26 Şubat 2006 Pazar Günü Haberleri

26 Şubat 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Soba kurbanı Yöney ailesi toprağa verildi Bayrampaşa’da, kömür sobasından sızan gazdan zehirlenen Yöney ailesinin 4 ferdi, dün kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
İstanbul’da bazı ilçelere 30 saat su verilemeyecek İSKİ Kağıthane Terfi ve Tasfiye Tesisleri’nde yapılacak bakım ve iyileştirme çalışmaları sebebiyle, şehrin bazı bölgelerine 28 Şubat 2006 Sa..
Denize atlayan kadın son anda kurtarıldı Üsküdar Kuzguncuk sahilinde bir süre dolaştıktan sonra intihar etmek için denize atlayan Neşe Umut (34), çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarıldı...
Özel Yıldırım öğrencisi, resimde Türkiye birincisi Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Özel Yıldırım Koleji öğrencisi Faik Cüneyt İnceoğlu, Mon Ami Pastel Boyaları Ulusal Resim Yarışması’nda Türki..
Kayak pistleri olmadan birinciliği yakaladılar Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, 75. Yıl Hüsniye Danış Salvat Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde öğrenim gören 4 öğrenciden 3'ü katıldıkla..
Anadolu illeri tanıtım için birbiriyle yarışıyor İstanbullular, memleket hasretini TÜYAP’ta açılan ‘Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat’ (EMİTT) Fuarı’nda giderdi. Edirne’den Ş.Urfa’y..
Kraliçe Rania İstanbul’a geldi, gezdi, gördü ve gitti Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) tarafından düzenlenen programa katılmak için küçük bebeği Haşim ile İstanbul’a gelen Ürdün Kraliçesi Rania..
El emeği göz nuru milyarlık halılar beş dakikada satıldı Pendik Belediyesi'nin tezgâhlarında dokunan ipek halılar, binlerce YTL'den alıcı buluyor.
Dünya turizmine yön verenler Travel Turkey’de buluşacak Uluslararası turizmciler Travel Turkey Fuarı’nda buluşuyor. Travel Turkey, 25-27 Mayıs’ta İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve ..
Hocalı katliamının üzerinden 14 yıl geçti; Ermeni işgali sürüyor Ermenilerin, Azerbaycan’ın Hocalı kentinde 1992’de gerçekleştirdikleri katliamda hayatını kaybedenler anılıyor. functio..
Ermeni kampanyası New York Times’a konu oldu ABD’nin bağımsız televizyon kanalı PBS’de yayınlanması planlanan "1. Dünya Savaşı ve sonrasında Ermenilerin öldürülmesinde Türkiye’nin rolü" konul..
‘Kurtlar Vadisi Irak’ı grup halinde izleyeceğiz Türkiye’de izlenme rekoru kırmasına kesin gözüyle bakılan ‘Kurtlar Vadisi Irak’ filmi, İranlıların da gözdesi. İran Büyükelçiliği, toplu halde ..
‘Türkiye’yi Avrupa’dan dışlasaydık karikatür krizinde halimiz ne olurdu?’ Almanya eski Dışişleri Bakanı Joschka Fischer, karikatür krizini bin an önce yatıştırmanın Avrupa’nın çıkarına olduğ..
Medeniyetler İttifakı toplantısının gündeminde de karikatür krizi var İslam dünyasıyla Batı'yı karşı karşıya getiren karikatür krizi, Birleşmiş Milletler'in Katar'da yapacağı "Medeniyetlerara..
Annan: Hamas’la ilgili girişiminize müteşekkirim BM Genel Sekreteri Kofi Annan, Katar’da görüştüğü Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’e iki önemli mesaj verdi.
Gül, hem özeleştiri yaptı hem de basını uyardı: Sorumlu davranın Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Hamas ziyaretiyle ilgili olarak adeta "İsrail’den çok İsrailci" tavır takınan kimi medya organl..
