23 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

23 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbul'da 1500 polis ile operasyon İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı asayiş, narkotik, özel tim ve çevik kuvvet şubelerinde görevli 1500 polis tarafından Gaziosmanpaşa'nın Sarıgöl Mahalle..
Siirtliler 30 yıl sonra sinemaya kavuştu Siirtlilerin, sinema hasreti yaklaşık 30 yıl aradan sonra sona erdi. Siirt İlim Spor Kültür Araştırmaları Vakfı Başkanlığı'nca, İl Kültür ve Turizm Mü..
MGK toplanıyor Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer başkanlığında bugün toplanıyor. Çankaya Köşkü'nde saat 13.30'da başlayacak olan MGK'da, Hamas'ın Türkiye ziyaretin..
SSK ve Bağ-Kur prim borçları yeniden yapılandırıldı / Tasarı kanunlaştı, 60 aya kadar taksit imkanı geldi ANKARA - Geçen haftadan beri mecliste görüşülen ve yaklaşık 3.5 milyon kişi ve kurum..
Her işletme sahibi, ticari defter tutmak zorunda olacak ANKARA - Her işletme sahibi, ticari defter tutacak. Ticari defter ve gerekli diğer kayıtlar, elektronik ortamda tutulup, saklanabilecek..
Yıldırım: Türksat 1-B'nin yerine geçecek yeni uydunun yapımına başlandı İSTANBUL - Türkiye'nin ilk yerli belgesel kanalı "İz TV" yayına başladı. Digitürk'te yayın hayatına başlayan ilk yerli ..
Otobüs işletmecileri, taşıyacakları yolcular için acentelere kendi biletlerini kullandırabilecek ANKARA - Şehirlerarası yolcu taşıma işiyle uğraşan otobüs işletmecileri, kendi otobüslerinde t..
İSO Başkanı Küçük: Elektrik dağıtımında yapılacak özelleştirme ucuzluk getirmeli İSTANBUL - İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük, özelleştirme sonrası İngiltere'de 1..
Trafiğe 2005 yılında 1 milyon adet yeni araç çıktı / Toplam araç sayısı 11 milyonu aştı ANKARA - Trafiğe kaydı yapılan araç sayısı aralık ayında yüzde 13.2 azalarak 100 bin 702 adede indi. 20..
Toplam 6 kişi ve firmaya muhtelif sürelerde ihalelere katılma yasağı getirildi ANKARA - İçişleri Bakanlığı ile Muğla Üniversitesi Rektörlüğü İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı, 2886 Devle..
TRLİBOR gecelik yüzde 13.83, yıllık yüzde 14.66 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 13.83, yıllık yüzde 14.66 olarak açıklandı 23 Şubat 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle old..
Cumhurbaşkanı Sezer: Türk-Bulgar ilişkileri tüm bölge ülkelerine örnek oluşturmakta SOFYA - Bulgaristan Cumhurbaşkanı Georgi Pırvanov'un daveti üzerine Bulgaristan'a gelen Cumhurbaşkanı Ahme..
Moskova'da market çöktü:21 ölü Rusya'nın başkenti Moskova'da bir marketin çatısının çökmesi sonucu ölenlerin sayısının 21'ye, yaralananların sayısının 24'e çıktığı bildirildi. RIA-Novosti hab..
Ahmedinejad İsrail'i suçladı İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad,Irak'taki Samarra kentinde 12 İmam'dan ikisinin mezarının bulunduğu Askeriye türbesine düzenlenen bombalı saldırı için ABD v..
Erdemir'den vazgeçen Arcelor: Türkiye'de büyümeye odaklandık LÜKSEMBURG- Arcelor büyümekte olan Türkiye ve bölge çelik pazarındaki konumunu geliştirmeyi ve bu çerçevede Oyak ve Erdemir ile i..
Desa Deri'de Olağan Genel Kurul 30 Mart'ta yapılacak İSTANBUL - Desa Deri'de 2005 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 30 Mart'ta yapılacak. Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Borsa'y..
Finans Finansal Kiralama'da Olağan Genel Kurul, 13 Mart'ta İSTANBUL - Finans Finansal Kiralama'da 2005 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, 13 Mart'ta yapılacak. Finans Finansal Kiralama A...
Anayasa Mahkemesi, 'BDDK kararlarının yürütmesini durdurma için duruşma' şartını iptal etti ANKARA - Anayasa Mahkemesi, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'nun, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Ku..
İTO'nun özel okullar toplantısına DB'den Vorkink de katılacak İSTANBUL - İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO), Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink'in de katılımıyla düzenleyeceği topla..
Belçika P2P'ye ağır darbe vurdu, eDonkey'nin iki sunucusunu ele geçirdi BRÜKSEL - Belçika polisi, internette yasadışı dosya değişim ve paylaşımı sağlayan dünyanın en önemli iki 'peer-to-peer'..
