18 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

18 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Zirve yine atv'nin atv'nin sevilen yapımı "Şöhret," 16 Şubat Perşembe akşamı yayınlanan bölümüyle AB grubu izleyicilerinde aldığı yüzde 10.30 reyting, yüzde 25.10 izlenme payıyla birinci oldu..
Bond'a Fransız sevgili 007 kodlu ajan James Bond, sonunda kendine bir kız arkadaş buldu! Serinin son filmi "Casino Royale"de, Fransız oyuncu Eva Green'in rol alacağı açıklandı. Daha önce adın..
Mesleği bırakan hırsız öldürüldü Adana'da hırsızlık suçundan 2 sabıkası bulunan ve bir hafta önce tövbe edip, namaza başlayan 20 yaşındaki Cumali Müştekin, kendisini aynı işe zorlayan arkadaş..
Tutuklu gümrükçü koğuşta intihar etti Kapıkule Sınır Kapısı'nda 2 ay önce düzenlenen operasyon çerçevesinde tutuklanan gümrük muhafaza memurlarından Şenol Gök (39), Edirne Kapalı Cezaevi'nde ..
Beslenirken 10 kaplan gücünde Süper tombul kedi görenleri şaşkına çeviriyor. Çin'in Shandong eyaletine bağlı kıyı kenti Qingdao'da yaşayan sevimli hayvan, dev cüssesiyle diğer kedilerden çok ..
Hastalıkta ve sağlıkta! ABD'nin Massachusetts eyaletine bağlı Boston şehrinde bulunan Harvard Medical School tarafından 65 yaş üstü evli çiftler üzerinde yapılan araştırma, eşlerden birinin h..
Amcasıyla aynı gün doğdu ABD'nin Utah eyaletine bağlı Provo kentinde 22 yaşındaki Chelsea Bushman ve 42 yaşındaki annesi Sherri Callister 90 dakika arayla doğum yaptı. Doğumların beklenenden ..
Gebelik bantı takmak riskli Doğum kontrol yöntemleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden biri olan gebelik önleyici bantın yan etkileri olduğu, araştırmayla doğrulandı. Amerikan Gıda ve ..
Kızlar tuvaletinde yaralama Adana'da iki kız öğrenci arasında sigara yüzünden kavga çıktı. 16 yaşındaki O.K. yaşıtı olan arkadaşını kelebek bıçakla iki yerinden yaraladı. Adana'da Sıtkı Kulak..
Haydi ABD eller havaya! Türkiye'den göç eden Ermeniler sayesinde Los Angeles Türk şarkıcıların yeni ekmek kapısı oldu. ABD'ye konsere gidenler arasında Sibel Can da var Muazzez Ersoy da.... A..
Takip edip ateş etti Bursaspor Yönetim Kurulu üyesi Vakkas Parlak'ın 23 yaşındaki oğlu babasından yeni boşanan üvey annesini ağır yaraladı. Olaya mal kavgasının neden olduğu iddia edildi. Bur..
Denizbank'ın rotası 4-5 ay içinde belli olacak Denizbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cem Bodur, bankanın ortaklık ya da satış sürecine yönelik rotasının 4-5 ay içinde belirlenebileceğini bel..
'Konut fiyatları şişmedi; olması gereken düzeyde' SPK Başkanı Doğan Cansızlar, "Gayrimenkul fiyatlarının çok arttığı söylenemez ama Türkiye'de konut arzı artmalı" dedi. Sermaye Piyasası Kurul..
Şirketler özel tahvil kuyruğunda Türk şirketleri, Brezilya ve Rus şirketlerinin 62 milyar $ borçlandığı özel tahvil pazarına hazırlanıyor. Fonların gözü de yüksek getirili tahvillerde. Hazine..
Fiat, Punto ile Avrupa'da liderliğe yükseldi Fiat, 10 yıl aradan sonra otomobil satışında zirveye oturdu. Ocakta Avrupa'da 105 bin araç satan Fiat'ın başarısı Punto'dan kaynaklandı. Fiat, oca..
