25 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

25 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Susun da anlatayım! Kars'ta hükümetin icraatlarını anlatan Başbakan Erdoğan'a bir vatandaş 'Hastane istiyoruz' diye seslendi. Erdoğan, 'Her kafadan bir ses çıkarsa ben size vermem gereken ce..
Tartışmada taraf olursak zarar görürüz CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, dün, Boğaziçi Üniversitesi-Robert Koleji Mezunu Sanayici, işadamı ve Yöneticiler Derneği'nin toplantısında yaptığı konu..
Başbakan'dan üç genelge Başbakan Erdoğan, dün üç ayrı genelge yayınladı
'İthalat hortladı, bizi kurtarın' diyecekler Hazır giyim, tekstil ve deri sektörü temsilcileri Başbakan'a, YTL'nin çok değerli, ihracatın da kârsız olduğunu belirterek çözüm isteyecek
'3 dakika yetmez' ısrarıyla aldıkları randevu umut oldu Ekonomi Şurası'nda 3 dakika konuşma süresini az bulan ve onun yerine Başbakandan randevu isteyen tekstilciler, 28 Şubat'ta isteklerine..
FT: Türk sanayicisi faiz indirimi istiyor Sanayicinin isyanı İngiliz Financial Times (FT) gazetesine de konu oldu...
Tüketiciler yeni kart yasasını beğendi Tüketiciler Birliği kredi kartı yasası ile ilgili, 'İnsan yiyen canavara dönüşen kart sorunu çözüme kavuştu' dedi
Tüzmen raporu BDDK' yı gerdi hükümeti de... Ankara'da bir yandan raporun nasıl sızdığı, diğer yandan da yolsuzluk iddialarıyla zedelenen imajın nasıl düzeltilebileceği tartışılıyor
Unakıtan İngiltere'den Vergi Mükellefleri Bildirgesi ithal etti 'Artık sarı zarfı gören mükellefin kalp atışı değişmeyecek' diyen Maliye Bakanı, 1986'da İngiltere'de açıklanan Bildirge'yi Tü..
Market yasaları birleşebilir Sanayi Bakanı Ali Coşkun, perakendecilerin büyük tepki gösterdiği hipermarket yasa teklifi ile Sanayi Bakanlığı'nın yasa tasarısını birleştirebileceklerini söyle..
Vehbi Koç, ölümünün 10'uncu yılında anılıyor Koç Topluluğu'nun kurucusu Vehbi Koç, ölümünün 10' uncu yılında, bugün düzenlenecek bir tören ile anılacak...
Ziraat, Hazine'ye 8 milyar YTL ödedi 4 milyar YTL borcu kaldı 2005'i 1.8 milyar YTL'lik rekor net kârla kapatan Ziraat Bankası, 2001 krizindeki görev zararlarını kapatmak için Hazine'den ald..
Şekerbank'ın 2005 net kârı 37 milyon YTL Şekerbank' ın 2005 yılı net karı 37 milyon YTL oldu...
Borsa bir rekor daha kırdı endeks 46.838 puana çıktı Rekor serisine kısa bir süre ara veren İMKB dün yine tırmanışa geçerken endeks 46 bin 838 puanla tarihi zirvesine ulaştı...
Polis yetkisini geri istiyor! Emniyet, Başbakanlığa sunmak üzere bir rapor hazırladı. Raporda polisin suça müdahale edemediği belirtildi, 'Gözaltı ve kelepçe takma hakkımızı verin' dendi
Yine neden kredi kartı borcu mu? Kırıkkale Valiliği'nde çalışan Oğuzhan Bektaş'ın 13 bin YTL kredi kartı borcunu ödeyemediği için fare zehiri içtiği öne sürülüyor
Kimliğini kaybedene 50 YTL ceza Hükümet, nüfus kayıtlarının yeniden düzenlenmesini ve ülke genelinde adres veri tabanının oluşturulmasını öngören yasa tasarısını TBMM'ye gönderdi. Tasarının ..
