22 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

22 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Abdüllatif Şener: Hiç kimsenin borcu silinmeyecek Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Kredi Kartları Yasası tasarısıyla kredi kartı borçlarının silinmeyeceğini söyledi.
'Erken ödemeyi ÖİB'ye bildirdik' Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı ve Oger Telecom İcra Kurulu Başkanı Paul Doany, Telekom'da taksitli ödeme planını hızlandırmak üzere hazırladıkları erken ..
Medeniyetleri Türkiye barıştıracak İslam dünyası ile Batı'yı karşı karşıya getiren karikatür krizine karşı AB, Türkiye'yi medeniyetleri barıştıracak ülke olarak öne çıkarıyor.
Esir rolü yapana bile sorgu sual ABD'nin esirleri Cenevre Sözleşmeleri'ne aykırı olarak tuttuğu Küba'daki Guantanamo Üssü'nün kapatılması yönündeki BM raporuna destek artarken, Berlin Film Fe..
Hamas krizine çözüm çabası Türkiye ve İsrail, Hamas ziyaretiyle ortaya çıkan krize son veriyor. İsrail Büyükelçisi Pinhas Avivi dün Başbakanlık ve AKP'yi ziyaret etti.
ABD KKTC için hareketli ABD'nin KKTC ile doğrudan ticarete hazırlandığı iddia edildi. Washington Times'a göre, sağlıklı çalışma koşulları yaratmak ve ihracatçıları dünya standartlarına getirm..
Rumlarda DİSİ depremi Rum Milli Konsey'inde Demokratik Seferberlik Partisi (DİSİ) depremi yaşanıyor. Geçen günkü sert tartışmaların ardından, DİSİ çalışma sistemi iyileştirilinceye dek konsey..
Washington'ın gizlilik ısrarı Bush yönetimi, ABD Ulusal Arşivi'ndeki gizliliği kaldırılmış belgeleri de yeniden gizli belge olarak sınıflandırıyor. New York Times'a göre, 'ulaşılamayan' 9 bin..
Irak'ta kanlı saldırı: 22 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyinde bir pazaryerinde bomba yüklü araçla dün akşam düzenlenen saldırıda 22 kişi öldü, 28 kişi yaralandı. Bağdat'ın en tehlikeli m..
ÖDP'nin 10. yıl sempozyumu Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), 10. kuruluş yılı dolayısıyla '21. Yüzyılda Sol ve Türkiye' konulu bir sempozyum düzenliyor.
Norveç 'ekstra' güvenlik istedi Norveç hükümeti, karikatür krizinden dolayı büyükelçiliklere yapılan saldırıları kınarken, Türkiye'den 'ekstra güvenlik' istedi. Norveç'in Ankara Büyükelçiliği..
Direksiyonda sigara içmek yasaklanmıyor TBMM Adalet Komisyonu'nda sigara yasağı kapsamını genişleten ve cezai yaptırımlarını artıran teklif, tartışmalar arasında alt komisyona havale edildi.
Plakadaki engele engelli tepkisi Ankara'da oturan 43 yaşındaki Avni Arıkan, 'eşitliğe aykırı' olduğu gerekçesiyle, kullandığı aracın plakasından 'engelli' olduğunu gösteren işaretin kaldırılm..
Katar ve Dubai yatırım yapacak Erdoğan'ın, Bursa'da 'yabancı hekim istihdam edeceğiz' açıklamasıyla Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Katar ziyaretinin bağlantılı olduğu ortaya çıktı.
'Yabancı, Hakkâri'ye gider mi?' CHP lideri Deniz Baykal, hükümetin yabancı doktorların Türkiye'de çalışmasının önünü açacak yasa çalışmalarını eleştirirken, "Yabancıyı Hakkâri'ye gön..
'Müfredat bilime uygun' Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, akademisyenlerin, 'yaradılış' teorisinin müfredattan çıkarılması isteklerine, "Bu müfredatı bilim adamları hazırladı, pazar..
