27 Şubat 2006 Pazartesi Günü Haberleri

27 Şubat 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Ya Beşiktaş olur, ya da hiç' Tigana: 'Beşiktaş'ta kalıp kalmama kararımı hafta içinde vereceğim. Eğer bırakmaya karar verirsem, gelecek sezon başka bir takım da çalıştırmayacağım.'
Efsane İnönü'de 'gerçek' oldu! F.Bahçeli taraftarlar, maç öncesi tribünlerde itaat et' pankartını dolaştırdı. Ayrıca üzerine Truva atı dikili 'Efsane İnönü'de gerçek oldu' yazısı açıldı
Savunma Allah'lık Hakan Yaşar (Spor) - Derbileri kritik, stratejik hamlelerle kazanırsınız. Genellikle satranç tahtasının başındakiler kader adamı olurlar. Taktikleriniz tutmazsa umudunuzu ..
Esas yıldız Sergen Haşmet Babaoğlu (Spor) - Jean Tîgana, tahminlerin aksine İbrahim Akın'ı kenarda bırakarak fakat orta sahanın sağına A.Hassan'ı, soluna Mehmet Sedef'i alarak oyuna başladı..
Sergen farkı! Sanlı Sarıalioğlu (Spor) - Sergen, Sergen ve Sergen... Büyük oyuncular, büyük maçlara damgalarını vururlar. Maestro oynuyor ve oynatıyor. Öyle bir beyin ki, bütün takımı yönet..
Sergen'e teslim Selim Soydan (Spor) - F.Bahçe-Beşiktaş derbisi bence bu sezonun, duygusal açıdan en yoğun geçen maçıydı. 90 dakika boyunca heyecan, olay, gerginlik üst düzeydeydi. F.Bahçe m..
Sushi'nin porsiyonu 35 YTL Gökmen Özdemir (Spor) - Öğleden sonra müdürümüz İbrahim Seten'in aklına dahiyane bir fikir geldi, 'Gökmen, F.Bahçe-Beşiktaş maçını 1907 Tribünü'nden seyredip izle..
Sahtekârlıkta da ilerleme var Ahmet Vardar - İleri bir teknoloji çağında yaşıyoruz. Birçok alanda akılları durduracak ilerlemeler oluyor. İnsanoğlu bu yeni buluşlara uymak zorunda. Normal, ..
İsraftan uzak durana ne mutlu Süleyman Ateş - Son zamanlarda yeme içme nerdeyse bir tutku halini aldı. Gereğinden fazla yiyoruz. Sonuç, aşın şişmanlık. Dünyayı bir obezite derdi sardı. Öyle..
Yeni gündem: Sanayisizleşme Seyfettin Gürsel - Son zamanlarda gündemin birinci konusu cari açıktı. Geçen yıl cari açık düşen büyümeye rağmen hızla artarak GSYH'nin yüzde 6,2'sine (tahminen)..
Kardeşe öğüt: Babana güvenme! Mustafa Mutlu - Dün okullardaki şiddetin ve çeteleşmenin ulaştığı boyutu anlatmaya çalışmıştım... Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr..
Yargının sorunları ve 'yargı bağımsızlığı' (1) Süheyl Batum - Epeyi önce Vatan'daki bir haber ve 'kravatın kerameti' diye attığı başlık üzerine yine yazmıştım. O başlık, 'yargının sorunları..
Bu çok fazla oldu Okay Gönensin - Dünyanın her tarafından kamuoyuna mal olmuş kişilerin, en çok da siyasilerin karikatürleri çizilir. Bazı ülkelerde, örneğin bizdekileri dehşete uğratacak k..
Kurtlar Vadisi yokken, ortalık gülistanlık mıydı? Haşmet Babaoğlu - Bir tür sosyal histeriye yakalandık! Açıkçası milletçe Kurtlar Vadisi'yle kafayı üşüttük...
Likidite fazlası Gazi Erçel - Sisteme ülkenin kendi parasıyla likidite sağlama görevi Merkez Bankası'na verilmiştir...