Görüşümün arkasındayım Diyanet İşleri Yüksek Kurulu'nun 'Başı açık namaz olur' görüşünü savunan üyesi Prof. Mualla Selçuk şöyle dedi: Zannediyorum editörlük hatası ya da kendi iç işleyişleri..
Uçak çamura saplandı Bir askeri eğitim uçağının motoru arızalandı. Apartmanların bulunduğu bölgede yaşanabilecek faciayı, 500 metrelik mesafe önledi
Öğrenci ÖSS'de tuvalete gidebilecek ÖSYM Başkanı Prof. Ünal Yarımağan, bu sene ÖSS sınavında öğrencilerin sınav süresince dışarı çıkmaları konusunda uygulanan yasağa bir esneklik getirdikler..
Müzakereler başlıyor AB, Türkiye'ye üyelik müzakerelerinin fiili olarak başlayacağı sinyalini verdi. Dönem Başkanı Avusturya, Türkiye'ye gönderdiği mektupta 'Bilim ve Araştırma'da müzakereye..
Tatlıses'i öldürelim Sauna Çetesi'nin telefon görüşmelerinden, para vermeyi reddeden İbrahim Tatlıses'i öldürüp cesedini Aksaray'a atmayı planladıkları ortaya çıktı
Yıllar sonra dehşeti hatırladı evlatlık verildiğini anladı! Dedeleri, 2 küçük kızkardeşin gözü önünde anne ve babalarını öldürdü. Kardeşler farklı ailelere evlatlık verildi. Canan, bu dehşet..
18 yaşından küçük kıza sigara satan büfeciye hapis istemi İstanbul Akatlar'daki büfesinde 17 yaşındaki lise öğrencisi M.A.'ya sigara satan Mehmet Nuri Ökmen, sivil polisler görünce mahkemeli..
Yücel Kayıran şiiri Antalya'da Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilecek Altın Portakal Şiir Ödülü Sempozyumu'nda geçen yıl 'Beni Hiç Göremezsin' adlı eseriyle Altın Portakal Şiir Ödülü'nün sahib..
Unakıtan'ın kızı Vodafone'a gitti mi? CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek, "Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın kızı Zeynep Basutçu Unakıtan'ın, Telsim'i alan Vodafone'un yöneticiler..
Egebank için dört durdurma Danıştay 13. Dairesi, Egebank'tan doğan zararların dört kişiden tahsiline ilişkin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Fon Kurulu kararının yürütmesini...
Türkiye 16'ncı büyük ekonomi Türkiye ekonomisi, 2005'te milli gelirini cari kurlarla 41.6 milyar dolar artırarak 343.6 milyon dolara ulaştırdı. Türkiye bu rakamla OECD ülkeleri arasında 16'nc..
DÜNYA HALİ Suudi Arabistan'ın Abkaik rafinerisini hedef alan intihar saldırısı son anda önlendi.
Caferi'ye mektup var Başbakan Tayyip Erdoğan, Irak'ın Şii kökenli Başbakanı İbrahim Caferi'ye mektup göndererek, seçimler nedeniyle tebrik etti.
Neo-con'dan sonra teo-con İtalya'da nisan seçimleri yaklaşırken, İslam dünyasındaki Hz. Muhammed karikatürleri öfkesinden beslenen koyu Katolik damar, 'Batı medeniyetini İslami terörden koruy..
AB, Kuzey Kıbrıs tüzüklerini ayırdı AB, Ankara ve KKTC'den gelen tüm itirazlara karşın Kıbrıs Türk toplumuna yönelik tecridin sona erdirilmesi amacıyla hazırlanan doğrudan ticaret ve mali yar..
MİT'ten 'küre' açıklaması Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Küre Operasyonu kapsamında tutuklanan Kasım Zengin'in üzerinden çıkan MİT kimliği ile Kaşif Kozinoğlu imzalı belge ve şahısların...
