19 Şubat 2006 Pazar Günü Haberleri

19 Şubat 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ben sanatçıyı böyle severim! Ruhat Mengi - Nasıl da özlem duyuyoruz gerçek sanatçıya ve gerçek sanata...
Hayal ve gerçek Güngör Mengi - Yolsuzluk söylentilerinin AKP'yi parçalayacak güçte etkiler yarattığı doğru mu?
Dozer açamıyor! Başbakan Erdoğan 'sabır' istedi: Yasakların belini kırdık ama daha bitmedi. Öyle yerler var ki dozer açamıyor. Kompresörler bile kâr etmiyor. Aşılacak ama biraz sabır
Özok: Kimse yargıçlara 'efendi' diyemez Hükümetin türban kararı nedeniyle eleştirilerin odağına yerleştirdiği Danıştay'a avukatların meslek örgütü olan Türkiye Barolar Birliği'nden (TBB) büy..
Ağar: Seçimin ayak seslerini duyuyorum DYP Kayseri İl Başkanı Mustafa Eraslan'ın sahibi olduğu 4 yıldızlı 'Grand Eras Oteli'nde düzenlediği, çok sayıda partililinin katıldığı, 'Yeter söz Tü..
Mumcu: Unakıtan'ı bakan yapmazdım Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu dün Manisa'daydı...
Biz barışın tesisi için çaba sarfettik silahı bırakmazlarsa onlar kaybeder Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Hamas'ın Türkiye ziyaretine ilişkin soruları yanıtladı. Çiçek, bu konuda barışın tesisi ..
'İsrail ve ABD bize teşekkür etmeli' Hamas olayında söz savunmanın: Meşal Türkiye'de barıştan, demokrasiden söz etti. Bu sözleri Moskova'da söyleseydi, Rus basını 'Putin Hamas'ı yumuşattı' d..
Ekonomik büyüme yoksulluğu önleyemiyor Morgan Stanley, sadece ekonomik gelişmelere bağlı olarak Türkiye'deki yoksulluğun önüne geçilemeyeceğini vurguladı ve çözüm önerilerini sıraladı
Bankacıların krizde sattığı tabloları yeni zenginler alıyor Türkiye'de tablo ve antika pazarını en iyi bilen isimlerden Rafi Portakal: '2001 krizinden önce bankacılar, brokerler sanata yatır..
Turkcell başarılı bayiye dubleks daire verecek Turkcell 400 bayisini ev sahibi yapacak. Başarı kriterine göre ev özelliklerinin değiştiği ödüllendirme sisteminde en yüksek puanı alan bayi du..
Orman Bakanlığı'ndan TOBB ile tarihi takas TOBB, Eskişehir Yolandaki 22 katlı binayı 6.2 milyon YTL'ye alarak Orman Bakanlığı'na verdi. Bakanlık da TOBB'a 55 bin metrekarelik arsasını devret..
Avrupa biyodizele yöneldi Irak yağ pazarı bize kaldı Türkiye'nin Irak'a bitkisel yağ ihracatı 10'a katlandı. 2005 Ocak ayında 1.4 milyon dolar olan ihracat bu yıl 13 milyon dolara çıktı
Vergi kesintisi azalan at yarışları saha kalkacak AKP İstanbul Milletvekili İnci Özdemir, at yarışından yapılan yüzde 58 oranındaki vergi ve kesintilerin indirilmesi için Unakıtan'dan söz al..
Muhammed Akdağ'ın sağlık durumu iyi Trafik kazası geçiren Sağlık Bakanı Akdağ'ın oğlunun sağ ayak bileği ile sol elinde çatlak bulunuyor...
Sauna çetesi İbrahim Tatlıses'in 'Derin devlet sandım' dediği çetenin, saunaya gizli kamera yerleştirip elde ettikleri görüntülerle şantaj yaptığı ortaya çıktı
Yıldırım İspanya'da hızlı tren bakıyor İstanbul-Ankara hızlı tren seferi 2008'de başlayacak. İhaleyi alan İspanyol firması GAF dün Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a hızlı trenleri tanıttı
7 bin YTL'lik faturayı AKP değil, Dışişleri ödedi Hamas heyeti 3 gün kalmayı planlıyordu. Ancak Ankara nazikçe 'erken ayrılın' mesajı verince otel ücreti de ikiye katlandı
Market sahibi soyguncuyu vurdu Marketini soymaya kalkan kuru sıkı tabancalı üç soyguncuya direnen emekli astsubay, soygunculardan birini vurdu. Özdemir, 'Ekmek teknemi savunmak zorundaydım' ..
