21 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

21 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Diyecek laf bulamıyorum Ahmet Vardar - Yıllardır köşemden vatandaşı dolandıranlarla ilgili yazılar yazıyorum. En çok da yaşlı, kimsesizlerin kapısını çalıp, bin bir türlü hilelerle onları k..
Büyük kentlerdeki suç patlamasının sebebi nedir? Süleyman Ateş - Bir çocuk, televizyonlarda gösterilen bir dizinin kahramanına (!) özenerek kendi kardeşini tabanca ile öldürüyor. Maçlarda, ..
Kanım dondu! Mustafa Mutlu - Bir grup AKP'li, Bursa Çevreyolu'nun açılış törenlerinde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hitaben 'Öl de ölelim... Yavrumuzu verelim' diye bağırmış!
Yeni yapay gündem: Müslüman dış politika Cengiz Aktar - Dikkat etmişsinizdir, epeyi bir zamandır Avrupa Birliği işleri ülkenin gündeminden düştü. 17 Aralık 2004 öncesinde hükümetin siyasî v..
Fötr şapka giyen pipolu meçhul şahıslara uyarı.. Selahattin Duman - Umumi tuvaletlere girip çıkarken lütfen kendimize hakim olalım, kafamıza göre sulama teknikleri uygulamayalım.. Aynı mekâ..
Filistin meselesi Suat Kılıç - Türkiye, Filistin sorununu Ortadoğu'daki istikrarsızlığın tetikleyici unsuru olarak görüyor. ABD ve AB de aynı kanıda. Belirli zaman aralıklarıyla dünyanın de..
Ekonomi soruları Okay Gönensin - Gazetelerde ve televizyonlarda ekonomik durumu yorumlayan uzmanları okumaya, izlemeye ve anlamaya çalışanların ulaşabileceği tek bir sonuç var:
Rus ayısı, Kasımpaşa dayısı Mine G. Kırıkkanat - Danıştay yargıçlarına efendiler diye hitap eden Recep Tayyip Erdoğan, pek övündüğü Kasımpaşalı üslubuyla aslında efendi başbakan' değil, 'b..
Emekli olan ve işten ayrılanların vergi iadesi Sezgin Özcan - Ücretlilerin 2005 yılında yapmış oldukları vergi indirimine (vergi iadesine) konu harcama belgeleri ve bildirim formları 20 Oca..
Rezervlerin maliyeti Gazi Erçel - Merkez bankalarının ellerinde tuttukları rezervlerin bir maliyeti olduğu kuşkusuz...
2005'te dış finansman Asaf Savaş Akat - 2005 ödemeler dengesini ikiye bölerek inceliyoruz...
Umutsuzluğun gölgesi Tuğçe Baran - Dün gece, metro ile eve gelirken, yürüyen merdivenlerde bir değil tam iki tane çift vardı sarmaş dolaş...
Eleştiri Zülfü Livaneli - Toplumu ve yönetimi eleştirmek neredeyse sanatçıların, yaratıcıların doğası haline gelmiştir...
Tapu, Hamas ve dozer! Ruhat Mengi - Olayları gerçek haliyle izlemek istersiniz şüphesiz ama böyle bir şansınız yok. Moral bozmak istemiyorum aslında, benim moralim de bozuk olmasa sizinkini..
Turizmde alarm Güngör Mengi - Dara düştüğümüzde hep yakınırız: Etrafımız petrol dolu, Allah bizden niye esirgedi?
Ağar AKP'nin 3 yılını 'ağır' değerlendi Ağar, Erdoğan'a makam aracı alımı konusunda attan düşmesiyle ilgili gönderme yaptı, 'Ata bineceğine son model yabancı arabalara binmesini tercih ederi..
Dışarıdan 9.6 milyar dolar geldi, bu yıl daha iyi olacak 2005'te yabancı sermaye girişi rekor kırarak, 2.5 kat artışla 9 milyar 650 milyon dolara çıktı. IIF'ye göre ise bu yıl 11 milyar dola..
