27 Şubat 2006 Pazartesi Günü Haberleri

27 Şubat 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Münih için hiç pişman değilim' Münih olimpiyatları bu yıl beyaz perdeye de aktarıldı. 11 İsrailli sporcunun öldürüldüğü baskının planlayıcısı Filistinli Muhammed Udeh, AP'e verdiği özel röpo..
Jamaika'ya da ilk kadın lider Nisan ayında görevi bırakmaya hazırlanan Jamaika Başbakanı P.J.Patterson'un koltuğunu bir kadın kazandı. Parti başkanlığı için yapılan yarışta 3 erkek rakibini g..
İran-Rusya temelde anlaştı İran ve Rusya uranyum zenginleştirmede "temel konularda" anlaşmaya vardı. Detayları Rusya'nın başkenti Moskova'da görüşeceklerini açıkladı. İran Atom Enerjisi Kurum..
İngiliz Bakan'a rüşvet sorgusu Kültür Bakanı Tessa Jowell, avukat kocasının bir işi nedeniyle zan altında. Çünkü kocası David Mills, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi lehine "para karşılığı ..
"Mladiç'e beş milyon $ teklif" İngiliz Sunday Times gazetesi hakkında yakalanmasına ramak kaldı haberleri çıkan Sırp savaş suçlusu Ratko Mladiç'e ABD'li arabulucuların teslim olması için 5 mi..
Hamas: Şartlı ateşkes olur ama Filistin'de hükümeti kurma görevi verilen Hamas lideri İsmail Haniye, Washinghton Post'a telefonla verdiği demeçte "Filistin İsrail'i tanıyacak mı?" sorusuna "1..
"Bagram artık Guantanamo" Amerika'nın Küba'daki Guantanamo üssünü kapatması için baskı artarken, New York Times gazetesi Guantanamo'dan beter durumdaki bir başka hapishaneye dikkat çekti: Bag..
Sıfırcı Sarkozy onlara taktı! Fransa'nın banliyölerinde 4 ay önce çıkan göçmen isyanında holigan gençlere karşı "sıfır tolerans" politikası uygulayan İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy, holganiz..
Pop star gibi bir moda ikonu oldu! Marka ayakkabılar giyiyor, özel yaptırdığı pırlantalı haç takıyor, Prada ayakkabı giyiyor, Gucci gözlüklerini beğeniyor... İşte yeni Papa. Hıristiyan Katoli..
Pizzacılar kralı hidayete erdi Domino's Pizza'nın kurucusu Tom Monaghan'ın kuracağı Katolik kasabasında, kürtaj ve doğum kontrol hapı yasak. Prezarvatif satışı yok Dünyanın dört yanına yayıla..
Yeni gözdesi bir televizyon spikeri Beyaz Saray'da stajyer Monica ile oral seks yaptığı ortaya çıkınca en sıkıntılı dönemlerinden birini yaşayan eski ABD Başkanı Bill Clinton için çanlar yine..
Füzesavarlı yolcu uçağı krizi İsrail'in resmi havayolu şirketi El Al, Avrupa Havacılık otoriteleri arasında son zamanlarda hareretli bir tartışma yaşanıyor. Tartışmanın ortasında, en sıkı güv..
Hayalbaz'da resim sergisi Can Yeşiloğlu, Duygu Kale, Bora Akıncıtürk, Bora Başkan, Çağrı Küçüksayraç, Erman Akçay, Nazlı Çetiner ve Matt Furie'nin yağlı boya ve akrilik tablolarından oluşan s..
Rum gemisi geriliminde iki farklı açıklama geldi Yunanistan ve Rum kesimi Dışişleri Bakanları, Mersin limanına yanaşan gemi kriziyle ilgili açıklamalar yaptı. Konu aynı, fakat tonlar farklıyd..
'İç savaş çıkarsa Türkiye girebilir' Irak'ta Şii camiine saldırı, ülkede iç savaş çıkabileceği endişelerini tırmandırdı. New York Times gazetesi, bu durumda komşu ülkelerin müdahale edebilece..
18 yıllık Polonya Pazarı yıkıldı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait yeşil alana kurulduğu gerekçesiyle yıkım kararı alınan Eminönü Mercan Mahallesi’ndeki Polonya Pazarı, polis eşliğinde yı..
Doğru Yol’dan istimlak kararına karşı kampanya DYP Eminönü İlçe Başkanlığı, Eminönü Belediyesi’nin Küçükpazar’daki istimlak kararına karşı kampanya başlattı.
Mücadelemiz sonuç verdi: Kaçak su kullanımı azaldı Kaçak su kullananlarla mücadele eden İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), kaçak oranını yüzde 35’ten yüzde 28’e düşürdü.
Kale Kilit’ten Muazzez Ersoy’lu bayi toplantısı Sektöründe dünyanın ilk üçü arasında yer alan Kale Kilit, Anadolu bayi ve satıcılarını İstanbul’da düzenlediği toplantıda bir araya getirdi.
Boşaltılan binaların yıkımına kompresör ve balyozla başlandı Bursa’da önceki gün çöken İntam 95 ve İntam 97 adlı binaların üst kısmında bulunan ve yıkım kararı verilen Tezcan Apartmanı ile Ba..
Soba gazı iki yıllık evli çiftin hayatını kararttı Bursa’da, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen iki yıllık evli çift hayatını kaybetti.
Elektrik akımına kapılan işçi kurtarılamadı Zonguldak’ta kaçak işletilen kömür ocağında elektrik akımına kapılan genç maden işçisi öldü.
