25 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

25 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Kraliyetin sonu geldi' Bu sözler bir prensin günlüğünden alınma... Günlük notlarının bir kısmı İngiliz Daily Mail gazetesi'ne yayımlanınca editörlerine dava açan İngiltere Prensi'nin bir uça..
Seçimi futbol bileti ile alacak! İtalya Başkanı Silvio Berlusconi yaklaşan genel seçim öncesi yaşlıların oyunu ülkede çok sevilen futbolla avlamayı planlıyor. 9 Nisan'da yapılacak seçim önces..
Olağanüstü hal ilan edildi Önlenen darbenin ardından ülkede olağanüstü hal ilan edildi. Hükümeti protesto eden halk sokağa döküldü. Son 20 yılda bir çok darbe girişimine sahne olan Filipinler..
İç savaşa karşı birlik çağrısı Irak'ta Şii türbesinin saldırıya uğramasının ardından yükselen tansiyonu düşürmek için hükümet ve dini liderler devreye girdi. Olağanüstü hal uzatıldı. Güvenlik..
Dünyada her yıl 5 bin kadın namus kurbanı Töre ve namus cinayetleri ile kadın ve çocuğa yönelik şiddetin nedenlerini araştıran Meclis Araştırma Komisyonu, Batman'daki raporuna BM Nüfus Fonu a..
AK Parti'de 'turuncu' devrim AK Parti, Ukrayna'da devrimin simgesi olarak kullanılan turuncu rengi amblemine taşıdı. Ampulün sarı rengi turuncuya dönüştürüldü. Başbakan Erdoğan'ın katılacağı ..
Nüfus kütüğünde 'din' devrimi Nüfus kayıtlarındaki 'din' hanesi kişinin isteğine göre doldurulacak. Hükümet, Avrupa Birliği'nin de uyarılarını dikkate alarak nüfus kayıtlarındaki 'din' hanesi..
Kraliçe ve Emine Hanım'ın Sultanahmet hatırası Anne Çocuk Eğitim Vakfı'nın okul öncesi eğitim kampanyasına destek için Türkiye'ye gelen Ürdün Kraliçesi Rania, kampanya toplantısında Başbakan'..
Başbakan imam hatipli öğrencilere güven verdi "Ben de imam hatip mezunuyum. Sizin için elimden geleni yapacağım. Engeliniz yokmuş gibi çalışın. Merak etmeyin üniversiteye gidemeyen kızların a..
Özel yolculara özel terminal Özel uçak sahipleri ve yolcuları artık normal terminal yerine, Atatürk Havalimanı E Kapısı olarak tanımlanan Genel Havacılık Terminali'nden rahat geçiş yapma imka..
Tarihi köşkten 'eser' kalmadı İstanbul'da Sağlık Bakanlığı'na devredilen Erenköy Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nin bahçesindeki SSK'ya ait tarihi Ziya Paşa Köşkü'nden 12 kamyon tar..
Ev sahibi adaylarına 'KİPTAŞ'la Üç Kuş' İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "KİPTAŞ'la Üç Kuş!" sloganıyla, KİPTAŞ'ın Tuzla, Mimarsinan ve Esenyurt'ta inşa edeceği 2 bin 456 ko..
Asansörde sıkışıp öldü AKP Bahçelievler İlçe Başkan Yardımcısı 28 yaşındaki Ömer İnci, sahibi olduğu asansör şirketinin çalışmalarını yürütürken talihsiz bir kaza geçirerek yaşamını yitirdi. ..
Esrarengiz bir ölüm Eyüp'te yanan otomobilin içinde elleri bağlı halde bir ceset bulundu. Alibeyköy Güzeltepe Mahallesi Sokullu Caddesi'nde park halinde bulunan otomobil ön tarafından alev al..
Yüzüstü yatınca kurtuldu İstanbul Bayrampaşa'da aynı aileden 4 kişinin kömür sobasından sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybetmesi bir dramı ortaya çıkardı. 5 kişilik ailenin geçimini sağl..
