17 Şubat 2006 Cuma Günü Haberleri

17 Şubat 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Nobre Meclis'te! Musa Uzunkaya: 'İtirafta bulunan Serdar Tatlı ile spora hile katıp, haksız rekabet ortamı yaratan F.Bahçeli Nobre için ne yapacaksınız?'
Beckham, Schumi'ye sol çekiyor! R.Madrid'ten yeni sözleşme için aylık 1.3 milyon $ isteyen Beckham, imza atarsa, Woods ve Schumi'den sonra en pahalı 3. sporcu olacak
Tur averaja kaldı Fortis Türkiye Kupası'nda lideri, Fatih (2) Szymkowiak'ın golleriyle yenen bordo-mavililer gruptan çıkmak için Altay'ı 4 farklı devirmek zorunda
F.Bahçeli Kemal!.. Talay Erker (Spor) - Daum ona Samsunspor maçının son 23 dakikasında F.Bahçe formasını göstermese, Kemal Aslan hafızalardan biraz daha uzaklaşmış olacaktı.. Hani bazıları,..
Fair-play'in iflası Doğan Koloğlu (Spor) - Futbolun bir kültür yapısı var. Onun ölçüsü kaçtı mı huzur ve fair-play kaçar, anarşi başlar. Şimdi ne yazık ki futbolda o dönemdeyiz. Örnekler ve..
Dalgalı kurun ve CHP'nin esrarı? Onur Kumbaracıbaşı - Ekonomide baş edilemeyen sonun YTL nin aşın değerlenmesi. CHP'nin aşamadığı sıkıntısı ise tüm çırpınmasına karşın oylarının erimesi. As..
Uyarıma kulak verildi Ahmet Vardar - Hatırlayacaksınız, bundan yaklaşık iki buçuk ay önce acil telefon numaralarıyla ilgili yazmıştım. Vatandaşın başı sıkıştığı zaman aradığı bu hatlar kon..
Kuran'ın açık hükmünü kimse değiştiremez Süleyman Ateş - Baş örtüsü takmak Kuran'ın emridir. Öyle kendi kendine fetva çıkaranların sözüne bakmayın...
Gerçekten utanıp sıkılmak lazım! Mustafa Mutlu - Bir gazetenin 'kör kalemleri'nden biri, dün oturup sağa sola ahlâk dersi vermiş...
Karikatür krizinin ülkeye zararları Cengiz Aktar - Geçen haftadan bu yana üzerinde durduğum bu tatsız mesele, Müslüman olarak zikredilen memleketler arasında herhalde en fazla bize zarar ve..
AKP'den çok cesur ve riskli bir adım Ruşen Çakır - AKP Hamas'ı ağırlayarak çok cesurca ve iddialı bir çıkış yaptı
Teoride derinleşelim, alemde güzelleşelim.. Selahattin Duman - Büyük Türk düşünürü Cem Yılmaz'ın da dediği gibi önce eğitim.. Her Sevgililer Günü zaman diliminde nisa taifesinin saldırısına..
Sıkıntılı ziyaret Okay Gönensin - Filistin'de seçimleri kazanan radikal İslamcı Hamas'ın en önemli isimlerinden biri aniden geldi. 'Aniden' kelimesi en azından kamuoyuna ait bir niteleme
Eyüp'te sabah kahvesi Haşmet Babaoğlu - Neden diye sormayın, anlatması zor ama Haliç benim için hafifçe sararmış solmuş siyah-beyaz fotoğrafların ışığını taşır
Amerikan Doları konusunda görüşler Salih Neftçi - Yunus Aksoy Londra'nın ünlü Birbeck Koleji'nde öğretim üyesi. Dolar konusunda dünyanın önde gelen bilimsel dergilerinde çok ilginç görüşler..
Fakirin Meclis'te temsilcisi yok! Necati Doğru - Ankara'da 'Hamas düğümü' baş gösterdi. Türkiye büyük ülke, güçlü ülke, ağırlığı olan, kimliği, kişiliği, 'düğüm çözücü özelliği' olan ülke....
Çanlar hepimiz için çalıyor Zülfü Livaneli - Antalya'nın efsanelere konu olan Lara sahilinde Concorde uçağı biçiminde bir büyük otel...
