgulad..
Şirincespor:14, Nişanyanspor: (sayemde) 13 Tuğçe Baran - Hayatımda ilk defa beni oynatmayı kabul eden bir futbol takımı buldum...
Okurlardan şiddet üzerine yorumlar Zülfü Livaneli - Birkaç gündür 'gençlik ve artan şiddet' konusundaki yazılarım üzerine çok sayıda okurdan e-mail alıyorum. Bu yorum ve eleştirilerin öneml..
Büyük Proje Ruhat Mengi - 'Ermeni soykırım iddiası' nı yalanlamak üzere Mart ayında Berlin'de yapılacak olan 'Büyük Proje 2006' mitingi ve bu proje kapsamındaki diğer faaliyetlerin haberi e..
Başbakan'a öneri Güngör Mengi - Dürüstlük özde değil sözde kalmışsa, insan hamamda bile kirlenebilir!
Yeter artık! Sayın Kemal Unakıtan sizi taşıyamıyoruz AKP Balıkesir Milletvekili Çömez, Maliye Bakanı Unakıtan'a mektupla istifa çağrısında bulundu: Sayın Unakıtan bu partiye ve ülkeye artık ..
Talat kendisini Türk doktorlarına emanet etti KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, dün By-pass ameliyatı oldu. önceki gün rutin kontroller için geldiği Florence Nightingale Hastanesi'nde yap..
G.Saray'dan Aysal'a hisse çalımı Galatasaray'ın borsadaki hisselerinin fiyatı iki yılda üçe katlanınca, Canaydın yönetiminin gözü zor günlerde yardıma yetişen Unit Investment'in sahibi işada..
Yoksul kesim devlete sığınıyor Gelir dağılımı eşitsizliği sürerken, fakir kesim devlet yardımları ile ayakta duruyor. Yoksullara verilen devlet yardımı 2005'te 2.7 milyar YTL'yi buldu
Tekstil fırsat kaçırttı! TÜİK, 2005 işsizlik rakamlarını açıkladı: Yüzde 10.3. Ekonomideki büyümeye rağmen işsizlik oranı 2004 ile aynı kaldı
Tekstilci Başbakan' a 'Değerli YTL bizi öldürdü, kurtarın' diyecek Bir yılda 151 bin 700 çalışanı işten çıkartmak zorunda kalan tekstil sektörü, Erdoğan'ın karşısına çözüm için çıkacak
Yönetime 7 asker girdi Erdemir 'hazırol'a geçti Erdemir'in yüzde 46.12'si için en yüksek teklifi veren Oyak, hisseleri devraldı. Yeni Erdemir yönetiminde Coşkun Ulusoy dışında tüm üyeler ask..
İMKB 201 milyar dolar Bu yıl 16'ncı rekorunu kıran İMKB endeksi dün 47 bin 728 puana ulaştı. Borsada işlem gören şirketlerin değeri ise 201 milyar doları geçti
Kızının kursu bile rüşvet Mercedes'i, BMW'si, İstanbul'da lüks bir evi ortaya çıkan Kapıkule Gümrük Müdürü'nün rüşvet trafiği telefon dinlemesine takıldı...
Sauna çetesi tele-kulak işine de soyunmuş Tatlıses'in çeteye, Derya Tuna'yı kurşunlayan ve 'elimde kaset var' diye para isteyen Hüseyin Bozan'ın telefonlarını dinlettiği ortaya çıktı
Polisler bile nöbet için birbirine rüşvet veriyor 22 Aralık'ta yapılan Gümrük muhafaza memurları ve polislere yönelik rüşvet operasyonunda 19 polis memuru tutuklandı. Peronlar ve idari bölüm..
'Cinayetin sırrını mektup çözecek' Baba Hikmet Akdin, Oğuzhan'ın karikatür olayına çok içerlediğini söylüyor ama ona göre cinayetin sırrını cezaevinden annesine yazdığı mektup çözecek
'Kafirden çalanlar' yakalandı Konya'da, Cemalettin Kaplan'a yakın olduğu belirtilen 50 kişi yakalandı. 'Sofular' grubu elemanları 'Kafirlerden çalıyoruz' diyerek hırsızlık yapıyordu
Fehriye kararı açıklanıyor Belçika'nın Brugges Ceza Mahkemesi, terörist Fehriye Erdal'ın Belçika'da işlediği suçlardan dolayı yargılamasına ilişkin kararını bugün açıklayacak
Villalar yıkılıyor! Unakıtan'ın Küçükçamlıca'daki tartışılan villalarına yıkım ekibi girdi. Villanın üst katına çıkan ekipler, çatı katını ellerindeki balyozlarla yıkmaya başladı...
Öğrencilerden Çelik'e: Üniversiteyi terk edin Milli Eğitim Bakanı Çelik, Ankara Üniversitesi'nde düzenlenen 'Globalleşme ve Eğitim Konferansı' nın açılış konuşmasını yaparken, öğrenciler tar..
Bölgede aktif rol üstleneceğiz İran'ın uluslararası topluma kulak vererek, nükleer faaliyetlerinde şeffaf olması gerektiğini belirten Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Irak'ta da mezhep çatışmala..
Köşk, Erbakan için 330 isteyebilir Genel Kurul'da 'Erbakan affı' yasası nitelikli çoğunluk olan 330 kabul oyu aranmaksızın oylanmıştı
Üç yılda 12 milyon 'korsan' İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, DYP Denizli Milletvekili Ümmet Kandoğan'ın yazılı soru önergesine verdiği yanıtta son üç yılda, korsan yayınlarla yapılan mücadele..
