18 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

18 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
3 firma hisse senedi ihracı için SPK'ya başvurdu İSTANBUL - ÇBS Printaş, Yapı ve Kredi Bankası ve Başkent Menkul Kıymetler olmak üzere 3 firma hisse senedi ihracı için SPK'ya başvurdu. SPK Ha..
Antalya'ya doğalgaz, Metangaz tarafından götürülecek ANKARA - Antalya, Metangaz A.Ş. tarafından hizmet bedeli almadan, sadece 5 dolar abone bağlantı bedeli karşılığında doğalgaza kavuşturulac..
Hisarcıklıoğlu: Irak'ın yapılandırılmasında tek rol oynayacak ülke Türkiye'dir KONYA - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Irak'ın yapılandı..
İhracatçılar Çin ile işbirliği için adım atıyor İSTANBUL - Tekstil ve konfeksiyon sektörünün son yıllarda en fazla sorun yaşadığı ülke olan Çin'in Uluslararası Ticaret Bakan Yardımcısı ve Ul..
Hazine, önümüzdeki hafta 83,5 milyon dolar dış borç servisi yapacak ANKARA - Hazine, önümüzdeki hafta 83,5 milyon dolar dış borç geri ödemesi yapacak. Hazine Müsteşarlığı tarafından haf..
Çipli ve şifreli kredi kartlara 1 Nisan'dan itibaren geçilmesi planlanıyor İSTANBUL - Tüm dünyada çipli ve şifreli kartlara geçiş süreçlerinde son aşamaya gelindi. Türkiye'de de 1 Nisan 2006 ..
Bosch'tan mesleki eğitime destek BURSA - Otomotiv teknolojileri üreticilerinden Bosch, Bursa ve çevresindeki mesleki eğitim faaliyetlerinin, AB'ye entegrasyonunu sağlamak amacıyla ''Leonardo ..
SPK, Arat Tekstil'in hisse senedi ihracını kurul kaydına aldı İSTANBUL - SPK Arat Tekstil'in hisse senedi ihracını kurul kaydına aldı. SPK Haftalık Bülteni'nde yer alan bilgiye göre, Şirket ..
Kopyakatil sergisinde esere saldırı 8 Şubat'tan beri Akbank Sanat'ta devam eden Kopyakatil sergisinde yer alan sanatçı Adnan Yıldız'ın yerleştirmesi bir izleyici tarafından saldırıya uğradı.
İsrail ile gerilim Ankara, Tel Aviv'e, İsrail Başbakanlık Sözcüsü Gissin'in, "Biz de Öcalan'la görüşsek, ne hissederdiniz" sözlerinin, 'yanlış ve yersiz olduğu'nu iletti. Dışişleri Bakanı Gül..
Resmi konukmuş AKP'nin konuğu olarak Ankara'ya geldiği sanılan Meşal liderliğindeki 13 kişilik Hamas heyetinin 'resmi davetli' olduğu anlaşıldı. Konaklama masrafları ve kullanılan araçların ü..
'Tamamen iftira deli saçması' Gökhan Demirkol'un 'Esrar içtik, fantezi yaptık' açıklamasının ardından gözler Gamze Özçelik'e çevrildi. Morali çok bozuk olan oyuncu: 'Bu iftiralar beni hiç şa..
20 yıl sonra sahneye çıkan Evgin'e büyük ilgi Yorumladığı efsanevi şarkıları 'İşte Öyle Bir Şey' adlı albümünde yeniden toplayan Erol Evgin, 20 yıl sonra ilk kez bir lokalde sahne alıyor.....
İşte Vildan' ın bebeği Bakırköy Town Center Alışveriş Merkezi'nde hayranlarıyla buluşan oyuncu Vildan Atasever, organizasyona şimdiye kadar varlığını gizlediği bebeğiyle gelerek şok etkisi y..
Babamı aldattığı için vurdum Üvey annesini tek kurşunla ağır yaralayan Oyak Renaultfutbol takımı oyuncusu Ahmet Parlak önce bu ifadeyi verdi sonra susma hakkını kullandı
Okulda kız kızı bıçakladı İlköğretim okulu öğrencisi O.K. (16) tuvalette sigara içtiği gerekçesiyle arkadaşı Y.A'yı bıçakla yaraladı
'Çirkinler suça daha meyilli' ABD'de yaşayan iki Türk doçentin 'Çirkin Suçlular Projesi' adlı araştırmasına göre çirkinlik insanların suç işleme riskini artırıyor
Güneş tutulması deprem habercisi mi? 'Güneş tutulmasının ardından deprem olur' dedikodusu yine alevlendi. 29 Mart'ta gerçekleşecek tutulma nedeniyle birçok kişi korku yaşarken, Prof Ercan dı..
Ölen İngiliz için hem imam hem rahip dua etti Vasiyeti üzerine yıllardır yaşadığı Fethiye Ölüdeniz'de toprağa verilen Angela Williams, son solculuğuna iki dinin dualarıyla uğurlandı, ardında..
Alyans takan erkek kısır oluyor Bilim adamları alyans takmaktan hoşlanmayan erkekleri sevindirecek bir araştırmaya imza attı...
Filipinler'de toprak bir köyü yuttu Ülkenin orta kesimlerinde meydana gelen heyelanda, 3 bin nüfuslu köy balçık altında kaldı. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor
İşte ABD'nin sakladığı 'Ebu Garib' raporu Birleşmiş Milletler ile Amerika arasında Küba'daki Guantanamo üssündeki esirlere işkence yapıldığı gerekçesiyle başlayan kavga dün yeni bir boyut al..
Berlusconi Mussolini ile ittifak kurdu İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi dün ilginç bir girişime imza atarak İtalyan diktatörü Mussolini'nin torunu Alessandra Mussolini ile ortak basın topl..
