25 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

25 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Irak’taki kanın durması için Ankara devrede Türkiye, Irak’ta Şiilerle Sünniler arasında patlak veren ve iç savaşı andıran gelişmeleri yakından izliyor.
Şii liderler ve ABD, itidal çağrısı yaptı Irak’ta iç savaş endişesine sebep olan Şii-Sünni gerginliği devam ederken, dinî liderler olaylara son verilmesi için halka sükûnet çağrısında bulundu..
İKÖ: Yaşananlar İslam dini ile bağdaştırılamaz İslam Konferansı Örgütü (İKÖ), Irak’ta yaşanan çatışmaların ardından Şii ve Sünni dinî liderler ve siyasetçilere sükûnet çağrısında bulundu.
Yanlış haber, karikatür krizinde Türk arabuluculuğunu tehlikeye soktu Danimarka basınında Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Namık Tan’a atfen yer alan ancak daha sonra sözcü tarafından yalanlanan b..
Provokatör gazeteye ‘özgür gazetecilik’ ödülü verildi İslam dünyasını rahatsız eden karikatürleri ilk yayınlayarak büyük bir provokasyona imza atan Danimarka gazetesi Jyllands-Posten’e "ifade..
AB’den Papadopulos’a bir hediye daha Avrupa Birliği Daimi Temsilciler Komitesi (COREPER), Türk tarafının itirazlarına rağmen 139 milyon Euro’luk mali yardım tüzüğünü doğrudan ticaret tüzüğünd..
KKTC’den AB’ye: BM inisiyatifini zayıflatmayın KKTC Cumhurbaşkanlığı, Daimi Temsilciler Komitesi’nin kararına tepki göstererek, "Türk tarafının beklentilerine cevap vermekten uzak" nitelemesi..
Kredi kartında limit sınırlaması bin Yeni Türk Lirası’ndan başlıyor Yaklaşık 700 bin kişinin merakla beklediği Banka Kartları ve Kredi Kartları Yasası, son günlerde yaşanan intiharlar sebebi..
Şehit dul ve yetimlerinin kiraları devletten Şehit dul ve yetimleri ile malullerin ev kiralarının 10 yıl süre ile devlet tarafından karşılanması uygulamasında kira için limit uygulanmayacak.
İhracatçıdan Bakan Tüzmen’e destek Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Oğuz Satıcı, Eximbank'tan EGS Dış Ticaret'e 64 trilyon lira usulsüz kredi verip Hazine'yi zarara uğrattığı iddiasına ma..
Kredilerdeki hızlı artış Ziraat’ı rekor kâra taşıdı Yıllardır yüksek faiz gelirine sahip Hazine kâğıtlarıyla kâr yapmaya alışan Türk bankacılığı, gerçek bankacılığa yönelmek zorunda kaldığı ..
Maliye’den mükellefe: Senin de hakkın var Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Erzurum'da düzenlenen Vergi Dairesi Başkanları Toplantısı’nda Mükellef Hakları Bildirgesi'ni açıkladı. Bildirgenin Türk..
TMSF, Danıştay'ın kararına itiraz edecek Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkan Yardımcısı Salim Alkan, Danıştay 13. Dairesi'nin, TMSF'nin Egebank'tan doğan zararların tahsilinde Şevket..
‘Lisansı yok’ diye akaryakıtçıya önce ceza kes sonra affet, böyle şey olmaz Türkiye’ye her yıl 2,5 milyar dolara mal olan akaryakıt kaçakçılığının önüne geçmek amacıyla denetimler sürdürülür..
İstanbul’da gaz tüketimi patladı Sibirya soğuklarının yaşandığı ocak ayında İstanbul'daki toplam gaz satışı 750 milyon metreküpe yükseldi.
Eşdeğer ilaç pazarı Sandoz’u geri getirdi Dünyanın önde gelen ilaç firmalarından Novartis'in jenerik (eşdeğer) ilaç alanında faaliyet gösteren şirketi Sandoz, 10 yıl aradan sonra yeniden Tür..
Yerli turist otelde yabancının ödediği fiyattan konaklayacak Kültür ve Turizm Bakanlığı, otellerde yerli ve yabancı turiste uygulanan farklı fiyat tarifesini kaldırıyor.
Recep Kalkavan dualarla uğurlandı Armatör Recep Kalkavan, İstanbul Fatih Camii’nde cuma namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Edirnekapı Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenazey..
Afla sigorta prim borcu yüzde 35 azalıyor TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen sosyal güvenlik prim alacaklarının yeniden yapılandırılmasını öngören yasanın yürürlüğe girmesiyle SSK ve Bağ-Kur’..
Kaliteli okul yarışmasına 28 il katılamadı: Bizde yok Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl ilk kez ‘yılın en kaliteli okulu’ ve ‘yılın en kaliteli ekibi’ yarışması düzenledi.
İçişleri Bakanlığı, geçen yılki genelgesiyle çelişti İçişleri Bakanlığı dün jandarma ve polisin görev bölgeleri konusunda geçen yılki genelgesiyle çelişen bir açıklama yaptı. Geçen yıl ‘herke..
‘Jandarma polisin yerine geçemez’ Jandarmanın valilikten izin alarak büyük şehirlerde arama yapması hukukçular tarafından tepkiyle karşıladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim..
