23 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

23 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Büyük marketler isyan etti Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Yönetim Kurulu Başkanı Nuşin Oral, büyük mağazalara ilişkin yasa tasarısının, tüketici hakları ve ekonomiye vu..
Tüzmen: Alnım açık, başım dik Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, EGS ile 1993 yılından 2001 yılına kadar sorunsuz bir kredi ilişkisi yaşandığını belirterek, ''bu dönemde toplam 4.9 milyar dolar ihr..
Galatasaray Kulübü eski başkanlarından Alp Yalman, başkanlığa aday olduğunu açıkladı İSTANBUL - Galatasaray Kulübü eski başkanlarından Alp Yalman, Mart ayında yapılacak genel kurul öncesi düz..
Bursa'da iki bina çöktü / Enkaz altında kalan olup olmadığı bilinmiyor BURSA - Bursa'da daha önce heyelanın yaşandığı iki bina çökerken, enkaz altında insanların kalma ihtimaline karşı bölge..
‘Amacımız topluma yararlı bireyler yetiştirmek’ Osmaniye Gençlik Eğitim Merkezi (OGED) Başkanı Hacı Mehmet Velipaşaoğlu, dernek olarak amaçlarının topluma yararlı bireylerin yetiştirilmesi ol..
12 bin dekardan 48 bin ton çilek rekoltesi bekleniyor Mersin’in Silifke ilçesinde, bu yıl 12 bin dekar alanda çilek üretimi yapıldığı ve 48 bin ton rekolte beklendiği bildirildi.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: İskenderun’un narenciyede önemli yeri var Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İskenderun bölgesinin narenciye ve pamuk a..
Yedigöze’nin yapımı için Başbakan Erdoğan da devrede Adana’nın İmamoğlu, Kozan ve Ceyhan ilçelerinde 75 bin hektar arazinin sulanmasını sağlayacak Yedigöze Barajı ve HES Projesi için çalışmal..
Tıp Fakültesi Doku ve Organ Nakli Merkezi’ne altı böbrek naklinden sonra ruhsat verildi Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Doku ve Organ Nakli Merkezi’ne bağlı Böbrek ve Karaciğer nakil ..
Başarılı okul müdürleri ödüllendirildi Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan 1. izleme ve başarı değerlendirme sınavı sonucunda başarılı okul müdürlere plaket verildi.
Hal esnafı müdürlerinin göreve iadesini istedi Batman sebze hali müdürü İbrahim Altun görevden alındı. Müdürün değiştirilmesine tepki gösteren hal esnafı belediye başkanına çıktı.
Siirt, sentetik çim sahaya kavuştu Siirt’te Valilik ve Futbol Federasyonu’nun işbirliği ile yapılan sentetik çim saha tamamlandı.
Ziraat Odası Başkanı Dolap: Mayınlı arazide sözleşmeli çiftçilik yapılmalı Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Halil Dolap, Suriye sınırındaki mayınlı arazilerin temizlenmesi ve işletme hakkının d..
Başhekim yardımcısı kalp krizinden hayatını kaybetti Bingöl Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Cemal Duzcu (39), geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
SunExpress, taşınan yolcu sayısıda 3. oldu SunExpress Havayolları, dış hatlarda taşıdığı yolcu sayısı ile 2005 yılında Türkiye'nin en büyük 3. havayolu şirketi oldu.
Özgen; Turizm sektörü yıllardır KDV indirimini bekliyor Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Özgen, döviz ihtiyacının karşılanmasında en temel sektör olan turizmin yıllardır KDV oran..
Antalya’da 750 şirket KOSGEB envanterine girdi Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Denizli Bölge Müdürü Kemal Bildiş, Antalya'dan 750 firmanın ku..
Yılmaz Vural; Fiziki müdahalem söz konusu değil, ispatlasınlar istifa ederim Türkiye 2. Futbol Ligi (A) Kategorisi'nde oynanan karşılaşmada Altay, Antalyaspor maçında oyundan aldığı Onur'u ta..
