20 Şubat 2006 Pazartesi Günü Haberleri

20 Şubat 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
E.T. ile randevu 2016 yılında NASA, dünya dışı varlıkları tespit etmek için tarihin en büyük projesini devreye sokmaya hazırlanıyor. Bilim adamları güneşe ikizi kadar benzeyen yıldızlara bağ..
En küçük Kuran Sabancı'nın oldu Toplam 212 parçanın satışa sunulduğu müzayedede İbrahim Çallı'nın 'Adada Maşlahlı Kadınlar' adlı yağlıboya tablosu 280 bin YTL'ye alıcı buldu. Dünyanının en k..
Beyaz Saray'da çifte düğün hazırlığı En büyük hayalleri Beyaz Saray'da düğün olan Bush'un kızları Jenna ile Barbara, babalarının görev süresi dolmadan evlenebilmek için birbiriyle yarışa gi..
Katalan ayaklanması İspanya'nın Katalonya bölgesine daha fazla özerlik öngören tasarı Meclis gündemine alındıktan sonra 1 milyon Katalan 'Bağımsızlık' için yürüdü. AB gelişme karşısında çok ..
Soykırımı inkar eden tarihçi yargı önünde Aşırı sağcı ingiliz tarihçi David Irving, Yahudi Soykırımı'nı inkar ettiği gerekçesiyle bugün Avusturya'da yargı önüne çıkıyor. 'İnkar yasasını' ihl..
Şampiyonluğa '1 puan' yeter 'F.Bahçe hâlâ Türkiye'nin en iyisi. Sadece bir yenilgi aldık, ortada yitirilen hiçbir şey yok. Kimse başını öne eğmesin. G.Saray ile arada bir puan fark kalsa bil..
'Yürekli futbolcum yok' Beşiktaş'ın hocası Tigana, siyah-beyazlı oyuncuları ağır dille eleştirdi: 'Söylerken üzülüyorum ama takımda yürekli adam yok. Profesyonelce davranmıyorlar.'
Tekke'siz de oluyormuş! Üstüne üstlük G.Antep karşısında 'sihirbaz' Yattara yedekti. Ama 27'de Szymek perdeyi açtı, 90+3'te Djokaj siftah yapıp 3 puanı kaptı
Yakalamaya 'Niyeti' yok! 66'da Cihan kendini attırdı, zemin buzluydu, Sivas 8 kişi defans yaptı. Hepsi tamam... Ama G.Saray 2. kez F.Bahçe'nin puan kaybını değerlendiremedi
'Hayal kırıklığı yaşadım' Eric Gerets: 'Takımımı sahada tanıyamadım. F.Bahçe'nin bu kadar kayba uğradığı iki haftada aldığımız sonuçlar beni hayâl kırıklığına uğrattı. Fırsatı elemizle geri ..
Adaleti olun 'Orhan, soyunma odasının kapısını tekmeledi diye ceza aldı. Bakalım Trabzon-Kayseri maçında yumruklaşan Yattara ile Burak'a ne olacak?'
2. şansı da teptiler Cüneyt Tanman (Spor) - G.Saray, F.Bahçe'yi yakalamak için eline geçirdiği 2. şansı da Sivas'ta kullanamadı. Aslında maçın ilk yansında G.Saray çok rahat ve üstün bir fu..
Ruhu kararmış Gökmen Özdemir (Spor) - G.Saray'ın geçmişine baktığımızda futbol takımının camiadaki kaostan fazla etkilenmediğini görürsünüz. Bu da genelde takımın Florya'nın sürekli olarak ..
Polikliniklerle neden anlaşma yapılmıyor? Ahmet Vardar - Yaklaşık bir senedir devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde SSK'lılar tedavi olabiliyorlar. Ayrıca dal poliklinikleri denilen, ö..
Mustafa Kemal gibi, Fatih Sultan gibi olmaya çalış Süleyman Ateş - Yazımın dünkü bölümünde, insanların önüne geçilmez tutkularından bahsetmiştim. Bundan amaç ne? Başkalarının dikkatini çekm..
