21 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

21 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Garanti GYO'nun olağan genel kurulu 20 Mart'ta İSTANBUL - Garanti Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş'nin Olağan Genel Kurul Toplantısı 20 Mart'ta yapılacak. Şirket tarafından borsaya gönderile..
İhlas Ev Aletleri, sermayesini yüzde 75.58 bedelsiz artıracak İSTANBUL - İhlas Ev Aletleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş, yüzde 75.58 oranında bedelsiz sermaye artırımına gidecek. Şirket taraf..
Hisse senetleri ve yatırım fonlarında hem kredili hem de açığa satış yapılabilecek İSTANBUL - İMKB'de işlem gören hisse senetleri (gözaltı pazarı hariç) ve borsa yatırım fonlarında 1 Mart ta..
Carmina Burana'ya Robert North imzası Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), Carl Orff'un ''Carmina Burana'' adlı eserini, Avrupa'nın en önemli koreograflarından Robert North imzasıyla tek ..
Yağışlar gitti, sis geldi Yağışlı hava yurdu terk etti. Yurdun güneydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin ise az bulutlu, Marmara ile yurdun iç kesimlerinin sisli geçmesi bekleniy..
Işığın ressamı 400 yaşında Işığın ressamı Rembrandt van Rijn 400 yaşında... Portre resmin kilometre taşlarından biri olan bu büyük ustanın anısına bu yıl başta anavatanı Hollanda olmak üzere ..
Korkmamak korkutmamak... Yavuz Semerci - Son 4 yıldır köşe yazısı yazıyorum. Haftalık ortalama 5 yazıdan bugüne kadar bine yakın makalem yayımlanmıştır. İmzalı veya imzasız haberleri de dik..
"ABD yeniden gizliyor" iddiası ABD istihbarat servislerinin ABD Ulusal Arşivi'ndeki gizliliği kaldırılmış belgelere halkın ulaşımını engellediği bildirildi. New York Times gazetesinin interne..
Bush nükleer santral istiyor ABD Başkanı George Bush, ABD'nin petrole bağımlılığından kurtulması için, 2010 yılına kadar yeniden nükleer santraller inşa edilmesini istediğini söyledi. Bush, W..
Ege Denizi'nde hafif şiddette deprem oldu İSTANBUL - Ege Denizi'nde hafif şiddette bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden veri..
Yağışlı hava yurdu terk etti İSTANBUL - Yağışlı hava yurdu terk etti. Yurdun güneydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin ise az bulutlu, Marmara ile yurdun iç kesimlerinin sisli ge..
Kış Olimpiyatları'nda doping skandalı/ Avusturyalı ekibin şırınga ve ilaçları ortaya çıkarıldı TORİNO - İtalyan polisi, Torino kentinde devam eden 20. Kış Olimpiyat Oyunları'na katılan Avustu..
İŞKUR’dan 1 milyona yakın kişi iş istedi İş bulmak amacıyla İŞKUR'a umut bağlayanların sayısı 2005'te 881 bin 261’e çıktı. Bir işte çalıştığı halde daha iyi koşullarda iş arayanlarla birlikte..
Borsa şirketlerinin değeri 193.1 milyar doları buldu Hisse senetleri İMKB’de işlem gören 306 şirketin toplam piyasa değeri, 193.1 milyon dolarla rekor bir düzeye yükseldi.
ÖİB, Erdemir'de hisse devri sözleşmesinin 6 Mart'a kadar imzalanmasını istedi İSTANBUL - Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), OYAK'a Erdemir hisse devir sözleşmesinin 6 Mart'a kadar imzalan..
Borsa güne 46 bin 700 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 11,09 puan artarak 46.700,10 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortala..
Para Politikası Kurulu, 23 Şubat'ta toplanıyor / Faiz indirimi beklenmiyor ANKARA - Para Politikası Kurulu, ''karar alıcı'' yeni konumuyla, yılın ikinci toplantısını 23 Şubat Perşembe günü y..
İmar Bankası davasında karar çıktı / 17 sanığa beraat, 5 sanığa 15 ila 22 yıl arası hapis cezası İSTANBUL - TMSF tarafından el konulan İmar Bankası'nı zarara uğrattıkları iddiasıyla yargılana..
Çanakkale Boğazı, yoğun sis sebebiyle çift taraflı olarak deniz trafiğine kapatıldı ÇANAKKALE - Çanakkale Boğazı, yoğun sis sebebiyle çift taraflı olarak deniz trafiğine kapatıldı. Çanakkal..
Türk Sağlık-Sen'den Erdoğan'ın "Yabancı doktor getireceğiz" açıklamasına tepki ANKARA - Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Yabancı doktor getirec..
Ankara'da bazı semtlere 22-23 Şubat günleri su verilmeyecek ANKARA - Ankara'da Samsun Yolu üzerindeki pompa istasyonu çıkışında vana arızası nedeniyle bazı mahallere su verilemeyecek. Ankara..
Koza Altın için alınan yürütmeyi durdurma kararı kaldırıldı İSTANBUL - Koza Altın için alınan imar izninin iptali icin açılan davada yürütmeyi durdurma kararı kaldırıldı. Koza Davetiye Mağa..
Çimsa'nın TMSF'den aldığı Standart Çimento'ya 146.1 milyon dolar değer biçildi İSTANBUL - Çimsa'nın TMSF'den ihale ile toplam 175.5 milyon dolara aldığı Standart Çimento'ya 146.1 milyon dolar..