İki ayda 9 kişi ölünce, büroşür dağıtılarak sürücülerin kurallara uyması istendi Antalya Korkuteli yolunun 28 ile 35. kilometresi arasında kalan ve Cehennem Deresi olarak nitelendirilen bölge..
Yeni sınav sistemindeki teknikleri bilmeyen öğrenciler, başarısız oluyor Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 23 Aralık'ta yaptığı başarı değerlendirme sınavı sonuçları belli oldu.
Kürek Milli Takımı, şampiyona hazırlıklarını Fethiye’de sürdürüyor Türkiye Kürek Milli Takımı, Akdeniz Ülkeleri, Hirvatistan Zahrep ile İtalya Piedeluco Kürek Şampiyonası'na Fethiye'de hazırl..
AKÜ proje geliştirdi, 5 yıl içinde sokaklarda bir tek köpek dahi dolaşmayacak Afyon Kocatepe Üniversitesi(AKÜ) Veterinerlik Fakültesi'nin geliştirdiği bir proje ile sokaklarda 5 yıl sonrasınd..
SSD gönülleri, ev ev dolaşarak sigaranın zararlarını anlatıyor Sigara ile Savaşanlar Derneği(SSD) Gönüllüleri, semt pazarlarları ve şehir içinde kurdukları standla sigaranın zararlarını anlat..
Demiryollarında yolcu azaldı, yük miktarı arttı Burdur'dan tren yolu ile giden yolcu sayısı yüzde 75 oranında azaldı. Buna karşılık giden yük miktarı yüzde 100 arttı.
Gereğinden fazla prizde tutulan elektrikli ev aletleri, yangınlara neden olabiliyor Burdur'da toplam yangın miktarının yüzde 20'si fazla ısınan elektirikli aletlerden kaynaklanıyor.
Kan bağışında verilen eksik bilgi kötü sonuçlara davetiye çıkarıyor Kan merkezlerinde kan bağışı yapacak kişinin sağlığı hakkında önemli bilgilerin elde edilmesini sağlayan Donör Sorgulama Fo..
Öğrenciler, maliyeyi gezerek verginin önemini öğreniyor Normalde sadece vergi mükelleflerinin uğradığı vergi daireleri bugünlerde öğrencilerden geçilmiyor.
İlaç fabrikasında patlama: 4 yaralı Batıkent'te tarım ilaçları üreten bir fabrikada meydana gelen patlamada 4 kişi yaralandı. Yeşilçam Sanayi Sitesi G Blok'ta bulunan ve arılara vitamin ürett..
2006 Kış Olimpiyatları çevre notu açıklandı İtalya'nın Torino kentinde İtalyan Alpleri gibi hassas bir bölgede gerçekleştirilen 20. Kış Olimpiyat Oyunları, uluslararası çevre örgütü Dünya Vah..
Fransa Anelka'dan vazgeçmiyor Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Nicolas Anelka, Fransa Milli Takımı'ndaki yerini sağlamlaştırıyor. . Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Raymond Domenech, 1 Ma..
Daum: Nuri hakkında konuşmadım Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Almanya Birinci Lig (Bundesliga) takımlarından Borussia Dortmund'da oynayan milli futbolcu Nuri Şahin hakkında hiç k..
Alp Yalman başkanlığa aday Galatasaray Kulübü'nün 25 Mart'ta yapılacak Olağan Genel Kurul Toplantısı öncesi adaylığını resmi olarak açıklayan ilk isim, eski başkanlardan Alp Yalman oldu. Alp ..
KKTC lideri Talat: Rumlar, Türkiye'yi veto edebilecek teorik bir güce sahip İSTANBUL - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Rum tarafının, Türkiye'nin Avrupa B..
