22 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

22 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fatih’teki ‘metruk’ evler yıkılıp yeniden yapılacak Fatih’te tinerci ve evsizlerin işgali altında bulunan eski ve metruk evler, yıkılıp orijinaline uygun olarak yeniden yapılacak. Metruk evle..
Emlakçılık sektörü de eğitimli elemana yöneldi Dünyanın en büyük gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden olan Century 21, Türkiye'deki ofis sayısını bu yıl 200'e çıkaracak.
Geleneksel müzik ve caz Yansımalar’la İş Sanat’ta Kendine özgü müziğiyle günümüzün en beğenilen toplulukları arasında yer alan Yansımalar grubu, bu akşam İş Sanat’ta müzikseverlerle buluşuyo..
Kursiyerlerin hazırladığı takılar görücüye çıktı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İstanbul Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK), Osmanlı ..
Zamanlama da, verilen mesajlar da doğru Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hamas’ın Türkiye ziyaretine gösterilen iç ve dış tepkilere dün AK Parti Meclis grup toplantısında cevap verdi.
Gül: Türk basın yabancı servislerin ve diplomatların manipulasyonlarına açık Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Hamas heyetinin Ankara ziyaretinin Türk basınında yer alma biçimini eleştirirken, b..
Dışişleri’ne gitmeyen İsrail elçisi AK Parti’ye gitti Halid Meşal başkanlığındaki Hamas heyetinin geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği sürpriz Ankara ziyaretinin yankıları sürüyor.
Hamas: İşgal bitmezse direniş daha da şiddetlenir Hamas’ın siyasî lideri Halid Meşal, İsrail’in Filistin toprakları üzerindeki işgali sona erdirmemesi durumunda direnişin daha da şiddetlenece..
Porsche’si var, tuzu yok Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan doğalgaz krizi, şimdi de tuz krizine dönüştü. Moskova’nın doğalgaz fiyatını artırmasının ardından Ukrayna’nın tuzla misilleme yapac..
Civalı termometre yasak AB Komisyonu, yüksek oranda zehir barındırdığı gerekçesiyle cıvalı termometrelerin yasaklanması için harekete geçti. Hesaplamalara göre, 25-30 tonu termometrelerde olm..
Büyük gizemi karakutu çözecek Kızıldeniz'de 3 Şubat'ta batan "El Selam 98" adlı Mısır feribotunun karakutusu, su yüzeyine çıkarıldı. Fransız ve İngiliz uzmanların buldukları karakutunun incel..
66 yaşında modellik yapacak Fransız oyuncu Catherine Deneuve, 66 yaşında "manken" oldu. Daha önce Chanel ve Yves Saint Laurent'e modellik yapan ünlü aktris, kozmetik markası MAC'in yeni "güze..
Çikolatalı süt fabrikası! Rusya'nın başkenti Moskova yakınlarındaki bir süt üretim çiftliğine yolu düşenler, ot yerine çikolatayla beslenen inekleri görünce hayrete düşüyor. Bu çiftlikte inek..
Altın arayıcısı servet buldu Yeni Zelandalı altın arayıcısı Henry Geerlings, ülkesindeki Arrow nehrinde 275 gram ağırlığında ham altın buldu. İnternetteki ünlü alışveriş sitesi eBay'de açık a..
Sekste 50'den sonra ikinci bahar yaşanıyor Erkeklerin cinsellikten en fazla zevki 20 ve 30'lu yaşlarında aldığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Amerikalı ve Norveçli bilim adamları tarafından ..
Paris, film kariyerine hızla devam ediyor Hilton otellerinin varisi ve skandallar kraliçesi Paris Hilton'un bir porno kasedi daha ortaya çıktı. Daha önce eski erkek arkadaşı Rick Solomon'la s..
'İstanbul zaferi' bebekleri bunlar! Geçtiğimiz yıl İstanbul'da oynanan Şampiyonlar Ligi finalinde, Avrupa şampiyonluğunu kazanan Liverpool'un bu zaferi tam 9 ay sonra taraftarları arasında nü..
AB zirvesi açılışını Bakan Gül yapacak Avrupa Birliği (AB) dönem başkanı Avusturya'nın gelecek ay Salzburg kentinde düzenleyeceği gayri resmi dışişleri bakanları toplantısının (Gymnich) açılı..
Direnişimizi sertleştiririz' Türkiye ziyareti sırasında "barış yanlısı" açıklamalar yapan Hamas siyasi lideri Halid Meşal, İran'a yaptığı ziyarette tam tersi konuştu: Silah bırakmayacağız. İş..
Bakan çaldı, Gisele coştu Dünyanın en ünlü lüks aksesuar ve giyim markası Louis Vuitton Brezilya'nın Sao Paulo kentinde çılgın bir parti düzenledi. Her çılgın parti gecesinin bir yıldızı oldu..
