16 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

16 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çöken istinat duvarı, deprem korkusu yaşattı Bursa’nın Uludağ eteklerinde iki cadde arasındaki istinat duvarı çöktü, kopan kayalar iki apartman ve iki otomobilin üzerine düştü. Apartman sakin..
Belediyenin meslek kurslarına 10 günde 6 bin kişi başvurdu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, kentin 10 değişik yerinde açılan sanat ve meslek eğitimi kurslarına 10 günde 6 bin ..
Osmangazi’de folklorcular birincilik için ter döktü Bursa merkez Osmangazi Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği, ‘Bursa Valilik Kupası Halk Oyunları İl Birinci..
17 ülkeden sektör temsilcileri İnegöl mobilyasını görmeye gelecek MODEF 06, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı Yönetim Kurulu Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Uluslararası Fuar Merkezi'nde 2-9 Nisan tar..
Dayakçı başkan Balaman’a İnegöl’den de kınama geldi Gazetemiz Isparta temsilcisi Arif Bayram Taş ve muhabirimiz Mustafa Altıntaş’ı makamına çağırarak döven Isparta Belediye Başkanı Hasan Bala..
Ev takasına giden babadan bir daha haber alınamadı Kütahya’dan 10 gün önce kendi evi ile İzmir’deki bir evi takas etmek üzere evinden ayrılan Halil Kokiliğ (67) adlı vatandaş, bir daha evine..
Doktor eksikliğinden ameliyatlar anestesi uzmanı olmadan yapılıyor Sakarya’da doktor ve personel açığı, sağlık çalışanlarını canından bezdirdi. Sağlık İl Müdürü Sedat Aydın, uzman hekim sıkın..
Çekirge Kalp Hastanesi ilk by-pass ameliyatını başarıyla tamamladı Bursa’nın ilk özel kalp hastanesi özelliğini taşıyan "Bursa Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi", açılışından iki gün sonr..
Kocaali’nin bir köyünde şap hastalığı ortaya çıktı Sakarya’nın Kocaali ilçesinde 4 büyükbaş hayvanda şap hastalığı görüldü. Tarım İl Müdürü Abdurrahman Çakar yaptığı açıklamada, Kocaali’nin K..
Dörtlü final cepte gibi Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında Vakıfbank Güneş Sigorta, İspanyol ekibi Las Palmas'ı 3-0 mağlup ederek dörtlü final oynamaya çok yaklaştı.
Şener: Kabinede rahatsızlık yok Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Samsun-Ceyhan projesiyle ilgili sürecin halen devam ettiğini belirterek, hattın Türkiye için gerekli old..
Marmaray 2. etaba 5 teklif İstanbul'un Avrupa ve Asya yakalarını, Boğaz'daki tüp geçitle birleştirecek Marmaray Projesi'nin 2. Etap Projesi'nin yapımı için 5 teklif geldi.
THY: Güvenliyiz Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, "THY'nin uçurduğu, kendi filosunda olan veya kiraladığı tüm uçaklar emniyetlidir" dedi.
Benzinde indirim Tüpraş, kurşunsuz benzinlerin vergisiz rafineri fiyatında yüzde 10'a ulaşan indirim yaptı.
Haksız rekabete bir yıl hapis cezası TBMM Adalet Alt Komisyonu'nda, Türk Ticaret Kanunu tasarısının, tüketicilerin korunmasına ilişkin düzenlemeleri içeren 'haksız rekabet' bölümü benimsendi.
Gümrüklerde atamalar tamam Gümrüklerde uzunca bir süredir devam eden vekâlet dönemi, dün Müsteşarvekili Cihat Ancin'in istifasının ardından yapılan atamalarla sona erdi.
Dışişleri İran'ın vidasını sıkmaya başladı İran'ın nükleer programı etrafında koparılan krizde, Dışişleri, başta Başbakan Tayyip Erdoğan olmak üzere yetkililerin mesajlarını 'yumuşak' bularak..