Bernanke'den ilk izlenimler Salih Neftçi - FED'in yeni Başkanı Ben Bernanke geçen Cuma yaptığı bir konuşmada düşündüklerini yine piyasalara duyurdu.
Vataniki ile sınavdayız! Yavuz Semerci - VATAN'in en büyük rakibi bence yine VATAN. Bu nedenle sürekli bir değişim ve yenilenme süreci yaşıyoruz. En sert ve acımasız eleştiriler kendi içimi..
Çin graniti Türkiye'nin parasıyla gelmedi mi? Necati Doğru - Herkes de beni tebrik ediyor; bizim Selahattin Duman'ın deyimiyle zarf atıp havaya sokuyor' dolduruşa getiriyorlar. 'Yazdın... Y..
Ahmet Altan'la ikiz davalar! Ruhat Mengi - 'Çocuğunu sevmeyen, çocuğunu korumayan bir toplumun bütün sevgileri sahtedir bence. Öfkesi olmayan toplumun sevgisi de olmaz' diyor Ahmet Altan.....
Tehditle terbiye Güngör Mengi - Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var derler. Doğru ama ülke sorunları yoğurt mu; yönetmek için yiğitlik yeter mi?
Avrupa Birliği 'seks avında' Avrupa Parlamentosu'nda (AP) seks ticaretine ilişkin hazırlanan bir raporda, Temmuz ayında Almanya'da yapılacak Dünya Futbol Kupası sırasında, Berlin başta olmak..
'Erbakan Affı'na veto sinyali AKP'liler Necmettin Erbakan'a af yasasını Meclis'ten geçirdi. Erbakan'ın rahat nefes alabilmesi için, Cumhurbaşkanı Sezer'in de onayı gerekiyor. Ancak, Köşk'ün ..
Refahyol 28 Şubat'a direnmedi Demirel, dönemin Başbakanı Erbakan'ın 28 Şubat kararlarını 'ertesi günü' imzaladığını açıkladı
Yunan bankacılık devi NBG de Finansbank'a talip Citigroup, Dexia ve Alman DZ Bank ile adı geçen Finansbank'a Yunanistan'dan sürpriz talip çıktı. Yunanistan'ın en büyük bankası NBG, Finansban..
Dünya Bankası: Dalgalı kurdan sakın vazgeçmeyin İhracatçıların 'Bunalıyoruz, kur artsın' istekleriyle gündeme gelen döviz kuru tartışmalarına Dünya Bankası da katıldı...
Erdoğan'ın test ettiği 115 bin euroluk Q7 intemetten yok sattı Başbakanın Davos'ta bindiği Audi'nin ilk SUV modeli daha piyasaya çıkmadan büyük ilgi gördü. İnternetten aracın fotoğraflarını ..
Yeni SL daha da güçlendi 4.5 saniyede 100 km'yi gördü Mercedes, spor modeli SL'in hem tasarımını yeniledi hem de motorunu daha güçlü hale getirdi. 517 beygir gücündeki SL 600, O'dan 100 km'y..
İşte 4x4 Peugeot'nun ilk fotoğrafı Fransız otomotiv üreticileri eksik oldukları segmentierde atağa hazırlanıyor...
Kiracıya yine aynı soru Defterdarlık, Nişantaşı, Etiler ve Ulus gibi semtlerde kapı kapı dolaşıp, 'Kiranız ne kadar?' diye soruyor. Denetmenler, bu sayede kira gelirini düşük gösterenlere su..
El Maktum'a Deniz Taksi göndereceğiz Teknoloji Holding'te Emin Hitay ile yollarını ayıran Alphan Manas, Dubai'ye Deniz Taksi ihraç edecek...
Yılda 18 milyar $ ciro yapıyor Paris'te 3 yıldızlı otelde kalıyor İstanbul'dan sonra İzmir'de de bir mağaza açacağını açıklayan Ikea'yı 1999'dan bu yana Anders Dahlvig yönetiyor Dahlvig işe ..
200 yıl sonra sarışın kadın kalmayacak! İngiltere' nin başkenti Londra'daki St. Andrews Üniversitesi sarışın kadınlarla ilgi ilginç bir araştırmaya imza attı...
