24 Şubat 2006 Cuma Günü Haberleri

24 Şubat 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bolvadin'de karikatür protestosu Afyonkarahisar'ın Bolvadin İlçesi'nde cuma namazı sonrası yaklaşık 2 bin kişi, Hz. Muhammed'in karikatürlerinin yayınlanmasına izin verilen ülkeleri protesto..
AK Parti "kurumsal kimliği"ni yeniledi/ Parti ambleminin rengi turuncu olacak ANKARA - AK Parti, genel merkezden teşkilatlara kadar tüm birimlerin kullandığı yazılı ve görsel materyallerde bü..
Başbakan Erdoğan: Türkiye eskiyle karşılaştırılamayacak bir durumda KARS - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye, hem ekonomik sıkıntılarını aşmakta hem siyasi istikrar oluşturmakta hem de..
Borsa 2.seansta yükselişte İMKB Bileşik Endeksi 2. seansın ilk yarısını, 1. seans kapanışına göre 263,61 puan artarak 47.047,46 puandan geçti. Hisse senetleri, 1. seans kapanışına göre yüzde ..
Turizm Bakanlığı, yerli turiste ucuz tatil için kampanya başlattı İSTANBUL - Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, bakanlık olarak vatandaşların Türkiye'de daha uygun şartlarda tatil yapabilmel..
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Hrant Dink'e verilen cezanın bozulmasını istedi ANKARA - Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Agos Gazetesi yazarı Hrant Dink'in "Türklüğü alenen tahkir ve tez..
OKS başvuruları 28 Şubat'ta sona eriyor ANKARA - Fen, Anadolu ve Sosyal Bilimler liseleri, özel okullar, polis kolejinde okumak isteyen öğrenciler ile devlet parasız yatılı okuyacak ilköğreti..
Ürdün Kraliçesi Rania İstanbul'da Ürdün Kraliçesi Rania ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, öğle yemeği yediler ve Sultanahmet Camii'ni gezdiler. Kraliçe Rania, Emine Erdo..
AKP'nin ambleminin rengi koyulaştı AK Parti, kurumsal kimliğini yeniledi. Kurumsal kimlikte yapılan değişiklikle parti amblemi olan ampuldeki açık sarı rengi koyulaştırıldı ve amblemin algıla..
CHP'den "Unakıtan'ın kızı Vodafone ile görüştü mü?" sorusu CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek, ''Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın kızı Zeynep Basutçu Unakıtan'ın, Telsim'i alan Vodafone Ş..
Doğan Telekom faturaları PTT şubelerinden de ödenebilecek İSTANBUL - Doğan Telekom faturaları artık PTT şubelerinden de ödenebilecek. Doğan Telekom hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Doğa..
Unakıtan: Türkiye'de bütçe 17 yıldan bu yana ilk kez fazla verdi ERZURUM - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Türkiye'de 17 yıldan bu yana ilk kez bütçenin fazla verdiğini açıkladı. Çeşitli to..
Erdoğan'dan Caferi'ye mektup Irak'taki Şii-Sünni çatışması endişelere yol açarken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak Başbakanı İbrahim Caferi'ye mektup gönderdi. Edinilen bilgiye göre, Erdo..
Migros, Tansaş'la birleşme için start verdi Migros Türk T.A.Ş'de, Tansaş Perakende Mağazacılık Ticaret A.Ş. ile birleşme çalışmalarının yapılması ve birleşme sözleşmesinin akdedilmesi için yö..
Koç: Tüpraş, Akdeniz bölgesinin enerji alanındaki en büyük oyuncularından biri olacak ANTALYA - Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, "Koç Topluluğu'nda bulunan Tüpraş'ın da, diğer ..
TSKB Yatırım'da olağan genel kurulu 20 Mart'ta İSTANBUL - TSKB Yatırım'ın olağan gelen kurul toplantısı 20 Mart tarihinde gerçekleşytirilecek. Borsaya gönderilen açıklamada, Şirket'in 2005 yı..
Borusan Mannesmann dağıtım kanallarını yeniden yapılandırıyor İSTANBUL - Borusan Mannesmann Boru, ürünlerini müşterilerine daha etkin bir şekilde ulaştırabilmek ve pazar hâkimiyetini pekiştir..
Özel Harekatçılar'a 13 yıl sonra beraat Kars-Digor'da 1993'te 17 kişinin ölümü 63 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olayın sanığı polisler 'meşru müdafaa' kararıyla beraat etti.
Tüm şehre bedava kablosuz internet Dünyanın bir numaralı arama motoru Google, ABD'nin San Francisco kentini dünyanın kablosuz bağlantı başkenti yapmak için önde gelen internet portalı Earthli..
Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetlerinde Reform Yasa tasarısı TBMM'ye gönderildi ANKARA - Hükümet, nüfus kayıtlarının düzgün bir şekilde tutulması ve ülke sathındaki bütün adres bilgilerinin kayded..
Bilim kurulu Allianoi'ye geliyor Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Bergama'daki Allianoi Antik Kentinin geleceğini belirlemek üzere oluşturulan bilim kurulu, yarın inceleme yapacak
'Koltukta oturarak ülkeyi yönetmiyoruz' Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 'Bugüne kadar 38 ilde değerlendirme toplantısı yaptık ve bunların faydalarını gördük. Ankara'da rahat koltuklarına ..