Bakan Eker'den süt üreticilerine uyarı: Ürettiğiniz sütü kayıt altına alın ANKARA - Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, hayvancılığa 2002 yılı bütçesinden 75 trilyon kaynak ayrılırk..
Akbank, 2006 yılında çiftçiye 350 milyon YTL kredi kullandıracak KONYA - Akbank, "Çiftçi Destek Paketi" ile 2006 yılında 350 milyon YTL kredi kullandırmayı hedefliyor. Akbank Şirket Bankacı..
Ziraat Bankası, emeklilerin 2005 yılı vergi iadelerini yarından itibaren ödemeye başlayacak ANKARA - Ziraat Bankası'nın, 5,6 milyon emeklinin 2005 yılı vergi iadesi ödemelerine yarından itiba..
Iraklı işadamları 'Kurtlar Vadisi Irak'ı izledi Adana Ticaret Odası'nın (ATO) düzenlediği 2'nci Adana Uluslararası Ekonomik İşbirliği Forumu'na katılmak için Adana'ya gelen Iraklı işadamı gr..
Fidan cinayeti için Apo suçlaması Hikmet Fidan davasında Öcalan'ın avukatlarla görüşme notları istendi
10 Aralık Platformu'na engel olmak sola ihanettir Solda yenileşme ve bütünleşmeyi hedefleyen 10 Aralık Platformu adına açıklama yapan DİSK (Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu) Genel Ba..
Hükümet erken seçim sandığını miletin önüne getirsin MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hükümeti kurmadan önce 5 Nisan 2002 tarihinde 'Tekstil sektör..
Devlet Bakanı Ali Babacan Atina'da 'Balkanlar zor günleri geride bıraktı, istikrarı yakaladı'
Danimarkalı yetkililer: İnternet mücahitleri siber cihat ilan etti Hazreti Muhammed'i tasvir eden karikatürlere tepki gösteren radikal Müslümanların, geçen ay Danimarka'da 3 bin internet sit..
Tüketicinin borcu katlanıyor Türkiye, geri ödenemeyen kredi kartı ve tüketici kredisi kartı borçları nenediyle her gün bir aile dramına tanık olurken bir yandan da tüketicilerin bankalara ola..
Danıştay, TMSF'nin Şevket Demirel'e haciz kararını durdurdu ANKARA - Danıştay 13. Dairesi, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Egebank'tan doğan zararların tahsiline ilişkin kararının, ..
Akbank'ın olağan genel kurulu 27 Mart'ta İSTANBUL - Akbank T.A.Ş'nin 2005 yılı olağan genel kurul toplantısı 27 Mart'ta yapılacak. Akbank tarafından İMKB'ye gönderilen açıklamada, 2005 yılı O..
Madde Bağımlıları Merkezi, martta hizmete girecek Akdeniz Üniversitesi bünyesinde kurulan Madde Bağımlıları Merkezi mart ayı içinde hizmete girecek.
İntihar girişimleri kayıt altına alınarak veri tabanı oluşturulacak İntihar girişimlerini hastanelerdeki acil servislerde kayıt altına alarak bu alanda veri tabanı oluşturmak amacıyla Sağlık ..
Alanyaspor Teknik Direktörü Yıldırım Uran başarısız sonuçlardan sonra görevi bıraktı Alanyaspor Teknik Direktörü Yıldırım Uran, görevinden istifa etti. Takımın üst üste aldığı mağlubiyetlerd..
Gölhisar’da yeni bir dönem başladı cemaat sohbetlerle bilgilendiriliyor Burdur'un Gölhisar ilçesinde müftülük tarafından başlatılan namaz sonrası bilgilendirme dersleri halktan büyük ilgi gör..
Yenimahalle esnafı yoksulları sevindirdi Yenimahalle Esnaf, Sanayici ve İşadamları Derneği (Yesiad), ilçedeki gelir düzeyi düşük ailelere gıda, sağlık, eğitim ve yakacak yardımı yaptı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10