Bir sen anladın 'Bild'e hakkımda sarfettiğin sözler son derece hoş. Beni gerçekten çok iyi anlamışsın. Bu nedenle ben de sana karşı sevgimi böyle gösteriyorum.'
Kozak'tan 10 yılın röntgeni G.Saray'da adı başkan adaylığı için geçen Hayrettin Kozak, son 10 yıla eleştiri getirip, çözüm yolları hakkında öneriler sunacak
Golün babası Son 1.5 yılda resmi olarak 57 gol atan Fatih, bu sezon lig ve kupada takımının gollerinin %45'ini kaydederek, toplam 12 puan kazandırdı
Beckhamania Real Madrid'in pazarlama müdürü, ünlü futbolcunun istediği uçuk rakamları desteklercesine 'David'in marka fiyatı 500 milyon' dedi
İsviçre kâbusu UEFA'da 14. sıradayız ama büyük bir tehlike var. Eğer Basel&Thun İsviçre'ye 1'er tur getirirse 2007'de Şampiyonlar Ligi'nde tek takımız
'Son kararı şans tanrıçası verdi!' Katimerini: 'Taraflar anlaşamadı, şans tanrıçası yanıt verdi' Etnos: '2008 için Otto Rehhagel'in tüm duaları kabul oldu'
'İstemezlerse giderim' Ahmed Hassan: 'Afrika Kupası'nı almış bir kaptan olarak tebrik beklerken, ceza aldım. Tigana'nın kararına saygılıyım. Eğer beni istemezse sezon sonu Beşiktaş'tan gider..
Köfte üzeri çay! Güvenç Kurtar'la çıkışa geçen ve Kadıköy'de F.Bahçe'den 1 puan koparan Ç.Rize İnönü'de Kartal'ı 26 yıl sonra yendi. Karadeniz ekibini galibiyete taşıyan golü Ünal attı
Ya sabır Kartal! Sanlı Sarıalioğlu (Spor) - Haydi soruyorum: Beşiktaş'ın Rize'den ne gibi bir fazlalığı vardı? Boşuna düşünmeyin, yanıtlayamazsınız. Kartal'ın rakibinden hiçbir üstünlüğü yo..
Yazık değil mi bu milletin parasına... Ahmet Vardar - Yol, kaldırım yenileme ya da yapım çalışmaları bizde neden ciddiye alınmaz? Niçin bizdeki yollar ve kaldırımlar uzun ömürlü değildir?
'Allah iyilik edenin ödülünü zayi etmez' Süleyman Ateş - Allah dünyaya gelen her ruhu, olgunlaşabilmesi için bir yöntemle sınavdan geçirir. Kuran'da, 'Yoksa siz, sizden önce geçenlerin duru..
Muş'ta neler oluyor? Mustafa Mutlu - ABD ve diğer Batılı ülkelerle İran arasındaki 'nükleer santral' restleşmesi, sınırlarımızda yeni bir savaş gerilimini artırıyor. Kimilerine göre böyle b..
Baydemir'e dur Meşal'e buyur Ruşen Çakır - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Karen Hughes ile birlikte Katar'ın başkenti Doha'daki bir panelde ABD-İslam dü..
Sivilce mevsimi geldi.. Selahattin Duman - Bunun 'Geldi bahar, açtı güneş.. Lale zamanıııı' gibi bir şarkısı yok.. Belirtileri asansör kabinlerinde, ayna gibi parlak vitrin camlarında, otom..
Deneyimin önemi Okay Gönensin - Hükümetin çeşitli konularda yaptığı acemiliklerin son örneği Hamas ziyaretinde yaşandı
Başbakan Erdoğan'ın 'hava'sı! Haşmet Babaoğlu - Her gündeme geldiğinde Başbakan Erdoğan'ın karizmasını Kasımpaşalı edasıyla; 'halktan biri' olmakla ve AKP'ye (Vatan'ın seçim anketlerinde de..
Demek HAMASda değişti! Mine G. Kırıkkanat - Hamas lideri Halid Mcşal'in Ankara'ya gelişi 'olur' u alınmış bir ziyaret miydi, yoksa baskın mı, anlaşılamadı...
Go back to Turkey Gazi Erçel - Olay Davos'ta geçiyor. Avrupa Para Sistemi üzerine bir oturum var...
Bireysel emeklilik sayesinde para biriktiriyorum Elif Ergu - Sabancı Müzesi'ndeki Picasso İstanbul'da sergisini Ak Emeklilik Genel Müdürü Meral Ak Egemen'le gezdik...
Ahsen Hanım soruyu patlatmışken!.. Necati Doğru - Bir erkeği çekip, çeviren, başarıya götüren kadındır. Demişler ya; her başarılı erkeğin arkasında başarılı bir kadın vardır...
Yeni oluşum için ortam uygun Erol Çevikçe - Son mal varlıkları tartışması bir kez daha gösterdi ki, hem Başbakan Erdoğan'ın hem de ana muhalefet lideri Baykal'ın amaçları, asıl derdi aş-iş ..
Sakhalin'den mektup var Tuğçe Baran - Geçen günlerde MONTLAMA diye bir kelime keşfetmiştim küçük ilanlarda hatırlıyor musunuz? 'Çatı izolasyon MONTLAMA' diye bir ilan vardı da montlama ne..
Gençlik ve şiddet Zülfü Livaneli - Bizim bir internet ailemiz var. 'www.livaneli.net'in forum bölümüne üye olan binlerce genç arkadaş o kadar ilginç konularda yazılar yazıyorlar ki, foruma ..
Demir Çeneli Melekler Ruhat Mengi - Bu konu yalnızca kadınları değil, insan haklarına inanan her vatandaşı yakından ilgilendiriyor...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8