AKP rektör seçiminde ısrarlı AKP, yeni kurulacak 15 üniversitenin kurucu rektörlerinin, Milli Eğitim Bakanı ve Başbakan'ın önereceği üç aday arasından Cumhurbaşkan'ınca seçilmesinde ısrar ett..
Canan: Çiçek tehdit ediyor CHP'li Canan, Adalet Bakanı Çiçek'in Şemdinli olaylarının çözülmesini engellemek istediğini ve bazı bürokratları bu yönde tehdit ettiğini iddia etti.
İzinsiz gösteriye yargılama yok Asayişi bozmayan nitelikteki izinsiz gösteri ve basın açıklamaları, yargılama konusu olmaktan çıktı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen yıl yapılan 766 izin..
Efe, G.O.R.A. ve 'Biraullah'a ceza yağdı Reklam Kurulu, sinemalarda gösterilmesi bile sorun olan G.O.R.A. filminde yedi ürünün görüntüsüne yer verilerek örtülü reklam yapıldığı gerekçesiyle,..
Otoyol projesi Aziz Yıldırım'a takılmış TEM Otoyolu Hadımköy bağlantısının Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a takıldığı ortaya çıktı. İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, dün Vali Yardımcı..
Taciz edilen çocuk, 'Alo' diyebilecek Çocuklara yönelik cinsel istismarı ortaya çıkarmak ve gençleri cinsellikle ilgili bilgilendirmek için 24 saat açık bir telefon hattı kuruldu.
Atları da astılar İncirliova ilçesine bağlı Akçeşme Köyü'nde, Cemal Özpınar'ın otlamaları için salıverdiği üç at, asılarak öldürüldü. Durum zeytinlikten kokular gelmesi üzerine anlaşıldı.
Bir tuhaf mucize Osmangazi İlçesi'nin Altıparmak Caddesi'nde üçüncü katta oturan aile, dün sabaha karşı balkondaki gürültüye koştuğunda sarhoş bir kadınla karşılaştı.
Evi, içindeki üvey annesiyle satıyor Amerikalı aktrist Liza Minnelli, Beverly Hills'deki lüks evini, içinde üvey annesiyle birlikte, 3.5 milyon dolardan satılığa çıkardı.
Nehir yükselince köprüden geçmek cesaret istiyor Geyve’nin Dereköy ile Kızılkaya köylerini bölen Sakarya Nehri üstündeki köprüden geçmek bugünlerde cesaret istiyor. Nehir sularının yükselmesi..
Sokak çocukları ‘Gençlik Merkezi’ ile kazanılacak Edirne Valiliği, sokakta çalışmak zorunda kalan çocukların topluma kazandırılmaları, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerle ruhsal geli..
Cezaevi ticaretine tepki Mıhlayanlar, Edirne Tarım Açık Cezaevi'nin piyasadan canlı hayvan alıp kamu kurumlarına satmasına tepki gösterdi.
3 günlük bebeği terk ettiler Sağ kolundaki doğum bandında ‘Elgül’ yazan 3 günlük erkek bebeğe, polis ekipleri ‘Ayberk’ ismini verdi.
75 kasa hamsiye imha kararı Balık satış yerinde yapılan denetimde, asgari boy yasağına uymayan 75 kasa hamsiye el konularak denize döküldü.
Porsuk’a düşen çocuk bulunamadı Kütahya'nın Aslanapa ilçesinde, üzeri buz tutan Porsuk Çayı'na düştüğü belirlenen 2,5 yaşındaki çocuğu arama çalışmaları, buzların erimesiyle hızlandırıldı.
Yalıtımı olmayan binada doğalgazla ısınamayanlar kömür sobası kurdu Celal Bayar isimli vatandaş, 2 ay kullandığı doğalgaza ayda 300 YTL ödemesine karşın ısınamayınca yeniden kömürlü sobaya dö..
Murat’ın oynadığı ip boynuna dolandı Bursa’da, ilköğretim okulu öğrencisi, evlerinin arkasındaki bahçede ipte sallanırken, ipin boynuna dolanması sonucu hayatını kaybetti.
