20 Şubat 2006 Pazartesi Günü Haberleri

20 Şubat 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
20 dolara Amerikan Başkanı'na hakaret Amerika'da 20 doları bastıran herkes, sadece www.insultthepresident.com sitesine girerek Başkan Bush'a istediği gibi hakaret edebiliyor
Akaryakıt sektörüne gözaltı TBMM Akaryakıt Kaçakçılığını Araştırma Komisyonu raporunda adı geçen gruplar ve şirketler, Maliye Bakanlığı denetim birimlerince incelemeye alındılar. Akaryakıt ka..
Irak'ta 5 şoför öldürüldü Bağdat'ın kuzeyinde bir kamyon konvoyuna düzenlenen saldırıda 5 şoförün öldüğü bildirildi. Tikrit polisi, yapı malzemeleri taşıyan dokuz kamyonluk konvoya 15 otomobi..
Toprak altından sesler geliyor Filipinler'in doğusunda meydana gelen toprak kaymasından üç gün sonra kurtarma görevlileri, toprak altında kalan okuldan geldiklerini düşündükleri bazı sesler d..
İSO, "Ekonomik Durum Tespit Anketi" sonuçlarını 22 Şubat'ta açıklayacak İSTANBUL - İstanbul Sanayi Odası tarafından yılda iki kez hazırlanan Ekonomik Durum Tespit Anket Raporu'nun 2005 yılı s..
Hamas: Filistinlilerin başka alternatifleri var Hamas'ın dün resmen başbakan adayı ilan ettiği İsmail Haniye, İsrail'in Filistin Yönetimi'ne uygulayacağı ekonomik yaptırımların muhtemel etkil..
Yünsa'nın olağan genel kurul toplantısı 31 Mart'ta İSTANBUL - Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin olağan genel kurul toplantısı 31 Mart'ta gerçekleştirilecek. Yünsa tarafından İMKB'ye gönde..
Trakya Cam'ın Bulgaristan'daki düzcam fabrikası bugün faaliyete geçiyor İSTANBUL - Trakya Cam Sanayii A.Ş, Bulgaristan'da bulunan düzcam fabrikasının bugün ateşleneceğini duyurdu. Trakya Cam ..
Opet/Aygaz 2006'da Bulgaristan'a 11 milyon dolar yatırıp, 17 yeni istasyon daha açacak SOFYA - Koç Holding'in Bulgaristan'da faaliyet gösteren akaryakıt firması Opet/Aygaz Bulgaristan, bu yıl..
İMKB, yeni zirveleri test ediyor/ 47 bine yönelen endeks, 46500-46700 bandında/ Döviz ve faiz gevşedi İSTANBUL - Borsa, yeni rekorları test etmeye devam ediyor. 47 bin direncini kırma çabası ..
Vakıf Menkul, 507.8 bin YTL temettü dağıtacak İSTANBUL - Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş, net dağıtılabilir donem kari tutarından ortaklara nakit olarak dağıtılacak temettü tutar..
Hamas heyeti İran'da Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal ve beraberindeki heyet, çeşitli görüşmeler yapmak üzere İran'ın başkenti Tahran'a geldi.
Haniye: Filistinlilerin başka alternatifleri var Hamas'ın dün resmen başbakan adayı ilan ettiği İsmail Haniye, İsrail'in Filistin Yönetimi'ne uygulayacağı ekonomik yaptırımların muhtemel etki..
The Business: Finansbank'ın 3 yabancı talibi var, en güçlüsü Citigroup LONDRA - İngiliz 'The Business' gazetesinin internet sayfasında yer alan bir haberde, ortaklık arayışındaki Finansbank'l..
Dünya tasarruf yapıyor Türkler borç ödüyor Dünya genelinde tüketicilerin yüzde 40’ının, ellerindeki parayı harcamak yerine tasarruf etmeyi tercih ettiği bildirildi. Türkiye’de ise zaruri ihti..
Genç sanayicilerde bayrak değişimi İZMİR - Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Taşkın'ın girişimleriyle kurulan EBSO Genç Sanayiciler Birliği'nde yapılan seçimlerde E..
Yöneticilerin daha çok yönlü olması gerekiyor Dünyanın yedinci büyük yönetici araştırma ve yerleştirme şirketi Stanton Chase International, Türkiye'de faaliyet gösteren Oxygen Consultancy ile..
Üretim sektörü müşterisini daha çok memnun ediyor Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME), 20'yi aşkın ülkede yürütülmekte olan Ulusal Müşteri Memnuniyeti Endeksi'nin Türkiye uygulaması ol..
Ege Fren, 19. yılını çalışanlarıyla kutladı Ulusal ve uluslararası pazarlar için komple fren ve fren parçaları üreten Ege Fren Sanayi ve Ticaret AŞ, 19. kuruluş yılını çalışanlarıyla birlikte..