Komisyon başkanından Rektöre suç duyurusu Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı Cemal Yılmaz Demir, Rektör Prof. Dr. Ferit Bernay ile suç işledikleri tespit edil..
‘Gerçek Kurtlar Vadisi’ çetesi çökertildi Antalya’nın en turistik ilçe ve beldelerinde, kendilerini "Gerçek Kurtlar Vadisi Konseyi" olarak tanıtan 15 kişilik şebeke çökertildi.
28 Şubat'ta birçok haberi paşalar yazdırdı Can Ataklı, Türkiye'nin çok konuşulan gazetecilerinden biri. Mehmet Ali Birand ve Cengiz Çandar'ın kovulmasına yol açan ‘andıç'taki imzayı deşifre e..
Şoförü uyaran yolcuları muavin dövmeye kalktı Ankara’da, 9 Dışişleri Bakanlığı personelinin ölümüne neden olan kazayla dikkatleri üzerine çeken Ankara Büyükşehir Belediyesi denetimindeki yeşi..
Türkiye’nin yeni uydusu 2008’de uzayda Türkiye, uzaydaki varlığını haberleşme uydularına yenilerini ekleyerek pekiştirecek.
AB kuş gribine karşı işbirliği yapacak AB sağlık bakanları toplantısında kuş gribine karşı toplumun aydınlatılması ve ülkeler arasında yoğun işbirliği yapılması kararlaştırılırdı.
Hukukçulardan Danıştay’ın çifte standardına tepki Danıştay'ın yurtdışında görevlendirilen iki öğretmen hakkındaki istihbarat bilgilerini birinde delil kabul edip diğerinde reddederek farklı..
Abdullah Yılmaz: Atatürk'e karşı bir saygısızlığım olmadı, MİT raporuyla adımı karaladılar Milli Eğitim Bakanlığı'nın kararını haklı bulan Danıştay'ın mağdur ettiği öğretmen Abdullah Yılmaz, ..
Muhalefet partilerinden yargıya ‘adil ol’ çağrısı Danıştay'ın istihbarat raporlarına dayanarak farklı uygulamalar yapmasına muhalefet partileri sert tepki gösterdi. Danıştay'ın ‘eşi başörtülü..
Danıştay’ın kararları demokrasinin aleyhine TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Danıştay’ın ‘eşi tesettüre uygun giyiniyor’ şeklindeki istihbarat bilgilerine dayanarak yurtdışı görevi..
Sivil toplumdan burs Türk Eğitim Vakfı’na tepki Türk Eğitim Vakfı’nın burs vereceği öğrencilerin özel yaşamlarını ilgilendiren konularda araştırma yaptırarak öğrenciler arasında ayrımcılık y..
Gazeteci Koşar evinde bıçaklanarak öldürüldü Gazeteci-yazar Abdülbaki Koşar (37), Şişli’deki evinde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu.
Yargıtay’dan Dink’e destek Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’e, ‘Türklüğü tahkir ve tezyif ettiği’ iddiasıyla 765 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun ‘T..
Nüfus cüzdanını kaybedene 50 yeni lira ceza geliyor Nüfus kayıtlarının yeniden düzenlenmesini ve ülke genelinde adres bilgilerinin kaydedileceği veri tabanının oluşturulmasını öngören yasa ta..
Bangladeş’te tekstil fabrikasında yangın: 91 ölü Bangladeş’teki bir tekstil fabrikasında önceki gece çıkan yangında 91 kişi hayatını kaybetti.
ÖSS’de öğrencilere tuvalet izni Öğrenci Seçme Sınavı’na giren öğrenciler, ilk kez bu yıl ihtiyaç hissettiklerinde tuvalet izni kullanabilecek. Sınav denetim görevlileri öğrencilere bu izin es..
Sauna çetesinde Genelkurmay’ın stratejik bilgileri çıktı Küre Operasyonu kapsamında ele geçirilen Sauna çetesine ait CD’lerde, devletin İran ve Irak’la ilgili yüzlerce sayfa çok gizli bilgil..
Kuzey Irak’ta C-4 bakkalda satılıyor Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner, PKK terör örgütünün son bir yıldır yoğun bir şekilde kullandığı patlayıcıların tamamının Irak’tan girdiğini söyledi.
PKK’ya bahar operasyonu Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde terör örgütüne yönelik başlattığı operasyonlarında Mardin’in Dargeçit ilçesi Belen köyü kırsalında teröristle..
Kışın hastalıklar soğuktan değil, yakın temastan yayılıyor Kış aylarında en sık görülen hastalıkların başında nezle, grip, sinüzit, bademcik ve orta kulak iltihabı gibi solunum yolu enfeksiy..
Türkiye 0-6 yaş çocuklarının eğitiminde geç kaldı Ürdün Kraliçesi Rania Al Abdullah ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Toplumsal ve Ekonomik Kalkınma İçin Erken Çocuklu..
Çocuğunuza birkaç kez kızamık aşısı yaptırın Ansefalitin (beyin iltihaplanması) kızamıktan kaynaklanan bir hastalık olduğunu kaydeden uzmanlar, ailelerin çocuklarına birkaç kez kızamık aşısı ..
Hacata’nın sevdalı yolculuğu sahnede Fırat Kültür Merkezi (FKM) "Tuna Boyu"nun ardından yeni oyunu "Hacata" ile çıkıyor seyirci karşısına.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8