Kuran-ı Kerim hırsızlığı Manisa'da tarihi Hafsa Sultan Camii bahçesindeki Diyanet Kuran Kursu binasına gece giren hırsızlar, dört Kuran-ı Kerim ve 15 dini kitap ile buzdolabındaki yiyecekler..
Bulgaristan Meclisi'ne, sözde Ermeni soykırım yasa tasarı verdiler Milliyetçi ATAKA'dan tahrik edici yasa tasırısı
Komşuda kuyruk çilesi Kapıkule Gümrük Kapısı'nda, yeni bilgisayar programı yüklenmesi nedeniyle giriş ve çıkış işlemleri yavaşladı. Bulgaristan'dan yurda giriş yapmak isteyen TIR'lar Svıleng..
Samsun'da suç örgütü çökertildi Samsun'da son bir ay içerisinde 2 cinayet, 2 gasp, 5 silahla yaralama, 2 iş yeri kurşulama suçlarının faili oldukları iddiasıyla 2'si kadın 10 kişi yakalandı
Eti'ye mükemmellik ödülü Eti, Japon Fabrika Bakım Enstitüsü (JIPM) tarafından her yıl Toplam Verimlilik Yönetimi (TPM) modelini kullanarak verimliliğini ve çalışan memnuniyetini artıran firma..
Türkiye'den 6. protokole imza Türkiye'nin, idam cezasının barış zamanı dışında savaş ve savaş tehlikesi anında da kaldırılmasını öngören Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin (AİHS) 13. protoko..
Telekomünikasyon Kurumu 2006 yılı iş planını açıkladı/ Gizli numara ortadan kalkıyor ANKARA - Telekomünikasyon Kurumu, 2006 yılında izleyeceği iş planını açıkladı. Kurumun bu yıl gündeminde, ..
BİM, 2 yeni mağaza daha açıyor İSTANBUL - BİM Birleşik Mağazalar A.Ş, 27-28 Şubat tarihlerinde Adıyaman ve Maltepe'de olmak üzer iki yeni mağaza açacak. BİM'den borsaya gönderilen açıklamada,..
Milli Eğitim'de Aziz Nesin'lik soruşturma 21 yöneticiden sadece 3'ü hakkında yargılama kararı çıktı
Kıtaları koşarak geçmek için yarışıyorlar Bugüne kadar çeşitli kıtalardaki etapları koşarak tamamlayan Serge Girard'ın Avrasya maratonu kapsamındaki Paris-Tokyo koşusu devam ederken, 275 gün ..
MB döviz alım ihalesine 56 milyon dolar teklif geldi / Ortalama fiyat 1.3207 YTL oldu ANKARA - Merkez Bankası tarafından yapılan bugünkü döviz alım ihalesine 56 milyon dolar teklif geldi. MB'..
İçişleri Bakanlığı: Kolluk kuvvetleri gerekli durumlarda diğer bölgelerde de faaliyet gösterebilir ANKARA - Kolluk kuvvetlerinin, güvenlik açısından gerek görülmesi halinde, mahallin en büyük..
Bakan Eker, yarın İTO'yu ziyaret edecek ANKARA - Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, yarın İTO Meclis üyeleriyle, gıda, tarım ve hayvancılığın sorunlarını görüşecek. İTO tarafından yapılan ..
AB, CIA evlerini soruşturuyor Avrupa Konseyi Genel Sekreteri TerryDavis, topraklarında Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA) gizli cezaevi kurmasını ve havaalanlarının gizli kullanım..
BBP lideri Yazıcıoğlu: Türkiye, Irak'taki "kardeş kavgasına" dönüşecek sürece dahil olmalı ANKARA - BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Irak'ta tırmanan gerginlikten kaygı duyduklarını belir..
Başesgioğlu: Bağ-Kur ve SSK prim affı, borcu olanlar için son defa tanınmış bir imkandır ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, dün TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen ..
Selanik'te bina ve araçlara molotofkokteylli saldırı düzenlendi SELANİK - Yunanistan'ın Selanik kentinde, bir banka şubesi, iktidardaki Yeni Demokrasi Partisi (YDP) bürosu ve park halindeki 3..
Emniyet: Polis, hem fizyolojik hem de psikolojik olarak yıpranıyor ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü sözcüsü İsmail Çalışkan, polisin, çalışma şartlarından dolayı hem fizyolojik hem de psikol..
Hava kirliliği geçen yıl en çok Kütahya'da arttı ANKARA - Türkiye'de geçen yıl, önceki yıla kıyasla kükürdioksit ve partiküler madde (duman) ortalamalarında en çok artış Kütahya'da görüldü. B..
İstanbul, soğuk geçen ocakta doğalgaz tüketim rekoru kırdı İSTANBUL - İstanbul'da geçen ay tarihinin en yüksek doğalgazının tüketildiğini belirten İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ..
Büyük Mağazalar Kanunu tasarısı Başbakanlığa sevk edildi ANKARA - Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Büyük Mağazalar Kanunu tasarısının Başbakanlığa sevk edildiğini bildirdi. Bakan Coşkun k..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10