Dev uçak gemisi kapılarını açtı ABD'nin en büyük uçak gemisi Theodore Roosevelt, Marmaris'te Türk gazetecileri ağırladı. Gemideki askerlerin yaş ortalaması 19
İsa'ya hakaret fikir özgürlüğü değildir! Karikatür krizi giderek tırmanırken, AİHM'in İsa'yı zeka özürlü ve ana kuzusu olarak gösteren 'Aşk konseyi' filminin yasaklanmasına 1993 yılında onay..
'Evrensel ibadet' dini çevreleri böldü İspanya'daki 80 bin Müslüman'ı temsil eden İslam Konseyi'nin 'Ayasofya ve Cordoba evrensel ibadet yeri olsun' önerisine din adamlarından hem destek hem..
11 kişi öldü olay bakan istifa etti! İtalya Reform Bakanı Roberto Calderolli'nin geçen hafta, üzerinde İslam dünyasını rahatsız eden Hz. Muhammed karikatürlerinin olduğu bir tişört giyerek t..
7 aylık gelini boğup bileziklerini çaldılar Bursa'da 7 aylık evli Şennur Poyraz (25), boğularak öldürüldü. Genç kadının kolundaki bileziklerini de alan kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, o..
Bagaj kaybında ilk 10'a girdik Amerikan Ulaştırma Bakanlığı ve Avrupa Havacılık Ajansı'nın hazırladığı raporlara göre bagaj kayıplarında patlama yaşanıyor. THY en çok bagaj kaybeden 10 havayo..
Almanlar'ın gözü Türkiye pazarında Alman Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesi Almanya'daki Türk pazarından pay almak isteyen Alman firmalarının sayısının her gün arttığını yazdı. Haberde, ..
Fransız şirketler zehirli hap içecek Başka ülkelerde satın alma peşinde olan Fransız şirketleri, Mittal'in Arcelor'u alma teklifi endişelendirdi. Teklifleri önlemek için zehirli hap denilen y..
Maktum'a liman satışı ABD'yi ayağa kaldırdı İngiliz liman şirketi P&O 6.8 milyar dolara Şeyh Maktum'un şirketi Dubai Ports'a satıldı. P&O'nun ABD'deki 6 limanı için 'devlet şirketine liman sa..
'Gıdada KDV yüzde 10 olsun' Gıda Dernekleri Federasyonu Başkanı Şemsi Kopuz, bütün gıda ürünlerinde KDV'nin yüzde 10 olmasını istediklerini söyledi. Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri F..
"Moda Show'da kendimi New York'ta gibi hissettim" İHKİB Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, İstanbul Moda Show'un sektörü küçümseyenlere ve eleştirenlere cevap olduğunu söyledi. İstanbul Hazır Giyim..
İki belediyede yolsuzluk iddiası Eskişehir İl yöneticisi Erdal Şanlı, Odunpazarı Belediye Başkan Vekili Süleyman Yücel, Tepebaşı Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Canözer, meclis üyeleri Kökü..
Devler 22 bin kişiye iş verecek Dev holdingler, 2006 yılı için istihdam stratejilerini belirliyor. Satın almalarla büyüyen şirketlerin işsizlik yarasına merhem olması umuluyor Sadece Koç, Sab..
Özelleştirmeleri yaptık sırada yeni yatırımlar var Özelleştirmeden 2006 için büyük beklentileri olmadığını söyleyen YASED Başkanı Erdikler, "Şirket satın alma ve birleşmeler bir yere kadar. B..
Kısa... Kısa... Kısa... Nijerya'nın kuzeyindeki Maiduguri kentinde karikatürleri protesto gösterisinde çıkan olaylarda 15 kişi öldü. Gösteriler sırasında 11 kilise de ateşe verildi. 115 kişi ..