Türkiye IMF'den ek süre istedi Sosyal güvenlik reformuna ilişkin yasanın Meclis'ten geçmesini bekleyen IMF, Türkiye'nin 3'üncü gözden geçirme için ek süre istediğini açıkladı. Sosyal güvenlik..
Zeytinyağında kayıtdışını üst gelir grubu besliyor! Unilever, Ayvalık'tan, Bodrum'dan bidonla yağ alanları araştırdı: Hepsi de üst gelir düzeyine sahip ve eğitimliler... Üstelik aldıkları yağ..
Sinop'ta nükleer santral alarmı Nükleer santral için Sinop'un adı geçince Vali Şanal soluğu Ankara'da aldı ve TAEK'e kaygılarını anlattı. Sinop, nükleer santral alarmı verdi. Üç nükleer santr..
Bakanlık enerjiye yatırım özel sektör garanti istiyor Enerji Bakanı Hilmi Güler, TÜSİAD'ın Enerji Çalışma Grubu ile bir araya geldi. Güler, Türkiye'yi bekleyen krize karşı işadamlarını, acile..
Bu evliliğe mahkeme yolu göründü Şekerbank'ın 4.93'lük fiyatını da şartlı kabul eden Rabobank'ın teklifi geri döndü. Banka, 'tahkim sürecini' elinin altında tutuyor Şekerbank yönetimine göre ..
İngiltere, Müslüman Kardeşler ile temasını güçlendirme peşinde Ortadoğu’da terör veya şiddet olaylarıyla ilişkilendirilen parti ve örgütlerin ‘iktidar yürüyüşüne’ başlaması Batılı ülkeleri "d..
Rumlar veto kartını açtı; Talat ‘bölünmüşlük tescillenir’ dedi Türkiye’nin önümüzdeki birkaç ay içinde AB ile fiili müzakerelere başlaması beklenirken, Kıbrıs Rum Yönetimi yeniden "müzakerele..
Yunan subaylar ‘Türkler dinliyor’ diye ceplerini kapatmış Atina’da yayımlanan Ethnos gazetesi, Yunan subayların cep telefonlarının Türkiye tarafından dinlendiğini ileri sürdü.
Annan, ABD’den Guantanamo’yu derhal kapatmasını istedi BM Genel Sekreteri Kofi Annan, 11 Eylül saldırılarından sonra Washington yönetiminin ‘terörle savaş’ kapsamında ‘şüphelileri’ tuttuğu Gu..
Bill Clinton: Karikatürler, kültürlerarası diyalog çalışmalarına büyük darbe vurdu İslam dünyasıyla Batı arasında gerginliğe sebep olan karikatür krizinin merkezindeki ülke Danimarka özür dil..
‘İran’a baskı için Türkiye önemli’ Washington yönetimi, nükleer faaliyetlerinden rahatsız olduğu İran hakkında diplomatik çözüm bulunması konusunda Türkiye’nin önemli bir rol oynayabileceğini..
Portekizli çizer, Ahmedinejad’ı ti’ye alarak İran’ı ‘test edecek’ Hz. Muhammed’e (sas) hakaret karikatürlerine misilleme için Yahudi soykırımı hakkında uluslararası karikatür yarışması açan İ..
Holdingler kömür için sıraya girdi Enerji ihtiyacının yerli kaynaklardan karşılanması için kömür sahalarının özel sektöre açılması, büyük holdinglerin dikkatini çekti.
TÜSİAD, elektrik ihalelerinin gecikmesinden şikâyetçi oldu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'i ziyaret eden TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu üyeleri, yaklaşık bir yıl önce yapılması pl..
Tüpraş’ta gerekçeli karar postaya verildi Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nun Tüpraş'ın özelleştirme şartnamesine ilişkin verdiği yürütmeyi durdurma kararının gerekçesi belli oldu.
Nemada 9. taksit ödemeleri martta Tasarrufu Teşvik Hesabı 9. taksit nema ödemeleri için toplu başvurular bugünden itibaren Ziraat Bankası’na yapılabilecek.
İşsizlik ve cari açık üretimle aşılabilir yatırım indirimi yeniden düzenlensin İstihdamın artmasında önemli katkısı olan yatırım indirimi uygulamasını kaldırma kararına tepkiler sürüyor.