Kum'da çatışma İran'ın muhafazakâr Şii kenti Kum'da dergâhlarının kapatılmasını protesto eden Sufilerle polis arasında çatışma çıktı.
Steinmeier: 'Vicdan testi' değişecek "Bütün eyaletleri kapsayan ve çok daha objektif bir belge için çalışacağız. Müslümanlara yönelik ayrımcılığın söz konusu olmadığını ortaya koymak..
ABD'den 325 bin kişilik 'terör' listesi Bush yönetiminin mahkeme izni almadan telefonları dinleme skandalı yatışmamışken, Kontrterörizm Merkezi'nin 'uluslararası terör zanlıları' listesinde n..
Londra'da 'terörü övmek' artık suç Britanya Başbakanı Tony Blair, 'terörü övmeyi' suç sayan yeni terörle mücadele yasasını Avam Kamarası'ndan geçirerek, rahat bir nefes aldı.
AKP 14 fire verdi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'sahip çıkın' uyarısına karşın AKP, oylamada 14 fire verdi. Bir milletvekili çekimser kaldı, 13 milletvekili de oylamaya katılmadı.
Erdoğan: Başkanlık istiyorum ama... Başbakan Tayyip Erdoğan, başkanlık sisteminden yana olduğunu belirtirken, "Ama şartlar şu an müsait değil" dedi. Erdoğan, dün TBMM'de sta..
Dayakçı Balaman'a geciken soruşturma Hakkında haber yapan iki gazeteciyi makamına çağırarak, döven AKP'li Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman, disiplin kuruluna sevk ediliyor.
'Lan' dediği için ceza yedi Milli Eğitim Müdürlüğü yaparken, bir müdürvekiline 'lan' diyen Ali Bolat, hakaretten ceza aldı. Bolat, "Hataydı, Başbakan da özür dilemeli" diyor..
Kuş gribi AB'ye girdi AB'yi kuş gribi korkusu sardı. İtalya, Yunanistan ve Slovenya'dan sonra Almanya ve Avusturya'da da ölümcül virüs görüldü.
Bulgar doktor, beynindeki tümörün tedavisi için Anadolu Sağlık’a geldi Beynindeki tümör nedeniyle zorlu bir tedavi sürecine giren Bulgar doktor, Kocaeli'ne gelerek Anadolu Sağlık Merkezi'ne m..
İzmit’in yeni tedavi merkezi Özel Konak Hastanesi oldu İzmit’te yeni hizmete giren Özel Konak Hastanesi, hasta kabulüne başladı. Hastane, özel sağlık kuruluşlarına yeni bir anlayış ve hizme..
Hastaneden bilgisayar çalarken yakalandı Kavgaları ve doktorların dayak yemeleri ile sık sık gündeme gelen Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki devlet hastanesinde, bu sefer de acil servise hırsız g..
Berberlik sayesinde sokaktan kurtuldu İstanbul sokaklarında yaşarken bir arkadaşının tavsiyesiyle Sokak Çocukları Meslek Edindirme Merkezi’ne (İSMEM) giden ve berber olan S.Y., kendisi gibi s..
Beykoz Belediyesi, bilgi evlerinin ikincisini açtı Beykoz Belediyesi, ilçedeki öğrenci ve gençlerin kolay ve hızlı şekilde bilgiye ulaşabilmeleri amacıyla başlattığı proje kapsamında ikinci ..
İSMEK amatörlere Türk ve batı müziği öğretecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İstanbul Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) Fındıkzade..
Ümraniye Belediyesi öğrencileri sevindirdi Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, ilçede ihtiyaç sahibi 1750 üniversite öğrencisine eğitim yardımında bulundu.
GOP’lu hanımlardan kış dönemi beceri sergisi Gaziosmanpaşa Belediyesi Hanımlar Masası’nca ev kadınlarına yönelik düzenlenen el sanatları kursunda üretilen ürünler, "Kış Dönemi Beceri Sergis..