Dünya bize geliyor, Türk tekstilci Bulgaristan'a kaçıyor Düşük kur ve yüksek girdiden beli bükülen Türk tekstilcinin yeni umudu Bulgaristan oldu. Varna, Filibe ve Burgaz, tekstilciler için y..
Star'da fiyat artır' formülü Star'ı 19.5 milyon dolarlık muhammen bedelin dörtte bir fiyatına vermekte sıkıntı yaşayan TMSF, ihaleyi iptal etmeden önce Kıbrıslı işadamı Ali Safa Özmen'e 'Fiy..
Nükleerde sürpriz aday: İğneada Genelkurmay Başkanlığı nükleer santral yapılması için önerilen Bulgaristan sınırındaki İğneada için 19901ı yıllarda koyduğu vetoyu kaldırdı. Nükleer santralla..
Antalya tekledi Her üç turisten birini ağırlayan Antalya bu yıl alarm veriyor. İlk 49 günde gelen turist sayısı geçen yıla oranla yüzde 26 azalınca turizmciler teleşlandı
Otobüste Türk markası yarattı şimdi dışarda şirket avına çıktı Avrupa'da yüzde 10 pazar payı hedefleyen Temsa, yeni işbirlikleri için fırsat kolluyor. İhracatla büyüyecek şirket, 2010'da 1 m..
Şeker olmadı, Rabobank gözünü Ziraat şubesine dikti Şekerbank'la bozulan evliliğin ardından Rabobank, Türkiye pazarına Ziraat veya Halk Bankasının 200 şubesini alarak girmeyi planlıyor
TAV, Eylül ayında borsaya 'temettü ödeyeceği' garantisiyle gelecek İstanbul Havalimanının 15.5 yıllık işletmesini 3 milyar dolarlık rekor fiyatla alan Tepe-Akfen-Vie ortaklığı (TAV), Eylül a..
Çocuklarım polis olmasın 33 yaşında yaşamına son veren polis memuru Bayram Kafalı arkadaşına bıraktığı notta 'Ailemi namerde muhtaç etmeyin. Çocuklarım polis olup benim durumuma düşmesin!' d..
'Yan baktılar' diye bıçakladı 16 yaşındaki liseli genç kendisine 'yan baktılar' diye iki ilkokul öğrencisini sokak ortasında bıçakla yaraladı
Kriz artık genç kalpleri vuruyor! Kalp krizi, çocuk ve gençlerin kabusu oldu. Son bir yılda onlarca genç kalp, krize kurban gitti, geçen cumartesi de aynı günde 3 genç öldü. Peki sigara içme..
Filistin'in tapusu Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün 'Filistin'in tapusu bizde' sözleri, dikkatleri Osmanlı mirası belgeler üzerine çekti. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü kasalarında 400 yıl Os..
Elçi brifingi reddetti Artı ve eksileriyle tartışma konusu olan Hamas heyetinin Ankara ziyareti İsrail ile ilişkilerde sıkıntı yarattı
Sezer İsrail'e gidiyor Cumhurbaşkanı Sezer, dün. Meclis Başkanı Bülent Arınç ile Letonya Parlamento Başkanı Ingriad Udre ve beraberindeki heyeti dün kabul etti
İslam dünyası ağırbaşlı davranamadı Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Hz Muhammed karikatürleri krizinde İslam dünyasının ağırbaşlı bir tepki veremediğini ve yanlış imaj verdiğini belir..
Düzen, kaos ve rahatsız etme üzerine Dansın, şiirin ve videonun bir araya geldiği zihinleri zorlayacak bir gösteriye hazır mısınız? 14. Uluslararası Tiyatro Festivali'ne Çıplak Ayaklar Kumpan..
Yunan hava kuvvetlerinde grev Yunan hava kuvvetlerinin pilotları tarihte ilk kez greve gitti. Diğer meslektaşlarına kıyasla maaşlarındaki sosyal sigorta kesintilerinin yüksek olmasını protest..
Formula 1 işletmesine yedi talip var İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Formula Yatırım A.Ş. (FİYAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, Formula 1 pisti İstanbul Park'ın işletme hakkı ihales..