ABD yatırımları, bir yılda bin kişiye istihdam sağladı ABD’li işadamlarının Türkiye'deki yatırımları bir yılda yüzde 60 artış göstererek 120 milyon dolara ulaştı.
İl ve bölgelerin ihtiyacına göre eleman yetiştirilecek İşgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman sorununun çözümü ve istihdamın artırılması için yerel yönetimlere daha fazla yetkile..
2B arazileri için gerekirse Anayasa’yı değiştiririz Hükümet, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in 2003 yılında veto ettiği 2B olarak adlandırılan orman niteliğini kaybetmiş arazilerin satışın..
Füze savunma sistemi Türkiye’de üretilecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Savunma Sanayii İcra Komitesi, balistik füze tehdidine karşı savunma kapasitesini artırmayı am..
Yabancılar, Borsa’yı rekora taşıdı: 46.244 Merkez Bankası'nın çarşamba günü 5,5 milyar doları bulduğu tahmin edilen döviz piyasasındaki doğrudan alım müdahalesiyle oluşturduğu likiditenin bir..
Türkiye, IMF'den ek süre istedi IMF, yeni gözden geçirme kapsamında IMF heyetinin Türkiye'ye yapması öngörülen ziyaretin tarihinin henüz kesinleşmediğini belirtti.
‘10 ekmeği nasıl yedin?’ diyen Maliye, fişleri iptal ediyor Vergi iadesi uygulaması her yılın sonunda memurlar, işçiler ve emekliler için ayrı bir telaşa yol açıyor.
SSK, geçen yıl sağlığa 7 milyar yeni lira harcadı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, 2005 yılında SSK'nın toplam sağlık harcamasının 7 milyar 40 milyon 420 bin YTL olarak ge..
Emniyet’e göre Yeşil yaşıyor Beşiktaş’ta düzenlenen haraç operasyonuyla yeniden tartışılmaya başlanan ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım konusunda farklı açıklamalar geliyor.
‘Yeşil’ kod adı göz renginden ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım’ın adı Binbaşı Ahmet Cem Ersever ve Musa Anter başta olmak üzere pek çok cinayetle anılıyor.
Yeşil’in oğlunun çetesinde polis muhabiri kartı ‘Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın oğlu Murat Yıldırım'la birlikte ‘çete’ kurmak suçundan gözaltına alınan 15 zanlının üzerlerinde, ev ve işye..
Tatlıses’in korumaları ‘Polat Alemdar’a özenmiş Ankara polisinin, ‘suç işlemek amacıyla teşekkül oluşturan’ bir gruba yönelik başlattığı ‘Küre Operasyonu’ kapsamında yakalanan, a..
Hırsızlar bekçi köpeğini de çaldı Ankara Kavaklıdere’de bir firmaya giren hırsızlar para kasası ve birtakım cihazların yanı sıra binayı koruyan ‘rottweiler’ cinsi bekçi köpeğini de çaldı.
Rus Büyükelçi: Türk okulları kapatılmadı Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Petr Stegniy, ülkesinde faaliyet gösteren Türk okullarının kapatıldığı yönündeki haberleri yalanladı.
Komiserden gazeteciye dayak Cihan Haber Ajansı muhabiri Ercan Yıldız, haber takibi sırasında bekledikleri Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde sivil polis tarafından basın kartını göstermedi..
Klip gerçek oldu, üzerlerine çığ düştü Hakkarili şarkıcı Aydın Aydın, çığ sahnelerinin yer alacağı klibini çektiği sırada ekibin üzerine çığ düştü.
Uzman doktorlar ‘acil vaka’ için nöbet tutacak Uzman hekimler için acil vakaların yoğun olduğu hastanelerde nöbet havuzu oluşturuluyor.
Garipoğlu: Benimle yöneticilik yapan general niye yargılanmadı? Batık Sümerbank’ın eski sahibi Hayyam Garipoğlu, batık bankalarda yöneticilik yapan generallerin yargılanmamasını yadırgadığın..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8