Sultan' ın ölümü tümüyle devlet hatası! Ruhat Mengi - Onun acı hikayesini okurken hepinizin benim gibi, bu babasız büyüyen ve henüz 13 yaşında olan kızın uğradığı cinsel tacizlerle ve sonuç..
Galiba rulet Güngör Mengi - Dertli başımıza yeni bir dert mi sardık, yoksa büyük prestij getirecek bir hamle mi yaptık?
Şimdi de 'it' krizi 'Lan'lı üslup vekillere de sıçradı. Maliye Bakanı Unakıtan hakkındaki gensorunun görüşüldüğü Meclis oturumunda, AKP'li vekiller ANAP Genel Başkanı Mumcu'ya 'it' ve 'ukala..
Ahsen Hanım'ın sorusu bakanı terletti Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, dün İstanbul'daydı. Bir üniversitenin düzenlediği 2006 yılı hedefleri konulu bir panele katıldı
Ciner'i künye ete verdi Sabah'm isim hakkının Bilgin Yayıncılık'tan devralındığını iddia eden Ciner Grubu'nu gazetenin künyesi de yalanlıyor
İmar'daki çifte hesaptan 3 yıl hapsi isteniyor 855 mudi, çifte hesaptan şikayet edince BDDK yöneticilerine dava açıldı. Eski Başkan Akçakoca'nın da olduğu 8 yönetici için 3'er yıla kadar hap..
Yabancı teşvik etti, Zorlu Vestel Beyaz'ı halka açıyor Zorlu Grubu, Vestel Beyaz Eşya'nın yüzde 25-30 hissesini İMKB'de halka açacak. Holding'in elinde kalan hisseler bu arzın ardından Veste..
Pilot maaşları aylık 10 bin dolara yükseldi Terör saldırısından korkan işadamları, özel uçakla uçmaya başladı. Jet talebindeki artış paralelinde deneyimli pilot maaşları aylık 10 bin dolar s..
'Çekilmeye değer' dedi satışları patladı Dijital fotoğraf makinesi markası Praktica'nın pazar payı hedefi Müslüm Gürses'in rol aldığı reklam sonrası yüzde 15'e yükseldi
Süre doldu, Libananco tahkime gidiyor Libcmanco'nun, Türkiye'ye Loizidou davasında da l .2 milyon euro ödeten avukatı Demetriades, 'Türkiye bize yanıt vermedi, şimdi 10.1 milyar doları ödeye..
Dolar kıpırdamayınca tekstilci 'Kur artsın' ısrarından vazgeçti Tekstilcilerin kurda ayarlama umudu bitti. Yalçın Ayaydın, 'Artık girdi maliyetlerine bakalım', Tüzmen de 'Artık kurla ilgili ..
Döviz yağıyor Merkez Bankası'nın rekor alımının ardından dış piyasada tahvil ihracına çıkan Hazine 750 milyon euro borç aldı. Dolar yine müdahale seviyesine geriledi
Hamas satrancı Hamas'ın siyasi lideri Halid Meşal'in sürpriz Ankara ziyaretinin arkasında, Erdoğan-Gül ikilisinin örgütü silah bırakmaya ikna ederek Ortadoğu'da 'arabulucu' rolünü üstlenme p..
Gizemli ailenin yas günü Kitaplara konu olan, içlerinden başbakan, bakanlar, sanatçılar, kulüp başkanları çıkaran Evliyazade Ailesi'nden Osman Refik 61 yaşında vefat etti
Psikologa 40 kez tacize uğradığını söylemiş 10 yerinden bıçaklanarak öldürülen Sultan G.'nin ölümünde akıl almaz ihmallerin olduğu ortaya çıktı. Küçük kız tacizi herkese anlatmış ancak yeter..
Askeri cezaevinde işkence skandalı Adana'daki 6'ncı Kolordu Komutanlığı Askeri Cezaevi'ne, 'firar ve hırsızlık'tan konulan er Murat Polat'ın işkenceyle ölümüne neden oldukları, 6 askere de i..