Merkez Bankası rezervleri ne işe yarar? Seyfettin Gürsel - Merkez Bankası, rezervini sürekli artırıyor. Artışın bir bölümü planlı. Amaç TL'ye yönelecek muhtemel bir spekülatif hücumu caydır..
Gündem tavşan biz tazı; yetişemiyoruz! Mustafa Mutlu - Çok eskilere gitmek gereksiz: Son bir ayın olaylarını hatırlamaya çalışın, başlıkta ne demeye çalıştığımı daha iyi anlarsınız!
Bir de iyi yönetilebilsiydik... Süheyl Batum - Birçok kişi gibi ben de, Türkiye'nin en önemli sorununun, iyi yönetilememe olduğunu düşünüyorum. İyi yönetilemiyor, düzgün bir siyasal sistem..
Tepkinin asıl kaynağı Okay Gönensin - Karikatür tepkileri İslam dünyasında devam ediyor. Batılı ülkelerin elçiliklerine saldırılıyor, mallarına boykotlar uygulanıyor, insanlar ölüyor
En sahici, en romantik mutluluk resmi Haşmet Babaoğlu - Güneşli bir pazar sabahı...
2001 krizi borç kriziydi Gazi Erçel - Şubat 2001 krizinden bu yana beş yıl geçti. Beş yıl önce bugün kriz doruğa çıkmıştı...
Faizlerin fazlasıyla yüksek olduğu ortada... Salih Neftçi - Son aylarda sürekli YTL cinsi kısa vadeli faizlerin fazla yüksek olduğunu, YTL cinsi bonolarda da vadelerin çok daha fazla uzatıl..
Basında Amerikan ağzı! Necati Doğru - Türkiye'deki bazı gazetecilerin, yazarların ya da gazete sahipleri ile editörlerinin 'ABD özgürlüğün-demokrasinin-adaletin-eşitliğin savunucusudur' ima..
İnternetin tellerine kuşlar mı konaaaar.. Tuğçe Baran - Sakhalin'de BİLE okunuyorum' diye yazdım ya geçen gün.. Meğer Sudan'da, Yeni Zelanda'da, Rio de Jenerio'da (pek yakın zamanda çalacağ..
İyi geceler, iyi şanslar! Ruhat Mengi - Haftanın en önemli filmlerinden biri bu...
Değişen ne? Güngör Mengi - ANAP Genel Başkanı Mumcu'ya göre Danıştay, hükümeti bir krize düşmekten kurtarmıştır...
Filistin'in tapusu bizde Gül, Hamas liderinin ziyaretiyle ilgili eleştirilere sert yanıt verdi: Bölgenin tapusu bende. Filistinle ilgilenmeyeceğim de kim ilgilenecek
Sadece ekmek, makama yeseydik iki kat zengindik! AKP'den 'Alım gücü artmıyor' eleştirilerine ilginç yanıt geldi: Asgari ücretli bir maaşıyla 1994'te aldığı ekmek ve makarnanın iki katını sat..
Tekstil sektöründe 10 ayda 200 bin kişi işsiz kaldı Düşük kur ve Çin rekabetine dayanamayan tekstil sektöründe çalışanların yüzde 10'u işini kaybetti
100 binden fazla GİTT tükendi çocuklar babalarını tekmeledi Opet'in puan karşılığı dağıttığı GİTT, kısa sürede tükendi. Konuşan otomobile kavuşamayan çocuklar ise ailelerine kızdı. Opet de 2..
Suzuki, Türkiye'ye destek için vergiyi kendi üstlendi Suzuki Türkiye, başarılı satış rakamlarıyla Japonya'nın gözüne girdi. Merkez, pazarda daha rekabetçi bir fiyatla yer almak için 4x4 Swif..
Avrupalı eğleniyor, Türkler ancak kart borcunu ödüyor Avrupalılar temel harcamalardan sonra kalan para ile eğleniyor, kıyafet alıyor veya tasarruf yapıyor. Türk halkı ise kredi banka borcunu..
İç çamaşır devini Çin'e kaptırmamak için elini taşın altına koydu 'İç giyim devi Sara Lee'yi Çinliler'e kaptırmayalım'' çağrısı yanıtsız kalan Eko Tekstil'in sahibi Özcan Sümer, çareyi firma..