Sendikadan belediyenin gayrimenkullerine haciz DİSK’e bağlı Genel İş-Sendikası, Kocaeli’nin Saraybahçe Belediyesi’ne haciz koydurdu.
Hayrabolu’yu besleyecek ikinci su kuyusu da açıldı Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde belediye başkanlığınca yapılan su kuyusu açma çalışmaları tamamlandı. Böylece Hayrabolu ilçesi ikinci su kuy..
Zonguldak Mezarlığı’ndaki mezar yerleri çöktü Zonguldak’ta yerşekillerinin kırılgan yapıda olması ve bol yağışlı kış yaşanması heyelanları artırdı. En son asri mezarlıkta 15 mezar çöktü.
Vali Güler: İstanbul’un istiap haddi doldu Nüfusu 12 milyonu geçen şehrin, bundan sonra göçü kaldırmayacağını belirten Vali Güler, göç yüzünden yaşanılan çarpık şehirleşme sorununu çözmek içi..
Fatih’te iş garantili tekstil eğitimi Fatih Belediyesi, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) işbirliğinde hazırlanan proje ile işsizlere iş garantili kurs imkanı ..
EMITT 2006 Fuarı, rekor katılımla açılıyor Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), 23 Şubat 2006’da TÜYAP’ta açılacak.
Danışmanlardan KOBİ’lere: İnterneti daha çok kullanın KOBİ Danışmanları Derneği (KOBİDA) Başkanı Mehmet Önder, küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) internet kullanımına ağırlık vermesi g..
Geçkinli köyündeki ikinci kuyudan da doğalgaz çıktı Edirne’nin Süloğlu ilçesine bağlı Geçkinli köyünde, Merty Energy Petrol Arama Eğitim Danışmanlık ve Servis Hizmetleri Limitet Şirketi’nce y..
Tuzla Belediyesi, personelini eğitiyor Tuzla Belediyesi, başkan, başkan yardımcıları, birim müdürleri, şefler ve ilgili personelin katılımıyla bir iç eğitim programı düzenledi.
Malzemeci Nevzat, Çorluspor’un iyi tanınmamasından dert yanıyor Çorluspor’da yaklaşık 15 yıldan bu yana malzemeci olarak çalışan Nevzat Aksaka, 15 yılda 18 antrenör, 1500 de futbolcu tanıma f..
Bursaspor, eski günlerini aratmaya başladı Akçaabat Sebatspor deplasmanında 2-2 berabere kalarak 3 hafta içinde 4 puan kaybeden 2. Lig A Kategorisi’nin lideri Bursaspor, eski günlerini aratma..
Zonguldakspor yenilginin şokunu atmaya çalışıyor Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi 4. Klasman Grubu takımlarından Zonguldakspor’da, deplasmanda alınan 3-0’lık Pazarspor yenilgisinin şoku ya..
Ziya Paşa Köşkü’nün tavanındaki deri resimlerin çalındığı ortaya çıktı İstanbul Erenköy’de bulunan 150 yıllık tarihî Ziya Paşa Köşkü’nün tavanındaki ceylan derisi resimlerin ve pirinç kurnala..
Tarihî eser operasyonundan eski yerleşim alanı çıktı İstanbul’da, Roma ve Osmanlı dönemlerine ait 4 parça tarihî eseri alıcı rolündeki polislere 75 bin dolar karşılığında satmaya çalışan 2 ki..
Genç kadını bilezikleri için hunharca öldürdüler Esenyurt’ta evinde boğazı kesilerek öldürülen genç bir kadının kolundaki bilezikleri ile bir miktar parası alındı.
Krediyi ödeyemeyen polis intihar etti İstanbul Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi'nde görevli polis memuru 37 yaşındaki Kemal Cengiz kendisine ait beylik tabancası ile intihar e..
Sokaktaki infazın zanlıları tutuklandı Başbakan Tayip Erdoğan'ın Üsküdar Emniyet Mahallesi'ndeki evinin yakın sokağında bir kişiyi sopayla dövdükten sonra silahla öldüren ve bir kişiyi de yar..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10