'Ladin'in babaannesi Türk' Araştırmacı ve Aksiyon yazarı Faruk Mercan, 'Savaşçının Dönüşü' adlı yeni kitabında El-Kaide, Usame Bin Ladin, 11 Eylül ve El-Kaideci Türkler'le ilgili çarpıcı idd..
Gratzie Berlusconi* Berlusconi, karikatür krizi ve rahip cinayeti sonrası Türkiye karşıtı açıklamalar yapan bakanın istifasını istedi
Türkiye'ye Ayetullah güvencesi verdik Erdoğan'ın tavrı, İran İslam Cumhuriyeti'ni çok iyi ve derinden bilmesinden kaynaklanıyor. Ayetullah rütbesine ulaşmış bir din adamı asla yalan söylemez..
Kayseri Ermeni Kilisesi'nde bir garip olay... * Yabancı Haber ajansları Kayseri'deki kilisenin kurşunlandığını dünyaya duyurdu. * Ermeni Patriği Mesrob II saldırıyı kınadığını ilan etti. * A..
Türk bayrağını yere attılar Trabzon'da bir liseye giren kimliği belirlenemeyen kişiler, müdür yardımcısının dolabında bulunan Türk Bayraklarını yere atıp kaçtılar
Kaçak değiliz evlerimizin ruhsatı da var tapusu da Maliye Bakanı Kemal Unakıtan TBMM Genel Kurul Görüşmeleri'nde CHP lideri Deniz Baykal'ın oturduğu Angora evlerindeki villası için 'kaçak' i..
Halkevleri Başbakanın peşinde Başbakan Erdoğan'ın her gittiği şehirde karşısına Halkevleri üyeleri çıkıyor. Bir panelde ya da bir açılış töreninde ortaya çıkan halkevciler, Başbakanı protest..
Yolsuzluğa karşı Uzanlar'la birlikte mücadele edecek! Yolsuzlukla Mücadele Derneği kurucu başkanı olan eski milletvekili Tevfik Diker yolsuzluk iddialarının odağındaki Uzanların Genç Partisi..
400 bin dolar maaşlı yeni genel sekreter kim olacak? Dünyadaki savaşları, açlığı ve hastalıkları önlemek onun sorumluluğunda... 182 ülke arasındaki koordinasyonu sağlıyor
'Amerikan casus uçağını Sakka düşürdü' iddiası Antalya'ya gelen İsrail yolcu gemilerine bombalı saldırı düzenleme hazırlığında olduğu iddiasıyla tutuklanan ve müebbet hapsi istenen Suriye as..
Doğum izninde çifte standart! İşçi bayanlar 2 yıldan beri toplam 16 hafta doğum izni kullanırken, TSK'lı kadın personel de dahil, memur statüsündeki bayanlar için ise bu hak sadece 9 hafta
!f'te Oscar adayları !f İstanbul/5. AFM Bağımsız Filmler Festivali'nde bugün Oscar adayı iki film 'Transamerica' ve 'Junebug' var. 'Desperate Housewives' dizisiyle belleklere yer eden...
'Blatter'le çok samimiyim' Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, kura çekimi öncesi FIFA Başkanı Sepp Blatter'in elini öptüğü yönünde Türk medyasına yansıyan haberler üzerine görüşlerini a..
'Nuri başarıyı hazmediyor' Bundesliga takımlarından Borussia Dortmund'un spor direktörü Michael Zorc milli futbolcu Nuri Şahin'in genç yaşta sağladığı başarıları hazmetme dönemine girdiğini s..
Karikatür dostluğa engel Danimarka'da İsrail ile yapılacak dostluk maçının terör korkusu nedeniyle iptali gündeme geldi. Hz. Muhammed'in karikatürlerinin bir Danimarka gazetesinde yayımlanmas..
Bira, koladan daha güçlüydü Türkiye Basketbol Ligi 19. hafta müsabakasında Tekel, Beşiktaş Cola Turka'yı Haldun Alagaş Spor Salınu'nda 79-71 mağlup etti. Tekel, özellikle son periyotta yakala..
Koç'tan YKB için yeni çağrı fiyatı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Doğan Cansızlar, Yapı Kredi Bankası'nın (YKB) yüzde 58.2'sini alan Koçbank'ın diğer ortaklara yapacağı çağrı işleminde..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10