Saadet Partisi, İstanbul’da ‘karikatür mitingi’ yapacak Saadet Partisi (SP) ‘İnanca saygı, zalime lanet mitingi’ ile Avrupa ülkelerinde yayınlanan Hz. Muhammed (sas) aleyhindeki karikatürleri..
Saat 23.34, adalet yerini buldu Yargı mensupları, soğuk mahkeme salonunda ‘sağlıklı’ karar verememekten yakınırken, bu olumsuz duruma bir de gece mesaisi eklendi.
Ormanda ölü bulunan adamı, kiraladığı katiller vurmuş Ümraniye’de ormanlık alanda ölü bulunan Osman Özcan’ın (43), sevdiği kadını öldürtmek amacıyla tuttuğu kiralık katiller tarafından öldürü..
Spor salonuna dadanan hırsız suçüstü yakalandı Şişli’de büyük bir alışveriş merkezinin spor salonunda birbiri ardına meydana gelen hırsızlık olayları üzerine harekete geçen spor salonu yetkil..
Sakaryaspor galibiyetler serisini başlatmaya kararlı 4-0’lık Uşakspor zaferinin bir başlangıç olduğunu söyleyen Teknik Direktör Metin Yıldız, "Henüz tüm gücümüzü sahaya yansıtmayı başarmış d..
3 bin 500 sporcu genç Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret edecek Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Enver Can, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nca düzenlenen..
Bursaspor’da üyelere borçları ödeme çağrısı Bursaspor Kulübü, üyelerine, geçmiş döneme ait borçlarını ödemeleri yönünde uyarıda bulundu.
Zonguldakspor’un yeni teknik direktörü Kıbrızlı Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi 4. Klasman Grubu’nda mücadele eden Zonguldakspor’da, teknik direktörlüğe Celal Kıbrızlı getirildi.
Yeni ustalar tarihî eserleri kurtarmak için göreve hazır AB fonlarından yararlanılarak düzenlenen "Kültürel Mirasın Korunması Sürecinde Kalifiye Uygulama Elemanı Yetiştirme Programı"ndan mezu..
Belediye ekipleri Beyazıt’ta tabelâ temizliği yaptı İstanbul Büyükşehir Belediyesi, tarihî dokunun rehabilitasyonu çalışmaları çerçevesinde Çemberlitaş ve Nuruosmaniye’de, tarihî binaların çe..
Sevgililer pahada Anneler’i geçti Sevgililer Günü için kredi kartı ile yapılan işlemlerin tutarı, geçen yıl Anneler Günü için yapılan harcamayı geçti.
Green Park’tan ödüllü haber yarışması İstanbul’a bir saat mesafedeki Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi’nin sahibi The Green Park Grubu, Türkiye’de kış turizmini artırmak amacıyla ‘Beyaz Kristal T..
Asılları kalmadı maketleri sergide İstanbul'un en önemli simgelerinden biridir vapurlar.
Unkapanı Saliha Sultan Çeşmesi suya kavuştu Taksim-Karaköy arasındaki Saliha Sultan Çeşmesi görkemli bir törenle açıldı. Kuveyt Türk bankasının "Yok Olmaya Terk Edilmiş Tarihî Eserleri Korum..
Avrupa, karikatür krizini aşmak için Türkiye’den yardım bekliyor Karikatür krizi Türkiye’nin önemini Avrupa’ya yeniden hatırlattı. AB Dönem Başkanı Avusturya, tam üyeliğine karşı çıktığı Türk..
Rasmussen’den beklenen özrü halk diliyor Jyllands Posten gazetesinin yayınladığı Hz. Muhammed’e (sas) hakaret içeren karikatürler konusunda Başbakan Anders Fogh Rasmussen’den beklenen özrü Da..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10