26 Şubat 2006 Pazar Günü Haberleri

26 Şubat 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Punto 4 günde 500 sipariş aldı Fiat’ın geçen hafta satışa çıkardığı Grande Punto son birkaç yılı krizle geçiren marka için geri dönüşün sembolü oldu.
Corsa’ya sportif kardeş İlk olarak 1982’de üretimine başlanan Corsa ailesine daha çekici ve spor görünümlü Silverline modeli katıldı.
Cenevre’de fuar başlıyor Her yıl düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı bu yıl kapılarını 28 Şubat’ta basına, 2 Mart’tan itibaren de ziyaretçilere açıyor.
Peugeot ‘herkese dizel’ diyor Fransız marka dizel teknolojisi HDi’yla yola çıkan ürünlerini Türkiye’de daha da yaygınlaştırmak için bir kampanya başlattı.
Kamuflaj giyip komutanlarla Kış Tatbikatı’nı izledi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, asker kıyafeti giyerek, Kars’ta Kış-2006 Tatbikatı’nı izledi.
Irak’ta Müslüman’ı Müslüman’a kırdırıyorlar Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin Kars teşkilatı mensuplarını ayrımcılık konusunda uyarırken, "Irak’tan" ders alınmasını istedi. Provokasyonlarla..
Tüzmen'den kredi suçlamalarına cevap: Maraş dondurması dövüldüğü için güzeldir Usulsüz kredi vermekle suçlanan Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, hakkındaki iddialara Maraş dondurması benzetmesiyl..
‘Hazinedeki delikleri tıkaya tıkaya canımız çıktı’ Adalet Bakanı Cemil Çiçek, iktidara geldikleri ilk günden bu yana delik tıkadıklarını belirterek, "Allah biliyor. Geldiğimiz günden beri del..
Ağar’a göre seçim iktidar için can simidi olacak DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, iktidarın erken seçime mecbur kalacağını iddia etti.
DİSK ‘solda arayış’ için üçüncü kez toplandı Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), "solda arayış" toplantılarının üçüncüsünü dün İzmir’de gerçekleştirdi.
Anavatan, Meclis’e ağırlık verecek Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu’nun, parti yöneticileri ve milletvekilleriyle Bolu Abant’ta gerçekleştirdiği toplantı bugün sona eriyor.
Vetolu bürokratlar Köşk’e karşı birleşti Atama kararnameleri Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından hükümete geri gönderilen bürokratlar, "Sezer Mağdurları Yardımlaşma ve Dayanışma Derne..
Deniz Baykal’ı millet kabul edecek mi? AK Parti Grup Başkan Vekili Salih Kapusuz, "Bu meclis cumhurbaşkanını seçerse sine-i millete dönebiliriz." diyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a cevap..
‘Başbakan, kendisini oraya getirenleri unuttu’ CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, "Başbakan, artık kendisini oraya getiren insanları unuttu. Onları bir ken..
DTP’ye tehdit: Kargoyla kurşunlu paket gönderildi Demokratik Toplum Partisi (DTP) Eşbaşkanı Ahmet Türk, 5 gün önce özel bir kargo şirketi aracılığıyla, içinde parti yöneticilerinin fotoğrafla..
Cim Bom derbiyi daha net izleyecek Galatasaray adeta döküldüğü maçta şansının yardımıyla üç puanı aldı. Song, Uğur, Sabri biraz da ikinci golün sahibi Volkan dişe dokunur iş yaptı.
Özhan Canaydın ve yönetimi sınıfı geçti! Galatasaray Kulübü’nün Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nda, Özhan Canaydın başkanlığındaki yönetim kurulu, mali ve idari bakımlardan ayrı a..
Kadıköy'de büyük buluşma Ve 2006’nın ilk büyük maçı geldi çattı. Fenerbahçe ile Beşiktaş, Saracoğlu’nda kozlarını paylaşıyor. Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Kanarya, zirvede tök..
Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın unutulmaz derbileri Pancu 1 numarayı kaptı Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki yüzyıllık rekabet son yıllarda unutulmaz maçla renk kazandı.
İkinci ve Üçüncü Lig sonuç ve maç programı 2. Ligi B Kategorisi ile 3. Lig’e dün yapılan maçlarla devam edildi. Sonuçlar şöyle:
Erciyes, 9 hafta sonra galibiyeti hatırladı Lige çok iyi bir başlangıç yapan, ancak son 9 haftada galibiyet yüzü göremeyen Erciyesspor, Samet Aybaba'yı takımın başına getirerek kan değişikliğ..
‘İki yılda 4 trilyon kâr hedefliyoruz’ Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, ara transfer döneminde izledikleri politikayla iki yıl için Trabzonspor'a 4 trilyonun üzerinde kâr sağlayacakları..
Basketbolda All Star heyecanı başladı Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen "All-Star 2006" organizasyonu başlarken, organizasyonun açılışında ünlülerin karma ma..
Erzincan’da amatörler centilmenlik dersi verdi Erzincan 1. Amatör Futbol Ligi Play-Off grup final maçında, yeşil sahalarda ender görülebilecek bir centilm..
Atı biz terbiye ettik, madalyaları yabancılar topluyor Türkler tarafından MÖ 6. yy'larda evcilleştirilen at, spor aracı olarak ilk kez Osmanlılarda 1326 yılında Orhan Gazi zamanında kullanıld..
Üçüncü dünyada bir altın nesil Onlar bulundukları ülkelerde, "Bu topraklarda doğan ilk Türk" olarak tarihe geçecek belki. Kısacası biz onlara "Dünyalı Türkler" diyeceğiz.
Beş milyon dolarlık harabe Fatih, İstanbul’u fethettikten sonra ilk karargahını Zeyrek’te kurmuş... Bugün iskelesi olmasa ayakta duramayacak evlere baktığınızda içinizi bir acıma hissi kaplıy..
Kurtlar Vadisi'ndeki 'KGT' gerçek oldu Kurtlar Vadisi’nden sonra Türkiye’de kurguyla gerçeklik birbirine karıştı. Ümraniye’de, Polat Alemdar’ın adını kullanarak haraç topladıkları belirlenen ..
Maçta... Aydınlar kabaca ikiye ayrılır: Sedire yan gelmiş aydınlar ve ötekiler. Bu, "Sedire Yan Gelmiş Aydınlar" da kim ola ki diye sormakta haklısınız! Vaktiyle George Suffert diye bir adamı..
Maçolar façayı düzeltti İtalyan ayakkabıları, marka kıyafetleri, bakımlı ciltleri, modern kesim saç modelleriyle günümüz maçoları modanın en sıkı takipçileri. Bugünün maçoları hem eğitimli he..
‘Allah’a özlem’ Batılı için çok yeni ve farklı bir duygu Yüzyıllardır çağlayan gür ve pür bir ırmak Mevlânâ Celaleddin-i Rumî... Sevgisi zamanlara taşan, hakikat çağrısı coğrafyaları aşan b..
Cemalettin hocadan bir masala bir kalıp sabun Samsunlu Cemalettin Kavaklıgil, 50 yıldır Anadolu’yu köy köy dolaşarak masal toplayan gezgin bir masalcı. Tam bir masal tutkunu olan Kavaklıgil, ..
Orak hücreli anemiye çare: Genetik ayıklama Amerikan Hastanesi Genetik Hastalıkları Tanı Merkezi’nde uygulanan ‘Preimplantasyon Genetik Tanı (PGT)’ yöntemi, Hatay başta olmak üzere Akdeniz Bö..
Roosevelt emir verdi: "İzmir’i bombalayın!" Geçtiğimiz hafta ABD Deniz Kuvvetleri’ne ait çifte nükleer reaktörle çalışan "Theodore Roosevelt" uçak gemisinin Marmaris açıklarına demir attığı h..
