18 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

18 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Terörle mücadeleye 61 maddelik önlem paketi Dışişleri Bakanı Abdullah Gül başkanlığında dün yapılan Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Toplantısı’nda ülkedeki terör eylemleri ele alındı.
Rüşvetten tutuklanan gümrük memuru, cezaevinde intihar etti Kapıkule Sınır Kapısı’nda yapılan ‘rüşvet’ operasyonunda tutuklanan gümrük muhafaza memuru Şenol Gök (28) cezaevinde intihar etti.
Seferi Yılmaz’a teröre yataklık suçlaması Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 9 Kasım 2005’te bombalı saldırının yapıldığı Umut Kitabevi’nin sahibi Seferi Yılmaz, ‘terör örgütüne yardım ve yataklı..
Soruşturma evrakı için savcı izni kaldırıldı Danıştay, avukatların soruşturma evraklarını incelemek için savcıdan izin almaması gerektiğine hükmetti.
Rize’de kuş gribi: 3 köy karantinada Rize'nin 3 köyünde tavuk ölümleri üzerine Ankara'ya tahlile gönderilen örneklerde ölümlere kuş gribinin neden olduğu anlaşıldı.
’Arama emirsiz’ aramaya durdurma Danıştay, Adli ve Önleme Aramaları Yönetmeliği'ndeki, "Karar alınmadan yapılacak aramayı" düzenleyen ve polise bu konuda geniş yetki veren hükümlerinin yürütm..
İçişleri Bakanlığı’ndan sahte anket uyarısı İçişleri Bakanlığı, art niyetli kişilerin ‘Ankara-Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi (MERNİS) ile vergi numarası sistemi 2006 yılından itibaren birleşti..
Danıştay’dan karar düzeltme istiyor Avukat Muzaffer Kaplan, Danıştay 2. Dairesi'nin Gölbaşı'ndaki Bayrak Garnizonu içindeki anaokuluna müdür olarak atanan öğretmen Aytaç Kılınç hakkındaki kar..
Milli güvenlik öğretmeninin dövdüğü 5 öğrenci hastanelik Zeytinburnu Tekstil Meslek Lisesi milli güvenlik öğretmeni emekli Yüzbaşı Muhittin Baysal, derste gürültü yapan beş öğrencisini dövere..
Agos yazarı Hrant Dink’e göre İstiklal Marşı bölücü Türklüğe ve Türklere hakaret ettiği için yargılanan Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, Antalya’da düzenlenen konferansta Türk..
Pakdemirli: Herkese açık camiler de kamusal alan mı? Eski bakanlardan Prof. Dr. Ekrem Pakdemirli, Danıştay'ın kararına göre herkese açık olan camilerin de kamusal alan sayılabileceğini ve baş..
Filipinler’de heyelan: 200 ölü Filipinler’in Güney Leyte eyaletinde oluşan heyelanda 200 kişinin öldüğü, bin 700 kişinin kayıp olduğu bildirildi.
135 bin kişi köyüne döndü Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde başta terör olmak üzere çeşitli sebeplerle köylerini terk edenlerden gönüllü olarak geri dönmek isteyenlerin dönüşünü sağlamak..
Stadyumlarda sigara içme yasağı geliyor Almanya hükümeti, haziran ayında yapılacak 2006 Dünya Kupası sırasında statlarda sigara içilmesini yasaklamayı planlıyor.
Macintosh’u hedefleyen ilk virüs Apple bilgisayar şirketi tarafından geliştirilen Macintosh Os X işletim sistemini hedefleyen ilk bilgisayar virüsü ortaya çıktı.
Sağlık Bakanı’nın oğlu trafik kazası geçirdi Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın oğlu Muhammet Akdağ, Ankara’da trafik kazası geçirerek yaralandı.
Eşinizi kendi kalıbınıza sokmaya çalışmayın Mutlu ve uyumlu çiftler, birbirini olduğu gibi kabul eden, seven ve onaylayan eşlerdir.
İSMEK’ten Kutlu Doğum Haftasına yönelik yarışma İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İstanbul Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK), Kutlu..
Balkan kültürü Avrupa’yı besler Geçen hafta gösterime giren "Çalıntı Gözler" filmi, pek çok isim itibarıyla yabancı olsa da konusu ve bir oyuncusu ile hayli âşinaydı.
Çanakkale içinde bir kardeşlik destanı ‘Tiyatro, sinema yüzünden krize girdi’ ya da ‘Tiyatro arkaik bir sanattır ve Türk halkı onun kıymetini bilmez’ diyenlere duyurulur:
Mayfest’in açılışını Fazıl Say yapacak 2000 yılından beri New York’taki Türkler tarafından düzenlenen MayFest, bu yıl da önemli etkinliklere imza atacak.
Memet Fuat ödülleri anma gününde dağıtıldı 19 Aralık 2002’de kaybettiğimiz Memet Fuat’ın anısına düzenlenen "Memet Fuat Eleştiri/İnceleme, Deneme, Yayıncılık Ödülleri"nin ikincisi, yazarın 80..
Cemal Reşit Rey için saygı gecesi Beşiktaş Belediyesi Kültür Sanat Platformu tarafından düzenlenen ‘Ustalara Saygı’ etkinlikleri çerçevesinde 20 Şubat Pazartesi akşamı ‘Cemal Reşit Rey geces..
Bolşoy Tiyatrosu, Kuğu Gölü ile geliyor Klasik balenin başyapıtı Kuğu Gölü balesi, ünlü tiyatro gruplarından Bolşoy Tiyatrosu tarafından 3-4 Mart tarihlerinde İstanbul’da TİM Maslak Show Cen..
Tiyatro sahnesinde bu kez gazeteciler var Drama ve tiyatro eğitmeni Nurkut İlhan’ın ‘Gazeteci nasıl tiyatro yapar?’ merakı sonucu ortaya çıkacak oyunda pek çok gazeteci hünerlerini sergileyec..
Oryantalistlerin gözüyle Diyar-ı Osmaniyye "Oryantalist Ressamların Diyar-ı Osmaniyyesi-II" resim sergisi, Artı Mezat’ta açıldı. Sergide, Osmanlı dönemindeki ünlü oryantalist ressamların 90 e..
Koltuk hırsımız hiç olmadı Ankara İl Başkanlığı Siyaset Akademisi’nin 4. dönem mezunlarına sertifikalarını veren Başbakan Tayyip Erdoğan, son derste gençlere partisinin siyaset anlayışını anl..
YÖK Başkan Vekili İsa Eşme’den siyasî mesajlar Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili İsa Eşme, AK Parti hükümetinin seçmenlerin büyük çoğunluğunun duyarlı olduğu laiklik konusunda "hatalar..
TOKİ, Meclis lojmanlarını ‘akıllı konak’a çevirecek Maliye Bakanlığı tarafından Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) devredilmesi kararlaştırılan TBMM lojmanları, ‘akıllı konaklara’ dönüştürülüyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8