Daldır'a müebbet istemi İstanbul Üsküdar'daki evinde sırtından bıçaklanarak öldürülen tiyatro oyuncusu Mümtaz Sevinç cinayetiyle ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Üsküdar Cumhuriyet Sav..
İyilik melekleri Nobel'e aday Yoksullara yaptıkları yardımlarla tanınan İrlandalı rock şarkıcısı U2'nun solisti Bono ile geçen yılki "Live 8" yardım konserlerini düzenleyen Bdb Geldof, 2006 N..
Pekinler kalan mirası reddetti Finansbank'ın eski ortağı Mehmet Fethi Pekin'in 3 Şubat'ta hayatını kaybetmesinin ardından soluğu mahkemede alan oğlu Ahmet Pekin, gelini Düriye Pekin ve torunu..
Her şey var ama sponsor yok Çatalca'da sokak çocukları için kurulan eğitim kampı parasızlıktan açılamıyor. Sponsor bulunursa çocuklar okuma-yazma öğrenecek, psikolojik destek alacak. İşadamı ..
Klarnetini bir üfledi, sesini Avrupa duydu Müzisyen Selim Sesler için İngiliz The Guardian gazetesi "Dünyanın en iyi klarnetçisi" yorumunu yaptı. Yönetmen Fatih Akın'ın İstanbul'un müzik zeng..
Gazetecinin tüyler ürperten sonu Gazeteci-yazar Baki Koşar Feriköy'deki evinde 20 yerinden bıçaklanmış halde ölü bulundu. Koşar'ın katiline uzun süre direndiği öğrenildi. Birçok dergi, gazete..
Paniğe kapılıp aşağıya atladı Evinde çıkan yangında çıkış kapısına ulaşamayınca paniğe kapılan Yasemin Aytekin, dokuzuncu kattan aşağı atladı Talihsiz kadın kaldırıldığı hastanede hayatını ka..
Kadirizmin zayıf noktası Kadir İnanır, atv'nin yeni dizisi 'Azap Yolu'nun ilk bölümünü rol arkadaşlarıyla izledi. Ünlü oyuncu, dizinin fon müziği 'Şu Dağlarda Kar Olsaydım'ı dinlerken, gözyaş..
Bakan Çelik ‘Eğitim Dede’nin okula destek teklifini kabul etti Zonguldak’ta incelemelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bölgede okul binaları yaptıran işadamı İbrahim İzmirlioğlu..
Erken tahliye ve ihbar telefonu büyük bir facianın önüne geçti Önceki gün Bursa’nın Çekirge semtinde iki binanın çökmesi öncesinde belediyeye gelen ihbar telefonu, yoldan geçen çok sayıda vat..
Gazanfer Bilge’ye ‘fahri doktor’ unvanı Dünya ve olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Gazanfer Bilge’ye eğitime ve spora yaptığı katkılardan dolayı Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) tarafından "fahrî d..
İstanbul’daki belediyeler ‘Güçlendirme Programı’ eğitimi ile AB’ye hazırlanıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı programda il ve ilçe belediyelerinde çalışan 50 personel AB ile i..
18 yaşından küçük çocuğa sigara satan büfeci mahkemelik oldu Beşiktaş’ta büfe işleten Mehmet Nuri Ökmen, 18 yaşından küçük bir çocuğa sigara sattığı gerekçesiyle Türkiye’de mahkemeye verilen ..
Galatalı işadamları derneği, binasına kavuştu İstanbul’un tarihî Galata bölgesinde faaliyet gösteren sanayici, tüccar ve işadamlarının iki ay önce bir araya gelerek kurdukları İstanbul Galat..
Ulaşımda tek bilet kararı vapurlara rağbeti artırdı İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO) Genel Müdürü Ahmet Paksoy, şehir hatları vapurlarında 1 Şubat’ta başlatılan tek bilet uygulamasıyla ayl..
Okuma seferberliği başlatıldı Sakarya Valiliği okuma alışkanlığı seferberliği başlattı. Bu maksatla "Okuyan Şehir Sakarya" sloganıyla üç önemli etkinlik gerçekleştirilecek.