Bir heykelcik de Nicole Kidman'dan 5 Mart gecesi sahiplerini bulacak Oscar ödüllerinden birini, Avustralyalı ünlü aktris Nicole Kidman'ın vereceği açıklandı. Los Angeles'ta dağıtılacak ödülle..
Altın Ayı ödülü Bosna filmi "Grbavica"nın oldu Avrupa'nın en önemli festivallerinden 56. Berlin Film Festivali'nde, Altın Ayı ödülü, "Grbavica'' filmine verildi. Avusturya, Bosna, Almanya, Hı..
Sienna Miller isyan etti: Erkek mi?.. Eksik olsun Amerikalı ünlü oyuncu Sienna Miller, aşk arayan kadınlara bekâr kalmalarını tavsiye etti. Kendisi gibi oyuncu olan eski sevgilisi Jude Law'la..
Söz veriyorum bir daha kedi olmayacağım!.. Hollywood'un ünlü oyuncul arından Halle Berry bir daha asla "Kedi Kadın" filmi çekmeyeceğini söyledi. Amerika'nın en saygın üniversitelerinden biri ..
62 yaşında tekrar çocuk sahibi oldu Amerika'nın Kaliforniya eyaletinde yaşayan 62 yaşındaki görme engelli Janise Wulf 12'inci çocuğunu dünyaya getirdi. Redding kentinde dün gerçekleşen sezery..
Kurban 'bakire değil' diye cezada indirim İtalya'nın Sardunya adasında üvey kızına tecavüz eden 41 yaşındaki Marco T. Temyiz mahkemesine başvurarak genç kızın 13 yaşından beri her yaştan erke..
'Riskli yaşayanlar' Parkinson olmuyor! Yaşamları boyunca sağlığına özen göstermeyen, bu konuda riskli yaşayan insanların Parkinson hastalığından uzak kaldığı saptandı. Londra Üniversitesi tar..
Doğa ana sabah koşusu yaptırdı İspanya'nın kuzeydoğusundaki popüler sayfiye kenti San Sebastian bu mevsimde ilginç bir doğa olayına sahne oluyor. Dolunay zamanlarında yaşanan gelgit olayı ile..
Aile sevgisi çocuk zekâsını artırıyor Amerikan Bilimsel Terraki Cemiyeti'nin bir toplantısında sunulan rapora göre; ailelerinin sevgi ortamı içinde yetiştirdikleri çocukların zihinsel ve fizi..
Yedi gün masal gibi düğün Dünya sosyetesi Hintli işadamının 14 Şubat'ta Hindistan'da başlayan muhteşem düğününe koşuyor. Dünya jet sosyetesi Hindistan'da binbir gece masallarını bile gölgede ..
İntihar bombacısı kuyruğu Bu fotoğraf kareleri bir sivil toplum kuruluşunun protesto için topladığı imza kampanyasına katılmak için birbirleriyle yarışan gençlere ait değil. İran'ın başkenti ..
Facianın sorumlusu 'Hırçın Kız' La Nina Yıl 2000. Alman bilim adamları o dönem Mozambik'te şiddetli yağış, Amerika'da aşırı kuraklık şeklinde etkisini gösteren iklim değişikliği olayı El Nino..
Vurduğu av arkadaşı: Cheney için üzgünüm ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in bıldırcın avı sırasında yanlışlıkla vurduğu arkadaşı, önceki gün hastaneden taburcu oldu. Çıkışta bir gazeteci or..
'İsrail'i tanı' çağrısı Hamas'tan döndü Filistin meclisi, yeni üyeleriyle dün ilk oturumunu yaptı. Başkan Abbas, hükümeti kurma görevini Hamas'a verip "İsrail'i tanıyın" dedi. Ancak bu çağrıy..
Ünlü rock grubuna Chirac sansürü Karikatür krizi nedeniyle ifade özgürlüğünün en çok kullanılan kelimeler olduğu şu günlerde, Fransa'da benzer tartışma: "Chirac hapiste" adlı bir şarkı yazan ..
Çoban ressamın eserleri ünlendi 'Çoban Ressam'' olarak bilinen Süleyman Şahin, 40 yılda yaptığı yaklaşık 10 bin yağlıboya tablonun, konsolosluklar aracılığıyla dünyaya yayıldığını söyledi. Bu..
« » 1 2 3 4 5 6