TOKİ'den 34 belediyeye konut Toplu Konut İdaresi (TOKİ), plansız kentleşme sorununun çözümü amacıyla gecekondu dönüşüm projelerine ağırlık veriyor. TOKİ yetkililerinden edinilen bilgiye göre...
Şekerbank yine vitrinde Rabobank'a satışı sonuçsuz kalan Şekerbank'taki Personel Munzam Vakfı'nın hisseleri için yeni yatırımcı arayışı başladı. Şekerbank'tan Borsa'ya gönderilen açıklamada....
'İzmir' için imza tamam Ege İhracatçı Birlikleri Liman Hizmetleri ve Taşımacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Servet Eröcal ile Hutchison Holding Türkiye Finansman Direktörü Clemence Cheng...
Tüpraş işçisi: Kararı uygulayın Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nun Tüpraş'ın özelleştirme şartnamesine ilişkin verdiği yürütmeyi durdurma kararının, Petrol-İş'e 17 Şubat günü tebliğinin..
Akbank kredi artırdı Akbank, geçen yıl uluslararası piyasalardan sağladığı 3 yıl vadeli sendikasyon kredisini 500 milyon dolara çıkardı.
Abbas'ın yetkisine tırpan Filistin lideri Mahmud Abbas ile hükümeti kurmaya hazırlanan Hamas arasındaki mücadele kızışıyor. El Fetih ağırlıklı önceki meclisin Abbas'a verdiği geniş yetkileri,..
Sofya'da etnik gerilim artıyor Geçen yılki seçimlerde ipi göğüsleyen Sosyalist Parti'nin liberaller ve Türk azınlığın Hak ve Özgürlükler Hareketi'yle (HÖH) kurduğu üçlü koalisyon ülkeyi AB'ye..
Kaçan puanların sorumlusu Gerets Sivas maçında yitirilen iki puanın faturası Gerets'e kesildi Aksaklıkları göremeyip müdahalede geç kalması eleştirildi. Fenerbahçe'nin yenildiği hafta aradaki..
Şampiyonluğun vizesi bizde Trabzon Başkanı Albayrak, "Şampiyonu biz belirleyeceğiz. Trabzon'da bizden beraberliği koparan yarışı kazanır" dedi. Futbol Federasyonu başkanlık seçimlerindeki kar..
Yıldızlar kapıdan döndü Günümüz futbolunun en önemli yıldızları Kaka, Ronaldinho, Shevchenko ve Eto'o gibi devler Türkiye Ligi'nin eşiğine kadar gelmiş ama transferleri gerçekleşmemişti. Tüm ..
Beşiktaş gelmesin F.Bahçe, Beşiktaş'ı Kadıköy'de istemiyor. Özdemir, "İlk maçta alınan karar gereği taraftarımız gitmemişti... Bizim stadımıza da Beşiktaş seyircisi gelmemeli" dedi. Fenerbahç..
Kader haftası! Kulağını Fransa'dan gelecek habere çeviren Anelka, bu hafta milli takım kadrosuna çağrılırsa, Dünya Kupası'nda da sahneye çıkacak. Fenerbahçe'de form grafiği hızla yükselen Nic..
İkinci kez çark etti Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, geçtiğimiz cuma günü bir kez daha istifaya çok yaklaştı. Ama 18 Aralık'ta olduğu gibi yine yönetim kurulunun kararıyla "Devam" dedi ...
Guantanamo 'utanç verici' BM'nin ABD'nin Küba'daki Guantanamo Üssü'nde tuttuğu esirlere Cenevre Sözleşmeleri'ne aykırı biçimde hiçbir hukuki hak tanımaması ve işkenceye varan uygulamaları ned..
Calderoli'ye dava açıldı İtalya'da Hz. Muhammed karikatürlerinin basılı olduğu tişörtlerden giyen ve eleştiriler sonrası istifa etmek zorunda kalan eski Reform Bakanı Roberto Calderoli hakkın..
'Kızım benimle uğraşma' Venezüella'nın solcu lideri Hugo Chavez, geçen hafta dünyayı kendisine karşı 'birleşik cephe' kurmaya çağıran ABD Dışişleri Bakanı Condoleeza Rice'ı, 'Benimle uğraşma ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10