23 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

23 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yoksulluk araştırması Asaf Savaş Akat - Maalesef yakın geçmişe kadar Türkiye'de gelir dağılımı ve yoksulluk hakkında güvenilir veri azdı. Sonuçlardan çekinen siyasi iktidarların bu alana ka..
Bakan'ın zengin oğlu vergi listesinde fakir! Necati Doğru - Bu düzen girişimci düzeni, özel teşebbüs sistemi... Pazar ekonomisi... Üretenler ve tüketenler... Satanlar ve satın alanlar... Ür..
Başarının sırrı! Ruhat Mengi - 1985 yılında ulusal sanata katkılarından dolayı Rusya'da 'Akademik' unvanını alan St Petersbourg Senfoni Orkestrası Salı akşamı Akatiar MKM (Mustafa Kemal Mer..
Şiddet girdabı Güngör Mengi - Daha ilkokulu bitirmeden TV sayesinde 8 bin cinayet izlettiğimiz çocuklar büyüdüler. Şimdi onların bir kısmı kapkaççı, bazıları evlerimizi sık sık ziyaret eden..
Tehdit sallamayı kaale almayız Başbakan Erdoğan: AB'de KKTC ile alakalı müzakere sürecimizi aksatma tehdidi sallamayı, biz hiçbir zaman kaale almayız
Hamas'ın gelişini ABD, İsrail ve Rusya biliyordu Dışişleri Bakanı Gül, 'Hamas'ı Dışişleri mi davet etti?' sorusuna yanıt vermedi
Mumcu: Başbakan saklanmaz ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, partisinin Meclis grup toplantısında, Hamas heyetinin Türkiye ziyaretine değindi
Oyak: Erdemir'i alıyoruz Arcelor'la yine görüşürüz Arcelor'la ortaklığı bozup kendi başına Erdemir'i almak için başvuru yapan Oyak, hisse devrinin ardından Fransızlarca görüşmelerin süreceği..
Kamunun 18 milyar YTL'lik mevduatı özel bankalara açılıyor Hazine, Halk Bankası, Ziraat ve Vakıfbank'ta tutulan 18 milyar YTL'lik kamu mevduatının özel bankalara da yatırabilmelerini sağlaya..
Alışverişini iş çıkışında yapanın gözü Meclis'te Süpermarket Yasası TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Tasarı, büyük mağazaların hafta içi 20.00'de kapanmasını öngörüyor. Pazar günü kapatılma yetki..
Sokağa çıkıp yürümek çözümse bunu da deneriz İSO Başkanı Küçük, 'Keşke sokağa çıkıp yürümek, bağırmak, çağırmak çözüm olsa... Ama soruna çözüm bulmak adına bunu da deneriz' dedi
Kredi kartı borcuna 18 ay taksit yüzde 18 faiz uzlaşması CHP ve AKP bugün TBMM'de ele alınacak tasarı konusunda uzlaştı. Önergelerle yasa 31 Ocak 2006'ya kadar olan borçları da kapsayacak
Kürşad Tüzmen depremi! BDDK, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'i Eximbank'tan EGS Dış Ticaret'e 64 trilyon lira usulsüz kredi verip Hazine'yi zarara uğratmakla suçladı. Dokunulmazlığı olduğu için ..
Esenyurt'ta BBC isyanı Esenyurt'da belgesel bir film çeken BBC mahallenin ortasına darağacı kurunca semt sakinleri diyerek ayaklandı
Polis müdürü ailesini öldürüp intihar etti! Alkol ve borç batağından çıkamayıp cinnet getiren polis, eşiyle iki oğlunu öldürdü, kapıya gelen meslektaşının önünde son kurşunu da kendine sıktı..
Pentagon'da Polat Alemdar konuşuldu Kurtlar Vadisi tartışmalarına ABD Genelkurmay Başkanı Org. Peter Pace de katıldı
Boğaz'ın şekli değişecekti Uzmanlara göre dümeni kilitlenen tanker infilak etmiş olsa 25 kilometre çapındaki alan cehennem yerine dönecekti
Vekil çocuklarına 'kırmızı' ayrıcalık Mevcut yasada, vekillerin kız çocukları evleninceye, erkek çocukları ise 18 yaşını dolduruncaya kadar 'kırmızı pasaport' taşıyor. Tasarı yasalaşırsa, yü..
Başkent'te yeni hayat... Yeni yılın ilk günlerinde büyük acı yaşayan; kuş gribi nedeniyle 3 çocuğunu kaybeden Koçyiğit Ailesi Ankara'ya taşındı...
Sezer'in geçtiği yolda mafya liderine infaz Bulgaristan'ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Sezer ve beraberindeki heyetin Bulgaristan Başbakanı Sergey Stanişev ile buluşmak için kullandığı güzerga..