Karagöz Haluk Bilginer: Âlem Hacivat olmuş Karagöz tiplemesiyle övgü alan Haluk Bilginer, filmi ve hayatını Turkuaz’a anlattı. Kötü adamı oynamayı tercih ettiğini söyleyen sanatçı, günün biri..
Sessiz ülkenin konuşkan taşları Tarihî mezar taşlarının sahip oldukları değer ve bugüne taşıdıkları zengin bilgi, onca yıkımdan sonra nihayet fark edilmeye başlandı. Ancak bu miras, hâlâ sahi..
Leyla Hanım’ı kim alacak? Sene 1926. Haftalık Mecmua o güne kadar duyulmamış bir anket başlattı: "Leyla Hanım’ı Kim Alacak?" Kurguya göre saygın, nezih ve varlıklı bir İstanbul ailesinin biri..
Sustuğumuz dillerde Gün yeni doğuyordu. Çayım tazeydi. Masamın üzerindeki gazeteyi önüme aldım. İşkenceye uğrayan Iraklı gençlerin çıplak vücutları kaplamıştı sayfayı.
'Barıştan yanayız; ama nükleer enerji de hakkımız' O hem bir siyasetçi, hem de aktivist. İran’da ciddi değişim ve açılımlar sağlayan Muhammed Hatemi’nin başkan yardımcılığını yapan Prof. Dr. ..
Özlemek mi oğlum... Özlemek mi!.. Hasırla kaplanmış yeryüzünde çıplak ayaklarıyla yürüyor. Üzerinde yürüdüğü zemin tuhaf bir güven duygusu uyandırıyor onda.
Gazetecilerin ruh sağlığı var mı? Çocukluğumda şişmanca sayılırdım. Şimdilerde genel bilinç düzeyinin yegane göstergesi olan ‘kilomuzu koruyalım’ çağdaşlığından nasibini almamış olan annem, b..
Şubat Soğuğu’nun sıcak sesi... Genç yaşına rağmen başarılarla dolu bir müzik kariyeri olan Gökmen, "Hasret Türküsü" albümü ile müzik camiasına iddialı bir giriş yaptı.
Başkanın Adamları Seçimlere yalnızca 2 hafta kala ABD Başkanı’nın adı skandallara karışır ve Beyaz Saray danışmanlarından biri Conrad Brean’den (Robert De Niro) yardım ister.
Sahara 1943 senesinde Libya kenti olan Toruk’u kaybedince müttefik kuvvetler çöle çekilirler. Teğmen Gunn geri çekiliş sırasında altı-yedi askerî yoldan toplar ve susuzlukla baş etmeye çalışı..
Bebek evine hoş geldiniz Ergenliğe mutsuz bir geçiş yapan 11 yaşındaki Down’ın hayali diğer kızlar gibi popüler olmaktır. Ancak tarz ve tip itibarıyla okulda her zaman dalga geçilen, yalnız v..
Şah İsmail’in külliyatı Şah İsmail Hatâ’î (1487-1524) farklı kimliği, siyasi duruşu ve toplumsal icraatlarıyla, genel Türk tarihinde üzerinde en fazla tartışılan isimlerden birisidir.
CNN’i aç, kuleleri izle Faruk Mercan, 11 Eylül’ün bilinmeyen yönlerini anlatıyor.
İnsandan insana köprüler Sanatı insanla buluşturmayı hayatlarının tek gayesi edinen ‘köprü insanlar’, bu kitapta buluştu.
Okura tur attıran kitap Genç bir gazetecinin gezip gördüğü ve başından geçen olayları isim ve mekan değiştirerek kaleme aldığı bir kitap ‘Az Gelişmiş Ülkenin Taze Soğanı’.
Deniz ve nergisin sırt sırta verdiği yer: Karaburun Kaçıp kurtuluvermek. Kimsenin kimseye benzemediği kalabalık bir hayattan herkesin herkese benzediği tenha bir yere sığınmak...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9