24 Şubat 2006 Cuma Günü Haberleri

24 Şubat 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İzmir Hava Yolları'nda uçuş hazırlığı başladı İZMİR - İzmir Hava Yolları'nın (İZair) bahar aylarında gerçekleştireceği uçuşlara başlamak amacıyla A-319 tipi uçak alımının ardından pilot eğiti..
Vergi sistemi konusunda, internet yoluyla 70.7 bin abone bilgilendirildi İSTANBUL - Gelir İdaresi Başkanlığı'nın, mükellefleri vergi sistemi konusunda bilgilendirmek amacıyla başlattığı ücret..
AB-Türkiye arasında balıkçılıkla ilgili tanıtıcı tarama toplantısı başladı BRÜKSEL - Türkiye-AB katılım müzakerelerinde 13'üncü başlık olan balıkçılıkla ilgili tanıtıcı tarama toplantısı başl..
Mardin'de 5 PKK'lı terörist ölü ele geçirildi Mardin'in Dargeçit İlçesi'nde güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonda, PKK'lı 5 terörist silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi. Böl..
Kuş gribinden korkup yumurtayı ihmal etmeyin Yumurtanın anne sütünden sonra en kaliteli protein içeren gıda olduğu, kuş gribi korkusuyla yumurta tüketiminin kesinlikle ihmal edilmemesi gerek..
AB'den Türkiye'ye, 8.35 milyon Euro'luk 'Kuş Gribi' yardımı AB Komisyonu kuş gribiyle mücadele için acil karar çıkararak, 'Kuş giribine hazırlıklı olma ve müdahale projesi'ne onay verdi. Avr..
Borsa temkinli, ilk yarıda 47 bine yöneldi/ Endeks, 265 puan arttı: 46818/ Döviz ve faiz sakin İSTANBUL - İMKB, gevşeme eğiliminde başladığı günün ilk yarısında 265 puan arttı. Satışları 4640..
Doktorlara okunaklı yazı uyarısı Konya'da Sağlık Mensupları Derneği (SAMEDER), yeni Türk Ceza Kanunu ve diğer yasaların hekimlere getirmiş olduğu cezai sorumluluklar konusunda seminer düzenl..
AB'den Türkiye'ye 8 milyon euro'luk 'kuş gribi’ yardımı AB Komisyonu kuş gribiyle mücadele için acil karar çıkararak, ‘Kuş giribine hazırlıklı olma ve müdahale projesi’ne onay verdi. Avrupa B..
OKS başvuruları 28 Şubat'ta sona erecek Fen, Anadolu ve Sosyal Bilimler liseleri, özel okullar, polis kolejinde okumak isteyen öğrenciler ile devlet parasız yatılı okuyacak ilköğretim 8. sını..
Borsa 1.seansta %0.57 arttı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre, 264,72 puan artarak 46.818,29 puanlık rekor seviyeden kapandı. Hisse senetlerinin ortalama değeri ..
All-Star heyecanı yarın başlıyor Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen ''All-Star 2006'' etkinliği yarın başlayacak. . İzleyiciler iki gün boyunca ''smaç'' ve ''3 sayı'' yarışmalar..
Eximbank, YTL ve döviz kredi faiz oranlarını düşürdü ANKARA - Eximbank, kısa vadeli Yeni Türk Lirası kredi faiz oranlarında 1 puan, döviz kredi faizlerini de 0.25 indirdiklerini açıkladı. Ex..
Bond'un yönetmeni kadın elbiseleriyle yakalandı! ABD'de polisin bu ay başlarında düzenlediği bir operasyonda kadın elbiseleri ve peruk giymiş halde yakalan James Bond serisinden ''Başka Bir G..
Bono, Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi 2006 Nobel Barış Ödülü için, aralarında Finlandiya Devlet Başkanı, Endonezya Devlet Başkanı, İrlandalı rock yıldızı U2'nun solisti Bono ve bir eski ..
Bağdat'ta gergin bekleyiş Irak hükümeti, bugün Sünni ve Şii camilerinde Cuma namazı sonrası karşılıklı şiddet olasılığına karşı başkent Bağdat'ta sokağa çıkma yasağı koydu. Yasağa riayeti sağ..
OKS'ye başvuruları 28 Şubat'ta sona erecek Fen, Anadolu ve Sosyal Bilimler liseleri, özel okullar, polis kolejinde okumak isteyen öğrenciler ile devlet parasız yatılı okuyacak ilköğretim 8. s..
Türkiye'nin yeni uydusu 2008'de uzayda Türkiye, uzaydaki varlığını haberleşme uydularına yenilerini ekleyerek pekiştirecek. Türksat A.Ş, 2008 yılında uzaya gönderilmesi planlanan yeni teknolo..
İstanbul'da Pardus damgası İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından düzenlenen Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Günleri etkinliğine Pardus damgasını vuracak. 2 günlük etkinlikte Pardus geliştiricil..
Borsa, temkinli ilk yarıda 47 bine yöneldi/ Endeks, 265 puan arttı: 46818/ Döviz ve faiz sakin İSTANBUL - İMKB, gevşeme eğiliminde başladığı günün ilk yarısında 265 puan arttı. Satışları 4640..
Rıza Çalımbay: Derbide Beşiktaş şanslı Sezon başında Beşiktaş'ın başında bulunan, ancak alınan başarısız sonuçlar sonrası ligin ilk yarısı bitmeden görevini bırakan teknik direktör Rıza Çalım..