'Veli kağıdı' getir hamburgeri götür Çocuklar arasında artan obezite sorununa karşı ABD'de ilginç bir önlem alındı. Dijital sisteme geçen okul kantinlerinde çocuklara, ailelerinin izin vermed..
'KKTC ile doğrudan ticaret başlayacak' Kıbrıs sorununda arabuluculuk yapmak için geçen ay adayı ziyaret eden İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw'un Türk tarafı ile resmi makamında görüşme ı..
'Siyasi adımlarına dinle yön veriyorlar' Hepsi dinine çok bağlı. Başlarından hayati olaylar geçtikten sonra dine daha da bağlanmışlar. Ve hepsi, dünyanın en önemli ülkelerinin lideri.. ABD Ba..
Başbakan'a sürpriz doğum günü partisi Aralarında 1 yaş olan Erdoğan çifti için, bu hafta doğum günü haftası. 21 Şubat 1955 doğumlu Emine Erdoğan'ın dün doğum günüydü. 52 yaşına girecek olan B..
Gürbüz RTÜK üyeliğini bıraktı Devlet memurluğu için yaş haddi olan 65 yaşını geçtiği için RTÜK üyeliği tartışma yaratan Özer Gürbüz, dün görevinden istifa etti. İstifadan sonra şimdi gözler C..
Ağar: Davet edip sonra kaçmak olmaz DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanı hiç kimseden korkmaz'' dedi. Balıkesir'de gazetecilerin sorularını cevaplayan Ağar, AK Pa..
Condi bizi es geçip gitti ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın Türkiye ziyaretini ertelemesi ve Ortadoğu turuna Türkiye'yi dahil etmemesi "Rice bu sefer de bizi es geçti" yorumlarına nede..
İsrail'le buzlar AKP'de eridi Dışişleri Bakanlığı'nın önceki günkü Hamas brifingi davetini son dakikada geri çeviren İsrail Büyükelçisi Pinhas Avivi dün AK Parti Genel Merkezi'ne giderek şaşı..
ABD elçisi Wilson'dan üstü kapalı uyarı Marmaris'te demirleyen ve bölgeye 3.5 milyon dolar bırakarak dün Türkiye'den ayrılan dev uçak gemisi Roosevelt'te, ABD Ankara Büyükelçiliği'nin planlad..
Türbanı çözemedik Hamas'ı çözelim hali CHP lideri Deniz Baykal, dış politikada din, mezhep ve ırk ölçülü politika izlenemeyeceğini belirterek, Hamas'ın ziyaretinin Türkiye'ye zarar verdiğini ..
Hamas randevusu ahlaki sorumluluk Hamas'ın ziyaretine adını anmadan "ahlaki sorumluluk" diyerek sahip çıkan Başbakan, Batı'yı "Filistin'e ekonomik terbiye demokratik olmaz" diye uyardı. Başba..
Turizm, 2006 sezonunu iyi açmadı Geçen yıl ocakta 700 bin yabancı turist ağırlayan Türkiye, bu yıl 677 bin kişiyi konuk edebildi. Gelen turist sayısı yüzde 4.7 azaldı. Kuş gribi ve ağır kış k..
2006'da BES'e rağbet artacak Ankara Emeklilik Genel Müdürü Serdar Çıtak, Bireysel Emeklilik Sistemi'ne giren katılımcı sayısında 2004 ve 2005'te hızlı bir artış görüldüğünü ve bu büyümenin An..
Yeni ürünler artırılmalı Aviva Sigorta Genel Müdürü Ertan Fırat, sigorta sektörünün bireysel sigortaları geliştirmek için yeni ürünleri artırma yönünde çaba göstermesi gerektiğini ifade etti...
İnternet hızlandı e-ticaret arttı Türkiye'de e-ticaret uygulamaları hızlı internet bağlantısı ile daha çok kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. E-ticaret sitelerinde gerçekleşen işlem sayıs..
'3 bin çalışan imzaladı diğerlerini de bekliyoruz' Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Paul Doany, "3 bin çalışanımız şirkette kalmak için anlaşma imzaladı. Kısa sürede diğerlerinin de imzala..
Dolar 5 yıldır 1.31'de tutundu İki günde 10.7 milyar YTL'lik tahvil satan Hazine'nin kağıtları adeta kapışıldı. Bu da yerli yabancı yatırımcıların hem güveninin hem de piyasadaki Türk Lirası ..
'Kart borcuna faizi indirmek çekmek için talimat verdim' "Bankaların alacağını silemeyiz" diyen Başbakan Erdoğan, herkesin ayağını yorganına göre uzatması gerektiğini söyledi. Başbakan Tayyip..
Kredi kartı borçları şişince 200 Erdemirli'ye uyarı gitti Erdemir'de çalışan 200-250 kişinin başı kart borçları nedeniyle dertte. İşin içinden çıkamayanlara Erdemir yönetimi, "Herkes ödemeler..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10