2 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

2 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İlk kölelerin kalıntıları Arkeologlar Afrika'dan Yeni Dünya'ya getirilen ilk kölelerin kalıntılarını buldu.
En kirli kent Kayseri Kayseri, Kütahya, Bursa-Orhangazi, Erzurum ve Amasya'nın havası en kirli yerler olduğu belirlendi. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2005 Kasım ayı verilerine göre ha..
Gece ayaz sürecek Geçtiğimiz hafta yurdu etkisi altın alan soğuk ve yağışlı hava yurdu terk ediyor.
Tunceli'de kuş gribi Kuş Gribi Ulusal Koordinasyon Merkezi'nin yaptığı açıklamaya göre, Tunceli'de de kuş gribi görüldü.
Sen misin bakanı yalancı çıkaran! Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan'ın açıkladığı suç istatistikleri, kriz yarattı.
Milas'ta 24 kişi daha cezaevinde Milas'ta geçen cumartesi günü jandarma ve polisin ortaklaşa düzenlediği Kardeş Operasyonu ile çökertilen 'Ahtapot 2' çetesinin lider kadrosu ve mensupları old..
Sınır kavgası: Beş ölü Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesine bağlı Evci Köyü'nde sınır anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada beş kişi öldü, bir kişi yaralandı.
'Demirel-Çiller tanık olsun' Susurluk davası kapsamında aldığı beraat kararı bozulan eski DYP milletvekili Sedat Edip Bucak'ın yeniden yargılandığı dava dün İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nd..
Meteoroloji'ye 8 bin gönüllü Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'ne ölçüm istasyonu bulunmayan bölgelerdeki olağanüstü hava durumlarını ve olumsuz etkilerini bildirecek...
Liselerde öğretmenlik eğitimi OKS ile öğrenci alan okulları tanıma yolculuğumuz Anadolu öğretmen liseleriyle devam ediyor. MEB verilerine göre 144 Anadolu öğretmen lisesi bulunuyor.
Meslek odaları için AKP devrede İktidar partilerine muhalefetiyle bilinen meslek odaları seçimlerine siyaset gölgesi düştü. Mevcut oda başkanları, AKP ve yerel yönetimlerin kendilerine oy ver..
Karılarını HIV ile öldürüyor Hindistan'ın batı Gujarat eyaletinde, AIDS hastası olduğunu dört yıl boyunca karısından gizleyen bir kişi, karısının şikâyeti üzerine tutuklandı.
'Şehvet' iki yılda sefkat oluyor! Bilim adamları, şehvetin şefkate dönüşmesine yol açan hormon değişikliklerini tanımladı.
Mucize arayan hastalarla 'şov' Yeni bir 'Biri Bizi Gözetliyor' tarzı reality show, en tartışmalı program olmaya aday.
Eurovision şarkısı 15 Mart'ta görücüye çıkıyor 51'İnci Eurovision Şarkı Yarışması'nda ülkemizi temsil edecek olan Sibel Tuzun çalışmalarını tüm hızıyla sürdürürken, TRT Genel Müdürlüğü de Eu..
Bu da canlı canlı tiyatro reklamı Nurgül Yeşilçay ve eşi Cem Özer bir ilke imza attı. Hani sinemada film öncesi gelecek program gösterilir ya onlar da bu ay içinde seyirciyle buluşacak olan ..
Kurtlar'ın prensesi Yarın vizyona girecek Kurtlar Vadisi Irak filmi için Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda görkemli bir gala yapıldı. Galada gözler filmde Arap kızı Leyla'yı canlandıra..
Meğer herkesin bir seks saati varmış! İngiltere'deki Cardiff Üniversitesi uzmanlarını yaptığı araştırma, seks için en uygun saatin kişiden kişiye değiştiğini ortaya çıkardı. Kısa süren basit..
'Meclis'ten çıkarken kelepçe taktıklarında başımdan aşağı kaynar su döküldü' 'Garnizona gidince' diyorum, 'bir komutan çıkar karşıma, özür dilerler, çıkarırlar kelepçeyi...' İlk kez ihtilali..
Çılgın profesör kendi robotunu yapacak Japon profesör Hiroşi İşiguro, yoğun ders programı, konferanslar ve seyahatler arasında kendine nasıl zaman ayıracağını buldu. Ünlü bilim adamı kendine..
Soyguncu mu kurban mı? Emekli astsubayın ölümüyle sonuçlanan banka soygunu bilmeceye dönüştü. Polis, astsubayın soygun girişiminin ardından intihar ettiğinde ısrar ederken astsubayın eşi ise..
Konuştukça batıyor Irak'tan şimdi asker çekip bu ülkeyi Usame Bin Ladin'in eline bırakmaya hiç niyetim yok. Tüm dünyada diktatörlüğü yıkmak için elimizden geleni yapacağız! Amerika Ortadoğu ..