Doktor resti Erdoğan: 'Doktorlar Doğu'ya gitmek için dolar hesabı yapıyor. Türki Cumhuriyetler'de 150 dolara çalışan doktor var. Onları getireceğiz'
Biz Doğu'ya gitmek istiyoruz, gönderen yok 'Mecburi hizmet' Danıştay kararıyla durduruldu. Doktorlar, '10 aylık hizmeti seve seve yaparız' diyor
'Cenaze' gerginliği İzinsiz gösteriyi dağıtmak isteyen polise, grup taş ve sopayla karşılık verdi. Ortalık bir anda savaş alanına döndü
Haraç, racon ve manita Kızlar tuvalette bıçakla kapışıyor, oğlanlar okul bahçesinde sopa ve satırlarla birbirine giriyor. Peki bu gençler neyi paylaşamıyor? 40 liseden 100 öğrenciye sorduk b..
Gönül: Bedelli gündemde değil Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, bedelli askerliğin hükümetin gündeminde olmadığını söyledi
Sabıkalı pistte kaza Onur Air'in Brüksel-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı, Atatürk Havalimanı'na inişte pistten çıktı. Toprağa saplanan uçakta ölen ya da yaralanan yok
Telekom işçisi havuzda bekliyor Başka kamu kurum ve kuruluşlarına nakledilmek üzere ismi Devlet Personel Başkanlığı'na bildirilen Telekom çalışanlarının sayısı 2 bini aştı.
Sağlık personeline yer değiştirme şansı Sağlık Bakanlığı, ilk kez atanacak sözleşmeli sağlık personeline karşılıklı yer değiştirme hakkı tanıdı.
Tank için yerliler görev bekliyor Silahlı Kuvvetler'in ihtiyaç duyduğu tankların yerli üretim yolu ile karşılanmasına yönelik ihalede, yerli savunma şirketleri görev bekliyor.
Çimsa Romanya'ya uzanıyor Çimsa Çimento'nun genel müdürü Yılmaz Külcü, İspanya, Almanya ve Ortadoğu'dan sonra Romanya'da da terminal kurmak için araştırmalar yaptıklarını açıkladı.
Bakoyani Gül'ü bekliyor Yunanistan'ın yeni Dışişleri Bakanı Dora Bakoyani, "İkili düzeyde ziyaret sırası onda. Kendisiyle büyük sevinçle görüşeceğim" diyerek Türk meslektaşı..
Ruslar Brejnev ile Elizabeth'i 'âşık etti' Daha önce Gürcistan'da Batı yanlısı 'Kadife Devrim'e imza atmış Devlet Başkanı Mikhail Saakaşvili ile eski Ukrayna Başbakanı Yulia Timoşenko'yu bir ..
Sarkozy'den hızlı kayakçıya sıfır hoşgörü Göçmen isyanlarını demir yumrukla bastırmak, trafik kazalarından kaynaklanan ölümleri sıkı hız cezalarıyla azaltmak gibi icraatlara imza atmış Fransa..
'Terör varsa inişler ve çıkışlar olur' Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, terörle mücadelenin, Türkiye ve Güneydoğu terörden arındırılıncaya kadar süreceğini belirtti.
Güneydoğu'da üç yılda 246 şehit Son üç yılda asker, polis ve geçici köy korucusu 246 kişi şehit oldu, 1325 örgüt üyesi ele geçirildi.
Caferilerden türbe protestosu Caferiler, Irak'ın Samarra kentindeki Şii türbesine yönelik saldırıyı protesto etti.
Başbakan 'ithal hekim'de ısrarlı Başbakan Tayyip Erdoğan, dün yine ithal doktor tasarısını savundu. Erdoğan, AKP Üsküdar ilçe kongresinde şöyle dedi: "Biz, 'Gerekirse dışarıdan dokt..
'İthal doktor soruna çare değil' Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yabancı doktorların Türkiye'de çalışabilmelerinin önünü açacaklarını söylemesinin ardından Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı tasarı ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10