20 Şubat 2006 Pazartesi Günü Haberleri

20 Şubat 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bin Ladin'in kaseti internette Katar televizyonu El Cezire tarafından ocak ayında yayınlanan Usame Bin Ladin kasetinin tam metni internetten yayınlandı. El Kaide'nin medya grubu olarak biline..
Borsa 2.seansa 46 bin 156 puandan başladı İMKB Ulusal 100 Endeksi 2. seansa, önceki kapanışa göre 86,96 puan azalarak 46.156,56 puandan başladı. Hisse senetleri, bu seviyede ortalama yüzde 0,..
İsveç, Filistinlilere yardımı artırıyor İsrail'in Filistin Yönetimi'ne ekonomik yaptırımlar uygulayacağını açıklamasının ardından İsveç, Filistinlilere yardımlarını artıracağını açıkladı.
Hamaney'den tüm Müslümanlara Filistin'e yıllık yardım önerisi İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, dünyadaki bütün Müslümanlara Filistinlilere yıllık mali yardım yapılması önerisinde bu..
Papadopulos, BM'den hızlı adım atmasını istiyor Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos, 28 Şubat'ta Paris'te görüşeceği BM Genel Sekreteri Kofi Annan'dan, Kıbrıs sorununun çözümü amacıy..
Hükümetten tarım yatırımına destek / 250 bin YTL'lik yatırımın yarısını devlet karşılayacak İZMİR - Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, ziraatla ilgili tesislere yüzde 50 hibe yardım..
Otomotiv sektörü, "Euro Asia Auto 2006"da biraraya gelecek İZMİR - Otomotiv devlerini ve sektörün üst düzey temsilcilerini 9-12 Mart tarihleri arasında İzmir'de buluşturacak Euro Asia Auto 20..
Bulgaristan'da 6500 Türk tarafından imzalanan dilekçe ortalığı karıştırdı Bulgaristan'da ''Millet-Trakya'' ve ''Ulusal Azınlıklar Birliği'' adlı iki sivil toplum örgütü tarafından yazılan ve ..
RTÜK'ten Kürtçe yayın için ilk resmi davet RTÜK, Kürtçe yayın yapmak isteyen radyo ve televizyonları ilk kez resmi olarak davet etti.
Şam yönetimi, ABD'nin Suriyeli muhalif grupları finanse etmesini kınadı Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Amerikan yönetiminin Suriye'deki muhalif grupları finanse etme kararını 'gülünç..
'Yalnız bırakıldım' Başbakan'ın 'lan' dediği çiftçi, para aldığı iddialarını reddetti
TÜPRAŞ'ta gecikmeli işbaşı eylemi Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nun, TÜPRAŞ'ın özelleştirilmesiyle ilgili yürütmeyi durdurma yönünde verdiği kararın Petrol-İş Sendikası'na 17 Şubat Cu..
BM Raportörü: Terör önlemlerinin halkı nasıl etkilediğini araştırıyorum Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Komisyonu Terörizm ve İnsan Hakları Raportörü Martin Scheinin, Diyarbakır'da si..
Rusya lideri Putin Azerbaycan'a geliyor Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın kültür, sanat ve ekonomi alanlarında tanıtımı için düzenlenen, 'Rusya Yılı'nın açılışına katılmak üzere..
Alman medyası 'Kurtlar Vadisi-Irak'ın yasaklanmasına karşı Almanya'da da vizyona giren 'Kurtlar Vadisi-Irak' filmine ülke basını geniş yer ayırmayı sürdürürken, yerel gazeteler filmin yasakl..
DTP Siirt İl Başkanı: Vali halktan özür dilemeli Demokratik Toplum Partisi (DTP) Siirt İl Başkanı Murat Avcı, perşembe günü yaptığı basın toplantısında, Siirt Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun '..
İran halkı ABD'ye meydan okudu ABD ve İran yönetimleri arasında nükleer gerilim sürerken, Azerilerin çoğunlukta olduğu İran'ın Tebriz kentinde halk bu gerginliğe aldırmadan yaşantısını sürdü..
Adapazarı'nda korkutan heyelan Adapazarı'ndaki Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampusü ile Beşköprü Mahallesi arasında yer alan bölgede toprak kayması oldu
Hampetrol, Nijerya'daki gerginlikle tırmanıyor LONDRA - Uluslararası piyasalarda hampetrol fiyatları Nijerya'daki saldırıların etkisiyle arttı. Dünyanın 8'inci büyük petrol ihracatçısı Nijer..
Hamas brifingine ret Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu Dairesi Genel Müdürü Büyükelçi Bozkurt Aran'ın, İsrail'in Ankara Büyükelçisi Pinhas Avivi ile bu sabah telefonla görüştüğü ve şu anda yüz yüz..