Tekirdağ eski Milletvekili Selçuk Akıncı toprağa verildi Tekirdağ 17. dönem eski Halkçı Parti Milletvekili Selçuk Akıncı vefat etti.
Kese marketler zinciri 5. şubesini Gölcük’te açtı Kese marketler zinciri Kocaeli’de 5. şubesini açtı.
Avukatlar korosundan kadın mahkûmlara sanat müziği konseri İstanbul Barosu avukatlarından oluşan Türk Sanat Müziği Korosu, Paşakapısı Kadın Kapalı Cezaevi’ndeki tutuklu ve hükümlülere konser ..
Bir aile daha soba gazından zehirlendi Bayrampaşa’da yaşayan aynı aileden 4 kişi, sobadan gaz sızması sonucu zehirlenerek hayatını kaybetti.
Belediye güvenlik personeline Rambo eğitimi İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilgili yasalarda yapılan değişiklikleri dikkate alarak, koruma ve güvenlik memurlarına belediyecilikten iletişim ..
KİPTAŞ İstanbul’da 2 bin 456 aileyi daha ev sahibi yapacak İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin (KİPTAŞ), Tuzla, Mimarsinan ve Esenyurt'ta inşa edilecek 2 bin 456 kon..
İstiklâl Caddesi bozulup yeniden yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstiklal Caddesi'ndeki düzenlemeyi beğenmediklerini ve müteahhit firmanın her şeyi sil baştan yen..
Turizmde yerli turistlere kampanya müjdesi Yerli turist sayısını artırmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Otelciler Federas..
'Telekom şerhine biz de itiraz ettik' TK Başkanı Tayfun Acarer, Oger'in Türk Telekom'u devralmasından sonra imtiyaz sözleşmesine altyapı ile ilgili şerh koymasına kurum olarak itiraz ettikler..
2006'ya bütçe fazlasıyla başlıyoruz Maliye Bakanı, 16-17 yıl sonra ilk kez ocak ayında bütçe fazlası vereceklerini açıkladı. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, "Yıllardan beri ilk defa bu sene, oc..
İngiltere'ye 300 milyon dolarlık ihracatın sırrı! Kumaş ve konfeksiyon üretiminde özgün tasarımıyla dünya devlerini peşinden koşturan Türkmen Grubu'nun patronu Atila Türkmen, 'Dünyayı okuyoru..
'Halka arzı düşünebiliriz yurtdışına yatırım olmaz' Japonya'dan TPM mükemmellik ödülü alan Eti Şirketler Grubu'nun yönetim kurulu 2. başkanı Firuzan Kanatlı, ilerleyen dönemlerde halka arz ya..
'Faizler düştü, kâr rekoru kırdık' Ziraat Bankası Genel Müdürü Çağlar, 1.8 milyar YTL net kâr ile sektörün rekorunu kırdıklarını belirterek, "2006'da bu kârları yakalayamayız; çünkü kamu kâğı..
Türkiye'nin ortak olduğu Nabucco'ya ilgi artıyor Avrupa enerji sektörü yeniden yapılanıyor. Dev şirketler Türkiye'nin de desteklediği Nabucco Projesi'nde pay sahibi olabilmek için harekete ge..
Sadece dağıtımı değil üretimi de istiyorlar Temmuz 2005'te yürürlüğe giren bir madde yabancıların üretim iştahını kabarttı. 2007'de başlayacak üretim özelleştirmeleri sürecinde yer kapma yarı..
Yasa ile aslında 6 gün tatil yapacağız, istihdam azalır Koç Holding Perakende Grup Başkanı Ömer Bozer: Hafta sonu bir gün, hafta içi 1.5 gün cirosuna denk gelir. Ayda 6 gün kapalı kalmak da c..
Kart affını bekleyip borcunu ödemeyene de piyango vurdu Kredi kartı affına icralıkların yanında borcunu ödemeyip temerrüde düşenler de son dakikada eklendi. Kart sahibi yeni yasa ile anapara ..
İstanbul Sofya turizm fuarının gözdesi oldu 23. Uluslararası "Holiday and SPA EXPO 2006" turizm fuarı Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da yapıldı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8