"AB, Papadopulos’un elini güçlendirdi" Rum gazeteleri, Avrupa Birliği Daimi Temsilciler Komitesi'nin (COREPER) önceki günkü olağanüstü toplantısında KKTC' ye yönelik mali yardım ve doğrudan t..
Döviz büfelerinden Hazine’ye: İşler kötü, elektrik faturası tahsil edelim Ekonomik istikrarın yakalanması ile Yeni Türk Lirası’nın değer kazanma-sı, kriz dönemlerinin gözde yatırım aracı dövi..
Tekstildeki kriz büyükleri de vurmaya başladı Çin'le rekabet, yüksek vergiler ve TL'nin aşırı değer kazanması derken ihracatın lokomotif sektörü tekstil, krizi bütün şiddeti ile hissetmeye ba..
‘Bir kere’ diye başladı, ölen annesinin 20 yıl maaşını aldı Meclis’in takibe aldığı ‘mezarda emekli maaşı’ skandalı her geçen gün derinleşiyor. Hesap sahibi öldüğü halde SSK, Bağ-Kur veya Eme..
Vehbi Koç’a vefatının 10. yılında anma Koç Holding’in kurucusu Vehbi Koç, ölümünün 10. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.
Kurtlar Vadisi marka yolunda Milyonları ekran başına bağlayan, sinema filmi olarak vizyona girdiği günden sonra da seyirci rekoru kıran Kurtlar Vadisi, marka oluyor.
[TEKNİK ANALİZ]} Migros-Tansaş birleşmesi Global likiditenin sürüklediği borsalardaki dalgalanmalardan etkilenmeye devam eden İMKB haftayı yüzde 1,2’lik yükselişle 46.838 puandan tamamladı.
28 Şubat'ta Demirel’e mektup yazdı, hayatı karardı 28 Şubat sürecinde üniversitelerde büyük mağduriyetler yaşanırken, öğretim üyeleri olağanüstü uygulamalarla karşılaştı.
Kocaeli’de gerginlik tırmandırılıyor Kocaeli’de sağ ve sol görüşlü gruplar arasındaki gerginlik büyüyor. Kocaeli Üniversitesi’nde bir öğrencinin bıçaklanması ile başlayan olaylar bübüyor.
Açık Lise’den kaydını aldırmak isteyen öğrenciler eski okullarına dönebilecek Açık Lise’den kaydını aldırmak isteyen öğrenciler, eski okullarına dönebilecek. Kaydını geri alanların 60 YTL’lik..
Veliler okul yönetimiyle protokol imzaladı öğretmenler teneffüste sigara içmeyecek Sigara ve uyuşturucu alışkanlığının 10-12 yaşlarındaki çocuklara kadar uzanması eğitimcileri harekete geçir..
Boeing turu hesabı Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ANAP Ankara Milletvekili Muzaffer Kurtulmuşoğlu'nun, ABD'ye uçak alımı için 56 kişilik bir heyetle gidilmesi ile ilgili soru önergesine yanıt ..
'Kuzeyle ticaret yasal' ABD Dışişleri sözcüsü Adam Ereli, Yunan gazetecilerin 'yasadışı bölge' diye niteledikleri KKTC'yle ticareti sorgulamaları üzerine, "Kuzey Kıbrıs ile ticaret y..
Asıl darbeyi Arroyo yaptı Filipinler'de eski diktatör Ferdinand Marcos'un devrilişinin 20. yıldönümünde darbe planına olağanüstü hal ilanıyla 'darbe yapan' Devlet Başkanı Gloria Arroyo fırtın..
İran'ın derdi Buşehr Rusya Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Sergey Kiriyenko ile Çin Dışişleri Bakan Yardımcısı Lu Guozeng. dün Tahran'da İranlı yetkilileri uranyum zenginleştirme faaliyetlerinin..
