27 Şubat 2006 Pazartesi Günü Haberleri

27 Şubat 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sağlık Bakanlığı: AB de savunuyor Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Necdet Ünüvar, tabip odalarının şiddetle karşı çıktığı ithal doktor uygulamasının Avrupa Birliği'nin (AB) sağlık alanında 'olmazsa..
'Hamas da yumuşayacak' Başbakan Tayyip Erdoğan, Hamas'ın Ankara ziyaretinden Dışişleri'nin haberi olduğunu söyledi.
Ekrandaki şiddet yarışma konusu Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), televizyon yayınlarındaki şiddet görüntülerinin çocuklar üzerinde oluşturduğu etkileri anlamak amacıyla...
OKS için son gün yarın Fen, Anadolu ve sosyal bilimler liseleri, özel okullar, polis kolejinde okumak isteyen öğrenciler ile devlet parasız yatılı okuyacak...
Polonya Pazarı artık yok Eminönü'nde belediye arazisi üzerinde kurulu, elektronik eşya, büfe ve benzeri yüzlerce işyerinden oluşan Polonya Pazarı ile ilgili yıkım kararı dün uygulandı.
İzmit'te fırtına çatı uçurdu Şiddetli fırtına dün İzmit'i uçurdu. Saat 13.30 sıralarında başlayan, hızı zaman zaman 80 kilometreyi bulan fırtına İzmit Körfezi'nde küçük teknelerle denize açıl..
Nükleer karşıtları: Mücadele sürecek Nükleer Karşıtı Platform (NKP), 'yetki' ve 'temsil' tartışmalarıyla geçen bir toplantının ardından, hükümetin kurulacağını açıkladığı nükleer santrallara ..
Seks shop firması ile hukuk savaşı Dicleli görme engelli 35 yaşındaki S.K., bedelini ödediği şişme kadını göndermeyen seks shop'a dava açmak için avukat arıyor.
20 bin memura sicil affı geliyor Hükümet, memur ve diğer kamu görevlilerine sicil affı öngören tasarıyı bir yıl sonra raftan indiriyor.
Erbakan askere bir gün direnmiş 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan'ın 28 Şubat kararlarını MGK'nın ertesi günü imzaladığını açıkladı.
Duvarların Dili Olsa Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın soyadı hep gündemde. Kuş gribinin yarattığı tavuk ve yumurtadan uzak durma korkusunu ticari bir kazanca dönüştüren Unakıtan'ın oğlu Abdull..
Mutlu olmak için yemeğe saldırıyoruz Yiyecekler: Onlara ihtiyacımız var, onları seviyoruz, peki niye milyonlarca insanın onlarla problemi var? Zevk için yemek, dünyada klinik bir sorun halin..
'Çip'siz girilmez! İspanya'nın Barcelona kentinde 'Baja Beach' adlı diskotek, müşterilerinin kimlik göstermeden giriş yapmaları veya harcamalarında nakit ödememeleri için derilerinin altına d..
Kadınlar sürekli zararda! İş dünyası kadınları aldatıyor... Kadın ile erkek maaşlarındaki eşitsizlik sonucu bütün bir çalışma hayatı sonunda kadınların zararı 1 milyon sterlini (2.3 milyon YT..
Observer: Uçaklar yolcuları zehirliyor Uçak yolcuları zehirleniyor mu? Britanya'da Observer gazetesi, raporlara yansıyan zehirlenme vakalarını aktararak, Britanya uçaklarındaki yolcuların...
HIV'in patronu keşfedildi... Amerikalı bilim adamları HIV'in insan hücrelerinin genetik işleyişini bozmasına neden olan molekülü tespit etti.
Sadekârlığın son temsilcilerinden Karazeybek, mesleğine çırak arıyor Sedefkârlığın bir dalı olan sadekârlığın son temsilcilerinden Zafer Karazeybek, mesleğinin tarihe karışacak olmasının end..
EDAK’tan polise arama kurtarma eğitimi Edirne Arama ve Kurtarma Derneği (EDAK) Başkanı Serhat Ceylan, Edirne Emniyet Müdürlüğü’nden gelen talep doğrultusunda polise arama ve kurtarma eğitimi ..
Yeşilırmak’ın ‘Başarıya İlk Adım’ sınavına 34 bin öğrenci başvurdu Bursa’da Yeşilırmak Dershaneleri tarafından ilköğretim okulu 5., 6. ve 7. sınıflara yönelik düzenlenen ‘Başarıya İlk Adım S..