Çiftçi "Şeyh" olacak Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, enerjide, özellikle de petrolde dışa bağımlılığın azaltılması için biyodizel üretiminin hayati önem t..
MÜSİAD'dan enerji raporu/ "Nükleer enerji hayata geçirilmeli" İSTANBUL - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Bolat, nükleer enerji konusunda, "Türkiye'nin bu k..
'Yunan savaş pilotları grev yapıyor' Yunanistan Hava Kuvvetleri'nde görev yapan 800 pilotun, 13 Şubat Pazartesi günü grev yaptıkları öne sürüldü.
CHP'li Koç: Başbakan nezle olduğu için yolsuzluk kokularını alamıyor ANKARA - CHP Grup Başkan Vekili Haluk Koç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın nezle olduğu için yolsuzluk kokularını alamad..
İpragaz, LPG dağıtıcı lisansını alan ilk şirket oldu İSTANBUL - İpragaz, LPG kanunu uyarınca 1 numaralı LPG dağıtıcı lisansını alan ilk şirket oldu. LPG Kanunu sektörde standartların oluşturu..
Egeli ihracatçılar, İzmir Limanı'nın özelleştirilmesine ilişkin HPH'yle anlaşma imzaladı İZMİR - İzmir Alsancak Limanı'nın özelleştirilmesine az bir zaman kala, Ege İhracatçı Birlikleri Liman..
Petrol fiyatları 61 $'a yükseldi Uluslararası petrol fiyatları, Nijerya'daki saldırıların etkisiyle arttı. Dünyanın 8. büyük petrol ihracatçısı Nijerya'da hafta sonu yaşanan saldırılar nedeni..
Edirne peyniri markalaşma yolunda Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Mıhlayanlar, 2007 yılında kurulacak olan AB standartlarındaki Süt ve Süt Ürünleri Entegre ..
PKK'lı kız kardeşler yakalandı Terör örgütü PKK adına 2 asker ile 1 köy korucusunun şehit edilmesi başta olmak üzere bir çok silahlı eyleme katıldığı iddia edilen 32 yaşındaki Hatice Akkuş v..
Diyarbakır'da İran'da ölen Kürtler için gösteri Diyarbakır'da bir grup DTP'li, geçen hafta İran'ın Mako kentinde, bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının yıldönümü olan 15 Şubat'ı prote..
Nokia'dan yeni cep telefonu: Nokia 6136 İSTANBUL - Nokia, yeni telefonu Nokia 6136'yı Barcelona'daki 3GSM Kongresi'nde tanıttı. Yeni Nokia 6136 ile GSM ve WLAN ağları arasında, UMA desteğiyle..
Ulusoy, Erdoğan ile görüştü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehme..
TFF Başkanı Ulusoy: Başbakanımız ile aramızda sorun yok ANKARA- Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Haluk Ulusoy, Türkiye-İsviçre maçının ardından Türkiye'ye verilen ceza ile ilgili huku..
Chavez'den Rice'a taş Venezüella lideri Hugo Chavez, kendisini eleştiren ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın ''kendisini sinirlendirmeye başladığını'' söyledi. Haftalık televizyon progra..
Almanya'nın Rügen adasında afet durumu ilanı Almanya'nın Baltık Denizi'ndeki Rügen adasında kuş gribi tehlikesinden dolayı afet durumu ilan edildi. Rügen kaymakamı Kerstin Kassner, bu konuda ..
İstanbul Park Pisti'nin hisse satışına ilişkin yarın basın toplantısı düzenlenecek İSTANBUL - Formula 1 başta olmak üzere, dünya çapında motor sporları yarışlarının gerçekleştirildiği İstanbu..
Suriye'den Türk yatırımcılara davet / Dardari: Türk yatırımcıların sorunlarını giderdik ŞAM - Suriye'nin Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Abdullah el-Dardari, Suriye ve Türkiye arasında..
"İntihar yasası" uyarısı ATO Başkanı Aygün: Kredi kartı tasarısı bu şekilde çıkarsa, bundan sonra olacak intiharlardan, boşanmalardan meclis sorumlu olur. . Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı..
Samsung, yeni ürünlerini 3GSM World Congress'te tanıttı İSTANBUL - Samsung Electronics, yeni teknolojilerini ve cep telefonlarını 3GSM World Congress'te tanıttı. Konuya ilişkin yapılan açıkla..
TÜSİAD: AB'den tarıma en fazla 7 milyar euro gelir TÜSİAD, Türkiye'nin AB'nin tarım bütçesi olarak belirlediği 14 milyar euronun ancak yarısını alabileceğini açıkladı
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10