Türkiye imajı dibe vurdu! Uluslararası Pazarlama Şirketi GMI ve marka uzmanı Simon Anholt tarafından 35 ülkede yapılan araştırmaya göre 'Türkiye markası' sonuncu sırada yer aldı
'Gariban düğünüydü, davet ettiler, 'şereftir' dedim, gittim' İbrahim Tatlıses, sauna çetesiyle çekilen fotoğrafını böyle açıkladı. 'Bir yanda eski emniyet müdürü bir yanda Nuh Mete Yüksel.....
Kozinoğlu imzalı MİT belgesi laboratuvarda Çete lideri Kasım Zengin'in kullandığı ileri sürülen MİT ve TEDAŞ kimlik kartları ile Kaşif Kozinoğlu imzalı MİT tanıtım belgesi, gerçek olup olmad..
Araplara insan hakları örgütü Suriye ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) gibi Arap ülkeleri, insan hakları ve sivil toplum konusunda ilklere imza atıyor.
Rumlar kriz peşinde Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ne ait bir konteyner gemisinin, dün öğlen Mersin Limanı'na yanaşmak istemesi hareketli saatlere neden oldu.
Etik tartışma idamı önledi Kaliforniya'daki San Quentin cezaevinde büyük protestolara rağmen Nobel ödüllü Stanley Tookie Williams'ın iğneyle idamının ardından yine aynı cezaevinde tecavüz ve ..
Yedi PKK'lıya idam cezası PKK'nın, geçen yıl Kuzey Irak'ın Süleymaniye kenti yakınlarındaki kampa düzenlediği saldırıda öldürülen PKK'nın eski Suriye temsilcisi Kemal Şahin'in katil zanlısı ..
Sinemada sigara yasağı TBMM Adalet Alt Komisyonu, sigara yasağını sinema filmlerini de kapsayacak şekilde genişletti. Film, dizi ve müzik kliplerinde gereği de olsa sigara görüntülerine yer v..
Milletvekili çocuklarına kırmızı pasaport Avrupa Birliği'ne (AB) uyum sağlamak, kırmızı ve yeşil pasaportların alanını daraltmak amacıyla hazırlanan tasarı, Meclis'te daha da genişledi.
ABD: 'Kurtlar' hayal ürünü ABD Genelkurmay Başkanı Org. Peter Pace, 'Kurtlar Vadisi-Irak' filminin gerçeklere dayalı olmadığını ileri sürdü.
'Umut' savcısı affa karşı Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, Prof. Ahmet Taner Kışlalı, Prof. Muammer Aksoy ve Doç. Bahriye Üçok' un öldürülmesi dahil siyasi cinayetlerden hüküm giyen...
Celalettin Cerrah'ın öğüdü boşa... İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın, makamına kadar getirterek hırsızlık yapmaması için nasihatte bulunduğu 8 yaşındaki kız çocuğu P.B. yine hırsız..
Gazinoda infaz Eski Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Abdül Akif Yılmaz, gazinoda çıkan silahlı çatışmada öldü.
Trabzon'da yine silahlar konuştu Son dönemde hep şiddet olaylarıyla gündeme gelen Trabzon'da, önceki akşam da Ağrılı bir işçinin öldürülmesi, provokasyon iddialarının ortaya atılmasına neden ..
Özel kalemde bir hekim Sağlık Bakanı Recep Akdağ hekim eksikliğinden şikâyet ederken, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Necdet Ünüvar, sekretarya işlerini yürüten özel kalem müdürlüğüne bir hekim at..
AKP'nin doktor vekilleri kızgın AKP'nin doktor milletvekilleri, zorunlu hizmet genelgesinin yürürlüğünü durduran Danıştay'a tepki gösterdi. Doktor vekiller adına konuşan Mahfuz Güler...
'Eski PKK'lı Ateş jandarma elemanı' Hakkâri'nin Şemdinli ilçesindeki olayları araştırmak amacıyla kurulan TBMM Komisyonu'na bilgi veren Hakkâri Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Sefer R..
Tekzip Gazetenizin 18.11.2005 tarihli nüshasının 9. sayfasında "Kilis'te Jandarma Komutanı ve Vali Suçluları Koruyor" başlıklı bir haber yayımlanmıştır.
Polis şefinin borç cinneti Son günlerde artış gösteren polis intiharlarına bir yenisi eklendi. Adana'da Araştırma Planlama Koordinasyon Merkezi'nde (APK) görevli Emniyet Müdürü 53 yaşındaki Z..
Avrupa-ABD bilim savaşı Çin ve Hindistan'ın gelişen yüksek teknoloji bilgisi ile ABD'nin teknoloji araştırmalarına karşı atak kararı alan AB...
Tarikata dini çay izni ABD'de içinde uyuşturucu olan çayın, dini törenlerde kullanılmasına izin çıktı.
Kontrol et uzun yaşa Meme kanserine karşı düzenli kontroller, sadece Britanya'da yılda 1400 kadının hayatını kurtarıyor.
Sadece ihtiyacı olduğunda Tarsus İdmanyurdu'ndan başlamalı. Bu kadar futbol dışı bir futbol gündemine sahipken, ülkenin anlı şanlı takımları arkaik bir futbol oynarken, Süper Lig'in gediklile..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10