17 Şubat 2006 Cuma Günü Haberleri

17 Şubat 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ne kadar altın varsa çaldılar İzmir Balçova'da kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, balkon kapısından girdikleri Kamer Karagöz'ün evindeki ziynet eşyalarını alarak kaçtı. Olay, önceki gün saa..
Baykal: Hisseleri 2004'te sattım CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, mal varlığı beyanında açıklamadığı İş Bankası hisse senedi bulunmadığını, bu iddialarla ilgili yargıya başvuracağını belirtti...
Başbakan adayı İsmail Haniye Filistin seçimlerini kazanan Hamas'ın, başbakan adayı olarak İsmail Haniye'yi belirlediği bildirildi. Hamas'tan bir yetkili, Haniye'nin Filistin'in yeni başbakanı..
Eşi hasta olanın ölüm riski artıyor ABD'de yapılan bir araştırma, hasta eşlerin karı ya da kocalarını da hasta ettiklerini ortaya koydu. New England tıp dergisinde yayımlanan araştırma kapsam..
Daum Ankara'da sürpriz yapacak! İdmanlarda farklı kadrolar deneyen F.Bahçe Teknik Direktörü Ankaraspor'a karşı kulübedeki isimleri 11'de sahaya sürebilir. Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum, An..
'Reformsuz sıkıntı olur' Devlet Bakanı Ali Babacan, artan sosyal güvenlik açıklarına dikkati çekerek, bu konuda önemli adım atılmadığı takdirde ciddi sıkıntılar doğacağını söyledi.
Davet eden edene Filistin'de seçimin galibi Hamas'a uluslararası planda yeni kapılar açılıyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova davetini dün Hamas lideri Halid Meşal'e resmen ilet..
Paris, Tahran'a yaylım ateşi açtı ABD, nükleer dosyası Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEK) tarafından BM Güvenlik Konseyi'ne sevki kararlaştırılan İran'a karşı diplomatik savaş başlatırk..
Ölüm timleri soruşturulacak Irak İçişleri Bakanlığı, polis teşkilatında baskınlarla adam kaçırıp yargısız infaz yapan ölüm timleri olduğu iddialarını soruşturuyor. Soruşturma Suudi vatandaşı ..
Venezüella İran'la kol kola ABD'nin hedef tahtasındaki İran, Bush yönetimi karşıtlığıyla tanınan solcu Hugo Chavez liderliğindeki Venezüella ile kol kola giriyor.
Atina, Rumları teskin ediyor Yunanistan, Atina Belediye Başkanı'yken Annan Planı'na destek vermiş olan Dora Bakoyani'nin Petros Molivyatis'in yerine Dışişleri koltuğuna atanmasından rahatsız ..
ABD balistik füze denedi ABD Hava Kuvvetleri, dün kıtalararası sahte savaş başlıklı balistik füze denemesi yaptı. Minuteman 3 tipi füzenin Kaliforniya'daki Vanderberg Üssü'nden fırlatıldığı....
Morales'in derdi kadınlar Bolivya'nın ilk yerli kökenli devlet başkanı sosyalist Evo Morales, 42 yaşında neden hâlâ bekâr olduğu sorularını "Ülkeyi yönetmek bir kadını yönetmekten ko..
Meclis'te 'dumanlı' hava Sigara yasağının kapsamını genişleten yasa teklifi Meclis'te renkli atışmalara neden oldu. Adalet Komisyonu, dün, daha önce Sağlık Komisyonu'nda benimsenen metni görü..
Meclis ödülüne Ertaş da aday TBMM Başkanvekili ve Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu Başkanı Nevzat Pakdil, ilki geçen yıl verilen TBMM Milli Egemenlik Onur Ödülü'ne başvuruların 21 Mart'a kadar s..
Kız yurdundan dayak firarı Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Bursa'daki Eşrefiler Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan iki kız dayak yedikleri iddiasıyla yurttan kaçtı.
CHP: Kuş gribi gizlendi CHP'nin kuş gribini araştırmak için oluşturduğu komisyon, hükümeti, olayı uzun süre saklamakla suçladı. CHP'li Nurettin Sözen, Ali Arslan, Fahrettin Üstün ve...
Terör örgütü yandaşları yine eylemde Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin yedinci yıldönümü nedeniyle PKK yandaşları tarafından yapılan eylemler dün de devam etti.
CHP'li Altay: Felaket projesi Nükleer santral yapılması planlanan Sinop'un CHP'li milletvekili Engin Altay, santrala karşı çıktı. Engin, basın toplantısında şöyle dedi: "Nükleer sa..
İklim değişikliği için kampanya 'Türkiye Yeşilleri', Kyoto Protokolü'nün 1. yılında 'İklim Değişikliği Kampanyası'nı, Avrupa'daki yeşil partilerle eşzamanlı başlattı.