Fransızlar karikatür gerilimini tırmandırdı Danimarka'da Hz. Muhammed karikatürlerinin olay yaratmasının ardından, Fransız France Soir gazetesi yeni bir provokasyona imza attı
Son gezegen Zeyna Plüton'u yerinden etti Güneş Sistemi'nde bulunan 10'ncu gezegen Zeyna'nın Plüton'dan büyük olduğu ortaya çıktı. Plüton 'gezegen' unvanını kaybedebilir
Uğurum Türkiye 'Almanya'da forma giyersem bunda Türkiye'nin payı büyük olacak. Bu nedenle orada F.Bahçe ve Türkiye için de oynayacağım.'
Fatura yardımcı hakeme çıktı MHK, tartışılan penaltı pozisyonu için yardımcı hakemi sorumlu gördü. Çulcu 'Kimse hakemimizi 4-5 hafta dinlendirmemizi beklemesin' dedi
Tabular yıkılıyor Önce Riva ile gayrimenkullerin dokunulabilir olduğunu öğrendiler. Şimdi de bağış kampanyası ile halka açıldılar. 'Ari G.Saraylılar' kulüplerini kaptırmaktan korkuyor
'Başkan artık 'dur' desin' Necati: 'Çok üzerimize geliyorlar. Bu da başkanımızın iyi niyetinden kaynaklanıyor.'
Blatter'a 'ceza' ziyareti! Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, dün Zürih'te FIFA Başkanı Sepp Blatter ile biraraya geldi
Albayrak bitirdi, 10 milyon $ yolda Eski başkanlardan Sümer'in başlattığı, Aktuğ'un devam ettirdiği benzin istasyonu projesi, Nuri Albayrak'ın adımlarıyla son buldu. İlk etapta beklenen geli..
Kluivert son anda caydı! Beşiktaş ara transferde kapısını çaldığı Hollandalı yıldızla önce yıllık 1 milyon 250 bin Euro'ya anlaşıp el sıkıştı. Ancak Kluivert 'Dünya Kupası'nı bekleyelim' dey..
Kartal'ın kupa aşkı Fortis Türkiye Kupası'nda Samsunspor'u konuk eden siyah-beyazlılar ilk yarı resmen 'uyuttu'. 2. yarı ise sahnede 'solaklar' vardı. İ.Akın ve Sergen coştu, Kartal farka gi..
İki yüzlü Kartal Sanlı Sarıalioğlu (Spor) - İlk yarı bittiğinde bir de baktım bol bol esniyorum. Hiç abartmıyorum aynen böyle. Beşiktaş neredeyse uyutacaktı beni, hem de o soğuk havada
İslâm dininde kahinlik yasaktır Süleyman Ateş - O yazımda kastettiğim fal, gelecek hakkında falcılardan bilgi almak, kahinlik falan değildir. Herhangi bir olaydan, yapılan işin hayırlı olac..
Haklı çıkmaktan utanıyorum ama! Mustafa Mutlu - 24 Aralık tarihli yazımda devlet hastanelerinin 2006'nın Şubat ayında ilaçsız kalacağını söylemiştim...
Gerçek gündem için izin verilmeli Süheyl Batum - Türkiye'de gündemimiz, gerçekten de inanılması mümkün olmayan başlıklarla dolu. Ne yapsanız bunu aşamıyorsunuz. Hele son 10 yıldır, gündemim..
Güzel bir uygulama Ahmet Vardar - Biliyorsunuz, Şişli Belediyesi tarafından ilçedeki kapalı mekânlarda sigara içilmemesiyle ilgili 'Dumansız Masa' isimli bir proje başlatıldı
Hep aynı hikâye Okay Gönensin - Başbakan Erdoğan, kendisini herhangi bir alanda yenilmiş hissettiği anda hemen medyayı suçlamayı alışkanlık haline getirdi
Kuzey yanım ayazım... İclal Aydın - Hiç unutamayacağını sanıyorsun önce... O kadar korkuyorsun ki bundan, ölmek geliyor sıklıkla aklına. Hikâyen bundan sonra böyle gidemez gibi duruyor çünk..
Münih, Spielberg'in Kurtlar Vadisi Haşmet Babaoğlu - 2 saat 44 dakika süren Münih sıkıcı bir film mi? Bence hayır. Anlamsız sevişme sahnesi hariç filmi seyrederken bir an bile sıkılmadım. İ..
Başkent'e Swissotel'i Elazığlı Gül getirdi Elif Ergu - Ankara'da Çankaya Köşkü'ne ve Büyükelçilikler 'in bulunduğu bölgeye en fazla 5 dakika uzaklıkta hızla inşa edilen binanın ne olacağı m..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9