SEECP Ekonomi Bakanları Toplantısı Atina'da başladı/ Türkiye'yi Babacan temsil ediyor ATİNA - Türkiye'yi Devlet Bakanı Ali Babacan'ın temsil ettiği, Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (SEECP) ..
İMKB, toparlanma çabasında/ Endeks, 46400-46600 bandında/ Döviz ve faiz hafif gevşedi, parite 119.00'da İSTANBUL - Borsa, satış ağırlıklı dünün ardından bugüne moralli başladı. Geride kalan 4..
İstanbul polisinden Gaziosmanpaşa'da operasyon / 15 kişi gözaltına alındı İSTANBUL - İstanbul polisi, Gaziosmanpaşa'nın Sarıgöl Mahallesi'ne Şafak Operasyonu düzenledi. Yaklaşık bin 500 poli..
Hava sıcaklığı güney, iç ve doğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacak İSTANBUL - Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'nin zamanla parçalı ve çok bulutlu, diğer yerlerin ise az bulutlu geçeceği tahmin ..
AB'den kuş gribiyle mücadele için Türkiye'ye 8.35 milyon euroluk yardım BRÜKSEL - AB Komisyonu, kuş gribi virüsünün yayılmasının engellenmesi amacıyla Türkiye'ye 8 milyon 350 bin euro tutarın..
Danıştay, ilköğretim müfettişlerin denetimini kısıtlayan yönetmeliğin yürütmesini durdurdu ANKARA - Danıştay 2. Dairesi, ilköğretim müfettişlerinin denetimlerinden bazı kursları çıkaran yönet..
İşte yeğen Özal'ın evliliğini sarsan kadın Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın yeğeni, AKP İstanbul Milletvekili İbrahim Özal, 1 yıl önce Sarıyer Aile Mahkemesi'ne başvurarak eşi Didar Özal'..
'Yatırım Araçlarının Vergilendirilmesi' paneli Gelirler Kontrolörleri Derneği & Vergi Sorunları Dergisi’nin İstanbul Ticaret Odası ile Birlikte Düzenleyeceği, "Para ve Sermaye Piyasası Yatırı..
Kardeş vergisi Başlığa bakıp, "kardeş vergisi de olur mu?" derseniz belki bir ölçüde haklı olabilirsiniz. Kardeşiniz olduğu için elbette ki vergi ödemezsiniz ama vergi mevzuatımız uyarınca ka..
Arcelor: Türkiye'de büyümeye odaklandık LÜKSEMBURG- Arcelor büyümekte olan Türkiye ve bölge çelik pazarındaki konumunu geliştirmeyi ve bu çerçevede Oyak ve Erdemir ile iş birliğini ilerletme..
Borsa güne 46 bin 620 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 355,45 puan artarak 46.620,84 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortal..
Kurumunuza farklı bir gözle bakın MCT ve Eventus tarafından düzenlenen 11. İnsan Kaynakları Zirvesi dün İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda başladı. İnsan kaynaklarında yaşanan y..
BUSİAD: Tekstilde 10 ayda 200 bin kişi işini kaybetti BURSA - Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Başkanı Ali İhsan Yeşilova, tekstil, hazır giyim ve konfeksiyon sektörlerinin büyük..
Gülsan, enerjide stratejik kararlar aldı BURSA - Gülsan Şirketler Topluluğu, enerji sektörüne odaklanıyor. Gülsan Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Gül, Türkiye'nin ..
Pamuğa sevdalı profesör organik tarım yapıyor İZMİR - Türkiye'nin tek sertifikalı ve bağımsız organik pamuk üreticisi olan Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölüm Başkanı Pro..
TMSF, 13 gayrimenkulü bugün satışa çıkarıyor İSTANBUL- Uzan ve Demirel Grubu'ndan haczedilen 11 milyon 410 bin YTL muhammen bedelli 13 gayrimenkul Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tar..
Galatasaray'ın kumbara ve puzzle'ları üretilecek İSTANBUL - Galatasaray'ın kumbara ve puzzle'ları üretilecek. Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderil..
Turkcell'de Olağan Genel Kurul 28 Nisan'da İSTANBUL - Turkcell'de 2005 tılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 28 Nisan'da yapılacak. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından Borsa'ya gönder..
Ford Otomotiv'de Olağan Genel Kurul, 24 Mart'ta yapılacak İSTANBUL - Ford Otomotiv'de 2005 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 24 Mart'ta yapılacak. Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. tarafından Borsa..
Gedik Yatırım'da Olağan Genel Kurul, 16 Mart'ta yapılacak İSTANBUL - Gedik Yatırım'da 2005 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 16 Mart'ta yapılacak. Gedik Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından Bo..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10