Kaplumbağa tavuk yemez Dalyan beldesinde yaşayan ve nesilleri tükenmek üzere olan Nil kaplumbağalarının beslenmesi için ücretsiz tekne turları düzenlendi.
'Gamze'nin haberi vardı' Oyuncu sevgilisi Gamze Özçelik'i ilaçla uyutup tecavüz ettiği ve cep telefonuyla çektiği görüntüleri internette yayımladığı suçlamasıyla tutuklanan eski basketbolcu ..
Dolar satan yabancılar Borsa ve bonoya koştu Merkez Bankası'nın önceki gün gerçekleştirdiği 5,5 milyar dolar tutarındaki rekor alım müdahalesi, gecelik faizlerin yüksek olması ve kredi notund..
Kimlik ile vergi numaraları mayısa kadar birleştirilecek Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, mayıs ayına kadar yapacakları bir düzenlemeyle kimlik numaraları ile vergi numaralarının birleştirileceğ..
Yasa bu şekliyle çıkarsa marketler büyük darbe alır Süper marketlerle rekabet edemedikleri için zor bir dönemden geçen bakkalları korumak amacıyla hazırlanan ve kamuoyunda 'Marketler Yasası' ..
Şekerbank, Rabobank ile ortaklıktan vazgeçti Şekerbank, bir süredir ortaklık görüşmelerini sürdürdüğü Hollandalı Rabobank ile anlaşamadı.
Sosyal güvenlikte 'tek çatı' Ankara'da başladı Ankara Ostim'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı hizmet birimlerini tek merkezde toplayan tesis açıldı. Açılışı yapan Başbakan Tayy..
Türk okulları, Romanya’daki eğitim sistemine model oldu Dünyanın dört bir tarafında faaliyet gösteren Türk okulları başarılarına bir yenisini daha ekledi.
‘50 yıllık hukukçuyum mevzuatta kamusal alana rastlamadım’ Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Anayasa hukukçusu Prof. Dr. Ergun Özbudun, Danıştay’ın başörtüsü ile ilgili kararının arkasında A..
Danıştay’ı protesto eden erkek öğretmenler başörtüsü taktı İzmit'te sendikalara bağlı erkek öğretmenler Danıştay'ın başörtüsü ile ilgili kararını, başörtüsü takarak protesto etti.
‘Demokratik toplumda ağızlar bantlanamaz’ Ermeni konferansının durdurulması, Orhan Pamuk davası, Rektör Yücel Aşkın'ın tutuklanması, Mehmet Ali Ağca'nın tahliyesi gibi dava ve kararlar son d..
İşkence iddiasıyla yarbay ve 28 askerin hapsi istendi Firar ettikten sonra Adana 6. Kolordu Komutanlığı Askerî Cezaevi’ne gönderilen ve burada işkence sonucu ölen askerle ilgili yargı süreci..
Küfür cinayetine 36 yıl Trabzon’un Kalkınma Mahallesi’nde küfürlü konuştukları gerekçesiyle kendilerini uyaran Serkan Ocak’ı öldürdüğü, Oruçoğlu Ocak ile İdris Tosun’u yaraladığı iddiasıyla y..
Sakka: İstanbul’daki bombalı saldırıları ben finanse ettim El Kaide örgütüne mensup Louai Sakka’nın yakalandığında polise verdiği ifade dava dosyasında ortaya çıktı.
Yüzüncü Yıl’daki usulsüz profesör atamasına yargı freni Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) yönetiminin kadrolaşmak için yaptığı usulsüz atamayı mahkeme iptal etti.
32 general, Yargıtay’ın kararına itiraz etti Vakit Gazetesi’ni ‘Onbaşı bile olamayacakların general olduğu ülke’ başlıklı haberi sebebiyle tazminata mahkum eden yerel mahkeme, kararını bozan ..
‘JİTEM’cilere özel yargılama yapılsın’ JİTEM davası önceki gün Diyarbakır 3 No’lu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Savcı, mütalaasında JİTEM’i anlatan ve dosyayı, sanıkların bir bölümünün as..
Depreme ‘İlahî ikaz’ diyen gazeteciye 15 ay hapis Marmara’da 17 Ağustos 1999’da yaşanan deprem felaketi ile ilgili yazısında depremi ‘İlahi ikaz’ olarak nitelendiren yazar Sami Cebeci’ye 1 yı..
Tramvay çalışmaları yüzünden yol kapanacak Merter Kavşağı'nı Güngören'e bağlayan Çinçin ve Mehmet Akif Caddeleri üzerindeki "U" dönüşü, tramvay inşaatı çalışmaları nedeniyle 23 gün trafiğe ka..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10