İç ve batı bölgelerde aralıklı yağmur ve sağanak geçişleri görülecek İSTANBUL - İç ve batı bölgelerde lodosla birlikte aralıklı yağmur ve sağanak geçişleri görülecek. Doğu bölgelerde gece aya..
Monroe: Türkiye'den ayrıldığımıza pişmanız ST.TRUIDEN - Son yıllarda yaşanan ekonomik gelişmeler, daha önce Türkiye'den ayrılan şirketlerin kararlarını yeniden gözden geçirmelerine neden oluy..
Babacan: Cari açık artık yüksek seyredecek buna alışacağız AFYONKARAHİSAR - Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, "Cari açık artık yıllar boyu yüksek seyredecek, buna alışacağız" dedi..
İstihdam kaybının artmasından korkuyoruz GAZİANTEP - Tekstil ve hazır giyim sektöründe fabrika kapanmaları ve üretimi durdurma, binlerce istihdam ve milyonlarca dolarlık ihracat kaybına yol ..
Suzuki Swift, 23.9 milyon YTL ile satışa sunuldu BODRUM - Rönesans Projesi kapsamında köklü değişikliklerle tüketicilerin karşısına çıkan Japon üretici Suzuki, B Segmenti'ndeki temsilcisi Swi..
Çelikte rekabet had safhada Dünyada çeliğin yarısını Asya üretiyor Son birkaç yıldır yükselme trendinde olan çelik fiyatları sektöre ilgiyi artırıyor. Sektörde şirket evlilikleri ve yeniden y..
Meşal: Direnişe devam Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal ve beraberindeki heyet, çeşitli görüşmeler yapmak üzere İran'ın başkenti Tahran'a geldi. Meşal, Mehrabad havalimanında yaptığı açık..
Şekerbank, yabancı yatırımcılarla tekrar görüşmelere başlıyor / InterConsult'a yetki verildi İSXTANBUL - Rabobank'a satışı iptal olan Şekerbank'ta yabancı yatırımcılarla tekrar görüşmelere ba..
Mensa tanıtım atağında Dünyanın ve Avrupa'nın en büyük kumaş üreticisi firmaları arasında yer alan Adana'da kurulu Mensa Mensucat Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Paris'te düzenlenecek fuarda yeni me..
Mardin Çimento yeni tesis kuracak MARDİN - Mardin Çimento Fabrikası Genel Müdürü Kemal Doğansel, fabrikaya ek tesis yapacaklarını belirterek, mart ayında tesislerin temelinin atılacağını bild..
Emisyon hacmi cuma günü 228.7 milyon YTL arttı ANKARA - Emisyon hacmi 17 Şubat Cuma günü 228.7 milyon YTL artarak, 19 milyar 612 milyon 718.1 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi..
Bin Ladin kasetinin tam metni internette Katar televizyonu El Cezire tarafından ocak ayında yayınlanan Usame Bin Ladin kasetinin tam metni internetten yayınlandı.
Filmin ABD askerini kötülediğinden haberim yoktu 'ABD karşıtı bir filmde neden oynadın' eleştirilerinin artması üzerine Billy Zane geri adım attı: 'Filmin yolsuzlukları konu aldığını sanıyor..
Aşk-ı Memnu 32 yıl sonra tekrar çekiliyor Televizyonun ilk dizilerinden biri olan ve 9 bölümü 9 ayda çekilen Aşk-ı Memnu' bu kez sinemada hayat buluyor...
Daha ilk kavgada ağzı burnu dağıldı İngiliz aktör Daniel Craig nam-ı diğer 'Yeni James Bond' daha ilk çekimde hastanelik oldu...
Baba katili annesini de öldürdü! Babasını vurduktan sonra 7.5 yıl hapis yatıp afla çıkan hayırsız evlat bu kez annesini katletti
Uluslararası fuhuş şebekesi Kedi' ye yakalandı İş bulma vaadiyle kandırdıkları 57 yabancı kadına zorla fuhuş yaptıran şebeke 'Kedi Operasyonu'yla çökertildi
Hediye şarapları çocuklar tatmasın diye döküyor eşim Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, içki yasağı tartışmaları sırasında söylediği 'Eşim hediye gelen şarapları lavaboya döker' sözlerine..
Katkı maddeli gıdalar kansere davetiye çıkarıyor İngiliz uzmanlar 1900'lü yıllarda hazır gıdaların içerisinde yalnızca 100 katkı maddesi varken bugün bu sayının 4 bin 500'e ulaştığını söylüy..
Haftada üç gün seks hücreleri yeniler Amerika'nın Pennsylvania eyaletindeki Wilkes Üniversitesi'nin 650 kişi üzerinde yaptığı araştırmaya göre seks sadece bağışıklık sistemini güçlendirmekle..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10