İHL kavgası asıl sorunu gizliyor Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, Türkiye'nin enerjisini Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) ve imam-hatip liseleri (İHL) kavgası yerine, eğitimde kalit..
Diyanet'e göre sansür yok Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet Aylık Dergisi'nde Prof. Dr. Mualla Selçuk'un 'Başı açık namaz kılınabilir' görüşünün sansürlendiği iddiasını kabul etmedi.
Felaketi teknisyen ve mühendis önledi Çekirge semtinde önceki gün çöken yedi katlı iki binanın onlarca insana mezar olmasını o anda bölgede olan belediyede görevli inşaat mühendisi ve inşaat ..
BaŞsavcı özgürlük istedi Yargıtay Başsavcılığı, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'e 'Türklüğe hakaret'ten verilen altı ay hapis cezasının ertelenmesine ilişkin kararın temyiz ist..
Emniyet uyumdan rahatsız Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkan Yardımcısı Cengiz Zeybek'in kaleme aldığı 'Yeni Yasal Düzenlemeler Doğrultusunda Asayiş Suçlarının İstatistiksel Analizi' ..
Erdoğan: Dinsel kışkırtma olabilir Irak'taki Sünni-Şii çatışmasının Türkiye'ye de sıçrayabileceği uyarısında bulunan Başbakan Tayyip Erdoğan, "Geçmişte bu ayrımı yaptılar, Alevilik- ..
AKP'ye yeni kimlik Kurumsal kimliğini güncelleyen AKP, sembolündeki ampulün sarısını koyulaştırdı. Tüm teşkilatlara gönderilen yeni kılavuzda şunlar yer alıyor: "AK Parti, teşkilat k..
Müzakere için AB'den davet Avrupa Komisyonu'nun bilim-araştırma başlığında Türkiye ile müzakerelere başlanması tavsiyesi, AB Konseyi'nde de kabul gördü.
ÖSS'de refakatçi ile tuvalet izni Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) üç saatten fazla ter döken üniversite adaylarına, ÖSYM'den müjde. Sınav sırasında refakatçı eşliğinde tuvalete gidilebilecek.
Devlet, atılan her adımı bilecek Hükümet, nüfus kayıtlarının yeniden düzenlenmesini ve ülke genelinde adres bilgilerinin kaydedileceği veri tabanının oluşturulmasını öngören yasa tasarısını M..
'Doktor ithali Türklere hakaret' Sağlık Bakanlığı'nın 'doktor ithali' olarak görülen sağlık kanunu tasarısına tepki sürüyor.
Halk otobüsü korsanı! Başkentlinin başı, yeşil otobüsle dertte. Kızılay-Eryaman seferini yapan 06 PZVF 96 plakalı yeşil halk otobüsünün şoförü ve muavini, kapıları kapatıp yolcuları 'kaçırdı!..
Kredi değil mesai intiharı Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan son dönemde artan polis intiharlarını ağır çalışma koşullarına bağladı ve Emniyet'e 50 psikolog daha alınacağını açı..
Yedi PKK'lı öldürüldü Güvenlik güçlerinin Mardin'in Dargeçit ilçesinde düzenlediği operasyonda yedi PKK'lı öldürüldü.
Dansöz kızına 'nakil' engeli Dansözlük yapan 25 yaşındaki Emine A., Hafız İbrahim Demiralay İlköğretim Okulu'nda 2. sınıfta okuyan kızı S.A.'nın kaydını taşındıkları Hisar Mahallesi'ndeki Ala..
Patates tutkusu şeker yapıyor Patatese düşkünlüğün sonu, şeker hastalığı... ABD'de Harvard Üniversitesi'nin 85 bin Amerikalı kadınla yaptığı uzun süreli araştırmanın sonuçlarına göre yüksek m..
Fransa'da bir ilk Fransa'nın Anger kentindeki temyiz mahkemesi, eşcinsel bir kadının doğal olmayan yollardan döllenme sağlayarak doğurduğu çocuk için, birlikte yaşadığı kadına da velayet hakk..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8