Yağışlı hava Marmara ve Ege kıyılarında etkili olacak İSTANBUL - Yurdun batı kesimleri Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine girdi. Sağanak ve gök gürültülü sağanak şe..
Tarımsal faaliyetlere muhasebe standartdı getirildi ANKARA - Bazı tarımsal faaliyetlere ilişkin muhasebe standardı getirildi. Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu'nun, Tarımsal Faaliyetlere İ..
Shell, Ducati Corse ile ortaklığını 2008'e kadar uzattı İSTANBUL - Shell, Shell Advance şirketinin Ducati Corse ile olan teknik ortaklık anlaşmasını en az 2008 yılına kadar uzatma kararı aldı..
Güneş Sigorta'nı ocak ayı toplam prim üretimi 41.4 milyon YTL oldu İSTANBUL - Güneş Sigorta A.Ş'nin Ocak 2006 sonu toplam prim üretimi 41 milyon 395 bin 149 oldu. Şirket tarafından borsaya gö..
Turizmde işsizlik tehlikesi Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Tayfun Zeytinbaş, rezervasyonlardaki belirsizliğin turizmcileri karamsarlığa ittiğini, bunun da turizmde işsiz..
Ziraat Bankası'ndan tarihi kâr Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, bankanın geçen yıl elde ettiği 2 milyar 640 milyon YTL'lik brüt kar ile 2004 yılında olduğu gibi 2005'te de Türkiye..
Prim borçlarında indirim SSK ve Bağ-Kur prim borçlarının yeniden yapılandırılması çerçevesinde, Ocak 2000'de 100 YTL olan SSK prim borcu, mevcut mevzuata göre Kasım 2005 itibarıyla 634 YTL'ye..
Yoksulluk sınırı 1808 YTL Türk-İş tarafından yapılan araştırmada, 4 kişilik bir aile için Şubat ayı açlık sınırının 555 YTL, yoksulluk sınırının ise bin 808 YTL olduğu bildirildi. Türk-İş'ten..
Kredi kartlarına yeni düzenleme Uzun süredir kamuoyu tarafından beklenen ve TBMM'de intihara varan dramlara neden olan kredi kartlarıyla ilgili yasa dün gece TBMM'de kabul edildi. Haklarında ..
Görme özürlü Iraklı çocuklar ışığa kavuştu Ülkelerinde tedavi edilemedikleri için ABD sağlık heyeti tarafından seçilerek istanbul'a getirilen doğuştan görme özürlü 5 Iraklı çocuk Anadolu Sağ..
Tavuk satışı patladı, fiyatlar ikinci kez artırıldı Beyaz et tüketimi yeniden canlanınca, firmalar 15 günde ikinci kez zam yaptı. Krizde 1.5 YTL' ye kadar düşen tavuk etinin kilosu, 3.3 YTL'..
MGK'dan 'Nevruza dikkat' mesajı Kurulun 6 saatlik toplantısında terör masaya yatırıldı. Ayrıca İran ve ABD Dışişleri Bakanı Rice'ın ziyareti de konuşuldu...
Sırp Bakan Vukosnoviç: Mladiç tutuklanmadı Bosnalı Sırp General Ratko Mladiç'in tutuklandığı yönündeki iddiaların doğru olmadığı bildirildi
Çin malı uçaklar 2008 yılında havalanacak Çin’in kendi olanaklarıyla yapacağı ilk yolcu uçağının üretimine Nisan ayında başlanıyor. Çin basınında yer alan haberlere göre, ARJ adı verilen uçağ..
İstanbul'da doğalgaz tüketiminde rekor İGDAŞ, İstanbul'da çetin geçen kış nedeniyle, Ocak ayında 750 milyon metreküp doğalgaz satışı yaptı. Böylece İstanbul'da doğalgaz kullanılmaya başlandığ..
TRLİBOR gecelik yüzde 14.00, yıllık yüzde 14.66 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 14.00, yıllık yüzde 14.66 olarak açıklandı 24 Şubat 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle old..
Türk-İş'e göre 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 555, yoksulluk sınırı ise 808 YTL İSTANBUL - Türk-İş tarafından yapılan araştırmada, 4 kişilik bir aile için Şubat ayı açlık sınırının 555 YT..
İhracatçılardan Bakan Tüzmen'e "arkanızdayız" mesajı İSTANBUL - Türkiye İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulları ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Yürütme Kurulu adına Başkan Oğuz Satıcı y..
Ziraat Bankası'ndan rekor kar/ Banka, 1.8 milyar YTL net kar açıkladı ANKARA - Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, bankanın geçen yıl elde ettiği 2 milyar 640 milyon YTL'lik brüt kar..
Bazı ülkelere uygulanan damping vergileri ekim ve kasım aylarında sona erecek ANKARA - Moldova, Rusya Federasyonu, Ukrayna ve Çin menşeli bazı ürünlere uygulanan damping vergileri, ekim ve ka..
Dampingli fiyatlarla ithal edilen Çin menşeli granitler ile kontrplaklar için soruşturma açıldı ANKARA - Dampingli fiyatla ithal edildiği iddiaları üzerine, Çin menşeli "granitler" ile sadece..
Tarımsal faaliyetlere ilişkin muhasebe standartdı getirildi ANKARA - Bazı tarımsal faaliyetlere ilişkin muhasebe standardı getirildi. Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu'nun, Tarımsal Faaliy..
Başbakan Erdoğan, İsrail Başbakan Vekili Olmerd'le telefonla görüştü ANKARA - İsrail Başbakan Vekili Ehud Olmerd, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak, "Türkiye ile İsrail arası..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10