'Korkuyorum Anne' 17 Mart'ta İki yıldır festivallerde almadık ödül bırakmayan Reha Erdem'in 'Korkuyorum Anne' adlı filmi 17 Mart'ta vizyona girecek. 'A Ay', 'Kaç Para Kaç' gibi filmleriyle ta..
Fransa Türk filmlerini çok seviyor Fransa'da Türk filmlerine olan ilgi artarak devam ediyor. Geçtiğimiz ocak ayında düzenlenen 'Premiers Plans Festivali'nden sonra bu kez de Paris'te '4. Türk..
Dedi&Kodu Futbol mesleği böyle. Elinden geleni yapacaksın. Volkan Arslan, Galatasaraylı futbolcu Vestel Manisa maçında oyununu ve attığı golü 'mesleğinin' gereklerine bağlarken.
Tanjevic'ten 'bizimkilere' övgü Basketbol Milli Takımı Antrenörü Bogdan Tanjevic, NBA'de mücadele eden Türk oyuncuları övdü. Tanjevic, Utah Jazz forması giyen Mehmet Okur ile Orlando Magic ka..
Bütçe 17 yıl sonra fazla verdi Bu yılın ocak ayında bütçe, 17 yıl aradan sonra ilk kez fazla verdi. Ocak 2005'te 1 milyar YTL açık veren bütçe Ocak 2006'da 2 milyar 15 milyon YTL fazla verdi.
Fransız Suez ve GDF ortak oldu Fransız Gaz Şirketi (GDF) ile Suez şirketi yönetim kurulları, iki grubun birleşmesine onay verdi. İki grubun birleşmesiyle, yılda 64 milyar avroyu bulacak ciroy..
'Türkiye doğalgazda transit ülke olacak' Rus gaz şirketi Gazprom'un Dış Ekonomik Operasyonlar Bölümü Başkanı Tsigankov Stanislav Yevgeniyeviç, Rus gazının Türkiye'den üçüncü ülkelere gönderil..
Talat'a baypas KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, rutin kalp tetkiki sırasında bir ana damarında daralma tespit edilince dün Florence Nightingale Hastanesi'de dört saatlik baypas ameliyatı..
İran lideri Katar'da Nükleer programı nedeniyle BM Güvenlik Konseyi'ne sevk edilen İran'ın Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, dün Kuveyt'te bölge ülkelerinin kaygılarını gidermeye çalıştı.
Guantanamo misali Bagram ABD'nin 300 kadar esiri hiçbir hukuki hak tanımadan tuttuğu Afganistan'daki Bagram cezaevinin, 'ikinci Guantanamo' olduğu belirtiliyor.
Sırplara Lahey davası Bosna'nın 1993'te Sırbistan-Karadağ aleyhine açtığı ve 'bir devletin başka bir devleti soykırımla suçladığı, davanın ilk duruşması, dün Uluslararası Adalet Divanı'nda ya..
AB, Minsk'e yayın yapacak Rusya'nın Avrupa'daki son nüfuz bölgesi Beyaz Rusya'da 'devrim' için AB de kolları sıvıyor. Başkanlık seçimine üç hafta kalırken, AB finansörlüğünde özel bir radyo k..
Seçim zaferi kaçma vesilesi Uganda'da 26 yıl sonra geçen hafta düzenlenen ilk çok partili meclis ve başkanlık seçiminin yarattığı heyecan mahkûmlara yaradı. Arua bölgesindeki cezaevi gardiyan..
8 Mart'ta erkek tartışması 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne hazırlanan kadın örgütleri üçe bölündü. 8 Mart'ta üç ayrı miting düzenlenecek.
Kadınlar hâkim karşısında Kadın-erkek eşitliğiyle ilgili Anayasa değişikliği görüşülürken milletvekillerine yolladıkları dilekçeyle kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'ya hak..
Öğrenciler Bakan Çelik'i konuşturmadı Ankara Üniversitesi öğrencileri, Cebeci Kampüsü'nde düzenlenen 'Küreselleşme ve Eğitim Konferansı'nda söz alan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'i protes..
Ağar: Hükümet duvara çarpacak DYP lideri Mehmet Ağar, hükümetin uyguladığı ekonomik modelle gideceği tek yerin 'çarpacağı duvar' olduğunu ileri sürdü. Ağar, dün Enerji ve Biyodizel Üreticiler..
'AKP yolsuzluk batağına düştü' MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, AKP'nin yolsuzlukla mücadele konusunda samimi olmadığını savundu. Hükümetin yolsuzluk batağına saplandığını ve...
Vakıflar Meclisi azınlıklara açılıyor Vakıflar Genel Müdürlüğü, yeni vakıflar yasa tasarısı taslağını son aşamaya getirdi. Taslak, Vakıflar Meclisi'nde cemaat vakıflarının da temsilini sağlıy..
TSK'daki siviller tepkili Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) çalışan 30 bin sivil memur, bu hafta Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülecek denge tazminatı yasasından yararlanmak için...
Yumurta için 13 yıl talebi Başbakan Tayyip Erdoğan'a Mersin gezisi sırasında protesto amacıyla yumurta attığı ileri sürülen Halkevleri üyesi dokuz kişi hakkında 13'er yıla kadar hapis cezası ..
Günay: Para vermezdim de... Milas'nın Mandalya Körfezi'nin cennet köşelerinden Kuyucak Koyu'nun ayda 250 YTL'ye kiralanmasıne tepkiler sürerken, kiralayan işadamı Hayrettin Barbaros Günay, ya..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10