Akbank, 3 yıl vadeli sağladığı sendikasyon kredisini 500 milyon dolara yükseltti İSTANBUL - Akbank, geçen yıl uluslararası piyasalardan sağladığı 3 yıl vadeli sendikasyon kredisini 500 milyon..
Emisyon hacmi dün 305.4 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 20 Şubat Pazartesi günü 305.4 milyon YTL azalarak, 19 milyar 307 milyon 348 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi ..
İş Bankası, Ümraniye'de yeni bir şube açtı İSTANBUL - İş Bankası, Ümraniye'de yeni bir şube açtı. T.İş Bankası A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; "20 ..
6 şirket daha 2005 yılı bilançosunu açıkladı/ Bolu Çimento'nun karı 38 milyon YTL İSTANBUL - İMKB'de işlem gören 6 şirket daha 12 aylık bilançolarını açıkladı. Bolu Çimento'nun net dönem karı..
Yıldız da fayda etmedi İbrahim Tatlıses, bir dönem Star TV'deki programıyla kendisine rakip olan Yıldız Tilbe'yi 'İbo Show'da ağırladı. Ancak atv'nin Yıldız Tilbe takviyeli şovu, reytingleri..
Abisiyle çocuk filmi çekiyor Kahkahanın kralı Cem Yılmaz yeni filmi için kolları sıvadı. Ünlü komedyen bu kez bir çocuk filmi çekerek çocukları güldürmeye hazırlanıyor. Yılmaz ayrıca film iç..
Yalancı çıktı Kurtlar Vadisi Irak'ta Amerikalı komutan Sam Marshall'ı oynayan Billy Zane ülkesinde ABD karşıtı bir filmde nasıl oynadın' eleştirilerinin artması üzerine 'Filmin yolsuzlukları..
Başbakan'ın mahallesinde cinayet: 1 ölü Başbakan Erdoğan'ın İstanbul Üsküdar Emniyet Mahallesindeki evinin yakınlarında bulunan Hacı Reşit Sokak'ta kurşunlar konuştu. Polisi ayağa kaldıran c..
'İslami monopol'de faiz işlemiyor İslami çocuk oyunlarına bir yenisi eklendi: İpek Yolu... Faizin bulunmadığı, paranın yerine altının kullanıldığı oyunun büyük ödülü ise hacca gitmek
Vicdana ve akla aykırı hukuk olmaz Bir çocuğa tecavüzle ilgili 3 farklı rapor verilmesini eleştirdiği için tazminata mahkum olan yazar Ahmet Altan karara tepkili: Yargıtay'a başvuracağım
Sılalar'ı dövenler cezasız mı kalacak Aile içi şiddet suçlarında, savcının şikayet olmadan dava açmasına olanak veren hükmün iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvuru yapıldı
7'den 70'e hangi yaşta ne yemeli? İngiliz bilimadamları ''Sağlıklı ve uzun bir hayata sahip olmanın yolu doğru yaşta doğru şekilde beslenmekten geçiyor' diyor. İşte İngiliz Kalp Vakfı tarafı..
Yurtta bahar havası Marmara, Ege ve Akdeniz'de hava sıcaklığı 20 dereceye kadar çıkacak. Bu havaların tadını çıkarın çünkü hafta sonu yağmur geliyor
Bakanlar Jaguar istedi İngiltere ayağa kalktı Başbakan Tony Blair'in yanısıra 22 bakana makam aracı olarak 85 bin dolarlık Jaguar tahsis edilmesi tartışma yarattı. Muhalefet ve basın ayakta:..
İngiliz tarihçiye 3 yıl hapis Avusturya'da 17 yıl önce yaptığı bir konuşmada Yahudi Soykırımı'nı inkar ettiği gerekçesiyle geçtiğimiz yıl bu ülkeye yeniden giriş yaptığında tutuklanan İngili..
Mini etekli sevgili kucağı... Japon oyuncak firması Trane geçen yıl çıkardığı 'sevgilimin kucağı' adlı yastıkla büyük ilgi görmüştü...
Sidney'de 3 Türk'e şok tecavüz davası 17 yaşındaki genç bir kıza tecavüz etmekten hakim karşısına çıkartılan üç Türk arkadaşın ömür boyu hapsi isteniyor
Zirvede buzlar eriyor Haluk Ulusoy, federasyon başkanı seçildikten 1 ay sonra Başbakan Erdoğan'ı makamında ziyaret etti. Görüşmede bakan M.Ali Şahin de hazır bulundu
İsteyen gider, ben buradayım ''Bize resmen hakaret ediliyor. Ama bilakis bu yaşananlar beni daha da hırslandırdı. İçinizden istifa etmek isteyen varsa söylesin. Bundan dolayı kimseye kırılma..
'Düdüğü' değil puanı çaldılar Mustafa Çulcu'nun hakemleri, 5 maçın skorunu etkiledi. 22. haftada hakemler 5 penaltıyı es geçip, 2 golü iptal etti. Sayısız tartışma yaşandı
Şans kapıyı kırdı Hakan Yaşar (Spor) - Görünen o ki, ikramsever Daum ve Gerets taktik hatalar yapmaya devam ettikçe zirvenin düğümü 31. haftadaki derbide çözülecek. Dipte ise baraj 40 puana..
İçişleri yeniden yapılanmalı Bülent Akarcalı - Şiddet toplumun her kesiminde hızla artıyor. Sokaklar kapkaççıların; hırsız, gaspçı ve mafyanın cirit attığı mekânlar oluyor, üniversite öğret..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10