Polis emeklisini kaçırıp işyerini soydular Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bir sigara bayiine gelen hırsızlar, işyerinde güvenlik görevlisi olarak çalışan emekli polisi etkisiz hale getirip işyer..
BursaRay inşaatı için 16 yıllık köprü yıkılıyor BursaRay’ı kentin doğu yakasına götürecek olan B etabının inşaatı kapsamında 16 yıllık Demirtaş Köprüsü, 1 Mart Çarşamba günü yıkılacak.
1997’de alınan yasak kararı yeni uygulanıyor Edirne İl Trafik Komisyonu tarafından 1997 yılında alınan "ağır tonajlı araçların belli saatlerde şehir içine girmemesi" yasağının bugüne kadar u..
Yeni okul binası, taşımalı eğitim çilesini bitirecek Tekirdağ’a bağlı Yeniçiftlik beldesine lise hakkı tanınması için ikinci bir ilköğretim okulunun inşaatına başlandı.
Eski Bakan Atasoy'un üvey babası defnedildi Ünlü yapımcı ve ses sanatçısı Osman Yağmurdereli'nin kayınpederi, ANAP döneminin eski ulaştırma bakanlarından merhum Veysel Atasoy'un üvey babası A..
İşkur, işçi ile işvereni internette buluşturacak Köylerden kentlere göçlerle birlikte işsizlerin sayısı hızla artıyor. Çoğunlukla ilk ve orta okul mezunları iş bulamazken iş sahibi olanlar da..
Gül'den Plassnik'e: Tüzüğü onaylatmayın Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, AB Dönem Başkanı Avusturya'nın Dışişleri Bakanı Ursula Plassnik'i arayarak, AB'nin KKTC'ye yapacağı mali yardımı siyasi ..
Aksu: 1.2 milyon kilogram kaçak şeker ele geçirildi ANAP Malatya Milletvekili Miraç Akdoğan'ın yazılı soru önergesini yanıtlayan İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, güvenlik görevlilerinin kaçak..
Petrol-İş'ten yeni bir Tüpraş incelemesi Petrol-İş Başkanı Mustafa Öztaşkın, Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci'nin Milliyet'e verdiği Tüpraş demeciyle suç işlediğini itiraf ettiğini bi..
Merkez Bankası'na faiz baskısı Faiz oranlarını düşürmediği için AKP iktidarına sık sık hedef olan Merkez Bankası (MB) üzerinde, Kredi Kartları Yasası ile yeni bir baskı unsuru daha ortaya çık..
Daum ve Daumcular! Fenerbahçe'nin, Beşiktaş'ı ille de yenme fikri açık ve netti muhakkak. Ancak Kartal'ın sahadaki yayılışının, Fenerbahçe'yi dar alanlara sıkıştırıp, sıkı bir alan markajıyla..
Appiah, Sergen ve Alex Bu derbi de unutulmaz. Kadıköy'de lider mi, yoksa iddiasız ve güçsüz konuğu mu galibiyeti kaçırdı? Paçayı kurtaran kim? Herkes, kendine göre yorum yapsın. Biz de gördük..
Beşiktaş ayakta Beşiktaş belki hasta, ama dün görüldü ki bağışıklık sistemi hâlâ ayakta, çökmüş değil. Dün Fenerbahçe'yi durdurmak için yaptıkları planın iyi işlemesi bunu gösteriyor.İkisi de..
Neredesin Fatih: 0-0 Ligdeki son 3 maçını kazanan Trabzonspor sahasında Sivasspor engelini aşamadı, UEFA Kupası'na katılma yolunda altın değerinde 2 puan bıraktı. Pozisyona girmekte bile zorl..
Ölüm virüsü Hint Okyanusu'nda Fransa'ya bağlı La Reunion adasında görülen chikungunya virüsünün (viral hemorajik ateş hastalığı) 157 bin kişiye bulaştığı ve doğrudan ya da dolaylı olarak 52 k..
Kelime başına 1000 $ alıyor Eşi Nick Lachey'den ayrıldıktan sonra basına yansıyan sarhoş fotoğrafları ile gündeme gelen Amerikalı şarkıcı Jessica Simpson, turnayı gözünden vurdu. Daha önce so..
Şifreyi bu dava çözecek Tüm dünyada milyonlar satan Da Vinci'nin Şifresi kitabının yazarı Dan Brown'a karşı iki yazarın açtığı 'eser hırsızlığı' davası Londra'da başladı. Yeni Zelandalı yazar..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10