Afganların baş ajanına idam Afganistan'da 1978 yılında ilk komünist Devlet Başkanı Nur Muhammed Taraki'nin döneminde görev yapan eski istihbarat şefi Esadullah Servari, yüzlerce kişinin öldür..
İrlanda'da olaylı gösteri Kuzey İrlanda'da Protestanların sertlik yanlısı 'Love Ulster' grubunun dün İrlanda'nın başkenti Dublin'de düzenlenmeyi planladığı yürüyüş, çatışmalara sahne oldu.
Gökyüzünde 'Soğuk Savaş' ABD ile Venezüella arasındaki 'Soğuk Savaş' gökyüzüne de taşındı. Caracas, ABD'ye ait Continental ve Delta havayollarının Venezüella'ya uçuşunu yasakladı, American Ai..
Gül'ün hedefi yine basın Hamas'ın Ankara ziyaretiyle ilgili Türk basınında çıkan haber ve yazıları beğenmeyip, "Basın yabancı servislerin ve diplomatların manipülasyonuna açık&qu..
İzmir CHP'de büyük gözaltı DİSK'in öncülüğünde oluşturulan 10 Aralık Platformu'nun düzenlediği 'Solda Birlik İzmir Buluşması' CHP ile düzenleyiciler arasında büyük mücadeleye sahne oldu.
Mumcu ile Say mahkemelik Anavatan Partisi lideri Erkan Mumcu, kendisine "Küçük hesapların adamı" dediği ileri sürülen piyanist Fazıl Say'a hakaret davası açtı.
Tüp bebekte sıkıntı: 75 bin çift SSK mağduru SSK'nın özel merkezlerle yapacağı anlaşmanın gecikmesi, tüp bebek isteyen 75 bin çifti mağdur etti. Türk Jinekoloji Derneği Başkanı Prof. Tıraş: &..
Öğretmenler artık plan yapmayacak Geçen yıl yenilenen müfredatla öğretmenleri günlük plan hazırlamaktan kurtaran Milli Eğitim Bakanlığı, ünitelendirilmiş yıllık plan hazırlamayı da kaldırdı.
Töre zihniyeti, bu iptal kararına çok sevinecek Yeni Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) küçük yaştakilerle cinsel ilişkide katlamalı ceza getiren düzenlemesi iptal edildi. Anayasa Mahkemesi söz konus..
Gazeteci Baki Koşar'ın katil zanlısı elde Şişli'deki evinde bıçaklanarak öldürülen 37 yaşındaki gazeteci Baki Koşar'ın katil zanlısı olarak hırsızlıktan sabıkalı olan Serhat Süs gözaltına alı..
Naziler bin Türk öldürmüş Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Naziler tarafından katledilen Türk asıllıların sayısının bin civarında olduğunu açıkladı. CHP'li Fahrettin Üstün'ün soru önergesine ya..
ÖDP'nin 10. yaş günü Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) 10. yaşını kutluyor. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında dün İTÜ Maçka Yerleşkesi'nde düzenlenen 21. Yüzyılda Sol ve...
'Cep'lere çevre vergisi Meclis bu hafta 10 yıldan beri gündeminde bekleyen Çevre Yasa tasarısı için mesai yapacak. Son dakikada bir değişiklik olmazsa TBMM Genel Kurulu'nun bu haftaki gündem ..
Dün 6.5 milyar olduk! Dün, Türkiye saati ile 12.16'da, dünya nüfusunun 6.5 milyara vardığı tahmin ediliyor. ABD'de Nüfus Sayımı Bürosu'na bağlı Uluslararası Programlar Merkezi'nden cuma günü ..
Kraliçenin Philip aşkı İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in eşi Prens Philip'e karşı ilk duygularını yazdığı mektuplar, müzayede yoluyla satışa çıkacak. 1942-47 tarihli mektuplar, kraliçenin ..
Japon malı tamiflu yolda Japon bilim adamları kimyasal sentezle, grip ve kuş gribi tedavisinin en etkili ilaçlarından biri olan tamifluyu üretti.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9