Deprem hasarlı gümrük müdürlüğü taşınıyor Depremde büyük oranda hasar gören Erenköy Gümrük Müdürlüğü’nün harabe halini gören Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, binanın boşaltılması talimatını verdi..
Türbeye bombaya protesto Irak’ın Samarra kentinde Askeriyye Türbesi ile camilere yönelik saldırılar, Türkiye’deki Caferiler tarafından protesto edildi.
Turizm fuarına katılan yörelere turist ilgisi artıyor Beylikdüzü TÜYAP’ta organize edilen ‘Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat’ (EMITT) Fuarı sona erdi. Fuarın son gününde çeşitli yör..
Haliç’e düşen araçtaki gençleri sahildekiler kurtardı Haliç sahiline park edilmiş, içinde iki gencin bulunduğu otomobil, sürücüsünün vites değiştirmesi sırasında hareket ederek denize uçtu.
Sakıp Sabancı adına verilecek ödüle uluslararası jüri Sabancı Üniversitesi ve Amerika’nın en eski ve prestijli düşünce, araştırma merkezi Brookings Institution işbirliğinde organize edilen ya..
Özel Fatih Lisesi’nden İstanbul’un sorunlarına çözüm yarışması İstanbul Özel Fatih Lisesi öğrencileri, ÖSS, olimpiyat ve proje gibi birçok alandaki başarılarına bir yenisini daha ekliyor.
‘İsrail’le görüşme başlamazsa istifa ederim’ Filistin’de geçtiğimiz ay yapılan seçimlerin ardından sürpriz gelişmeler devam ediyor.
‘Hamas ziyareti öncesi ABD ve İsrail’le görüşüldü’ Filistin seçimlerinin galibi Hamas’ın Ankara’ya yaptığı ziyaretin yankıları hâlâ devam ederken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ziyaret önces..
Irak’ta Sünni ve Şii liderler uzlaştı; ama şiddet dinmedi Irak’ta Şiilerin kutsal addettiği Askeriye Türbesi’ne düzenlenen saldırıyla başlayan ve en az 200 kişinin öldüğü gerginliği dindirmek..
New York Times: İç savaş çıkarsa, Türkiye Irak’a girebilir Irak’ta Şiilerle Sünniler arasında başlayan gerginliğin tekrar gündeme taşıdığı iç savaş tartışmaları devam ederken Amerikan New Yor..
Medeniyetler İttifakı’nda karikatür zirvesi Katar’da gerçekleştirilen Türkiye’yi de Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün temsil ettiği Medeniyetler İttifakı 2. Yüksek Düzeyli Grup toplantısının g..
Bakoyanni: Türkiye’ye desteğimiz şartsız değil Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, Atina’nın, Türkiye’nin AB üyeliğini destekleme politikasının hâlâ sürdüğünü; ancak bunun koşulsuz ol..
İran ve Rusya, kritik karar öncesi anlaştı Nükleer çalışmaları BM Güvenlik Konseyi’nde 6 Mart’ta görüşülecek olan İran, ortak uranyum zenginleştirme konusunda Rusya ile prensipte anlaştı.
Sosyal güvenlik reformunu IMF istediği için yapmıyoruz Sosyal güvenlik reformunda yaşanan gecikmenin Uluslararası Para Fonu (IMF) ile ilişkilere olumsuz yansıdığı yönündeki haberlere Çalışma ..
‘Evlenecek çiftlere altın takı kiralanır’ Düğünlerin ve davetlerin vazgeçilmezi haline gelen altın takılar saklama sorununu da beraberinde getiriyor.
‘Temiz Petrol’e vize alamayan ortaklar yeni isim arayışında Aytemiz Petrol, Ciner Grubu ile yaptığı ortaklıktan sonra yeni bir yapılanmaya gidiyor.
Turkcell, Vodafone’a karşı VIP abonelerine telefon hediye ediyor Telsim’e 4,55 milyar dolar teklif ederek Türk cep telefonu piyasasına girmeye hazırlanan Vodafone’a karşı şirketler tedbir alm..
Memura 40 YTL’lik zam bu hafta Meclis’in gündeminde Memurların uzun süredir bekledikleri iki önemli yasa tasarısı bu hafta Meclis gündemine geliyor.
‘Dalgalı kurda geri adım ekonomiye zarar verir’ İhracatçıların döviz kurundan yüksek sesle yakınmasına yol açan ‘dalgalı kur’ sistemine devam edilmesi ile ilgili tavsiyeler gelmeye devam ediy..
Sabancı, Romanya’da çimento fabrikası kuracak Sabancı Holding’in çimento sektöründe faaliyet gösteren şirketlerinden Çimsa, Romanya’da terminal kurmak için araştırmalar yapıyor.
Yerli tank üretimi, ‘ana yüklenici’yi bekliyor Silahlı Kuvvetler’in ihtiyaç duyduğu tankların ‘yerli’ üretimle karşılanmasına yönelik ihalede, yeterlilik kazanan üç şirket ‘ana yüklenici’nin ..
Otoyol, Eurocargo’yu iç pazara da üretecek Otoyol, Avrupa ülkelerinde en çok satan kamyon modeli Eurocargo’yu Türkiye’de satmak için kolları sıvadı.
3 yılda 55 milyon YTL’lik korsan ürün ele geçirildi İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, son üç yılda, korsan yayınlarla yapılan mücadele çerçevesinde 55 milyon YTL değerinde, 12 milyon materyal ..
Sümer Halı, el sanatları enstitüsüne dönüşecek Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Sümer Halı'nın ‘Türk Halı ve El Sanatları Enstitüsü' adıyla yeniden yapılandırılmasını öngören kanun tasarısını Baş..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10