Sevgilisi için tezgahtar oldu şimdi 5 milyon dolar kazanıyor CEO Terry Leahy, İngiliz perakende devi Tesco'ya ilk adımını tezgahtar olarak attı. Kariyer merdivenini 17 yaşında adım adım tırm..
Belçika'yı ayağa kaldıran aşk AB'nin Başkenti Belçika şu günlerde bir aşk ile yatıp kalkıyor. Sosyalist milletvekili Sophie Pecriaux ile überal milletvekili Hendrik Daems arasındaki aşkın kr..
Ege artık her yere 70 dakika daha yakın Başbakan' ın dün açılışını yaptığı yeni Bursa Çevre Yolu, hem Ankara hem de İstanbul yönünden İzmir'e gidişleri 1 saat 10 dakika kısalttı. Daha önce ş..
Saadet'ten karikatüre karşı gövde gösterisi gibi miting Saadet Partisi'nin (SP) Hz. Muhammed karikatürlerine karşı düzenlediği 'inanca Saygı Peygambere Sevgi' mitingi, 100 binin üzerinde pro..
Yüzbaşı'nın Adliye'ye sevk edilmesi bekleniyor Sauna Çetesi'ni çökerten 'Küre Operasyonu' ile aralarında eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ertuğrul Çakır'ın da bulunduğu 8 kişinin tutuklan..
AA'nın eksik bülteni Meclis gündeminde Anadolu Ajansı'nın (AA) son dönemde abonelerine geçtiği haber bültenleri Meclis gündemine taşındı. CHP istanbul Milletvekili Berhan Şimşek, Devlet Baka..
Meclis polisinin kredi kartı intriharı TBMM görevli 34 yaşındaki polis Bayram Kafalı kredi kartı borcu yüzünden bunalıma girdi. Görevi başında şakağına sıktığı tek kurşunla can verdi...
Borcunu ödeyemedi evini havaya uçurdu Üsküdar'da kredi kartı borcunu ödeyemeyince cinnet geçiren 40 yaşındaki îhsan Özgür Çevik doğalgaz hattından verdiği gazla evini havaya uçurdu
Londra'daki Kurtlar Vadisi Yıllardır Londra'yı haraca bağlayan Abdullah Baybaşin İngiliz polisinin ofisine kurduğu gizli kamerayla yakalandı
İsrail: Tanımıyoruz İsrail Başbakanvekili Ehud Olmert, Hamaslı bir hükümet terörist bir rejim olacaktır. Hamas öncülüğündeki Filistin hükümetiyle ilişki kurmayacağız" dedi. Olmert, i..
Rötarlı nikâha tazminat Konak Belediyesi'nden iki yıl önce nikâh için gün alan, ancak nikâh memuru düğün salonuna gelmeyince o gün evlenemeyen Yücel ile Tuğba Tamer çiftine...
Macaristan'a acil iniş Atlasjet Havayolları'nın Antalya-Dresden seferini yapan uçağı, bilgisayarındaki sinyalizasyon hatası nedeniyle dün Macaristan'ın Ferihegy Havaalanı'na acil iniş yaptı.
Nükleerden korunacaklar Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyacı olan tedarik projelerine yönelik ihale programını sürdüren Savunma Sanayii Müsteşarlığı, geçen yıl ihaleye çıktığı NBC Koruyucu El..
KPDS'ye başvurular Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personeli ile yatırım hizmetlerinde çalışmaları nedeniyle maktu yabancı dil tazminatından yararlanmak isteyen teknik personel...
Okulun tek eksiği öğretmen Torbalı ilçesi Atalan Köyü'nde öğretmenin altı ay rapor alması nedeniyle okula gidemeyen 35 öğrencinin velisi, öğretmen atanmasını istedi.
Sanki yeni bir Susurluk Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ertuğrul Çakır'ın da tutuklandığı Küre Operasyonu genişliyor. Çete lideri Zengin, gözaltına alınan Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan ..
Polisin 'masraf'lı fuhuş operasyonu ABD'nin Virginia eyaleti Spotsylvania kentinde geçen ay polis memurları fuhuş 'operasyonlarında' 1200 dolar harcayınca, yetkililer bu olaylarda 'hizmet alı..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10